IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Ти кат си такъв разбирач вземи ме светни коги да си купя село бря Бях си купил миналото лято, ама дядката дет ми го продаде умря между предварителния договор и нотариалния акт. После наследниците не пощяха да ми го продадат и аз в тази криза изхарчих мангизите
    МАЙМУН чадо,
    то ако нямаш парички нивга
    не можеш да купиш никакъф имот.
    Ни скъп ни ефтин !!!!!
    Инък особенно по селата имотите
    бързо ще се отдаличават от цифрите,
    които се бяха образували последните години,
    заради липсата на никакъф интерес, заради
    демографската картина и заради това, че
    държавата не обръща никакво внимание в
    западащите места и скапване тотално на инфраструктирата и заради това, че старците
    си заминават един по един и къщите падат
    и мангустите ги разграбват.
    Нерадостна е картинката МАЙМУН !!!
    --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
    http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

    Коментар


    • Цените на РФ имоти са точно и винаги нагоре от същите оферти по сайтовете. Не знам какво си гледал, ама статистика по имотните дружества на банките не е по достоверна от тая на НСИ.

      Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
      По-интересното от индекса на Райфа-ците е, че напълно ми покрива прогнозата дадена преди 10-11 месеца, а именно:

      "[I]Спрямо предходното тримесечие обаче от "Райфайзен Имоти" отчитат ръст на средните пазарни цени на продадените жилища в столицата от 3,6

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
        marandi чадо,
        НАЗДРАВЕ
        ....................
        Та МИРАНДИ чадо,
        та кои сгради останаха дето няма
        да им пада ценате с оглед доста
        изчерпателния списък по-горе????
        Не ме изнудвайте с подобни въпроси! Пиша за кеф и ако ми е забавно!

        Добрият вариант е да кажеш: "Сполай ти, Руса киферице, че откакто прописа в началото на 2008 г. прогнозира с точност до милиметъра:

        - имотния пик в Q3 на 2008 г. в БГ-то ( въпреки, че тогавашните тролове много се смееха и щот' тогава кат' обяснявах за деривати в УСА и кредити NINJA и как ще залеят Европа и света, то в БГ-стан не бяха чувани още );
        - че в 2009 г. каза, че Софето ще "намалее" по население, както го показа и статистиката, демек ще спре да расте;
        - че в 2008 г. каза, че до 5 год. България ще издуха Гърция;
        - че ви дадох и кога ще има имотно "дъно" на имотЯта в БГ-стан, а именно Q1 на 2011 г.

        Подобни анализчета и прогнози струват доста кинти, които ти със сигурност ги нямаш. Щом даже и родните баМки ги нямат, а първо пускат анализите си, а в следващия си ги коригират, при по-следващите пак коригират и така. При мИня т'ва нещо го няма както скиваш

        Ама, не обичам да ме напъват кат' си прайкам кефа из форумите, особено па за без пари. Чаткаш ли ме правилно?

        Ай, чиърс, че ще ходя след малко да бягам ежедневните си 5 км, налЕ съм Руса кипра - хихи
        Last edited by marandi; 26.07.2011, 17:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
          marandi чадо,
          НАЗДРАВЕ
          ОБАЧЕ продължаваща сегментация и консолидация на Спад на цените продължава да се наблюдава при новото строителство в квартали без изградена инфраструктура, при панелните и ЕПК сгради със силно амортизирани общи части, както и при старите недобре поддържани тухлени сгради без асансьор ИЛИ СЪС АСАНСЬОР.
          Та МИРАНДИ чадо,
          та кои сгради останаха дето няма
          да им пада ценате с оглед доста
          изчерпателния списък по-горе????
          Ти кат си такъв разбирач вземи ме светни коги да си купя село бря Бях си купил миналото лято, ама дядката дет ми го продаде умря между предварителния договор и нотариалния акт. После наследниците не пощяха да ми го продадат и аз в тази криза изхарчих мангизите

          Коментар


          • marandi чадо,
            НАЗДРАВЕ
            ОБАЧЕ продължаваща сегментация и консолидация на Спад на цените продължава да се наблюдава при новото строителство в квартали без изградена инфраструктура, при панелните и ЕПК сгради със силно амортизирани общи части, както и при старите недобре поддържани тухлени сгради без асансьор ИЛИ СЪС АСАНСЬОР.
            Та МИРАНДИ чадо,
            та кои сгради останаха дето няма
            да им пада ценате с оглед доста
            изчерпателния списък по-горе????
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bgg_red Разгледай мнение
              РИПАТ ЛИ РИПАТ ХАПАРТАМЕНТИТО
              По-интересното от индекса на Райфа-ците е, че напълно ми покрива прогнозата дадена преди 10-11 месеца, а именно:

