IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nayden_popov Разгледай мнение
    Някой може ли да сподели мнение дали има смисал сега да се купуват имоти.
    Зависи кого питаш точно ....Ландлорда и Супертрейдара ...или Бако Пешо , Любо и компания . Аз бих ти казал .........засега не, изчакай пролетта на 2013 пък тогава се заинересувай пак.

    Коментар


    • Благодаря за съвета
      блиндирани врати

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nayden_popov Разгледай мнение
        Някой може ли да сподели мнение дали има смисал сега да се купуват имоти.
        Зависи от много неща.В едни случаи има в други няма.Въобще покупката или продажбата на имот е трудна работа.Вероятността да те измамят е огромна.Наскоро разбрах за още един вид измама.Например купуваш с кеш от фирма.Довършваш обзавеждаш нанасяш се живееш си две години и в един прекрасен ден се звъни на вратата.Ти отваряш и чуваш здравейте господини аз съм ЧСИ този апартамент не е ваш.Фирмата от която сте го купили обяви фалит със задна дата.......В държава като нашата със закони приемани от адвокати напредък не е възможен.

        Коментар


        • Някой може ли да сподели мнение дали има смисал сега да се купуват имоти.
          _________________


          блиндирани врати
          Last edited by nayden_popov; 28.09.2012, 10:07.
          блиндирани врати

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
            В метрото на спирка "Сердика" (старата) има реклама за сграда в Люлин с акт 16, тристаен от 45 000 евро.
            В Овча купел близо до украинското посолство има група нови сгради с акт 16 - искат 700 евро, но предполагам може пазарлък. Строителя продава.
            По принцип, гледам да отлетим малко на юг.

            Но, бидейки местен в Люлин, съм запознат с обяват която цитираш.

            Проблемите с този блок са, че:

            - е едно огромно бетонно чудовище (все едно малко бетон е изсипан в Люлин)
            - заобиколен е от други бетонни чудовища (но са 20-30-40 години по-стари)
            - близо е до РПУ-то, което пък е залепено за най-проблемния блок в квартала (където настаняват предимно представители от малцинствата)
            Last edited by Pastir2; 26.09.2012, 13:15.

            Коментар


            • Лорде купувай във Варна

              Попаднах на сайт за ДЕЙСТВИТЕЛНИ продажни цени. Май в София падат

              http://www.mirela.bg/index.php

              А във Варна се вдигат:

              http://www.mirela.bg/index.php


              Така че на недоразумение31 му се сбъдва мечтата, ама не и градът Че то в Аспарухово цените са по-високи от София( без центъра)????

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                След ОЩЕ 2 г пак ще чакате и говорите за следващите две , след следващите две........
                Тенденцията, ако не си забелязал, е квалифицираните кадри да търсят работа извън БГ. Като гледам, доста хора на които децата им учат или ще учат извън БГ, планират да ги последват. Работа за лекари, мед сестри, инженери има бол. А какво става с техните НИ които притежават???
                Смятай, официално 40К души емигрират. Вземаме реално 60К, т.е. 20 000 семейства. От тях 15 000 са с по 3 НИ ( дом,вила и наследствен). Да кажем не всеки продава наследствения, но поне по 7-10 000 ще излизат годишно. Говоря ти за КВАЛИФИЦИРАНИ кадри, които са реализирани, но влошаващата се икономика ги оставя ниско платени или без работа. Започващ БГ лекар във Франция ( с опит в БГ) взема достатъчно ( над 3К) за да издържа сам 4 членно семейство. А аз лично познавам две лекарки, научили френски по Интернет ( кабината ) и колкото и да е странно, на достатъчно добро ниво за да живеят със семействата си във Франция. Вече над година и гледат д продават наследствения.
                Така че ПРОДАВАЙ ако имаш повече. Наем от 400лв на месец ще бъде мечта за двустаен в нецентрален квартал на София и Варна в началото на 2015.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                  Започнах с лудите ми фантазии, че за 55 000 - 60 000 може да се купи нормален 2-спален апартамент (дето го водят 3-стаен на днешно време). Но, на практика - под 70 000 Евро не съм попаднал на оферта, която да отговаря на определенито "нормален". За момента съм гледал Манастирски ливади (улица Пирин и некои от пресечните й, че нагоре ситуацията с асфалта, отстоянията и уличното осветление е доста сложна)
                  В метрото на спирка "Сердика" (старата) има реклама за сграда в Люлин с акт 16, тристаен от 45 000 евро.
                  В Овча купел близо до украинското посолство има група нови сгради с акт 16 - искат 700 евро, но предполагам може пазарлък. Строителя продава.
                  Last edited by bpst; 26.09.2012, 12:35.
                  "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    интеерсно ми (ако не е тайна) какво търсиш, т.е. 2-3 стайно, къща, ново-старо и т.н., в кой квартал и на какви пари излиза - последното ми инфо (от купувач) е преди 2 (или пък станаха 3) години и ми е интересно сега каъв е пазара от първа ръка. Благодаря
                    Започнах с лудите ми фантазии, че за 55 000 - 60 000 може да се купи нормален 2-спален апартамент (дето го водят 3-стаен на днешно време). Но, на практика - под 70 000 Евро не съм попаднал на оферта, която да отговаря на определенито "нормален". За момента съм гледал Манастирски ливади (улица Пирин и некои от пресечните й, че нагоре ситуацията с асфалта, отстоянията и уличното осветление е доста сложна), Витоша (на Симеоновско шосе или на до 50 м. отстояние от него, поради сходство в неуредиците, споменати по-горе) и Редута.
                    При средна офертна цена за ново строителство от ок. 750/м2 в споменатите квартали (за 3-стайни апартаменти, че за по-малките е повече), на първо говорене, се сваля до 700 (при повечето, ама една луда баба на огледа обяви по-висока цена от офертата ). Още не сме стигнали до момента, в който се говори евентуално за предварително договори и покупки, но предполагам ще има допълнителни договорки.
                    Last edited by Pastir2; 26.09.2012, 12:31.

