IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Лесна и достъпна енергия е като лесни и достъпни пари. Ясно е защо я няма.
    Но то не пречи да се появи. Ще е много интересно.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
      На теория може да си иде за един ден - октриваме технология за лесен и достъпен начин на получаване на енергия.
      Аз що си мисля, че отдавна има създадена технология за лесна и достъпна енергия? Само че лесна и достъпна енергия означава свобода и независимост. Ама истинска свобода и независимост, а не като нашата монополна демокрация.Точно затова и няма достъп да тази технология.
      Last edited by luboil; 10.09.2012, 10:14.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
        Особено енергийната мафия в световен мащаб - тя е най-могъщата мафия, много по-силна от наркотиците, оръжието и каквото и да се сетиш - тази мафия просто се е легализирала и е пуснала дълбоки корени в обществото.
        На теория може да си иде за един ден - октриваме технология за лесен и достъпен начин на получаване на енергия.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Глупости - глад , изчезващо евро, умиране на деца. Само транспортни проблеми ще има и ограничаване на енергийните разходи много.
          Между другото деца умират и по друг начин - просто не се раждат както е сега и не виждам какво му е неапокалиптично на статуквото в момента.Комунизма си отиде , сега ще си иде и монополизма.
          Ами ти си този който от много време говори за хиперинфлация и изчезване на еврото.

          Има много истина в последните ти две изречения.

          Това, което предричаш, може и да стане, може и да не стане - божа работа. И аз мисля, че има такъв вариант да се случи всичко, което предвиждаш. Разликата е, че според мен неправилно преценяваш какви ще са последствията. Нищо няма да е по старому. И как ще бъде новото разпределение на власт и активи никой не може да каже (ако стане апокалипсиса, защото според мен това, което предвиждаш си е чист апокалипсис).
          Да, комунизма си отиде, ще си отиде монополизма, кое ще дойде? Рая? Аз лично не виждам в обозримо бъдеще монопола да си отиде. Особено енергийната мафия в световен мащаб - тя е най-могъщата мафия, много по-силна от наркотиците, оръжието и каквото и да се сетиш - тази мафия просто се е легализирала и е пуснала дълбоки корени в обществото.

          Коментар


          • Глупости - глад , изчезващо евро, умиране на деца. Само транспортни проблеми ще има и ограничаване на енергийните разходи много.
            Между другото деца умират и по друг начин - просто не се раждат както е сега и не виждам какво му е неапокалиптично на статуквото в момента.Комунизма си отиде , сега ще си иде и монополизма.
            Last edited by supertrader; 10.09.2012, 09:35.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Аз ти казвам, че хиперинфлацията ще удари дисбалансите в търговията..ти ми отговаряш как не се знаело как ще се отрази.В едно може да си сигурен - хората ще оцелеят и нищо няма да им стане, освен това безработицата рязко ще падне.Търговията локално ще се оживи , ще падне оборота на глобалната - международна.
              Ако САЩ не нападнат Иран много скоро, то войната с Иран ще се води на територията на щатите и не се знае дали вече не са закъснели. Оказва се че с парите от петрола арабите могат да купуват и технологии потеже плащат, а не крадат като китайците.Изглежда много технологии с двойно предназначение и много по лесна реализация, като оръжие са повече от достъпни за тях.
              За апокалипсиса за който говориш - обезценка на еврото, нефта 1000$, имотите - ти дори не знаеш колко като няма да има евро - няма нищо което да се знае как ще стане. Ти как си мислиш, че нефта като стане 1000$ всичко друго ще си е по старому? Това, че ако има хиперинфлация безработицата рязко ще спадне не е вярно, търговията ще се оживи локално - да, съгласен съм донякъде, но точно защото международната търговия ще спадне, а локалната просто ще използва празната ниша.
              При хиперинфлация в световен мащаб ще се случи това със света, което се случи с България през 1996г (За което време Лорда надали си спомня, защото си личи, че инфото му е от гугъла). С една малка разлика - че за разлика от робския български народ в света има много народи, които няма да си поплюват и катаклизма ще е много голям. И все пак имай на ум, дори българския народ с робско мислене какво направи зимата на 1996, та какво ли може да направи целукупното население на Земята.
              Така че по-леко с апокалипсиса и хиперинфлацията - за разлика от теб ако ще си седиш в къщи, надали гладните хора/тълпи ще си стоят и ще гледат как децата им умират от глад.
              Last edited by luboil; 10.09.2012, 08:45.