              "Спрямо предходното тримесечие обаче от "Райфайзен Имоти" отчитат ръст на средните пазарни цени на продадените жилища в столицата от 3,6%"

              "Спад на цените продължава да се наблюдава при новото строителство в квартали без изградена инфраструктура, при панелните и ЕПК сгради със силно амортизирани общи части, както и при старите недобре поддържани тухлени сгради без асансьор."

              http://www.investor.bg/news/article/120624/122.html

              Сега да видим какво е писала Русата ми кошница в блог-а си на 14.10.2010 г:

              "Хмм ... струва ми се, че подценяваш "триковете" на статистиката и ролята на държавата. Не случайно изведох 15 годишна статистика, където ясно се вижда, че оттук насетне ще ни "удрят" точно по-уязвимите места, а именно жилище, здраве, образование и хобита.

              Нещата не са толкова зле, просто спокойно има доста мегдан за още задлъжняване.

              Даже в момента ще вкарам една еретична мисъл, която и аз доскоро не "виждах" как ще стане, но няма да се учудя, ако ударим имотно "дъно" в Q1 на 2011 г. Запомни това тримесечие, може да се окаже бичи капан 2-3 тримесечия до края на 2011 г. и после пак надолЕ. План Б плато и продължаваща сегментация и консолидация на вторичния пазар с цел бъдеща препродажба на институциални инвеститори като застрахователи, пенсионни дружества и прочие. Но сякаш им е още рано за тях да навлизат, тях ги виждам към 2015, когато ще сме в еврозоната ( може би?
              )"

              От същата статия, където отговарям на въпрос защо се появиха индикации за имотно "дъно" в Q1 на 2011 г.:

              анонимен написа:
              "Ще ми бъде интересно да стана свидетел, коя ще бъде движещата сила (мотиватор) на "бичи капан" при имотките .... Ъррммм :-]]"


              Много фактори са и икономически, и психологически.

              Като основен засега е промяната в Наредба 30 на БНБ ( по памет ), която позволи на баМките да задържат имотките, колкото време си искат. По-рано имаше изискване до 2 години макс. и затова не наблюдаваме изсипвания от тяхна страна на пазара.

              Няма такова нещо като задължителен бултрап, до скоро и аз не го "виждах" как ще се получи при имотките и даже съм спорил от началото на спада, че в БГ-то няма индикации за такъв.

              Но в настоящата ситуация по всяка вероятност статистиката ще отчете в края на годината край на рецесията в БГ. Това ще вдъхне нови очаквания в хората, което вероятно ще се отрази и на цените. И после вероятно след средата на годината, ще стане ясно, че дори и да има ръст икономиката ни, той едва ли ще е достатъчен, за да я балансира и успешно да приключат реформите в цели сектори.

              Тогава е вероятно да наблюдаваме ново силно движение надолу.

              Поздрави!


              http://marandi.blog.bg/biznes/2010/1...-godina.618963

              П.П. Та, учудващо Райф-елите сякаш дадоха по-прецизна моментна "снимка" на случващото се, спрямо НСИ.

              П.П.П. Иначе Вувузелката31, ако не се беше "разкрещял" из форума ( с големите буквички ), че съм дал прогноза за 2011 г., аз бях забравил.

              Имотките са ми хоби за анализиране и прогнозиране и отделям по 2-3 дена, колкото да се посмея

              П.П.П.П. БГ-Редов, т'ва тря'я ти стига, за дет' ми беше изял дроба, че не съм дал прогноза за 2011 г. при имотЯта. Даже и 2 сценария съм ти дал. Ко повИчИ искашЪ?

              Пия бира бай дъ уей - хихи .
              Last edited by marandi; 26.07.2011, 16:41.

              Коментар


              • РИПАТ ЛИ РИПАТ ХАПАРТАМЕНТИТО

                10% спад в цените на имотите в София

                Спад на цените продължава да се наблюдава при новото строителство в квартали без изградена инфраструктура
                Средните пазарни цени, на които се сключват сделки с жилища в София, са спаднали с 10,1% през второто тримесечие на 2011 г. спрямо същия период на миналата година, отчита индексът на Райфайзен Имоти, който измерва динамиката на реалните продажни цени на недвижимите имоти в страната.
                --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
                http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

                Коментар


                • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
                  Хм ... опит за конструктивна дискусия. Не е з'уе, майна

                  Тъй като Русата ми тиква доста обширно е изследвало имотните неволи, мо'а споделя малко опит.

                  =====================================

                  Неведнъж съм казвал, че в момента в БГ-стан в над 2/3 от случаите се предлагат проблеми с голямо "П", а не жилища, па камо ли "животното", наречено ДОМ.

