IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прехвърляне на собственост на апартамемент с ипотека

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от minerals Разгледай мнение
    Дарение не е ли вариант тук?
    след дарението кредита ще стане предсрочно изискуем. те това го написах поне 3 пъти ама нема кой да чете. освен това дарението не е чиста сделка. може да се оспорва

    Коментар


    • Дарение не е ли вариант тук?

      Коментар


      • ще трябва първо да изплатите ипотеката и после може да си го прехвърляте на воля

        Коментар


        • Аман от мъже които ги издържат жените им..... а пък жените им да не говоря кви са щом го позволяват.... абе с две думи измекярска работа и от двете страни. За еднинят с..с.Нищо де има много такива умни българки....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение

            Здравейте, хубаво е, че сте решили да оправите документално нещата и най-вече, че имате подкрепата на партньора си. Моят съвет също е да се обърнете към адвокат - една консултация ще ви спести пари и нерви в бъдеще.
            Иначе личното ми мнение също е, че не е добре имот да бъде прехвърлян на дете - процедурата по разрешаване на продажба от съда е времеотнемаща и психически натоварваща за детето и родителите.

            Успех каквото и да решите!
            освен това банката ще е против.освен това детето не може да учреди ипотека

            Коментар


            • Първоначално изпратено от oliavassileva Разгледай мнение
              Здравейте,
              Изключително много Ви благодаря за отделеното време и полезните за мен коментари!
              Аз опитах да рефинансирам кредита в същата банка миналата година. Дадоха ми лихвен процент по-нисък от текущия в момента, но и много с процент и половина по-висок от текущото предложение, за това се наемам с предоговарянето в друга банка, въпреки всички възникнали разходи. Ипотечния кредит, за който ме одобриха се тегли само от мен (не е необходим съкредитоискател).
              По отношение на това, че го изплащам сама в никакъв случай не съм искала да прозвучи, че искам да използвам факта, за да претендирам за собственост, такива са обстоятелствата. Първоначалната вноска също направих аз (помогна ми семейството ми).Признавам, че е изключително важно за мен обезпечаването на моето дете, защото другото вече е обзпечено с жилище, към което ние нямаме никакви претенции. Другата майка, обаче е на друго мнение за настоящето ни жилище. За това с партньора ми искаме да уредим административно въпроса. Наясно съм, че не знаем какво ще ни предложи бъдещето, въпреки отличните ни взаимоотношения и хармонията, в която живеем 11 години. Ако, имах възможност да изплатя неговия дял, веднага бих го направила, за съжаление нямам такава възможност към настоящия момент.
              Искрено Ви благодаря за съветите!
              Здравейте, хубаво е, че сте решили да оправите документално нещата и най-вече, че имате подкрепата на партньора си. Моят съвет също е да се обърнете към адвокат - една консултация ще ви спести пари и нерви в бъдеще.
              Иначе личното ми мнение също е, че не е добре имот да бъде прехвърлян на дете - процедурата по разрешаване на продажба от съда е времеотнемаща и психически натоварваща за детето и родителите.

              Успех каквото и да решите!

              Коментар


              • Оле, имам съществен опит в нещата, които се случват в страни от закона. Ако те интересува - на лични.
                И това ще мине ...

                Коментар


                • Здравейте,
                  Изключително много Ви благодаря за отделеното време и полезните за мен коментари!
                  Аз опитах да рефинансирам кредита в същата банка миналата година. Дадоха ми лихвен процент по-нисък от текущия в момента, но и много с процент и половина по-висок от текущото предложение, за това се наемам с предоговарянето в друга банка, въпреки всички възникнали разходи. Ипотечния кредит, за който ме одобриха се тегли само от мен (не е необходим съкредитоискател).
                  По отношение на това, че го изплащам сама в никакъв случай не съм искала да прозвучи, че искам да използвам факта, за да претендирам за собственост, такива са обстоятелствата. Първоначалната вноска също направих аз (помогна ми семейството ми).Признавам, че е изключително важно за мен обезпечаването на моето дете, защото другото вече е обзпечено с жилище, към което ние нямаме никакви претенции. Другата майка, обаче е на друго мнение за настоящето ни жилище. За това с партньора ми искаме да уредим административно въпроса. Наясно съм, че не знаем какво ще ни предложи бъдещето, въпреки отличните ни взаимоотношения и хармонията, в която живеем 11 години. Ако, имах възможност да изплатя неговия дял, веднага бих го направила, за съжаление нямам такава възможност към настоящия момент.
                  Искрено Ви благодаря за съветите!