                    Коментар


                    • колко ОЩЕ год са Ви нужни ??

                      Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                      За сега. След 2г пак ще говорим.

                      След ОЩЕ 2 г пак ще чакате и говорите за следващите две , след следващите две........

                      Коментар


                      • интеерсно ми (ако не е тайна) какво търсиш, т.е. 2-3 стайно, къща, ново-старо и т.н., в кой квартал и на какви пари излиза - последното ми инфо (от купувач) е преди 2 (или пък станаха 3) години и ми е интересно сега каъв е пазара от първа ръка. Благодаря
                        Първоначално изпратено от Pastir2 Разгледай мнение
                        Здравейти,

                        Като кандидат новодомец (време е да се напуска Люлин 8 след 7 прекрасни години ), следя изкъсо обявите от около 40-50 дни.

                        След 10-тина огледа, мога да споделим следното:

                        Мога да потвърдя, че има леко повишение на офертните цени за апартаменти, продавани от частни лица, които не усещат непосредствен външен натиск.

                        За инвеститори и сериозни играчи на пазара, които имат кредити за връщане, заплати за плащане, съм приятно изненадан от сговорчимостта им. Тази категория продавачи все още не си е позволила да се подиграва с купувачите, вдигайки офертните цени.
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ale1 Разгледай мнение
                          хубавите имоти не са евтини
                          За сега. След 2г пак ще говорим.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от KPAHK Разгледай мнение
                            Абе аз не съм много сигурен че няма сделки при ЧСИ. Когато има хубав имот се продава още на първият търг.

                            Друг е въпроса че ЧСИ са затрупани с коптори.

                            Лично участвах за един апартамент във Варна, хубав, на хубаво място и с още по-хубава начална цена.

                            Обаче на търга от начална цена 65 000лв. се изкатери до над 100 бона лв.
                            и естествено се отказах. По това време тия 100 бона бяха малко
                            под офертните из нет-а.


                            Така че за хубавото винаги има мераклии
                            винаги е така - мечтите са едната страна на въпроса-другата.....

                            схемата с ЧСИ е доста различна от публичната !
                            Има ЧСИ , които продават ипотекирани имоти на Банката - но комисионните им се определят от Банката -

                            който не приема офертата на Банката - .........продава каквото дойде - според KPAHK - Коптори ..и му вярвам
                            за това няма ЧИТАВИ ипотекирани имоти при ЧСИ

                            а Банките Не продават хубави имоти през ЧСИ - цитираният от KPAHK случай е по-скоро е изключение ,

                            което потвърждава правилото : хубавите имоти не са евтини

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bpst Разгледай мнение
                              Проблема при ЧСИ е друг - там трябва да се плаща в брой в седмичен срок.
                              Трябва да имаш налични или да ипотекираш друг имот и вземеш предварително кредита.
                              Друга бира е и риска от съдебно протакане на възлагането.
                              Та затова няма много сделки при ЧСИ - иначе цените са добри и са под средните.
                              Абе аз не съм много сигурен че няма сделки при ЧСИ. Когато има хубав имот се продава още на първият търг. Друг е въпроса че ЧСИ са затрупани с коптори.

                              Лично участвах за един апартамент във Варна, хубав, на хубаво място и с още по-хубава начална цена. Обаче на търга от начална цена 65 000лв. се изкатери до над 100 бона лв. и естествено се отказах. По това време тия 100 бона бяха малко под офертните из нет-а.

                              Така че за хубавото винаги има мераклии

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Frosty
                                Ха-ха, като чета постовете на LANDLORD 31, и като гледам как всички му се смеят и подиграват тук, веднага ми изниква аналогията, как по времето на имотния балон 2008 само някой да споменеше за спад в цените и всички му се подиграваха.
                                В момента е същото, но точно наобратно - само някой да заговори за покачване на цените, и всички започват да му се подиграват и да му се смеят.

                                Имаше една мъдрост, която гласи: "Всичко на което се присмиваш, ще те застигне"

                                Никой не може да предсказва бъдещето, и никой не може да каже утре какво ще бъде. Затова в тези несигурни времена, най-добре е да не отсъждаме така категорично коя е по-добрата инвестиция, дали имот или влог, защото нещата могат да се завъртят на 180 градуса само за една секунда.
                                Да не стана така накрая LANDLORD-а да се смее последен.

                                По-добре е и за двата лагера да са по-умерени в изказванията си. Да не забравяме, че ако имотния пазар
                                рухне, банките няма да имат нужда от депозити, щото няма да има какво да кредитират.
                                По времето на имотния балон в тази тема пишеха само 4-5 ъпъра (главно АНИ-та), но за сметка на това много интензивно.

                                Пазарът на НИ заслужено ги изпрати на бунището на историята.

                                Коментар

                                Working...
                                X