                  =====================================


                  П.П. Майна, забравих да спомена, че много ви харесвам града. Миналия месец бях на 2 пъти там за общо 10 дена в х-л Тримонциум и х-л Санкт Петербург. Като хора и излъчване на града много ми допадате.

                  Ся да не се надуеш
                  Нема майна, нема! Впечатлен съм! Открих нова форма на разум във форума! Нов съм тука, сигурно затва....Май всички вицове за блондинки са съчинени от пренебрегнати брюнетки......
                  Пловдив си е град със стил, нема мноу общо със изглеждащата като след пряки попадения на "Томахоук" София. Теа двата хотела, дет си бил, са жива легенда от соца до днес... Тази старинна аристократичност която имат некои квартали, малко градове я имат.

                  За имотите - дълъг спад, неизбежно обезценяване на стандартните стари жилища панел, ЕПК и тухла, смятам, че плана със санирането няма да успее по финансови причини и защото реално нема кой да го осъществи..Абсолютно прав си, тва не се прай ударно, на юруш...........Ако паспортизацията се изисква след време при продажба на имот много имоти ще имат стойност близка или равна на (0) .
                  Изобщо като цяло следващите години тоя пазар няма да се подчинява на никакви математически и логически зависимости и търсещите математическо или статистическо обяснение рискуват да сбъркат тотално - Андрешко решава колко ша струва неговия коптор с плевнята, а не НСИ, тва е....а на колко ракии е бил кат си е писал обявата, само он знае.......Задържането на офертните цени комбинирано с нарастващите лоши кредити и тяхното необявяване от страна на банките е бомба със закъснител майна, която набира тротилов еквивалент.....Когато съм фалирал, но крия от другите тва не ме прай по-малко фалирал. Колкото по-късно разберат всички които са ми дали или им дължа нещо, толкоз повече бой мое да ям..........


                  П.П. Виждам, че ма имитираш и ша са впрегна и ша го завърша тоа осми клас.....
                  Last edited by darkside; 25.07.2011, 12:36.
                  Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    Въпреки, че с тебе не се рабираме ще кажа, че тук си прав. А за да е пълен отговора ти ще добавя следното:

                    Слънчев бряг е в община Несебър. А общините Бургас и Несебър са в Югоизточен регион на България.
                    Не знам как точно НСИ си правят статистиките... дали по региони или общини, но е важно това изясняване по горе, което съм написал...

                    Личното ми мнение, че ако се прави някаква статистика, тя трябва да бъде по общини, а не по региони, защото това би изкривило брутално представата за реалните цени на НИ, когато става дума за конкретно място...

                    Та .. така...
                    http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=20...26&a3=628#cont

                    1 Данните се отнасят за апартаменти в областните градове (изключени са апартаменти ново строителство).
                    Last edited by bbzz24; 24.07.2011, 21:56.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                      ... Слънчев бряг е към Несебър, не е към Бургас. И броя сделки в Бургас не включва броя сделки в Слънчев бряг, те отиват към Несебър. Толкова ли е сложно да го проумееш?
                      Въпреки, че с тебе не се рабираме ще кажа, че тук си прав. А за да е пълен отговора ти ще добавя следното:

                      Слънчев бряг е в община Несебър. А общините Бургас и Несебър са в Югоизточен регион на България.
                      Не знам как точно НСИ си правят статистиките... дали по региони или общини, но е важно това изясняване по горе, което съм написал...

                      Личното ми мнение, че ако се прави някаква статистика, тя трябва да бъде по общини, а не по региони, защото това би изкривило брутално представата за реалните цени на НИ, когато става дума за конкретно място...

                      Та .. така...
                      Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bbzz24 Разгледай мнение
                        Цените за Бургас включват и Слънчев Бряг, но ти решаваш да размишляваш сякаш те се формират само от община Бургас, т.е. 1/3 от общия обем сделки.
                        Бъбъзък24, казах ти го по-долу, Слънчев бряг е към Несебър, не е към Бургас. И броя сделки в Бургас не включва броя сделки в Слънчев бряг, те отиват към Несебър. Толкова ли е сложно да го проумееш?