                  Коментар


                  • Оля, здравей!
                    Питаш хубаво и е подходящо въпросът ти да бъде уважен. Нека просто това е повод за нормален, човешки и колегиален разговор. Каквото и да бъде казано, не го приемай като някакъв задължителен и чист вариант, а по-скоро гледай на него като на основание за формулиране на правилни въпроси и търсене на задоволителни отговори от доверен юридически съветник.
                    Намери си такъв!
                    Не разчитай на банката, още по-малко на нас. Поледното го казвам, въпреки че тук действително има компетентни хора и някои вече са се намесили.
                    Преди всичко искам да обърна внимание, че субективно не намирам основание да се смесват два вида отношения:
                    1. Отношения на собственост. Ти и партньорът ти сте съсобственици, доколкото се разбира по 50 %. Неколкократно изтъкваш, че ти плащаш месечните вноски. Каквото и да значи това, то не променя даденостите по отношенията на собственост. В чисто житейски план дори бих казал, че излизането на парите от твоята лична сметка в посока на кредитиращата банка няма никакво значение. Ти и партньорът ти може да сте имали договореност, че той ще направи първоначалната вноска, а ти ще плащаш месечните задължения към банката. Може да сте се договорили, че той ще поеме месечната издръжка на "семейството", пък ти ще плащаш вноските. Може да има още безброй неща, който многоликият живот ни предлага. Не подпитвам и въобще не искам да знам подробности. Откровено не ме интересуват. Насочвам мислите и разсъжденията ти. Повтарянето на факта, че ти плащаш не е от съществено значение.
                    Това не е аргумент и няма отношение към собствеността.
                    2. Отношения по повод на парично задължение, обезпечено с ипотека. Вижте си договора с банката. Предполагам, че освен ипотеката има допълнително и това, че всеки от двама ви става гарант на другия. Респективно ви е разрешено вноските да се плащат от само един от вас. Формалното неизлизане на пари от сметката на партньора ви към банката, няма никакво отношение към собствеността.

                    Страховете ви са основателни.
                    Искате да рефинансирате дълга. Това е добре, но дано сте си направили и хубаво сметката, че тази операция носи със себе си доста разноски от всякакъв характер. Проучете ги изчерпателно. Особено обърнете внимание на старата банка, която в момента ви се струва вече маловажна, но щом усетят, че си отивате, ще измислят какво ли не. И накрая, бъдете сигурни, че за заличаване на старата ипотека, пак ще трябда да си платите вие.

                    Има и положителен елемент. По повод на смяната на кредитора може в един ход да направите няколко сделки, които ще бъдат съгласувани във времето с новата банка, така че да не се стигне до хипотеза за предсрочна изискуемост.
                    В подобна ситуация аз бих "купил" от партньора ти неговия дял и след това ще продължа със заемното отношение сама. Сложил съм кавични на купил поради една особена причина. За себе си не се съмнявам, че трябва да има сделка между вас и е редно да има сделка.
                    Виж, как и за колко време и с какво ще му платиш, това е въпрос, който засяга единствено и лично само вас двамата. Трябва да е ясно, че той е продал и си е получил своето, ти си купила и платила. Негово ще е решението какво да направи с парите си. Може просто да ти ги връчи обратно. Това е в интерес и на детето.
                    За да няма двусмислия, ще го кажа направо.
                    Ти си майка имислиш за интересите на твоето дете. Няма нищо по-естествено от това в природада и при хората (като социални същества).
                    Но животът продължава и след като детето навърши пълнолетие, а вие двамата започнете да остарявате.
                    Животът продължа, колкото и неприятно да звучи това, за което в аванс се извинявам, дори и след момента на някаква ваша хипотетична скорошна или отдалечена в безкрая раздяла.
                    Успех.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                      Относно наследяването са ми пределно ясни. При нас все аз се занимавам с това да оправям заплетените казуси и правото да премине от едно лице на друго. И защо да не препоръчам добър професионалист,

                      Наистина завещанието се оспорва и първото дете има запазена част. Но и второто дете има запазена част при наследяване на баща си. По-скоро да помислят да не ощетяват тези деца, въпреки че са от различни майки.
                      нотариуса няма никакво значение.всеки ще изповяда сделка стига да не противоречи на закона.в случая е важно ка ще реагира банката

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        що се правиш на адвокат кат не ти са ясни нещата. и чак даже и реклама на нотариус
                        Относно наследяването са ми пределно ясни. При нас все аз се занимавам с това да оправям заплетените казуси и правото да премине от едно лице на друго. И защо да не препоръчам добър професионалист,

                        Наистина завещанието се оспорва и първото дете има запазена част. Но и второто дете има запазена част при наследяване на баща си. По-скоро да помислят да не ощетяват тези деца, въпреки че са от различни майки.
                        Last edited by Evgo; 12.10.2017, 12:03.

                        Коментар


                        • говорете с банката която в момента ви кредитира да коригират лихвата , вместо разправии и разходи по рефинансиране

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                            С разрешение на съда мисля, че няма проблем с една бъдеща продажба.
                            излишни разправии и загуба на много време . ако е на зор работата може да изгорят.а има и вариант съда да откаже

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                              Има много варианти как да ви се реши проблема.
                              1) Най-евтино и лесно е половинката ви да напише едно саморъчно завещание (краткия вариант), с което завещава своя дял от този апартамент на детето ви. Много е важно да напишете саморъчно и прецизно това завещание с еднакви дати в началото и края, като първата дата да е изписана и с думи в скоби, а най-долу да е неговия подпис. И да се посочи точно имота.
                              2) С половинката си да прехвърлите жилището на детето си, като си запазите доживотно право на ползване.
                              3) Отидете при нотариус В.Благоева на ул. Аксаков в София. Работи бързо, точно и не взима скъпо. Ще ви свърши отлична работа.

                              Не разчитайте банката да ви свърши работа.
                              що се правиш на адвокат кат не ти са ясни нещата. и чак даже и реклама на нотариус

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zdravko Разгледай мнение

                                Само да напомня, че едно завещание винаги може да бъде оспорено.
                                даже има запазени дялове за наследниците по закон

                                Коментар

                                Working...
                                X