IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    Позволи ми колега малко да се усъмня в сделката! Един тристаен в "Траката" върви по-скъпо!!! Да е толкова голям тарикат ЛюБО -маслото Е , невервам!!!
    Така,така...той само Ландлорда може да е тариката, другите трева пасем...
    И аз купих Лорде, щото ми писна безимотен мизерник да ми викаш...
    На 460 евра ми се върза квадрата, Пловдив-Новотела...събуваш се и си живуркаш...
    Хайде сега и мен ми кажи, че съм голям тарикат....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от MRP Разгледай мнение
      Не знам да ти кажа, не съм от Варна, а и като цяло скоро не съм обръщал внимание на цените. Просто ми се струва, че Любо е един от тези добри хора дето сега пък ще ни надуе главите как имотите ще станат по сто кубрилиона евро квадрата Абе въобще гъвкав тип

      Което ме сеща, че един тип от друг форум за имоти закупи на 50км. от София и стана веднага скрит ъпър! Кефиш!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MRP Разгледай мнение
        Любчо ти за това ли ни надуваш главите от 2 години, че ще падат имотите Аз за това спрях да се опитвам да пиша в тоя форум Много купувачи се събрахте и по цял ден сваляте имотите Как да е, честито, жив и здрав и много хубави моменти в новият ти дом !
        Ми не точно, ама благодаря.

        Имам си къша в София(ско) и два наследствени апартамента в центъра (които още не са свободни).

        На никого не съм надувал главата, щото това което го купих е как да ти кажа, не знам, нещо, което ме улеснява много. Отделно не съм сигурен че много хора могат да извадят 70К евра от раз, но и това не е проблема.
        Разликата с вас е, че аз не си правя смяка колко ще спечеля или ще загубя след време. Аз съм доволен от настоящето, толкова струва сега, толкова сълм дал.
        Иначе дългосрочно - 3-5 години - цените в България на имотите ще падат номинално, но мен това не ме притеснява. Сега съм купил на сегашни цени.

        И ако искаш да ме разбереш ще ти кажа защо:

        През 1996г вземах по 1000 УСД на месец, от 2010 вземам по 5500 на месец. Като от 1996 до 2010 ги смятай среден ръстеж. През 1996 си спомням че ме викаха за Бриз във Варна за по 150 усд, та сега си ти наред - да сметнеш кое е по изгодно като цена и заплата.
        Мен лично не ме интересуват тези сметки - важното е, че този имот ми върши работа и няма да го продавам - демек не е инвестиция.

        Относно цените на имотите - както казах - те ще продължат да падат, още доста. Но това ще е след 3-5 години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
          Позволи ми колега малко да се усъмня в сделката! Един тристаен в "Траката" върви по-скъпо!!! Да е толкова голям тарикат ЛюБО -маслото Е , невервам!!!
          Не знам да ти кажа, не съм от Варна, а и като цяло скоро не съм обръщал внимание на цените. Просто ми се струва, че Любо е един от тези добри хора дето сега пък ще ни надуе главите как имотите ще станат по сто кубрилиона евро квадрата Абе въобще гъвкав тип

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
            някъде да съм изявил претенция, че съм крупен собственик или разбирач по въпросите на покупко-продажбата на имоти??
            Добре LONGIN извинявай!!! Не исках да те обидя. Ти най-малко заслужаваш! Просто си помислих, че си сред глутницата хиенови кучета тук.
            SORRY!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              ...Толкова ли сте боси и голи ..
              някъде да съм изявил претенция, че съм крупен собственик или разбирач по въпросите на покупко-продажбата на имоти??


              Английски форум - питаш и ти отговарят
              Руски форум - питаш и теб те питат
              Български форум - питаш ... и ти обясняват колко си тъп.
              "the trend is your friend until the end..."

              Коментар


              • Първоначално изпратено от MRP Разгледай мнение
                Любчо ти за това ли ни надуваш главите от 2 години, че ще падат имотите Аз за това спрях да се опитвам да пиша в тоя форум Много купувачи се събрахте и по цял ден сваляте имотите Как да е, честито, жив и здрав и много хубави моменти в новият ти дом !
                Позволи ми колега малко да се усъмня в сделката! Един тристаен в "Траката" върви по-скъпо!!! Да е толкова голям тарикат ЛюБО -маслото Е , невервам!!!

                Коментар


                • Любчо ти за това ли ни надуваш главите от 2 години, че ще падат имотите Аз за това спрях да се опитвам да пиша в тоя форум Много купувачи се събрахте и по цял ден сваляте имотите Как да е, честито, жив и здрав и много хубави моменти в новият ти дом !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                    добре, а защо би се давало тогава капаро ? какъв му е смисъла ако ще се връща и за какво ще служи ? купувача дал капаро - после се отмята, иска си капарото ...пита се защо го е давал въобще това капаро - като е можел да даде "честната си дума" а после да се отметне от нея ...?
                    Това са пълни глупости! Личи си кои сте хората, които никога не сте имали, нямате и никога няма да придобиете имот. Ти и бате Пешо! Всеки който е правил сделка с НИ знае, че там има предварителен договор където се дава авансова сума т.н капаро. Когато една от страните се откаже от сделката капарото в двоен размер обикновено остава в полза на коректната страна. Това е при всяка сделка! Толкова ли сте боси и голи, че никога нищо не сте продавали или купували

