IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 2

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от MRP
    Първоначално изпратено от luboil
    В Румъния всички държавни служители и работещи в държавни компании със 25% намаление на заплатите!!!

    А у нас кога???

    И в Румъния ще протестират
    14 Май 2010 | 09:25 ч.

    Заради съкращенията на разходите на 19 май в румънската столица ще има протести на държавните служители.

    Премиерът Емил Бок заяви, че планираното съкращение на заплатите с 25% ще засегне всички служители на държавни компании.

    Общонационална стачка на държавните служители ще има и в Испания, а Португалия обяви нови ограничения на бюджетни разходи.
    Източник:
    http://www.novatv.bg/bg/news/view/7533
    Любчо ама ти май си много прост а ??? Ще ми кажеш ли за какво ти е да се свалят заплати ??? Реформи - да !!! Ама ся и заплатите ли ти пречат ???
    В общи линии простия си ти, защото явно не знаеш колко хрантутници храниш с данъците, които плащаш. Нямам нищо против да съкратят 25% от държавните хрантутници, а на останалите да им запазят заплатите.
    Ама ти явно не знаеш, че да се съкратят 25% от служителите е мисия невъзможна, защото явно не знаеш, че там на много места секретарката си има секретарка и ако се поразровиш из родословното дърво на една администрация ще установиш (недей да ахкаш сякаш не знаеш) колко много роднини има, пенсионери и следствени...
    Не може да се съкрати администрацията с 25% и по простата причина, че съкращенията почват точно от служителите, които работят, а не от тези, които си въртят броеницата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil
      В Румъния всички държавни служители и работещи в държавни компании със 25% намаление на заплатите!!!

      А у нас кога???

      И в Румъния ще протестират
      14 Май 2010 | 09:25 ч.

      Заради съкращенията на разходите на 19 май в румънската столица ще има протести на държавните служители.

      Премиерът Емил Бок заяви, че планираното съкращение на заплатите с 25% ще засегне всички служители на държавни компании.

      Общонационална стачка на държавните служители ще има и в Испания, а Португалия обяви нови ограничения на бюджетни разходи.
      Източник:
      http://www.novatv.bg/bg/news/view/7533
      Любчо ама ти май си много прост а ??? Ще ми кажеш ли за какво ти е да се свалят заплати ??? Реформи - да !!! Ама ся и заплатите ли ти пречат ???

      Коментар


      • marandi

        Ще се обезцени с много над 10% , планирано е и върви по план. Бюджетните проблеми са шегичка в сравнение с това което може да се случи ако се опъват и не искат да пада.Фин.министрите в ЕЗ не са добре и са тръгнали да ни създават само допълнителни проблеми , никакъв полезен ход от тяхна страна.
        Ако щеш да бяха забелязали проблемите и да вземат решение за тяхното отстраняване , например смяна на технологията в данъчните системи на страните , създаване на централизирано звено , електронни данъчни карти. Работа се иска , а не " Ние вярваме , че еврото има бъдеще !"
        - Има в казана за боклук и като се рециклира , ще намери втори живот.
        Фин. институции са изградени в схема от типа понци , тях това не ги притеснява.
        Да ги галим с перце ли ? Ще видят бъдещето.
        Смешно е да се правят вербални интервенции , когато ножа реже в живо месо.Ние им предлагаме да реанимират и да си отздъхнат от лошото стечение на обстоятелствата по стар и изпитан метод , икономиката да се събуди с тази обезценка на парите.Те се съпротивляват. Имат ли представа тези хора какво правят. Гърция и събитията там са един първи шанс за Европа , колкото повече се постигне с тях , толкова по добре и няма да се налагат откровенни простотии. Все пак в Гърция се стигна до жертви и това никак не е хубаво. Руши се обществения ред , абсолютно ненужно.Трябва да са достатъчно интелигентни хора и да кажат - " Да , съдбата е такава !" Изправени са пред тежко предизвикателство.
        Това което може да се постигне през проблемите в Гърция , в Япония например не успяват да го аправят. Искат го.Не могат.
        В същото време нападат грозно Гърция , ще разпадат ЕС за да бъдело скъпо еврото. ЕС е важен , а не еврото.Стойността на еврото в момента е проблем на тази които го задържат , а не на ЕС.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • В Румъния всички държавни служители и работещи в държавни компании със 25% намаление на заплатите!!!

