IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти? - АРХИВ 1

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • сичко произлиза от английски, даже и думата "сельодка"
    а английския се заражда в шикаго

    п.п. айде наште!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      На теб ти е смешно, но преди няколко години видните ъпъри разправяха, че подобни качвания ще вдигнат цените, понеже качват разходите на предприемачите. От купувачи само се очаквало да "приемат" новите цени. А то накъде тръгна света
      Простено им е !!!!
      То по принцип в РъБъ цените
      са си все нагоре по принцип
      та не са знаели, че могат и надоле !!!
      Бяха забравили какво стана след 1997
      до към лятото на 2001г, но пък и
      някои са били на твърде крехка
      възраст тогава.......
      --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
      http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

      Коментар


      • знаеш ли кво е процент? дума идва от английското - за един цент от долара- за една стотна от долара ......

        ================================================== ==================
        Ей, ама никога не е късно да научиш нещо ново. Аз пък си мислех, че идва от латински.

        Процент (от лат. pro centum — на сто) е част от едно число. Бележи се с %.

        И друг път съм отварял въпрос за общата култура, за грамотното писане. И винаги съм бил сразяван от суперикономисти, за които важни са икономическите знания, а не грамотността. А как са ги изучили пущините, без да четат, хич не ми е ясно.Защото ако бяха чели, нямаше да пишат неграмотно. Което не им пречи да правят анализи и прогнози, ДЕ....
        Партия была, есть и будет есть!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
          Рипат ли рипат имотите
          Чудя се с оглед на събитията,
          ако бензина стане троика без гарнитура
          това дали ще накара НИ
          да рипат още повече ????
          Или умния ще каже, че кара на газззззз
          На теб ти е смешно, но преди няколко години видните ъпъри разправяха, че подобни качвания ще вдигнат цените, понеже качват разходите на предприемачите. От купувачи само се очаквало да "приемат" новите цени. А то накъде тръгна света

          Коментар


          • Рипат ли рипат имотите
            Чудя се с оглед на събитията,
            ако бензина стане троика без гарнитура
            това дали ще накара НИ
            да рипат още повече ????
            Или умния ще каже, че кара на газззззз
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
              Марандев,Марандев,спри се,че да не те почвам пак - видя,че няколко дена не съм писал и пак се развилня.Разрови се из страничките на БНБ и ЕЦБ-там си пише кое къде влиза.Прочети внимателно и ще си спестиш труда да пишеш излишни глупости.
              П.С.Не те знам с какво се занимаваш основно,а и не ме интересува,но се надявам там да се справяш малко по-добре,отколкото тук
              Онуфрев,

              въпреки тъпните помежду ни, аз си те кльопам

              Имам "бегла" представа и как търговските баМки "промиват" служителите си по "обученията" им. После имам представа и за "отзивите" на същите служители, когато вече не са във "великата" баМка какви са към нея

              Затова и не се учудвам на реакцията ти. Радвам се, че съм те провокирал да се поограмотиш малко и да стоплиш, че това, което казах беше единствено и само, че:

              Когато се говори за инфлация, тя касае само и единствено книжните пари. ( Демек, емитираните пари от Централната баМка, декретните пари, официалните пари и т.н., както искаш ги наричай едно и също е ).

              После казах, че инфлацията е единствено и само парично явление ( демек мери се по официално приетата разменна единица в една държава ). А, това за твое огромно съжаление НЕ са електронните пари, дет' все ги пробутваш.

              И накрая, въпреки, че "де факто" електронните пари имат известни съответствия с книжните пари по някои критерии, то "де юре" нямат никакво място при измерване на инфлацията.

              Та, това бях казал единствено. Кажи ся с кое от това не си съгласен?

              П.П. А, бях те питал и тебе, ама нещо се ослуша. Като виден баМков служител със 17 години в системата: "На кого е ОЛП? На БНБ ли е или НЕ? И, ако не е БНБ ще помоля да ни "светнеш" на кого е?

              Без да ми разводняваш пак какво значел, как се измервал и прочие глупости. Просто питам на кого е?

              Благодаря предварително!

