IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 2

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
    СМЕШНИК ,вземи се скрий оттам откъдето си изпълзял!
    Огромна част бягат подгонени от мизерията -там с заплащането можеш да си платиш високия наем +режийните и да не се чудиш от кое да спестиш поне да не умреш от глад /за социалните придобивки когато станат "поданици" няма да коментирам/.
    Но най лошото е ,че изтича и всичко с малко повече мозък и кадърно ,заради липсата на реална перспектива тук!!! Знаеш ли каква е цифрата само на българските студенти в чужбина?В момента съотношението е 2 към 1 в полза на Бг!!А наште "вузове" взеха да приемат и полуграмотни "хъхряци" само и само да докарат бройките!!! Колко според теб след като завършат и са наистина кадърни, ще се върнат тук?Да работят на ползу роду срещу смешно заплащане и борейки се със шуробаджанащината /е вярно има представителства на някои големи фирми -но колко човека ще поемат/???А след колко време и единиците "идеалисти" няма да издържат и ще си хванат шапката отново..........
    Споко са...
    А ти знаеш ли, че нивото на образование сред емигрантите е по-ниско от средното за България? Както беше казал един познат немец, след като имаше (не)удоволствието да се запознае с неколцина български студенти в Германия: "Ако това са мозъците, дето изтичат от България, пускайте ги, пускайте ги по-бързо да се махат, само, ако може, да не идват в Германия!:
    Last edited by harpoon; 07.06.2010, 11:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
      sell ИмотЯта на 500 евро, таргет 200
      Много добра препоръка. Само за тайминга се чудя.
      Дали ще е 3 или 6 месеца!

      като нищо ще направят едни 300 пипса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
        Просто българите трябва да вземат тежкото решение да се свият в по-малки граници и да не разчитат че някой ще ги "оправи".
        По принцип Весото има изкривено мислене, ама в случая много е прав!
        Браво!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
          СМЕШНИК ,вземи се скрий оттам откъдето си изпълзял!
          Огромна част бягат подгонени от мизерията -там с заплащането можеш да си платиш високия наем +режийните и да не се чудиш от кое да спестиш поне да не умреш от глад /за социалните придобивки когато станат "поданици" няма да коментирам/.
          .........
          Що обиждаш човека? Всеки си има мнение и не е задължително да е апокалиптично. Просто българите трябва да вземат тежкото решение да се свият в по-малки граници и да не разчитат че някой ще ги "оправи".

          Коментар


          • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
            Не съм икономист за да влизам в каквито и да е диалози. Забележката беше за изказа.
            Аз си задавам по-прости въпроси "Има ли пилот в самолета".



            Кои орица бягат?
            1) Тези които искат да работят по 8 часа и после пей сърце? Да защото тук се чустват неоценени, но и на вън се чустват така. После в свободното си време пишат по български форуми за да оправдаят пред себе си собствената си грешка.
            2) Роми - когатo безстопанственото желязото в България свърши или имат в повече женска челяд за предлагане.
            3) Други чули от някъде, че там всичко е песен. До една година се завръщат.
            СМЕШНИК ,вземи се скрий оттам откъдето си изпълзял!
            Огромна част бягат подгонени от мизерията -там с заплащането можеш да си платиш високия наем +режийните и да не се чудиш от кое да спестиш поне да не умреш от глад /за социалните придобивки когато станат "поданици" няма да коментирам/.
            Но най лошото е ,че изтича и всичко с малко повече мозък и кадърно ,заради липсата на реална перспектива тук!!! Знаеш ли каква е цифрата само на българските студенти в чужбина?В момента съотношението е 2 към 1 в полза на Бг!!А наште "вузове" взеха да приемат и полуграмотни "хъхряци" само и само да докарат бройките!!! Колко според теб след като завършат и са наистина кадърни, ще се върнат тук?Да работят на ползу роду срещу смешно заплащане и борейки се със шуробаджанащината /е вярно има представителства на някои големи фирми -но колко човека ще поемат/???А след колко време и единиците "идеалисти" няма да издържат и ще си хванат шапката отново..........
            Last edited by al64ad; 06.06.2010, 23:10.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              В момента коментирахме дали процесите са стагнация/стагфлация или дълбока рецеси/депресия на база прогнози от 2008 г., които сме дали в тоя форум.
              Не съм икономист за да влизам в каквито и да е диалози. Забележката беше за изказа.
              Аз си задавам по-прости въпроси "Има ли пилот в самолета".

              Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
              П.П. Иначе и без призиви 'орицата си бягат вече 20 годинки от БГ-то.
              Кои орица бягат?
              1) Тези които искат да работят по 8 часа и после пей сърце? Да защото тук се чустват неоценени, но и на вън се чустват така. После в свободното си време пишат по български форуми за да оправдаят пред себе си собствената си грешка.
              2) Роми - когатo безстопанственото желязото в България свърши или имат в повече женска челяд за предлагане.
              3) Други чули от някъде, че там всичко е песен. До една година се завръщат.
              Last edited by valio1900; 06.06.2010, 14:31.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                Апокалипсис? Много подходящо за да натрупаш читатели (тук сте няколко гадатели).. Когато започнеш сам да си вярваш, като това:

                прераства в шизофрения, Ако мислиш да помагаш призивите "БЕГОМ ОТ БЪЛГАРИЯ" не са подходящи. Съжалявам, че се намествам за да те приземя на земята, но този призив много ме дразни.
                ????

                Нещо по същество имаш ли да кажеш?? ( аргументи, данни, икон. показатели и т.н. ). В момента коментирахме дали процесите са стагнация/стагфлация или дълбока рецеси/депресия на база прогнози от 2008 г., които сме дали в тоя форум.

                Та, слушаме те ....???

                П.П. Иначе и без призиви 'орицата си бягат вече 20 годинки от БГ-то.

                А, тия лични забележки и определения с цел да ти блесне "интелекта" си ги ползвай у вас сред родата на воля, щом те траят. Тук няма как да стане, зайко

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение

                  "ама сякаш друга е целта, затова мислете или за бизнес навън или за еднопосочен билет, тук няма да стане по никакъв начин, само си хабите времето."
                  Апокалипсис? Много подходящо за да натрупаш читатели (тук сте няколко гадатели).. Когато започнеш сам да си вярваш, като това:
                  Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Даже съм споменавал, че е видно че нашите кавали не могат да се оправят и бих помогнал на БГ-то безвъзмездно
                  прераства в шизофрения, Ако мислиш да помагаш призивите "БЕГОМ ОТ БЪЛГАРИЯ" не са подходящи. Съжалявам, че се намествам за да те приземя на земята, но този призив много ме дразни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от al64ad Разгледай мнение
                    Имам 2 въпроса към теб.
                    Какво разбираш като инфлационни проценти при стагфлация /нещо тия сравнения с виденовата инфлация ме карат да мисля че отново нещо не се разбираме+употребата на "хиперинфлация"/ ??Стагнацийката си я имаме ,а инфлацията ще ни я "внесат" и "наложат" до есента.
                    За това ,че ще е по-тежко при това удължаване във времето-ами очаквах го даже мерки взех 2008г.
                    Втория въпрос е строго професионален.
                    http://www.segabg.com/online/new/art...d=3&id=0000503
                    Господата от правителството перхидрола с какво го мешат?Интересното е ,че всеки ден е различно.
                    Имам чувството ,че или има некви цифрички ,които не са всеобщо достояние или.......
                    Що ли ми се струва ,че правителството търси да се подсигури за по-голям евентуален дефицит.Май сами не си вярват .
                    Хмм ... подобни въпросчета струват доста кинти

                    По принцип цялата ти обосновка, на която стъпваш ти е грешна, оттам се чудиш ся ко ста'а ...

                    По-паметливите помнят в този форум, че неколкократно съм казвал, че в БГ-то кризата няма да влезе в икономиката като рецесия, а в директна депресия. Оттам правилно вече се ориентирваш за продължителността, ама Русата ми тиква го подсказа т'ва още в 2008 г.

                    Махни ги тия стагнации и стагфлации, на грешен път е подобен фундамент, щото тайминг-а ти вече не излиза от никъде, ако беше вярно.

                    Относно втората ти питанка, казвал съм многократно какво ще се случи, прогноза съм метнал ( малко зловеща беше към него момент ), чак ми писва да се обяснявам защо съм написал нещо си. Увеличаването на държавния дълг е неизбежно, даже съм посочил и цифра за "здравословнен" изход.

                    Дразнещо е, че всичко, което меля в тоя форум се забравя ( между другото затова си пуснах и блог-чето, че там всичко си стои с дати ), че ми писна всеки път да се "гледам" по ТВ-то какво съм казал отдавна от разни абдали, само че 1 година по-късно. Дразнещо е ...