          А у нас кога???

          И в Румъния ще протестират
          14 Май 2010 | 09:25 ч.

          Заради съкращенията на разходите на 19 май в румънската столица ще има протести на държавните служители.

          Премиерът Емил Бок заяви, че планираното съкращение на заплатите с 25% ще засегне всички служители на държавни компании.

          Общонационална стачка на държавните служители ще има и в Испания, а Португалия обяви нови ограничения на бюджетни разходи.
          Източник:
          http://www.novatv.bg/bg/news/view/7533

          Коментар


          • Re: marandi

            Първоначално изпратено от supertrader
            Не се занимавай с неща от които не разбиращ , имам предвид разменния курс на еврото.
            И кое не ти хареса на прогнозата ми? Дадена е в март месец и е заложена граница 10% обезценка на еврото за 2010 г. на годишна база като критерий за останалите ми прогнози ( демек ще трябва корекция тук-там по някои от числата ми в скоро време, отделно че актуализираха и бюджета ). Т.е. допуснато е, че може да я подминем границата от 10% като обезценка на еврото за 2010 г. и това вече е факт сякаш ( от началото на годината ).

            Май ти е скучно, а?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от anon6706
              Първоначално изпратено от al64ad
              Анон
              Имам въпрос:
              Как ще коментираш новите правила за money market funds ,които трябва да приведат 30 % от активите във "високоликвидни" инструменти до 28 май /кеш!! и облигации/.
              Честно казано, тази тема не я следя.
              Не беше ли "нискорискови"? Щото, ако това е думата, вече ми е ясно защо не следя развитието.
              Напоследък риск-рейтингът е доста субективно понятие.

              П.П. Дай ми линк да се светна.
              не знам активи от 850 млрд ,които се прехвърлят в долари какво влияние оказват на валутния пазар.
              www.sec.gov/rules/final/2010/ic-29132.pdf

              www.sec.gov/news/press/2010/2010-14.htm

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев

                Младост си е точно среден софийски квартал и малко над средното. Причини:
                1. Метро
                2. Широки булеварди
                3. Липса на мангусти
                4. Основната маса живущи са "селска интелигенция" (като изключим Младост 3 и военните). Под "селска интелигенция" разбирам учители, бачкерчета в банки, счетита, инженерчета, че даже и мениджърчета, дошли от някъде в София, но без бачкатори в Кремиковци и подбна сволоч, с която е пълно в Люлин, промерно
                5. Сравнително чист въздух - планината е много близо
                6. Най-новите панели (Младост 1А)
                7. Била, Карфур, Кауфланд, Хит, Метро, Арена, Бриколаж и т.н. и т.н.

                Та ако Младост е гето не знам какво са Люлин, Надежда, Шекерена фабрика, Крастава поляна, Обеля, Манастирски ливади, Порово и т.н. и т.н. И аков Младост цените са по 300Е, то колко ли трябва да са в изброените квартали?

                П.С. Между другото, когато участвах в сделката преди около 2 месеца (85К за 100 и кусур квадрата тристаен на парка Гео Милев, с мазе и паркомясто), цените в Младост (поне офертните такива за ново строителство и особено в 1А) бяха над тези в Гео Милев, който се води сравнително престижен, доколкото тази дума има някакво значение за София, квартал.

                П.П.С. Аз също смятам, че цените в София са балон (особено на панелките), но ми е много интерсно защо никой не коментира засиленото (поне чрез реклами) банково кредитиране - основен двигател на цените - не казвам, че цените ще се качат, нямам сметка нито от качване, нито от падане на цените, имоти си имам и нови не ми трябват. Вече има реклами и на 100% финансиране (Алфабанк).
                Според мен всичките тия панелни гета, изброени от теб, са един дол дренки - и като инфраструктура, и като население. Съответно очакванията ми са и цените на жилищата в тях да са горе-долу еднакви. Аз лично за нищо на света не бих си купил старо строителство, еле па панел.