              П.П. Искрено се надявам някой ден да не отидеш да продаваш краставици, понеже с оглед твоята лоялност ( което е супер качество ), ще вземеш после да ни "убеждаваш", че инфлацията вече се измерва в краставици
              Last edited by marandi; 22.02.2011, 19:23.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от acen1975 Разгледай мнение
                ...
                хайде стига с тези литературни излеяния. изменението си има хронология: от еди какво си ниво е станало на еди какво си и единствено е правилно да използваш като делител началната стойност и като деляемо крайната стойност, други математически операции са признак на неразбиране на материята.
                т.е. ако от 100 се е качила цената на 200 изменението е 100%, ако от 200 е паднала на 100, изменението е 50%.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от hohohoo Разгледай мнение

                  тъпо е хора които не разбират какво означава междуфирмена задлъжнялост да дращят тука глупости. казваш - някой трябвало да вкара лев в системата - ами вкарват се бе човек. (и за моя най-голяма изненада). все още хората купуват. ама днес някой малоумник като купи имот за 50,000евро тая сума съвсем спокойно може да погаси междуфирмена задлъжнялост за 500,000+ евро. айде сега ти и асенката да поумувате как аджеба става това...

                  не че имотите няма да продължат да си падат още доста време, ама тия писаници за краш и за деливъридж до 40 е/м2 са за "Бисери и Вицове".

                  Нещо не се разбираме. Междуфирмената задлъжнялост към момента е над 200 милиарда лева. Прав си, че има "домино ефект" и насрещно погасяване обаче това не премахва по никакъв начин "делевъридж" ефектите. Факт е , че цените на НИ бяха балонирани с 200-300% над себестойност.Факт е, че купилите 2007 -2009 ще изплащат ипотеки за обезценена стока.
                  Факт е, че цените като цяло са 30-40% надолу за последните две години. И най-лошия факт е, че целия "просперитет" на нацията през последните години се дължеше на "продажба на територия"/УПИ-та и други парцели/ и построеното върху тях. Значи целия "просперитет" е бил един голям балон. Време е всички да осъзнаят, че ако кризата в САЩ и Европа е структурно-финансова то в България тя е всеобхватна икономическа и една от причините е,че в България трудно може да се говори за собствена икономика изобщо.Счетводно-финансовите "хватки" обясняват и отразяват/вярно или лъжливо/ икономическите процеси но НЕ МОГАТ ДА СЪЗДАДАТ ИКОНОМИКА. Дянков и ББ също не могат да го направят независимо от фалшифицираните отчети /2009/ и наливане на пари в инфраструктура .Последната ще създава "потребление" по време на строителството и става "пасив" за подръжка след това.
                  Някой се чудеше защо банките не продават ипотекираните имоти по лошите кредити и "умират" да преструктурират.
                  Ето отговорът :Наредба 9 за оценка и класификация на рисковите
                  експозиции на банките и за установяване
                  на специфични провизии за кредитен риск

                  Допълнителни разпоредби
                  1. (Изм. – ДВ, бр. 21 от 2009 г.) „Приемливи обезпечения и гаранции“ са:
                  а) кредитната защита по глава шеста „Редуциране на кредитния риск“ и обез-
                  печенията по чл. 39, ал. 2 от Наредба № 8 на БНБ от 2006 г. при използване на
                  стандартизиран подход за кредитен риск, с изключение на кредитна защита, ко-
                  ято получава 100 % или по-високо рисково тегло по смисъла на същата наред-
                  ба;
                  б) недвижим имот, извън обхвата на чл. 39, ал. 2 от Наредба № 8 на БНБ, ко-
                  гато отговаря едновременно на следните условия:
                  аа) застрахован е срещу рисковете от погиване;
                  бб) върху него е учредена първа по ред ипотека в полза на банката;
                  вв) намира се в жилищна, административна, търговска или хотелска сграда;
                  гг) може да бъде продаден в срок до 6 месеца по нетната му реализуема стой-
                  ност, като срокът на реализация започва да тече при просрочие на експозиция-
                  та над 180 дни;
                  в) урегулиран поземлен имот, върху който е учредена първа по ред ипотека,
                  ако имотът може да бъде реализиран в срок до 6 месеца по нетната му реали-
                  зуема стойност, като срокът на реализация започва да тече при просрочие на ек-
                  спозицията над 180 дни.


                  Хайде сега някой да предположи колко от ипотекираните имоти са ликвидни в указаните 6 месеца по нетна реализируема стойност.- 5% -10%-100% или николко.
                  Заради горното банките "кротуват" и Асен може да се окаже безкрайно прав, че удължават и задълбочават агонията, като при "лош" сценарий ще загробят не само себе си но и икономиката като цяло. Просто алчността им / и глупостта/ не им позволява да си признаят "па-па-па" грешките и да си поемат почтено загубите .Щото народът е казал "не е луд който изяде зелника а този който му го даде".
                  Та така, мечтите са едно, а реалния живот е "Сурав и курав".