                    П.П. Даже съм споменавал, че е видно че нашите кавали не могат да се оправят и бих помогнал на БГ-то безвъзмездно, ама сякаш друга е целта, затова мислете или за бизнес навън или за еднопосочен билет, тук няма да стане по никакъв начин, само си хабите времето.

                    Ай, чиърс!
                    Last edited by marandi; 06.06.2010, 00:31.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                      На мен понеже ми е скучно и понякога умишлено изцепвам по някоя феноменална простотия ( мисля, че за Самуил дет' бил болярин ми беше последната ) и после киризя да видя дали някой ще се светне да ме провери к'во съм казал, ама ... само Милото ме "проверяваше", да я таковам у статистиката и нея - хихи

                      П.П. Стагфлация е силна дума да очакваш в БГ-то, има неща, за които си прав, ама малко драматизираш - поне към днешна дата.

                      Иначе днес се бях вдъхновил да изпраскам един материал в блог-а си "Пътят към кофата" - демек контейнера и да омятам една камара данни и статистики, за да се види 20-годишния "преход", ама .... после си викам Рус ли си, само това им трябва на 'орицата още тъпизми в стил "ТВ новини", където нищо 'убау не се случва, та мирясах.

                      Провокира ме един приятел с кръчма, дет' си храни 2 бездомника редовно, а в същото време е виснал с към 1 милка кредити и думите му бяха "Дано не стигнем някой ден кат' тях". Мани ... ще умувам да сипвам позитиви само, щото тача предизвикателствата

                      Чиърс пак! ( и няма да има стагфлация в БГ-то - слушай Русото ), при Виденката стигнахме до галопираща и докоснахме хипер-а, ся е по-семпло, ама по-опасно, щото мноу се проточи във времето. Кат' решат актуализацията на бюджета тия дни, ако не ме домързи ще посмятам да прасна "новата" прогноза за БГ-то.
                      Имам 2 въпроса към теб.
                      Какво разбираш като инфлационни проценти при стагфлация /нещо тия сравнения с виденовата инфлация ме карат да мисля че отново нещо не се разбираме+употребата на "хиперинфлация"/ ??Стагнацийката си я имаме ,а инфлацията ще ни я "внесат" и "наложат" до есента.
                      За това ,че ще е по-тежко при това удължаване във времето-ами очаквах го даже мерки взех 2008г.
                      Втория въпрос е строго професионален.
                      http://www.segabg.com/online/new/art...d=3&id=0000503
                      Господата от правителството перхидрола с какво го мешат?Интересното е ,че всеки ден е различно.
                      Имам чувството ,че или има некви цифрички ,които не са всеобщо достояние или.......
                      Що ли ми се струва ,че правителството търси да се подсигури за по-голям евентуален дефицит.Май сами не си вярват .
                      Last edited by al64ad; 05.06.2010, 22:57.

                      Коментар


                      • ..

                        гледам 4е обсъждате и фискалния резерв
                        първо стои въпросът дали изобщо го има
                        второ ако го има той ще отиде за спасяване на
                        банки, ако ве4е това не е станало
                        защото спекулациите за стабилност във финансовия сектор са най-важни на този етап

                        трето ако има фискален резерв защо ще емитират дълг да се набутват за лихви

                        4етвърто, мвф не дава заеми на дъжави с резерв,нито с цел удържане на борд, защото
                        доколкото помня в централната банка трябва да има известна сума за гарантиране на този борд

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от zloblivi_podritvaniq Разгледай мнение
                          кой ще финансира бг дълг с този спад на бвп , инвестициите и изобщо всякакво външно финансиране

                          откъде ще дойдат приходите в бюджета, за да се върнат тези заеми после

                          според мен се спекулира за балансиран бюджет, понижаване на лихвите/по депозит са по високи от тези по дцк - зна4и трябва да има спекула 4е ще падат/ в бг и евентулано финансиране от мвф
                          за да може местните олигофрени да се подлъжат да финансират бг дълг

                          това е при4ината да се емитират смешни суми
                          защото купува4ите са смешни

                          как ли ще изглежда дянков ако пусне облигаци за 3 милиарда, а има покритие до 30 милиона

                          западните инвеститори ,мвф, световната банка не са идиоти
                          последните 2 институции биха дали заем на бг само ако виждат 4е ще се мре от глад и няма на къде и евентуално тогава ще дойдат
                          с условия за придобиване на държавни активи в слу4ай на фалит
                          защото принципно държавни активи не могат
                          да се придобиват, но при извънредни условия
                          като горе посо4еното могат и още как

                          за справка може да се поинтересувате колко държави са заробени по този на4ин мвф и световната банка

                          понеже виждам 4е някои тук сравняват ни сравняват с гърция, само ще кажа 4е ецб
                          направи един куп маневри само за да остане ликвиден техния дълг

                          а, за нас дали ще ги направи - ами не, всъщност ние не сме никои
                          Тука едно злобно +1

                          Коментар


                          • ...

