IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
    А защо не смяташ и текущата цена на апартамента - той да не би да се е изпарил?
    Много яко изказване! Поздрави! И показантелно. Щото не е свикнал да е собственик на нещо, затова инстинктивно не я включва.
    Бате Пешо, никога не бих купил имот със спекулативна цел както някой си мисли тука.
    Придобивал съм през 1984, 1994, 2002, 2007, и 2009-та година и нищо не съм продавал никъде. По-малък срок от двуцифрен за години не бих продал. Няма смисъл. През тези двуцифрени години доста често обаче той / негово величество ИМОТА/ често си удвоява цената и дори утроява. Да неговорим, че ми се изплаща само от пасивния текущ доход. Има много литература за това как да печелим от недвижимости, това че някои не са прочели нищо по въпроса си е техен проблем. Не съм аз човека, който ще ги просвещава. Камо ли лаладжии като Крукс, който поставя под съмнение моите лични дела. Кой е той, че да го убеждавам?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Цените на имотите са подценени над 5 пъти , в края на 2012 ще започнат да подскачат яко. През 2013 година ще има месец за който ще се удвоят ! .......................

      Коментар


      • Бате Пешо

        Цените на имотите са подценени над 5 пъти , в края на 2012 ще започнат да подскачат яко. През 2013 година ще има месец за който ще се удвоят ! На 20 декември изничат едни договори , които позволяват лесно манипулиране на стойността на еврото и поддържането и силно завишена , а нови договори няма да има защото сега финансовите компании обвързани с тях им треперят гащите защото са се излъгали да ги допуснат.Еврото е 100% необезпечена пара , първата в Света. И ти ми говори за някакви занижени цени в евро , такива няма и всички цени в евро са много ..много ниски - 10 пъти , те като скочат сравнително бързо цените на имотите 5 пъти пак ще са ниски понеже са тромави и не могат да реагират.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
          А защо не смяташ и текущата цена на апартамента - той да не би да се е изпарил?
          Затова казвам, че похвално е, че запазил
          е стойността на парите.
          Друг е въпроса доколко ги е запазил, че
          инфлацията от 1999 може да ги е изяла напълно.
          Те трудни са тия сметки.
          Добре е да купиш евтино, но за да е добра
          печалбата требе да продадеш след това скъпо !!!
          Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
            Не съм казал, че е лесна работа да пасеш и доиш. Не подценявам ничий труд.
            Има противоречие в това което пишеш. Първо казваш, че покупката на имот винаги е инвестиция, а пък после,че ако се купи сега ще съм на загуба после. Въпроса е кога е това после, след 2, 5, 10, 20 години
            С география винаги съм се занимавал, занимавам се и сега, щото помагам на жена ми с контролните. Само не мога да се справя с географията на английски много добре. Тя там си се занимава, щото е и филолог.
            С имоти активно се занимавам от 2002-ра. Тогава направих удара на живота си.
            От тогава и не престанах да се интересувам от имоти, да купувам литература за недвижимостите, да не пропускам статия за тях. Може да се каже, че това ми е трето непризнато висше.
            Пасивния доход който ми носят ме направи техен доживотен фен. Днес довърших една стая с обзавеждане с всичко. Просто е готова за живеене. Чукнах за инфо колко струва една стая във всички квартали наоколо около моя. Такива с по-добър статус и такива с малко по-лош. Средно една стая струва Е80 на месец.
            Тоест днес довърших работа която ми качва дохода средно с около 160лв. месечно, ако реша да я отдам сега. Но аз няма да я отдам, до нея почвам ремонт на друга стая и евентуални наематели само биха ми пречили. Най-ми е кеф като мога да си позволя да се лишавам от доход. Тогава се чувствам най-голям баровец.
            Ваше превъзходителство Лордов чети по внимателно.Противоречия няма.За да разбереш пиша пак.Покупката на имот винаги е инвестиция винаги.Дали от нея ще спечелиш или загубиш това е друга работа.Ако искаш да спечелиш трябва да внимаваш какво и къде купуваш на каква цена.Понеже незнаеш кога е това после за което питаш трябва да си още по внимателен.Говоря в смисъл принуден си да продаваш.Аз не съм фен на имотите защото не носят добър доход.А в момента ако купиш загубата ти е сигурна.Имотите са надценени от 1,5 до 2,0 пъти.Който иска да купува негова воля.А пък ако е и с кредит за 15-25г това си е харакири.Всяка сграда има живот.Колкото повече години минават толкова повече поддръжка трябва и по малко живот остава.При тези закони и манталит на живеещите в колективни сгради нещата са потресаващи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от daneda121 Разгледай мнение
              А защо не смяташ и текущата цена на апартамента - той да не би да се е изпарил?
              Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
              закупих гарсониера за 10000 $ .... това в лева тогава беше ...около 18000-19000 .
              A..?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                Похвално е, че запазил си стойността на парите,
                но ако се погледне от страната, че вкарал си едни
                пари като бизнес и за 13-14 години си спечелил
                скромните 3-4 000 долара не е добре нали???
                Твърде скромна печалба!!!
                А ако требе да жювее от тая печалба??? :