                  Коментар


                  • Ей това брокерите сте опасни, написали сте две страници за това как се смятат проценти и ръст и спад. Умеете да пълните форума с постове, щом имате сили да го правите, значи още ще падат имотите, щото явно по цял ден нищо друго не правите

                    И ръст, и спад означават промяна в стойността на нещо, дадено в %. Ръст е когато промяната е положителна, Спад е когато промяната е отрицателна. Процентната промяна се смята по следния начин:

                    ((Стойност в края на периода - Стойност в началото на периода)/Стойност в началото на периода) . 100 (за да е отговорът в проценти).

                    Примери:

                    Начало: 500 евро
                    Край: 1000 евро
                    Процентна промяна: ((1000-500)/500).100 = (500/500).100 = 100%
                    Казва се: има ръст 100%

                    Начало: 1000 евро
                    Край: 4000 евро
                    Процентна промяна: ((4000-1000)/1000).100 = (3000/1000).100 = 300%
                    Казва се: има ръст 300%

                    Начало: 4000 евро
                    Край: 500 евро
                    Процентна промяна: ((500-4000)/4000).100 = (-3500/4000).100 = -87,5%
                    Казва се: има спад 87,5%

                    Това е, много е просто. Това като се знае, останалото идва с натискане на бутончета по елките и с формулки в ексела. Ако обаче това не се знае и се натиска какво ти падне по бутоните на елката, стават обърквации

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                      Айде стига с тези свободни интерпретации!
                      Аз ти говоря за обикновена математика,а не кое е по-лесно и кое по-трудно!Говоря за това,че не може да има 300% спад чисто математически,а кое е по-лесно-да печелиш или да губиш-изобщо не съм коментирал!
                      хе,хе една от любимите ми теми ..... математически догматизъм ..... точната наука,наречена математика ......
                      напротив браточка,точно математически може да имаш 300 % спад ,а литературно не можеш .... проблема в днешно време е,че народа е умешал литературата с математиката ...

                      знаеш ли кво е процент? дума идва от английското - за един цент от долара- за една стотна от долара ......
                      10*2=20 , имаш 200 % цялостно изменение, а самия ръст ,без базата е 100 % ..... тук е първия момент,който много хора бъркат- едни казват ,че това е 100 % промяна, други казват ,че това е 200 % промяна ..... а и едните и другите са прави ......
                      сега иоде и тънкия момент 20:2 = 10 ......
                      колкло процента е изменението ..... то е 50% ,100% и 200% -и трите са верни !
                      но колкото и да ти се струва невероятно, най вярното е 200 % , имаш деление на 2 , за цент е 200 %
                      имаш акция на епъл - покачва се двойно , значи можеш да кажеш,че изменението й е 100 % ,обаче ако акцията падне двойно,тогава е 50% ????
                      литературното изменение на акцията ,показано математически е правилно и в първи случай от 100 $ ,става 200 $ - имаш 100% и математически и литературно , но при падането на акцията от 200 $ ,на 100 $ , тогава литературното изменение е 50 % , а математически може да е 50% , 100 % или 200 % ...... защото при движение все си е 1 акция на епъл , но матеметическите стойности са различни!

                      ето ти пример с любимеца ми дянков и как се НЕдовиждат някои неща:
                      по време на кризата износа на бг бе паднал със 73 % ...... в момента дянков твърди,че БВП е рекордно висок ,заради повишения износ с 44 % ,който избивал пониженото вътрешно комсумиране

                      хайде да смятам- според теб на пръв поглед изгллежда,че трябват още 30 % за да стигне най високите си нива ,налЕ?
                      хайде да видим дали е така:
                      приемаме,че най високите нива на износа на бг са 10 единици ..... 73 % спад ,првевръщат износа монетарно във 2.7 единици , после имаме ръст от 44% върху тези 2.7 единици и в момента се поличава,че износа е 3.8 единици ...
                      или са нужни близо 200 % ръст в износа,че за да застигне предкризисните си нива...
                      а ако ти го изчисляваш по "стандартната" рпоцедура, ще покаже,че трябват едва 30% ръст ,за да настигнеме износа от предкризисните си нива
                      та мен ми е интересно и то много как дянков обяснява,че износа толкова е нарастнал ,че дори избива дори и намаленото вътрешно потребление и за тва в момента БВП бил рекордно висок,а реалността е ,че износа е едва 1/3 от това ,което е бил ,когато орешарски е констатирал по нисък БВП от дянков
                      цифрите за износа са по памет ,може и да не са верни , целта ми е скоро да ти покажа ква заблуда е днес науката математика , ако не знаеш как да я използваш

