IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво се случва при необслужване на потребителски кредит?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • намерих това което ми трябваше и реших да го споделя в случай че някой друг се интересува

    Съгласно разпоредбите на Валутния закон, Наредба N:27 и Наредба N:28 на Българска Народна Банка, при презгранични преводи за суми до 30 000 лв. или равностойността в друга валута, клиентът представя само надлежно попълнен формуляр за валутен превод на латиница.

    При презграничен превод или плащане към трета страна* за суми в размер на 30 000 лв. или повече или тяхната равностойност в друга валута:

    попълнен формуляр на латиница;
    документ, удостоверяващ основанието за плащане /съгл.Наредба №28 на БНБ/ - например проф.фактура, фактура, договор;
    декларация за произход на средствата съгласно Закона за Мерките против Изпирането на ПАРИ /ЗМИП/;
    статистическа форма за нуждите на платежния баланс /съгл. Наредба№27 на БНБ/ - само ако преводът е над 100 000 лв. или равностойността в друга валута.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
      Адаш, да те поправя, ако може
      Пича пита за потребителски, а не за бърз кредит....
      Бързите минават през колекторите, банките са директно при ЧСИ...
      Освен, ако нещо не се е променило последната година де, щото вече не ме вълнува проблема
      Повечето баМки вече си имат собствени колекторски дружества. Вадят лошата експозиция, за да не ги удари регулатор БНБ и да ги санкционира и ги мятат пак на тяхно дружество.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
        Адашът, ти е отговорил.

        Банката прехвърля кредит на колекторско дружество ( срещу 5-30% да кажем и отписва експозиция ). Събирачите ще ти се правят на интересни на 3 години и преди да изтече давносния срок, ще те връчат на ЧСИ, който после да се оправя.

        Запор сметки, ще ти търси активи за публична продан и т.н. нещо да вземе.

        П.П. Светна ли ти лаМбата? Ако не е - върви на адвокат за 20 левас да ти обяснява по-детайлно.
        Адаш, да те поправя, ако може
        Пича пита за потребителски, а не за бърз кредит....
        Бързите минават през колекторите, банките са директно при ЧСИ...
        Освен, ако нещо не се е променило последната година де, щото вече не ме вълнува проблема

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pienataas Разгледай мнение
          Неясното беше с връщането...така отговарям ли на въпроса ти?
          Адашът, ти е отговорил.

          Банката прехвърля кредит на колекторско дружество ( срещу 5-30% да кажем и отписва експозиция ). Събирачите ще ти се правят на интересни на 3 години и преди да изтече давносния срок, ще те връчат на ЧСИ, който после да се оправя.

          Запор сметки, ще ти търси активи за публична продан и т.н. нещо да вземе.

          П.П. Светна ли ти лаМбата? Ако не е - върви на адвокат за 20 левас да ти обяснява по-детайлно.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
            Определено някои съфорумци не са излезли от 90-те....
            Какви мутри ви гонят бе, хора???
            Единственото, което може да направи банката е да си извади изпълнителен лист към длъжника и поръчителите.
            Толкова, от там на сетне на ход е ЧСИ-то....
            И факта, че имаме отново три главни буквички , съвсем не означава, че са мутри....
            Не съм имал проблем, като длъжник, но се сблъсках с проблема като поръчтител.
            Та....от банката пиха една студена вода, а ставаше дума за към 20К....
            Дано съм бил полезен
            Ти с това ли се гордееш?

            Коментар


            • Разни хора, разни идеали.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Еййй, големи тарикати, голямо нещо
                Ще преебем, ще вземем, но няма да платим.... Страшни сте! Евала!!!
                Нито нещо съм взел, нито някой съм преебал...но да, отказах да платя...
                Щото си има закони в тази страна, ако не знаеш де

                Коментар


                • Еййй, големи тарикати, голямо нещо
                  Ще преебем, ще вземем, но няма да платим.... Страшни сте! Евала!!!

                  Коментар


                  • Определено някои съфорумци не са излезли от 90-те....
                    Какви мутри ви гонят бе, хора???
                    Единственото, което може да направи банката е да си извади изпълнителен лист към длъжника и поръчителите.
                    Толкова, от там на сетне на ход е ЧСИ-то....
                    И факта, че имаме отново три главни буквички , съвсем не означава, че са мутри....
                    Не съм имал проблем, като длъжник, но се сблъсках с проблема като поръчтител.
                    Та....от банката пиха една студена вода, а ставаше дума за към 20К....
                    Дано съм бил полезен

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pienataas Разгледай мнение
                      Неясното беше с връщането...така отговарям ли на въпроса ти?
                      О това е ясно. Ако не връщаш кредит, идват едни старомодни мутри от 90те, разкъртват ти задника и този на роднините (ако ги имаш), правят ти погасителен план и намираш начин да се оправяш. Повярвай че в сблъсък с тези изроди ще преоткриеш себе си и ще се сетиш за изходи и варианти който не биха ти хрумнали ни ко га.

                      Коментар


                      • Неясното беше с връщането...така отговарям ли на въпроса ти?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pienataas Разгледай мнение
                          бъркаш, аз съм имал, имам и ще имам кредити и то без поръчители
                          и е хубаво преди да пишете относно самото получаване на кредити да се информирате малко за условията, лимитите и т.н.
                          просто мисля напред във времето когато държавата ще фалира, та да не фалирам с нея както стана с много други
                          благодаря все пак и на теб за отговора
                          Тогава какво ти е мътното....
                          На тебе всичко ти е ясно, изпитано, проиграно.....Имал си, имаш и ще имаш....
                          Миии, тогава какво искаш...?

                          пп Аз мога да изтегля потребителски кредит от 50-60 К без поръчител и кредитна карта с 10 К лимит....Имам история и зелени гущери като гаранция...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pienataas Разгледай мнение
                            бъркаш, аз съм имал, имам....
                            просто мисля напред във времето когато държавата ще фалира, та да не фалирам с нея както стана с много други
                            благодаря все пак и на теб за отговора
                            Тоя филм дето си влезнал в него с Редбула ли ти го продават сутрин.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              Още не си го взел, но мислиш как да не го плащаш.....Убаво....
                              Една лека препоръка в този живот - не мисли другите за глупаци....
                              За потребителски кредит ти трябват поръчители - двама....
                              Ти не плащаш - те са на пангара....
                              За превода- според мен няма ограничение - попълваш една декларация за произхода на парите и си готов....

                              бъркаш, аз съм имал, имам и ще имам кредити и то без поръчители
                              и е хубаво преди да пишете относно самото получаване на кредити да се информирате малко за условията, лимитите и т.н.
                              просто мисля напред във времето когато държавата ще фалира, та да не фалирам с нея както стана с много други
                              благодаря все пак и на теб за отговора

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pienataas Разгледай мнение
                                Здравейте, въпроса ми е във заглавието и само да допълня:
                                Какво се случва при необслужване на потребителски кредит ако нямаш нищо на твое име и не работиш?
                                А също така и втори въпрос:
                                Каква е максиналната сума, която може да се преведе от българска банка в банка извън ЕС?
                                Доста мътни са двата въпроса особенно в комбинация, но не си правете грешни изводи ))
                                Специално по втория въпрос търсих доста обаче нищо не намерих....
                                Още не си го взел, но мислиш как да не го плащаш.....Убаво....
                                Една лека препоръка в този живот - не мисли другите за глупаци....
                                За потребителски кредит ти трябват поръчители - двама....
                                Ти не плащаш - те са на пангара....
                                За превода- според мен няма ограничение - попълваш една декларация за произхода на парите и си готов....

                                Коментар

                                Working...
                                X