IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли намаляване на цените на имотите?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
    Така си е, но в млечния път. Панел паднал няма да се види в близките 500 години. Ти знаеш ли колко кретени през това време ще се изнижат
    Па да не сме луди да гледаме назад?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
      Според музовирчето е и невъзможно.......фактически стар панел е най-здравото нещо в слънчевата система......
      Така си е, но в млечния път. Панел паднал няма да се види в близките 500 години. Ти знаеш ли колко кретени през това време ще се изнижат
      Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
        Панел може да мухляса, да се наводни, да смърди на гнилоч, ама да се срути е най-малко вероятно. По темата препоръчвам филма за блок 20 в Ямбол.
        Според музовирчето е и невъзможно.......фактически стар панел е най-здравото нещо в слънчевата система......
        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
          Вече ги има необитаеми 120 хил броя софийски.
          А за да се обяви за опасна и негодна за живеене не е нужно да падне, макар че в София вече и такива случаи има. Всичкото строителство на строителни войски, с крадене от материалите - си е боклук, предназначен временно да поеме вълната бачкатори за Кремиковци и подобните динозаври на соц-а. Никога не е мислено да оцелява толкова време, затова и изглежда като гето в момента. Проблемът обаче е че и земята не е на хората а общинска, затова вместо да сринат коптора и да построят свестни къщи - просто се свират в мизерия и чакат. Да умрат. И децата им да избягат в чужбина.
          Ааа, аз не казвам, че стават за обитаване, а че няма да паднат, както много хора си мислят. Има разлика.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от музовир Разгледай мнение
            Цялото мнение-пълен талаш изкъкано от неистини! Къде са тия 120 хил. необитаеми бе психо, къде в София има паднали панели
            Ти разбираш ли въобще от бетон и обитавал ли си подобно строителство за да видиш какво значи здравина бе лузърче?Земята е най-малкия проблем, като блока е вечен, само в Германия гастарбайтерите сте изстрещели от злоба и ужас къде да се вденете сред бежанците дето ви онождат
            Аз обитавам немска тухла, о Слатинари - не твоите кашони Тук се строи на собствена земя - освен по къмпинги разни.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
              Вече ги има необитаеми 120 хил броя софийски.
              А за да се обяви за опасна и негодна за живеене не е нужно да падне, макар че в София вече и такива случаи има. Всичкото строителство на строителни войски, с крадене от материалите - си е боклук, предназначен временно да поеме вълната бачкатори за Кремиковци и подобните динозаври на соц-а. Никога не е мислено да оцелява толкова време, затова и изглежда като гето в момента. Проблемът обаче е че и земята не е на хората а общинска, затова вместо да сринат коптора и да построят свестни къщи - просто се свират в мизерия и чакат. Да умрат. И децата им да избягат в чужбина.
              Цялото мнение-пълен талаш изкъкано от неистини! Къде са тия 120 хил. необитаеми бе психо, къде в София има паднали панели
              Ти разбираш ли въобще от бетон и обитавал ли си подобно строителство за да видиш какво значи здравина бе лузърче?Земята е най-малкия проблем, като блока е вечен, само в Германия гастарбайтерите сте изстрещели от злоба и ужас къде да се вденете сред бежанците дето ви онождат
              Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
                Панел може да мухляса, да се наводни, да смърди на гнилоч, ама да се срути е най-малко вероятно. По темата препоръчвам филма за блок 20 в Ямбол.
                Вече ги има необитаеми 120 хил броя софийски.
                А за да се обяви за опасна и негодна за живеене не е нужно да падне, макар че в София вече и такива случаи има. Всичкото строителство на строителни войски, с крадене от материалите - си е боклук, предназначен временно да поеме вълната бачкатори за Кремиковци и подобните динозаври на соц-а. Никога не е мислено да оцелява толкова време, затова и изглежда като гето в момента. Проблемът обаче е че и земята не е на хората а общинска, затова вместо да сринат коптора и да построят свестни къщи - просто се свират в мизерия и чакат. Да умрат. И децата им да избягат в чужбина.

                Коментар


                • Панел може да мухляса, да се наводни, да смърди на гнилоч, ама да се срути е най-малко вероятно. По темата препоръчвам филма за блок 20 в Ямбол.

                  Коментар


                  • Този е за психиатрия хахах, щели да бутат 100 хиляди панели, хахах, това го чакат такива лузъри като него от 20 години хаха, а цените им растат междувременно хаха
                    Хубав стил на писане нали хаха, като за дебили хаха
                    Имот на 700м. Добре, че не съм Gastarbeiter!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                      Според мен няма да има намаляване.
                      Заплатите ще растат, цените на имотите плавно нагоре и ще догонваме Западна Европа.

