IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
    Без да съм от твърдите привърженици на вложенията "на всяка цена'' в имоти, и аз не съм съгласен с теб . През 1999 година закупих гарсониера за 10000 $ .... това в лева тогава беше ...около 18000-19000 . От тогава до сега празна е била 4-5 месеца .Аиде сега да сметнем. Наема и се е движил от 160 до 200 ...средно 180 лева. ЗА 13 години това са 2160*13 = 28080..............Свалям 2000-те лева за освежаването което и правих през тия години ..........свалям данъците който са около 1500 лева за тия години ...........и какво става ...остават ми 24500 , а съм дал 18-19000........следователно съм на печалба до сега . И тепърва само ще печеля от тук на там. Това имах впредвид , Crux.
    Освен това цената и сега е поне 30 000 лв. Който купи първите години след кризата направи добре. Аз имах възможност и не купих.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      лендлорде, от всичките идиотщини, които изписа тука за толкова време, съм абсолютно убеден, че не притежаваш нито един имот, който да отдаваш под наем. Пишеш наизуст някакви глупости, които силно наподобяват безумията на брокитата, с които ни заливат периодично - спадът свършИ, който купИл - купИл, очакваме двуцифрен ръст през 2009, пардон - 2010, пардон - 2011, пардон - 2012, пардон..., има сегментиране на пазара, качествените имоти с добра локация никога не губят стойността си и т.н., и т.н. - да не изброявам всичките лъжи.
      Като човек, който от над 10 години живее под наем в "баровски" квартали, мога да те уведомя, че от наема никога, повтарям НИКОГА не можеш да си избиеш парите за апартамента, дори да си го купил кеш, а не с кредит. Можеш единствено, ако си наследил жилището, тоест първоначалната ти инвестиция е нулева. Това е горчивата истина, всичко останало са полюции на имотни брокери и алчни хазяи.
      Без да съм от твърдите привърженици на вложенията "на всяка цена'' в имоти, и аз не съм съгласен с теб . През 1999 година закупих гарсониера за 10000 $ .... това в лева тогава беше ...около 18000-19000 . От тогава до сега празна е била 4-5 месеца .Аиде сега да сметнем. Наема и се е движил от 160 до 200 ...средно 180 лева. ЗА 13 години това са 2160*13 = 28080..............Свалям 2000-те лева за освежаването което и правих през тия години ..........свалям данъците който са около 1500 лева за тия години ...........и какво става ...остават ми 24500 , а съм дал 18-19000........следователно съм на печалба до сега . И тепърва само ще печеля от тук на там. Това имах впредвид , Crux.
      Last edited by БАЦЕ; 09.07.2012, 07:22.

      Коментар


      • Crux

        Много е удобно за рентиерите да има ръзсъждаващи като теб и никак не е учудващо че се очертава между тях да има банки дирижирани от ЦБ в бъдеще. Ти не знаеш какво говориш , за съжаление мисля че те ще успеят да пречупят поредната добра черта на българина като народопсихология - 96 процента да живеят н собствено жилище и да не плащат наем - лихва и да не остойностяват и обезпечават чрез един постоянен разход за през целия си живот парите - хартишките на банката.Сложи си един скромен наем за 40 години период и сметни получената сума за апартамен ще стигне ли да се купи или направо смятай за самолет , че няма да стигне.България ще приеме еврото , т.е. ще я допуснат и това неизбежно ще се отрази на бъдещия стандарт на живот , в пъти ще скочат цените спрямо нивото им - най високото - 2008 година инаемите ще скочат по същия начин , добави и почти хиперинфлационна обезценка на парите , която в момента е на лице вече и понеже не е стигнала 50 процента не се говори за нея.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
          лендлорде, от всичките идиотщини, които изписа тука за толкова време, съм абсолютно убеден, че не притежаваш нито един имот, който да отдаваш под наем. Пишеш наизуст някакви глупости, които силно наподобяват безумията на брокитата, с които ни заливат периодично - спадът свършИ, който купИл - купИл, очакваме двуцифрен ръст през 2009, пардон - 2010, пардон - 2011, пардон - 2012, пардон..., има сегментиране на пазара, качествените имоти с добра локация никога не губят стойността си и т.н., и т.н. - да не изброявам всичките лъжи.
          Като човек, който от над 10 години живее под наем в "баровски" квартали, мога да те уведомя, че от наема никога, повтарям НИКОГА не можеш да си избиеш парите за апартамента, дори да си го купил кеш, а не с кредит. Можеш единствено, ако си наследил жилището, тоест първоначалната ти инвестиция е нулева. Това е горчивата истина, всичко останало са полюции на имотни брокери и алчни хазяи.
          колега не си много прав.