                А защо не смяташ и текущата цена на апартамента - той да не би да се е изпарил?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                  Без да съм от твърдите привърженици на вложенията "на всяка цена'' в имоти, и аз не съм съгласен с теб . През 1999 година закупих гарсониера за 10000 $ .... това в лева тогава беше ...около 18000-19000 . От тогава до сега празна е била 4-5 месеца .Аиде сега да сметнем. Наема и се е движил от 160 до 200 ...средно 180 лева. ЗА 13 години това са 2160*13 = 28080..............Свалям 2000-те лева за освежаването което и правих през тия години ..........свалям данъците който са около 1500 лева за тия години ...........и какво става ...остават ми 24500 , а съм дал 18-19000........следователно съм на печалба до сега . И тепърва само ще печеля от тук на там. Това имах впредвид , Crux.
                  Похвално е, че запазил си стойността на парите,
                  но ако се погледне от страната, че вкарал си едни
                  пари като бизнес и за 13-14 години си спечелил
                  скромните 3-4 000 долара не е добре нали???
                  Твърде скромна печалба!!!
                  А ако требе да жювее от тая печалба??? :
                  Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                  Коментар


                  • Е то е като всяка друга инвестиция, има момент за купуване, има момент за продаване. Ако сте купили гарсониера през 2008 (когато трябваше да се продава), сметката щеше да е на един голям МИНУС.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                      Без да съм от твърдите привърженици на вложенията "на всяка цена'' в имоти, и аз не съм съгласен с теб . През 1999 година закупих гарсониера за 10000 $ .... това в лева тогава беше ...около 18000-19000 . От тогава до сега празна е била 4-5 месеца .Аиде сега да сметнем. Наема и се е движил от 160 до 200 ...средно 180 лева. ЗА 13 години това са 2160*13 = 28080..............Свалям 2000-те лева за освежаването което и правих през тия години ..........свалям данъците който са около 1500 лева за тия години ...........и какво става ...остават ми 24500 , а съм дал 18-19000........следователно съм на печалба до сега . И тепърва само ще печеля от тук на там. Това имах впредвид , Crux.
                      Освен това цената и сега е поне 30 000 лв. Който купи първите години след кризата направи добре. Аз имах възможност и не купих.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                        лендлорде, от всичките идиотщини, които изписа тука за толкова време, съм абсолютно убеден, че не притежаваш нито един имот, който да отдаваш под наем. Пишеш наизуст някакви глупости, които силно наподобяват безумията на брокитата, с които ни заливат периодично - спадът свършИ, който купИл - купИл, очакваме двуцифрен ръст през 2009, пардон - 2010, пардон - 2011, пардон - 2012, пардон..., има сегментиране на пазара, качествените имоти с добра локация никога не губят стойността си и т.н., и т.н. - да не изброявам всичките лъжи.
                        Като човек, който от над 10 години живее под наем в "баровски" квартали, мога да те уведомя, че от наема никога, повтарям НИКОГА не можеш да си избиеш парите за апартамента, дори да си го купил кеш, а не с кредит. Можеш единствено, ако си наследил жилището, тоест първоначалната ти инвестиция е нулева. Това е горчивата истина, всичко останало са полюции на имотни брокери и алчни хазяи.
                        Без да съм от твърдите привърженици на вложенията "на всяка цена'' в имоти, и аз не съм съгласен с теб . През 1999 година закупих гарсониера за 10000 $ .... това в лева тогава беше ...около 18000-19000 . От тогава до сега празна е била 4-5 месеца .Аиде сега да сметнем. Наема и се е движил от 160 до 200 ...средно 180 лева. ЗА 13 години това са 2160*13 = 28080..............Свалям 2000-те лева за освежаването което и правих през тия години ..........свалям данъците който са около 1500 лева за тия години ...........и какво става ...остават ми 24500 , а съм дал 18-19000........следователно съм на печалба до сега . И тепърва само ще печеля от тук на там. Това имах впредвид , Crux.
                        Last edited by БАЦЕ; 09.07.2012, 07:22.