                        Коментар


                        • Маранди би ли разяснил каква е тази грандиозна енергийна битка между германските санировки и руската АЕЦ?И защо панелките да са вечно вързани за ТЕЦ?Събират се хората във входа и се развеждат с ТЕЦ-а или просто си преправят топлинната схема която от вертикална става хоризонтална и всеки си слага топломер.Според мен бъркаш и за енергийната битка и за ТЕЦ.Иначе за копторите съм съгласен с теб.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zashtontcho Разгледай мнение
                            ...
                            Всеобиждащ картунко,
                            Сравнявате вписвания по общини с цени по области и ти и Маранди... и се опитвате да правите умозаключения от това.
                            Цените за Бургас включват и Слънчев Бряг, но ти решаваш да размишляваш сякаш те се формират само от община Бургас, т.е. 1/3 от общия обем сделки.
                            А и не разбирам напъните ти, че се опитваш да вържеш възбрани с продажни цени, има месеци разстояние между възбрана и вписване на продажба.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                              6+
                              ------------------------------------------------------------------
                              Маранди:
                              "...Понеже на мен ми е малко трудно да вдяна как даден пазар бележи ръст на годишна база в продажби/годишно от по 35-40%, а цените са в най-добрия случай същите, че даже и падат, според същото това НСИ?......"

                              Марандьо, кво не мое да вденеш, бре майна! Ми броя на сделките расте щото цената става атрактивна! Кат стане още по-атрактивна, примерно апартаменти по 10000е., мое да станат и 10000 сделките........догодина примерно. Не разбираш ли, че има мегапредлагане на имоти?
                              Хм ... опит за конструктивна дискусия. Не е з'уе, майна

                              Тъй като Русата ми тиква доста обширно е изследвало имотните неволи, мо'а споделя малко опит.

                              Като цяло имаме 45 годишен период на почти пълна държавна централизация и след началото на "прехода", опит към пълна децентрализация.

                              От тази база лесно могат да се проследят кога и как са се зараждали колективните сгради като тип строителство, райони и прочие.

                              Неведнъж съм казвал, че в момента в БГ-стан в над 2/3 от случаите се предлагат проблеми с голямо "П", а не жилища, па камо ли "животното", наречено ДОМ.

                              Ся в момента с интерес следя енергийната битка между германските "санировки" и руските нови АЕЦ. Тъй като сме с комплексарски политици от поне 130 години насам, съм сигурен, че ще "обслужим" охотно и двете страни, които логично се изключват една спрямо друга като философия.

                              Та, навремето като думах в този форум, че частичните санировки ще се окажат незаконни. Имаше една камара льохмани, дет' мно'у ми се смееха какви глупости плещя. Още по-смешно ми беше, че изхождаха на базата, че това било държавна политика и зат'ва още по-охотно лочеха кредитен ресурс за "упражнението" от баМките.

                              Както винаги моите доводи рядко се чуват, но учудващо нямат пропуск. Вероятно е от цвета на косата ми.

                              Та, с две думи, всеки който има панелка, която беше ( и е ) обвързана в доживотен брак с монополисти кат' Топлофикация ( опити за газификация и сие "екстри" ), ся ще трябва да приготвят още "само" едни 5000 кинта на домакинство за 'убавата работа да си модерен, пардон "саниран" и то пак с охотното съдействие за кредит от държавата.

                              Т'ва си е поредната порция дълг за телюгите, които охотно хрупат всичко, което им се маскира, че е "модерно".

                              Демек, рефреша на сградния фонд в страната стана неотложен - сега и веднага като формите ще са различни от гледна точка допълнителен дълг. Или коя сграда по още колко стинки тря'а нагласи.

                              Не е лоша дума рефреша, но не се прави ударно през 50 години, а малко по-плавничко.

                              Свга може да се посмеете пак на Русите ми размисли, па аз ще се посмея кат' вземе някой да ми покаже жилище, което да не е проблем и да е без пари. Демек кат' т'ва дет' го дири безимотното ми клоши Питанката, та зат'ва вечер заспива и сутрин става с обявите на ЧСИ.

                              Ама, то все няма от тоз' модел дет' го дири

                              Ай, Чиърс, че пресъхвам след 3 пасажа ...

                              П.П. Майна, забравих да спомена, че много ви харесвам града. Миналия месец бях на 2 пъти там за общо 10 дена в х-л Тримонциум и х-л Санкт Петербург. Като хора и излъчване на града много ми допадате.

                              Ся да не се надуеш
                              Last edited by marandi; 23.07.2011, 23:10.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Тъй както сме Ви направили №1 , можем за Ви направим №0 или по точно - № 00.Така че забравете да триете.
                                6+
                                ------------------------------------------------------------------
                                Маранди:
                                "...Понеже на мен ми е малко трудно да вдяна как даден пазар бележи ръст на годишна база в продажби/годишно от по 35-40%, а цените са в най-добрия случай същите, че даже и падат, според същото това НСИ?......"

                                Марандьо, кво не мое да вденеш, бре майна! Ми броя на сделките расте щото цената става атрактивна! Кат стане още по-атрактивна, примерно апартаменти по 10000е., мое да станат и 10000 сделките........догодина примерно. Не разбираш ли, че има мегапредлагане на имоти?
                                Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                                Коментар

                                Working...
                                X