                            кой ще финансира бг дълг с този спад на бвп , инвестициите и изобщо всякакво външно финансиране

                            откъде ще дойдат приходите в бюджета, за да се върнат тези заеми после

                            според мен се спекулира за балансиран бюджет, понижаване на лихвите/по депозит са по високи от тези по дцк - зна4и трябва да има спекула 4е ще падат/ в бг и евентулано финансиране от мвф
                            за да може местните олигофрени да се подлъжат да финансират бг дълг

                            това е при4ината да се емитират смешни суми
                            защото купува4ите са смешни

                            как ли ще изглежда дянков ако пусне облигаци за 3 милиарда, а има покритие до 30 милиона

                            западните инвеститори ,мвф, световната банка не са идиоти
                            последните 2 институции биха дали заем на бг само ако виждат 4е ще се мре от глад и няма на къде и евентуално тогава ще дойдат
                            с условия за придобиване на държавни активи в слу4ай на фалит
                            защото принципно държавни активи не могат
                            да се придобиват, но при извънредни условия
                            като горе посо4еното могат и още как

                            за справка може да се поинтересувате колко държави са заробени по този на4ин от мвф и световната банка

                            понеже виждам 4е някои тук ни сравняват с гърция, само ще кажа 4е ецб
                            направи един куп маневри само за да остане ликвиден гръцкия дълг

                            а, за нас дали ще ги направи - ами не, всъщност ние не сме никои
                            Last edited by zloblivi_podritvaniq; 05.06.2010, 20:16.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              И какво толкова 500 долара петрол никак няма да е скъп !
                              Тая глупост мислех ,че си я забравил ...

                              Само защото си от Варна и се мъчиш по Демарк , ще ти покажа кво имам предвид като казвам глупост .

                              1) Обърни внимание на таблицата и обяснението над нея в долния линк :

                              http://inflationdata.com/inflation/i...ices_Table.asp

                              2) Ако си разбрал горната таблица виж следващия линк

                              http://www.chartsrus.com/chart1.php?...CRUDEOILlt.gif

                              3) Сега виж следващия линк с насложен върху него фундамент към текущия период :

                              http://www.wtrg.com/oil_graphs/oilprice1947.gif

                              А сега седни и помисли повечко .....дали изобщо цени над 150 дол./барел ще има в следващите 2 -- 5 години . За над 150 ще коментираме когато се пробие евентуално това ниво .
                              Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                И какво толкова 500 долара петрол никак няма да е скъп и 50 евро килограм сирене също не е скъпо. Евтиния петрол ще е по 500 , а на моменти и по 700 и кой знае.Сиренето като е по 50 евра си е ОК !
                                Ти ми кажи кога !
                                И си ми много интересен.

                                Все тръбиш как петролът ще стане 500$, как парите ще се обезценят и т.н.

                                Хубаво е да имаш гледна точка. Обаче като кажеш А, кажи и Б!

                                Нека да приемем, че парите се обезценят спрямо имотите. Кажи тогава с какво ще се купуват и продават имотите? С пари ли?
                                Защото аз все си мисля, че ако парите се обезценят хората ще обеднеят, а няма да забогатеят. Ти да не си мислиш обратното? И след като хората обеднеят, защо си мисля, че хапартаментите ще станат още по евтини, защото иначе съвсем няма да се купуват?

                                И защо още си мисля, че парите хич няма да ги обезценят, защото доста балъци-шарани бяха изловени, както като личности, така и като държави, които ще имат да плащат 20-30 години напред, а други личности и държави да си цоцкат само! Те балъците са за това, да си мислят, че като взели 100к кредит, парите ще се обезценят и нищо няма да плащат, ама докато си мислят, ще минат едни 20-30 годинки и виж живота им как минал

                                Коментар

                                Working...
                                X