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Само мога да кажа , че хората които не уважават правилото капарото да изгаря винаги са ми правили добро впечатление и с тях нещата са чисти и работата върви. Дори съм си пробвал хората така , питам капарото изгаря ли и правилно ли е да изгори и по отговора съм наясно какъв човек стои срещу мен.Каже ли човека , че капаро не връща и капарото изгаря без да го проверявам ми е ясно че това е някой цървул. Никой нормален и богат човек не би взел нечии пари срещу нищо !!!
                      добре, а защо би се давало тогава капаро ? какъв му е смисъла ако ще се връща и за какво ще служи ? купувача дал капаро - после се отмята, иска си капарото ...пита се защо го е давал въобще това капаро - като е можел да даде "честната си дума" а после да се отметне от нея ...?
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                        Добре е по принцип и клони към разумните цени!!!
                        Дано само да е направен здраво и без различни
                        строителни му селски тарикатлъци !!! ))
                        Да, и аз смятам това за разумна цена, обаче както казах 3 месеца се обработвахме.
                        Иначе за качеството - то е и малко до късмет, като с колата, ама гледам прилични собственици има/комшии надали ще е нещо лошо. Е, надявам се, независимо след всички проверки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Ако смятаме 180 кв.м. (без паркоместата, но с 30 кв.м. тераса) е 389 евра квадрата. За мен това е добра цена (не на живота, не изключителна), като се има впредвид, че е последен етаж и има скосения, и стана работата. Все пак обработката продължи 3 месеца. И като се има впредвид, че като се рових по обявите в интернета го намерих първоначално пуснат през 2009 за 139000 евра. И не се замислих, пък и мисля да се изселвам от София и да се заселя във Варна. Всичко това е продиктувано с настоящата ми работа.
                          Разбира се и плащането е в брой и веднага. Иначе се опъваше.
                          Добре е по принцип и клони към разумните цени!!!
                          Дано само да е направен здраво и без различни
                          строителни му селски тарикатлъци !!! ))
                          Ще черпя КРАДЛИВАТА МИЖАТУРКА малка биричка някога !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                            Честито и със здраве да си го ползваш.
                            Колко излиза чистата площ като евраци???
                            Ако смятаме 180 кв.м. (без паркоместата, но с 30 кв.м. тераса) е 389 евра квадрата. За мен това е добра цена (не на живота, не изключителна), като се има впредвид, че е последен етаж и има скосения, и стана работата. Все пак обработката продължи 3 месеца. И като се има впредвид, че като се рових по обявите в интернета го намерих първоначално пуснат през 2009 за 139000 евра. И не се замислих, пък и мисля да се изселвам от София и да се заселя във Варна. Всичко това е продиктувано с настоящата ми работа.
                            Разбира се и плащането е в брой и веднага. Иначе се опъваше.
                            Last edited by luboil; 10.07.2012, 21:11.

                            Коментар


                            • Как ще са високи наемите бре супертрейдъре.
                              Аз имам преки наблюдения от 20-тина години и повече даже.
                              Родителите ми отдават. Тогава в махалата нямаше квартири хич. Наемателите бяха щастливи че са си намерили квартира и въпреки че беше заета са идвали други и са казвали на баща ми да ги има в предвид ако се освободи случайно. И родителите ми с претенции , не може така да се изтупка някой и да каже -зимам го. Трябва наште да го харесат, да работи няква стабилна работа, предпочитаха се чужденци ,абе направо кастинг.
                              Освен това наема си беше доста пара тогава, колко точно ще те излъжа, в долари беше, като обмениш имаше за харчене, че и за спестяване. От тогава като се сещам лека полека търсенето намаляваше и последните една две години вече и цените надолу и много тегаво изобщо намирането на наематели, вече наемателите са с претенции
                              А цените на апартаментите бяха смешни.
                              Сега е обратното.
                              ПП
                              Аз докато напиша романа , то още сумати хора се писали и вече не е ясно за кво отговарям ама

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                                Е та и аз да се включа вече в приказката дето си водите,

                                нямаше ме известно време защото купих имот и ще ви кажа всички параметри.

                                Варна, Траката, до 8-ма улица, готино блокче на 4 етажа с градинка и ограда, подземни паркоместа (за мен 2),
                                210кв.м. всичко, 180 чжп, от тях 30 тераси, на първи етаж хол, кухня, трапезария, спалня, баня, тоалетна - 80кв.м.+терасата 30кв, на втори етаж - 3 спални, баня, тоалетна.
                                Сградата е 4 етажна, аз сън на 3 и 4 етаж. На втория етаж има скосения. От терасата на първия етаж изглежда, че едва ли не ще се гмурна в морето. От горния етаж, две от спалните също. Завършеността е на ключ - демек долу е теракот, горе е ламинат - а бре само вкарвам мебели и техника.
                                Цената за която се спазарих е 70000 евро бруто - демек всичко.
                                Браво да си жив и здрав дълги години да си го ползваш!!!
                                Взел си го с повече от 20% по-тънко от офертните цени за района!
                                И недей надава ухо/око/ на разни идиоти тука дето вещаят тепърва, че щяло да има голям срив. Това са глупостите и мечтите на завистливите лузъри. Чети ги с насмешка и пренебрежение. Ударил си джакпота. Сега почва нова вълна на поскъпване.

                                Коментар

                                Working...
                                X