                        Коментар


                        • Crux

                          Много е удобно за рентиерите да има ръзсъждаващи като теб и никак не е учудващо че се очертава между тях да има банки дирижирани от ЦБ в бъдеще. Ти не знаеш какво говориш , за съжаление мисля че те ще успеят да пречупят поредната добра черта на българина като народопсихология - 96 процента да живеят н собствено жилище и да не плащат наем - лихва и да не остойностяват и обезпечават чрез един постоянен разход за през целия си живот парите - хартишките на банката.Сложи си един скромен наем за 40 години период и сметни получената сума за апартамен ще стигне ли да се купи или направо смятай за самолет , че няма да стигне.България ще приеме еврото , т.е. ще я допуснат и това неизбежно ще се отрази на бъдещия стандарт на живот , в пъти ще скочат цените спрямо нивото им - най високото - 2008 година инаемите ще скочат по същия начин , добави и почти хиперинфлационна обезценка на парите , която в момента е на лице вече и понеже не е стигнала 50 процента не се говори за нея.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            лендлорде, от всичките идиотщини, които изписа тука за толкова време, съм абсолютно убеден, че не притежаваш нито един имот, който да отдаваш под наем. Пишеш наизуст някакви глупости, които силно наподобяват безумията на брокитата, с които ни заливат периодично - спадът свършИ, който купИл - купИл, очакваме двуцифрен ръст през 2009, пардон - 2010, пардон - 2011, пардон - 2012, пардон..., има сегментиране на пазара, качествените имоти с добра локация никога не губят стойността си и т.н., и т.н. - да не изброявам всичките лъжи.
                            Като човек, който от над 10 години живее под наем в "баровски" квартали, мога да те уведомя, че от наема никога, повтарям НИКОГА не можеш да си избиеш парите за апартамента, дори да си го купил кеш, а не с кредит. Можеш единствено, ако си наследил жилището, тоест първоначалната ти инвестиция е нулева. Това е горчивата истина, всичко останало са полюции на имотни брокери и алчни хазяи.
                            колега не си много прав.

                            какво ще кажеш за апартамент на гурко (точно зад бсфс-то) 100кв чиста площ +20кв таванско ателие за 29 000 долара... това малко след 2000-та година (не помня точно кога).. мои познати си го продадоха за толкова.

                            според теб дали купувача не си е избил парите.

                            принципно си прав, но не прави такива категорични заключения, защото добри сделки и сгодни моменти за покупка на имот имаше няколко в последните 20 години и се очаква да има още.

                            поздрави и успех
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Last edited by Данни; 22.11.2012, 12:21.

                              Коментар


                              • лендлорде, от всичките идиотщини, които изписа тука за толкова време, съм абсолютно убеден, че не притежаваш нито един имот, който да отдаваш под наем. Пишеш наизуст някакви глупости, които силно наподобяват безумията на брокитата, с които ни заливат периодично - спадът свършИ, който купИл - купИл, очакваме двуцифрен ръст през 2009, пардон - 2010, пардон - 2011, пардон - 2012, пардон..., има сегментиране на пазара, качествените имоти с добра локация никога не губят стойността си и т.н., и т.н. - да не изброявам всичките лъжи.
                                Като човек, който от над 10 години живее под наем в "баровски" квартали, мога да те уведомя, че от наема никога, повтарям НИКОГА не можеш да си избиеш парите за апартамента, дори да си го купил кеш, а не с кредит. Можеш единствено, ако си наследил жилището, тоест първоначалната ти инвестиция е нулева. Това е горчивата истина, всичко останало са полюции на имотни брокери и алчни хазяи.
                                Never underestimate the predictability of stupidity

                                Коментар

                                Working...
                                X