                      Очаквам да се активизира санирането в масовите квартали в СФ. То е въпрос на желание и на организация, не е толкова скъпо.
                      На база какво са тия очаквания? Държавата върви надолу, нови данъци има - а не виждам бизнеса да цъфти. За капак се обезлюдява, а новите българи хич не ми изглеждат и работливи, и способни/желаещи да плащат.

                      ПП: санирането е опасна тема в БГ варианта хахаха, нито е безплатно - нито е достъпно. Но е въпрос на време и то скоро да сринат 90-100 хил панелника с изтекъл срок на експлоатация в София, с какви пари ще бъдат построени новите жилища, кой ще ги плаща?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                        Поскъпването на имота.Винаги съм го смятал така. Ако затвориш едни пари в имот, наема горе долу ти покрива труда по поддръжка и отдаване под наем и някаква печалба от капитала, колкото би била и лихвата на парите в банката.
                        Ако след 10 год. го продадеш по-скъпо, разликата ти е чиста печалба. Ако го продадеш по-евтино, си вътре.
                        До момента НИКОГА не се е случило да продам имот по-евтино отколкото съм купил


                        Очакванията за поскъпване водят до балон. Винаги. А като се пукне балона - цените слизат с 40%-80% за нула време. Всички продали след 2008а го знаят отлично на свой гръб
                        Има много прости разчети, свързващи покупателна способност, наеми и цени на имоти. И винаги, ама винаги се изчислява доходността - защото инак току-виж вместо всеки месец лихва в банка, вземеш та поемеш бая рискове + този от спукването на балона - за нищо.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от misanthrope Разгледай мнение
                          Поскъпването на имота.Винаги съм го смятал така. Ако затвориш едни пари в имот, наема горе долу ти покрива труда по поддръжка и отдаване под наем и някаква печалба от капитала, колкото би била и лихвата на парите в банката.
                          Ако след 10 год. го продадеш по-скъпо, разликата ти е чиста печалба. Ако го продадеш по-евтино, си вътре.
                          До момента НИКОГА не се е случило да продам имот по-евтино отколкото съм купил
                          Според мен няма да има намаляване.
                          Заплатите ще растат, цените на имотите плавно нагоре и ще догонваме Западна Европа.

                          Очаквам да се активизира санирането в масовите квартали в СФ. То е въпрос на желание и на организация, не е толкова скъпо.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Да се пошегувам лекинко и аз - при заложена инфлация за оздравяване на еврозоната от 2%, какъв е точно кярът при отдаване на имот с възвръщаемост 2%?
                            Поскъпването на имота.Винаги съм го смятал така. Ако затвориш едни пари в имот, наема горе долу ти покрива труда по поддръжка и отдаване под наем и някаква печалба от капитала, колкото би била и лихвата на парите в банката.
                            Ако след 10 год. го продадеш по-скъпо, разликата ти е чиста печалба. Ако го продадеш по-евтино, си вътре.
                            До момента НИКОГА не се е случило да продам имот по-евтино отколкото съм купил

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                              Не се шегувай елегантно. Принципиално погледнато, с оглед на казаното и комплексно обобщено
                              Имам един въпрос - сериозно ли очакваш поскъпване на наемите? За имотите в София да кажем, че има причина, сравнено със съседните столици, но за наемите? Нали трябва да има платежоспособни работници в града, а натискът отвсякъде е да има по възможност още по-ниско платени.
                              Примерите по-надолу за наемателка зъболекарка са по-скоро изключения.
                              Освен това на първо четене се сещам за поне три имота, държани заключени и празни от собствениците си. Като 'заровено имане'. За да не им ги 'цапат'.
                              Каква ли ще е съдбата на тези имоти - така ли ще си останат до второ пришествие.
                              Лека (и доходна) на всички.
                              Очаквам наеми на тези нива или незначително нагоре. Цената на наемите както са сега ме устройва. Ако отдам още едно или две жилища още повече. Но откровено казано не съм решил още.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от verimg Разгледай мнение
                                Не се шегувай елегантно. Принципиално погледнато, с оглед на казаното и комплексно обобщено
                                Имам един въпрос - сериозно ли очакваш поскъпване на наемите? За имотите в София да кажем, че има причина, сравнено със съседните столици, но за наемите? Нали трябва да има платежоспособни работници в града, а натискът отвсякъде е да има по възможност още по-ниско платени.
                                Примерите по-надолу за наемателка зъболекарка са по-скоро изключения.
                                Освен това на първо четене се сещам за поне три имота, държани заключени и празни от собствениците си. Като 'заровено имане'. За да не им ги 'цапат'.
                                Каква ли ще е съдбата на тези имоти - така ли ще си останат до второ пришествие.
                                Лека (и доходна) на всички.
                                хвърлям по едно око на наемите в младост, миналата година имаше доста между 300 и 400лв. сега са няколко. повечето са нагоре от 400лв.
                                ако ще отдаваш под наем, гледаш да прескочиш ниското ниво.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X