          какво ще кажеш за апартамент на гурко (точно зад бсфс-то) 100кв чиста площ +20кв таванско ателие за 29 000 долара... това малко след 2000-та година (не помня точно кога).. мои познати си го продадоха за толкова.

          според теб дали купувача не си е избил парите.

          принципно си прав, но не прави такива категорични заключения, защото добри сделки и сгодни моменти за покупка на имот имаше няколко в последните 20 години и се очаква да има още.

          поздрави и успех
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:21.

            Коментар


            • лендлорде, от всичките идиотщини, които изписа тука за толкова време, съм абсолютно убеден, че не притежаваш нито един имот, който да отдаваш под наем. Пишеш наизуст някакви глупости, които силно наподобяват безумията на брокитата, с които ни заливат периодично - спадът свършИ, който купИл - купИл, очакваме двуцифрен ръст през 2009, пардон - 2010, пардон - 2011, пардон - 2012, пардон..., има сегментиране на пазара, качествените имоти с добра локация никога не губят стойността си и т.н., и т.н. - да не изброявам всичките лъжи.
              Като човек, който от над 10 години живее под наем в "баровски" квартали, мога да те уведомя, че от наема никога, повтарям НИКОГА не можеш да си избиеш парите за апартамента, дори да си го купил кеш, а не с кредит. Можеш единствено, ако си наследил жилището, тоест първоначалната ти инвестиция е нулева. Това е горчивата истина, всичко останало са полюции на имотни брокери и алчни хазяи.
              Never underestimate the predictability of stupidity

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Tочно в пернишко сега имотята са сигурно паднали с 40-50%.
                Верно, че по пернишко са паднали
                много проценти имоти. Колко точно
                не съм запознат. Дали ще ги дигнат
                зависи от това дали жювеет ХОРА в
                тях и дали тез ХОРА имат нужните средства !!!
                Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                Коментар


                • индианеца

                  Съхраняват е слабо казано , с очите си съм виждал договор от 64 година за купуването на къща за 3100 долара в САЩ. 2006 година бе продадена понеже собствениците се изместиха да живеят по близо до сина си за 470 000 долара.По същото време е купен и скъп автомобил Мерцедес за 2 800 долара - нов , бял
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Не че нещо, но ако си инвестирал в имоти през 2008ма си номинално -30-40% назад,като отчетем инфацията картинката става още по-неприятна, ако има и кредити съвсем взема да стяга сърцето.Иначе да - имотите съхраняват стойност. Факт. Последните 10 години бяха голямо изключение от правилото и е учудващо колко хора не могат да го осъзнаят.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                      Ха ха ха, класика....

                      не го продавам, ама се кефя на увеличението...

                      Звучи ли ви познато?

                      Като има увеличение - кеф,
                      като има спад - инфаркт...


                      Смях голям...подостри ли молива, демек наплюмчи ли молива?
                      Кеф ми е ,че такива като тебе страдат. Това е сигурен индикатор, че ще има увеличение!

                      Коментар


                      • Да де ще паднат ама само дето за месец ще се удвоят..
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • През 1995г. инфлацията беше 32.7%.

                          Банковата система в България е предлагала жилищни кредити със следните лихви през 1995г.:
                          - от 41.04% годишна лихва до 106.6% годишна лихва




                          http://www.bnb.bg/Statistics/StMonet...Rate/index.htm

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                            Отдавал съм стая само веднъж и то като начинаещ ЛАНДЛОРД. Тогава и вземах 80 кинта, сега е двойно. Мноу яко. Не я давам но се кефя на двойното увеличение.
                            Ха ха ха, класика....

                            не го продавам, ама се кефя на увеличението...

                            Звучи ли ви познато?

                            Като има увеличение - кеф,
                            като има спад - инфаркт...


                            Смях голям...подостри ли молива, демек наплюмчи ли молива?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                              И като рече, нищо не каза. И не ми отговори на въпроса какво ще спечелиш при инфлация или хиперинфлация. Щото при тези икономически състояния наемодателите най-много губят.

                              Бъх, стая под наем...ти нормален ли си ве...сигурно само манговци са ти клиенти...
                              Отдавал съм стая само веднъж и то като начинаещ ЛАНДЛОРД. Тогава и вземах 80 кинта, сега е двойно. Мноу яко. Не я давам но се кефя на двойното увеличение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Доходите ще скочат много бързо и наемите след тях.Цените на имотите няма да могат да скочат бързо.
                                Ееее,


                                точно това казвам - значи имотите ще паднат.

                                Коментар

                                Working...
                                X