              Коментар


              • luboil

                Аз ти казвам, че хиперинфлацията ще удари дисбалансите в търговията..ти ми отговаряш как не се знаело как ще се отрази.В едно може да си сигурен - хората ще оцелеят и нищо няма да им стане, освен това безработицата рязко ще падне.Търговията локално ще се оживи , ще падне оборота на глобалната - международна.
                Ако САЩ не нападнат Иран много скоро, то войната с Иран ще се води на територията на щатите и не се знае дали вече не са закъснели. Оказва се че с парите от петрола арабите могат да купуват и технологии понеже плащат, а не крадат като китайците.Изглежда много технологии с двойно предназначение и много по лесна реализация, като оръжие са повече от достъпни за тях.
                Last edited by supertrader; 10.09.2012, 08:33.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от FRUKTO Разгледай мнение
                  ти пък не бъркай земята с тухли
                  Знам, прав си тук. Но не съвсем. Има тули на по 5-600 години. Дядо ми е пекъл тухли в София и заедно с чичо ми е строил през близката 1950г. Ти представяш ли си?
                  Поздрави и ще гледам да те оборя за спада в цените по време на хиперинфлацията, не заради самоцел, а щото много добре си спомням, че цените не мръднаха на НИ.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                    МНОГО ПО-ГОЛЕМИ. ВЕЧНИ!!!
                    Чети повече Марк Твен, а не гледай "трима братя , три сестри"!
                    ти пък не бъркай земята с тухли

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от FRUKTO Разгледай мнение
                      Значи викаш заплатите януари 97 от 150 паднаха на 5$, ама цените на имотите това не ги засяга, а тогава от какво зависят, аз все си мислех че от пазара, ама явно имотите са по-големи от него.
                      МНОГО ПО-ГОЛЕМИ. ВЕЧНИ!!!
                      Чети повече Марк Твен, а не гледай "трима братя , три сестри"!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        Ще ти се , ще ти се лузърче ,гушнало павианче! За твой късмет не работи сайта с който ще те навря в на кучето г*за за това което си изнесъл неверни статистически данни!
                        Значи викаш заплатите януари 97 от 150 паднаха на 5$, ама цените на имотите това не ги засяга, а тогава от какво зависят, аз все си мислех че от пазара, ама явно имотите са по-големи от него.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от FRUKTO Разгледай мнение
                          ако наистина ни чака хиперинфлация, хората няма да имат пари за прехрана камо ли за имоти, така че при никакво търсене, цените на жилища в реална стойност ще се понижават , по номинал няма значение колко ще са.
                          Ще ти се , ще ти се лузърче ,гушнало павианче! За твой късмет не работи сайта с който ще те навря в на кучето г*за за това което си изнесъл неверни статистически данни!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от FRUKTO Разгледай мнение
                            ако наистина ни чака хиперинфлация, хората няма да имат пари за прехрана камо ли за имоти, така че при никакво търсене, цените на жилища в реална стойност ще се понижават , по номинал няма значение колко ще са.
                            Коя е тази реална и коя е тази номинална стойност ?
                            I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                              Сега няма да е така тъй като сме пряко свързани с девалвиращата валута.
                              ако наистина ни чака хиперинфлация, хората няма да имат пари за прехрана камо ли за имоти, така че при никакво търсене, цените на жилища в реална стойност ще се понижават , по номинал няма значение колко ще са.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от FRUKTO Разгледай мнение
                                Да бе да вярвай си, 4-5 месеца преди хиперинфлацията, някъде семптември 96, един приятел си купи апартамент за 15000$ долара но в левове, май месец следващата година около него се продаваха апартаменти на равностойност 8-9000$, всички бяха обеднели от хиперинфлацията, съответно и цените на жилищата бяха паднали.
                                Сега няма да е така тъй като сме пряко свързани с девалвиращата валута.
                                I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                                Коментар

                                Working...
                                X