IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Moesia
    replied
    marketleverage, бе е знам за другото, но мога да потвърдя, че профилактични прегледи и на покрива и на сградата като цяло спестяват доста главоболия. Много от хората обаче въобще не им идва на акъла поне веднъж в годината да си изчистят олуците от листа и мръсотия, нито да позакърпят мазилката и прочие дейности, които с времето водят само до натрупване на проблемите.

    Напиши коментар:


  • marketleverage
    replied
    Аз знам как да се направи покрив който да издържи 100 години и при това се води много модерно... зелен покрив за плосък покрив ще стане супер

    значи над последната плоча се слага метална обшивка (вместо някаква пласмасова мембрана която масово се слага и аз също се съмнявам да изкара повече от 20 години) и тогава се редят клетките за чимовете (метални че пак има и пвц версия), дренажа пръста...

    хем топ изолация... хем модерно... хем здраво...

    Напиши коментар:


  • toto
    replied
    Първоначално изпратено от marketleverage Разгледай мнение
    Като ремоните се правят на момента положението не става зле... и въобще не скъп покрива на къщата


    Ако са се счупили керемиди и е протекло през мембраната (не съм сигурен че така му се казва но нещо такова беше под керемидите)... изолация и гипсокартона накрая пак трудно ще минеш много над 50 лева за ремонт на покрив... в масовия случаи някоя друга керемида да смениш някоя на няколко години даже може и повече години нищо да не стане като в 80 -90 процента от случаите няма да протече през мембраната дори и да има счупени керемиди


    има вариянт да си вътре много ако си накупиш някакви евтини керемиди които да се натрошат масово на първата градушка и отделно градушката е толкова силна че ти надупчи и мебранта навсякъде където се е счупили керемиди (ама това е пример за евтиното излиза съкпо накрая) .... *

    или при мини ремонт ако те изгърби някоя фирма със "супер дупер оферта на далавера за наши хора" да ти ремонтира покрива без разбивка на офертата какво ще правят" (и да ти семнят 2 счупени керемиди вместо срещу 30 лева и материали и вътре оправят да 0,5 метра гипсокартон и да го боядисат за още 20 -30 ) срещу сумата от 200, 500, 700, 1000, 1500, 2500 лева поне според колкото балък им изглеждаш..... ремонт на покрив е широко понятие...

    освен това срещу около 50 лева на година може да се застраховаш за 100 000 лева което е допустими минимум почит за всякакъв ремон на къщата... покрива всякави природни бедствия градушки паднали дървете пренатрупан сняг че даже има и полици които покриват думнали от мълния телевизори електирческо пренапрежение....

    може и за повече да се застрахова който иска ама нали ни е ниска застрахователната култура ....

    пп сега ми хумна че след изолацията вместо гипсократон тавана на подкоривния етаж може да се направи с дърво така дори при теч имаш нужда само от парче мембрана и няколко керемиди още по евтино за поддръжка
    Само да ви открехна само, че имам наблюдени за всякакви видове покриви и извода е следния: Дори и най-скъпите материали да ползваш, на 10-тата година покрива е за ТОТАЛЕН ремонт, с по-некачественни ремонтираш всеки 2-3 години....

    просто никой няма интерес да продава керемида издъжаща повече от 10 години... забравете старите на по 30-40 години. те могат да изкарати по 100г., новите са пълен боклук - без изключения!

    Напиши коментар:


  • Cleo
    replied
    Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
    По -важното е, че имотките взеха да рипат
    Много е информирано това момче, няма що, направо нямам думи...

    Напиши коментар:


  • Cleo
    replied
    Първоначално изпратено от SPART Разгледай мнение
    Глупостите ги пиша аз ...И затова твърдя ,че след Два Гигантски Банкови Обира ( 1990 г и 1996 г ) , няма пречки да се извърши и Трети ....Който си има Флогове* и финансиИ* в БГ банки , той да им бере гайлето ...
    Да си чул че 97 не всички банки фалираха? Чувал ли си за Биохим?

    Напиши коментар:

Working...
X