IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mirandi Разгледай мнение
    Имам една продажба и една покупка тази година. Сделките са в Хасково и Пловдив, но мисля, че настроението и поведението на участниците в пазара е еднакво в цялата страна, та дано съм ти полезен.
    Продажба на 21 К Е при офертна от 23 К за около месец.
    Покупката на 460 Е/кв.м при офертна от 480 Е/кв.м.
    Пазарлъка беше за "спорта", колкото да си покрия разходите по прехвърлянето.
    Покупката беше с кеш и кредит, долу горе на половина.
    Честито!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nikkin Разгледай мнение
      За обявена цена е високо, но си мисля че ако извадиш кеш -15% до 750е сделка ще има (или греша)? Иначе реалната цена е още по-ниска, но иска време за осъзнаване )) Интересно ми е до колко собственика живее в 2008 и доколко би бил готов да смъкне от цената? 10-15%? Забелязал съм че само разликите в обявените цени между различните агенций варира 5-10%. Ще съм благодарен ако някой сподели опит от преговори през тази година. Лично аз съм продавал малък парцел до регулация и се наложи да смъкна 30% защото си минаха 2 год. и интерес нямаше. Накрая се продаде. Оказа се че грешката между реалността и мечтите ми е била 30%. Чудя се какъв е процента на допустимо намаление за жилищата в София? Предстоят ми преговори и всеки споделен опит е добре дошъл!
      Имам една продажба и една покупка тази година. Сделките са в Хасково и Пловдив, но мисля, че настроението и поведението на участниците в пазара е еднакво в цялата страна, та дано съм ти полезен.
      Продажба на 21 К Е при офертна от 23 К за около месец.
      Покупката на 460 Е/кв.м при офертна от 480 Е/кв.м.
      Пазарлъка беше за "спорта", колкото да си покрия разходите по прехвърлянето.
      Покупката беше с кеш и кредит, долу горе на половина.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
        nikkin, тая цена от 880 евра не е нещо кой знае колко изгодна вече, има подобни за към 800 евра , при по-големи квадратури и към 700 отиват
        Естествено са малко още , ама е въпрос на време.
        За обявена цена е високо, но си мисля че ако извадиш кеш -15% до 750е сделка ще има (или греша)? Иначе реалната цена е още по-ниска, но иска време за осъзнаване )) Интересно ми е до колко собственика живее в 2008 и доколко би бил готов да смъкне от цената? 10-15%? Забелязал съм че само разликите в обявените цени между различните агенций варира 5-10%. Ще съм благодарен ако някой сподели опит от преговори през тази година. Лично аз съм продавал малък парцел до регулация и се наложи да смъкна 30% защото си минаха 2 год. и интерес нямаше. Накрая се продаде. Оказа се че грешката между реалността и мечтите ми е била 30%. Чудя се какъв е процента на допустимо намаление за жилищата в София? Предстоят ми преговори и всеки споделен опит е добре дошъл!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Ако не те затруднява - дай ми 3-4 основни дейности, които хранят Варна сега.
          1. държавна администрация
          2. висше образование
          3.промишленост
          4.услуги
          5. моряци, които доста надценяваш като тежест в икономиката ни
          6.хазарт

          Коментар


          • Първоначално изпратено от СоКоЛоВвВвВ Разгледай мнение
            Каакввоооо във Варна нямало какво, "читав" плаж ли? хахахахаха
            За самият град говоря, не за близките ризорти. Колко да има плажжжжж? Горед долу колкото на "щъркелово гнездо"

            Коментар


            • Или те си имат разработен вариант и затова се държат дебилно - печатат камари пари и купуват активи с тях. На практика притежават индустрията в Китай , дори в България са напазарували хубаво.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                Грешите като гледате на Варна, а и Бургас (с уговорки) като места за ваканционни имоти.
                Ако не те затруднява - дай ми 3-4 основни дейности, които хранят Варна сега.

                Коментар


                • Бате Пешо

                  Ще стане , какво ще кажеш за ефективност 80-85% при употреба на конвенционалните горива в друг тип машини. Това е мекия вариант и има много по твърди решения - гориво никел и близките до него метали в таблицата , няколко грама никел вместо 10 тона фосисилни.И не само с никела става номера. Аз не мога да разбера на какво разчитат янките, няма как да стане Света да остане в 20 век.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Грешите като гледате на Варна, а и Бургас (с уговорки) като места за ваканционни имоти.