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                        onufri, това е точно обратното на защитаваната от теб теза! Хората ти го казват в прав текст - "Така че ето го урока: по-лесно е да губиш пари отколкото да ги печелиш"...
                        Айде стига с тези свободни интерпретации!
                        Аз ти говоря за обикновена математика,а не кое е по-лесно и кое по-трудно!Говоря за това,че не може да има 300% спад чисто математически,а кое е по-лесно-да печелиш или да губиш-изобщо не съм коментирал!
                        Last edited by onufri; 22.02.2011, 15:00.
                        Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от onufri Разгледай мнение
                          So, here is a lesson to learn: it is easier to lose money than to gain some.
                          onufri, това е точно обратното на защитаваната от теб теза! Хората ти го казват в прав текст - "Така че ето го урока: по-лесно е да губиш пари отколкото да ги печелиш"...
                          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                          Коментар


                          • Ето тук хората са написали някои нещица за невежите.
                            To grow by 100% means to become twice as big, because a 100% growth means adding 100% of what was already there another 100% to the total of 200%. Losing 100% means losing everything.

                            Assume, your stock in a XYZ company lost 20% of its value. It might have been, for example, worth $1000 and by losing 20% (which is 1000×20/100 = 200) has the current worth of $800. What does it take to get you money back? In other words, now starting at $800, how much (in percents) you should gain so that your stock is back to its original value of $1000? Do you think that, since your lost 20%, all it takes to get back to $1000 is to gain your 20% back? Well, it is not so.

                            Obviously, to make your stock worth the original $1000, you should gain the lost $200. But $200 is now a portion of your current holdings of $800, and is such is not 20% of the latter. (20% of $800 equal $800×20/100 = $160.) So what portion of $800 is the amount of $200? It's 1/4, of course. In terms of percents, seek a fraction equal to 1/4 with the denominator of 100: 1/4 = 25/100 = 25%.) So, here is a lesson to learn: it is easier to lose money than to gain some.
                            Всяка краткосрочна спекулация е потенциална дългосрочна инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от moderast Разгледай мнение
                              Хохо, на теория си прав но на практика вече има данък дори и за колибите - а това че всички данъци НИ са с тенденция да се увеличават е отделна бира. Баба ти Пена ще умре - и земята ще бъде продадена от наследници пред алтернативата да я дадат на арендатори или да плащат данъци че и ГЛОБИ ако пустее.
                              Съглясен съм (за пръв път) с колегата модераст... БГ е единствената държава дето има поговорка че "имот не се продава, щото нито хляб нито вода искал"...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hohohoo Разгледай мнение
                                аха, значи не може да се каже че нещо е спаднало 3 пъти може би? или не знаеш какво означава процент? изтегли си учебник по математика за 3ти клас...

                                казваш бабата имала 10,000 евро натрупани данъци и такси... топре на мен тристеан апартамнт по памет миналата година имаше данъци и такси към 250 лева... значи 80 години ако не дам лев, тогава ше станат 10к евро
                                или мислиш в БГ хората 80 години нищо не са плащали... топре я проумей, че в бг земя/имот да имаш не ти е никкъф проблем - дължиш пренебрежимо малко данъци... и така пак на въпроса - кое ще накара баба пенка да ти даде имотя си на теб за 5000 евро?

                                е, бай дъ уей, разбирам те напълно че много мразиш компетентни хора... то в бг е така - колкото си по-прост толкова по-голям хейтър требе да си (и крашър)

                                Хохо, на теория си прав но на практика вече има данък дори и за колибите - а това че всички данъци НИ са с тенденция да се увеличават е отделна бира. Баба ти Пена ще умре - и земята ще бъде продадена от наследници пред алтернативата да я дадат на арендатори или да плащат данъци че и ГЛОБИ ако пустее.

                                Коментар

                                Working...
                                X