IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Панели за производство на ток от слънцето. От къде могат да се купят и колко струва

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://www.chepakov.com/

    Цени и други интересни неща за автономно захранване .

    www.chepakov.com/Solar_system.htm
    Last edited by van05; 21.10.2011, 15:39. Причина: още инфо.

    Коментар


    • Соларпро Холдинг АД 0S8/0S8

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
        за мен са ми? Да така е нормално е да са скъпи висока технология......ама като не ми стига акъла сам да си ги направя аз съм си виновен

        ква висока технология, бре
        фотоволтаичният ефект е
        открит оше през 1839г

        Коментар


        • Още нещо.
          Мощностите, които се дават във спесификациите са в киловатпик или ватпик. Тоест, това е мощността в момента на най-силното слънчево греене, когато лъчите попадат върху панела перпендикулярно. Ако панелът е неподвижен ефективността му няма да бъде повече от 50%. Затова се слагат устройства, които да го въртят заедно със слънцето. Може да го въртят в една или две плоскости (много скъпо). Ама това струва пари и харчи енергия, която и без това е оскъдна.

          Впрочем пусни в гугъла "фотоволтаични панели" и търси.

          Аз съм убеден, че е безсмислено харчене на пари. Освен ако не си в пустиня и ти е нужно да си захраниш сателитен телефон. Или ако си в космоса...
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Впрочем ето ти работещ линк
            http://www.bulgarianenergy.com/artic...ticleGroupID=7

            За да постигнеш мощност от 10 киловата, колкото е минимално нужно на един апартамент ще изхарчиш повече от 50 000 лв!!! И ще имаш ток САМО през деня и то ако няма облаци. Тоест около 270 дни в годината, през деня!
            Безсмислено!

            Освен ако имаш вила на място където няма електрозахранване.
            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
              И за какво са ти???
              Толкова са скъпи, че ако ги ползваш за себе си НИКОГА няма да ти се изплатят. Абсолютно никога. А за присъединяване на слънчева централа към някое енергоразпределително дружество хич и не помисляй. За обикновен човек е "мисията невъзможна". На всичко отгоре тенденцията е да се намалява изкупната цена на ток от фотоволтаици.
              за мен са ми? Да така е нормално е да са скъпи висока технология......ама като не ми стига акъла сам да си ги направя аз съм си виновен
              в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                Панели за производство на ток от слънцето. От къде могат да се купят и колко струва 2 или 5 кВ?

                в сайта али баба бях писал на някакви китайци и не ми отговориха.....и на шарп бях писал и пак не ми отговориха
                И за какво са ти???
                Толкова са скъпи, че ако ги ползваш за себе си НИКОГА няма да ти се изплатят. Абсолютно никога. А за присъединяване на слънчева централа към някое енергоразпределително дружество хич и не помисляй. За обикновен човек е "мисията невъзможна". На всичко отгоре тенденцията е да се намалява изкупната цена на ток от фотоволтаици.
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vabo_2008 Разгледай мнение
                  в сайта али баба бях писал на някакви китайци и не ми отговориха.....
                  В али баба трябва да ги има цените въпреки че е само за търговия на едро. Ти да не си дистрибутор на китайски слънчеви панели?
                  Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                  Коментар


                  • Панели за производство на ток от слънцето. От къде могат да се купят и колко струва

                    Панели за производство на ток от слънцето. От къде могат да се купят и колко струва 2 или 5 кВ?

                    в сайта али баба бях писал на някакви китайци и не ми отговориха.....и на шарп бях писал и пак не ми отговориха
                    в Швеция ДДС-то е 20% + и учебниците са безплатни диференциална геометрия комплексен анализ
                  Working...
                  X