                    Анон, тази криза ще отмине и сле нея ще има нужда от съзидателни професии/дейности. София изгуби индустриалния си лик, който всъщност я напраи милионен град.
                    Last edited by val/she; 27.09.2012, 15:13.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                      Погледни дългосрочно каква икономика може да гради София и каква- Варна.
                      Да не говорим, че в самата Варна няма чак такова презастрояване както в столицата. (това по отношение на НИ)
                      Точно, защото гледам дългосрочно.
                      Варна преживява демографски бум, защото последните десетина години имахте висока раждаемост. Тя беше свързана с доброто ви материално положение.

                      Това положение се дължеше на няколко фактора:
                      1. Глобалният растеж, свързания с него корабен транспорт и вливащите се от него чрез моряците няколстотин милиона евро годишно в града ви..
                      2. Влизането ни в ЕС и покупки на ваканционни имоти от граждани на ЕС.
                      3. Покупки на ваканционни имоти и от български новобогаташи.
                      4. Доброто благосъстояние на населението и свързаният с него туризъм.

                      Тези 4 фактора вече ги няма. Сега останаха само руснаците, но не знам и те колко ще издържат.

                      Та високата раждаемост (нужда от повече квадратура) и прегрятото състояние на родната ни и глобалната икономики доведоха до имотния ви бум (балон).

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                        И двата големи черноморски града имат съществени недостатъци. В различни периоди от време се бях огледал за ВИ в "гръцката" и Аспарухово или Бургас - център, Възраждане, Лазур или Братя Миладинови. Отказах се поради две основни причини: във Варна няма читав плаж, а Бургас е твърде притиснат териториално от морето и езерата. Май решението си остава Слънчев бряг, но "алчния" Жека не ще да ми купи златото и нумизматиката.
                        Каакввоооо във Варна нямало какво, "читав" плаж ли? хахахахаха

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          Доларът и някои други валути.
                          Не съм участвала в пирамиди- здрав разум. В този ред на мисли, та защо Варна избират за подобни финансови заигравки, а не София? Концентрираш се прекалено в/у размера. Погледни дългосрочно каква икономика може да гради София и каква- Варна.
                          Да не говорим, че в самата Варна няма чак такова презастрояване както в столицата. (това по отношение на НИ)
                          И двата големи черноморски града имат съществени недостатъци. В различни периоди от време се бях огледал за ВИ в "гръцката" и Аспарухово или Бургас - център, Възраждане, Лазур или Братя Миладинови. Отказах се поради две основни причини: във Варна няма читав плаж, а Бургас е твърде притиснат териториално от морето и езерата. Май решението си остава Слънчев бряг, но "алчния" Жека не ще да ми купи златото и нумизматиката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
                            Няма толкова много, т.е. няма ликвидност. Първите закупили ще са на далавера, но само те. (нека варненци да кажат как беше при "игрите" )
                            Доларът е решението.
                            Доларът и някои други валути.
                            Не съм участвала в пирамиди- здрав разум. В този ред на мисли, та защо Варна избират за подобни финансови заигравки, а не София? Концентрираш се прекалено в/у размера. Погледни дългосрочно каква икономика може да гради София и каква- Варна.
                            Да не говорим, че в самата Варна няма чак такова презастрояване както в столицата. (това по отношение на НИ)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Има два варианта - енергията поскъпва рязко и много в пъти или вариант втори - енергията и стойността на енергоносителите рязко пада много и основните валути - долара най вече губи своята стойност като валута за международна търговия. Ще се мръдне в една от двете посоки - естественно рязкото поскъпване на енергоносителите не чак толкова болезнено и не води до изтриване на много инвестиции и активи в енергодобива. Втория вариант ,ще доведе до бум в развитието на нови отрасли - индустрия най вече. Повече ми допада май вариант две.
                              Мечтите са хубаво нещо но все пак трябва да имат някаква връзка с реалността.Нищо подобно няма да се случи,

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Има два варианта - енергията поскъпва рязко и много в пъти или вариант втори - енергията и стойността на енергоносителите рязко пада много и основните валути - долара най вече губи своята стойност като валута за международна търговия. Ще се мръдне в една от двете посоки - естественно рязкото поскъпване на енергоносителите не чак толкова болезнено и не води до изтриване на много инвестиции и активи в енергодобива. Втория вариант ,ще доведе до бум в развитието на нови отрасли - индустрия най вече. Повече ми допада май вариант две.
                                И к'во??? Отпада ли прогнозата ти за нефт 500$?

                                И между другото - ти като пишеш, после препрочиташ ли си написаното?

                                Я ми обясни как се измерва "стойност" на енергоносител и как падането на тази стойност ще доведе до падането на стойността на долара, когато всички основни разплащания на енергоносителите се извършват в долари.

                                Коментар

                                Working...
                                X