                Коментар


                • ...

                  Не прави като финансовите министри на страните от ЕЗ. Те дали лочат много , то имам чуството че със сигурност пушат и трева както се бяха събрали на спявка.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • marandi

                    Не се занимавай с неща от които не разбиращ , имам предвид разменния курс на еврото.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от al64ad

                      П.С. Само някой да не си помисли ,че ще видим скоро 1:1 евро -долар,както се е разбързал Маранди.
                      Хех,

                      ся па ме изкара Мара-Бързата - хихи

                      Не видЕ ли, че бях заложил 10% обезценка, която се случи вече, иначе единствено казах при кои нива нашата икономика ще влезе в доста по-добра "форма" спрямо скъпкото евро досега и обясних защо - износче, туризъм. Ааа-уу ...

                      Чиърс, отивам да полоча

                      Коментар


                      • грую,
                        това , което си написал за младост е така, НО е голям мравуняк (както люлин и тн)
                        тези комплекси с панелки много на брой са точка на сгъстяване. Много народ в час пик не можеш да се разминеш. За някои хора това е ок, но мене ми е пренаселено.

                        лека
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 2

                          Първоначално изпратено от bgg_red
                          Първоначално изпратено от yerdna
                          Първоначално изпратено от bgg_red
                          Първоначално изпратено от yerdna
                          Младост е доста далече от "среден софийски квартал", клони си направо към гето. И цена 600-700 Евро на квадрат за панелно гето е пълен абсурд. И 450 Евро е твърде много.
                          За Младст около 300 Евра , а за други
                          по-долнопробни панелни квартали 200-250
                          и то гледано от нивото на сегашните доходи
                          ми се струват съвсем реални цени
                          Горе-долу и аз така ги виждам нещата
                          Но доходите според мен ще спадат.
                          Не случайно съм го написал, а сега даже
                          и ПОЧЕРВЕНИЛ.
                          Младост си е точно среден софийски квартал и малко над средното. Причини:
                          1. Метро
                          2. Широки булеварди
                          3. Липса на мангусти
                          4. Основната маса живущи са "селска интелигенция" (като изключим Младост 3 и военните). Под "селска интелигенция" разбирам учители, бачкерчета в банки, счетита, инженерчета, че даже и мениджърчета, дошли от някъде в София, но без бачкатори в Кремиковци и подбна сволоч, с която е пълно в Люлин, промерно
                          5. Сравнително чист въздух - планината е много близо
                          6. Най-новите панели (Младост 1А)
                          7. Била, Карфур, Кауфланд, Хит, Метро, Арена, Бриколаж и т.н. и т.н.

                          Та ако Младост е гето не знам какво са Люлин, Надежда, Шекерена фабрика, Крастава поляна, Обеля, Манастирски ливади, Порово и т.н. и т.н. И аков Младост цените са по 300Е, то колко ли трябва да са в изброените квартали?

                          П.С. Между другото, когато участвах в сделката преди около 2 месеца (85К за 100 и кусур квадрата тристаен на парка Гео Милев, с мазе и паркомясто), цените в Младост (поне офертните такива за ново строителство и особено в 1А) бяха над тези в Гео Милев, който се води сравнително престижен, доколкото тази дума има някакво значение за София, квартал.

                          П.П.С. Аз също смятам, че цените в София са балон (особено на панелките), но ми е много интерсно защо никой не коментира засиленото (поне чрез реклами) банково кредитиране - основен двигател на цените - не казвам, че цените ще се качат, нямам сметка нито от качване, нито от падане на цените, имоти си имам и нови не ми трябват. Вече има реклами и на 100% финансиране (Алфабанк).
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience
                        Working...
                        X