IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
    Сетих се аз, че не сте давали пари за музеи.
    От това, което си написал, излиза, че сте харчили пари за по два сандвича на човек на ден - без вода, понеже иначе сметката няма да излезе. Ако това е смисълът на "без лишения", направо е страшно да попитам какво са лишенията за вас. За мен два сандвича на ден в продължение на две седмици са лишение.
    Вкусове всякакви, но за мен това е неоправдано напрежение.
    хиляда лева за ядене на 4 човека в продължение на 2 седмици са по 9 евро на човек, което си е доста малко, както и да го погледнеш, освен ако не си носиш храна от Бг (някои мои познати така ходят на ски в алпите зимъс - колата е фраш с всико в Бг и там само си готвят, но са напълно ок, щото отиват да карат и не ги брига че през деня ще изядат само по 1 -2 сникърса и нищо друго). Та затова и тази сума за храна ми се вижда малко и сигурно е повече. Но всеки знае себе си - щом така са преценили, че им е ок, значи им е ок, а и за 1000 лева да разгледаш за 2 седмици Италия си заслужава (лишенията), ако не си ходил до там.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
      ...И не, не сме давали пари за музеи, тъй като приятелите ни бяха финансово притеснени. А общо взето един сандвич си е 4 евро ( не пием през деня тъй като караме)....
      Сетих се аз, че не сте давали пари за музеи.
      От това, което си написал, излиза, че сте харчили пари за по два сандвича на човек на ден - без вода, понеже иначе сметката няма да излезе. Ако това е смисълът на "без лишения", направо е страшно да попитам какво са лишенията за вас. За мен два сандвича на ден в продължение на две седмици са лишение.
      Вкусове всякакви, но за мен това е неоправдано напрежение.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
        Тези западняци, коит обикалят с по 100 Евро спят в хостели в стаи по 10 човека и ползват обща баня, или по палатки край пътя. Ако си на 18-20 това сигурно е много забавно, но като минеш 30те, изискванията ти се променят.

        Ако искаш да спиш в хостел или палатка, в БГ е чудесно - не ти трябва да харчиш пари за път, хващаш колелото и накъдето си поискаш.
        Чукча ама ти наистина си само писател. Във Франция има едни палатки сред царевиците за по 60евро леглото. И не не можахме да спим там средата на септември тъй като всички бяха ангажирани. А това че не правиш разлика между нормално, изискано и екзотика ( палатки с душ, чукча), не мога да ти помогна.
        Вкусове и комплекси всякакви

        Коментар


        • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
          Значи, преведено - взели сте възможно най-тънката схема за всичко. ОК, само не наричай това "без да се лишаваме", защото всъщност сте се лишили от всичко, което е било възможно.

          За да си представиш какво би било, ако не се лишаваш - ами това е, като някой друг ти плаща сметката и можеш да си избереш каквото поискаш. Сметни си пак бюджета и виж какво излиза.
          Тъй като си нов във форума ти е простено.. Не влизай напред с рогата преди да помислиш. За 20г на море от континентите не съм бил само в Антарктида. Това че ти не знаеш КАК с малко пари да не се лишаваш от малките удоволствия, не значи че никой не знае. Първо си помисли дали аджеба на 40+ години с 50+ семеен годишен доход ще спим на пейка в парка.
          Преведи си ника ми и ще разбереш какво работя

          Коментар


          • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
            Бати мизерния хотел сигурно това в Италия за 38 евро.... Аз като ходя така, предпочитам да си е гарга като гаргите... 4 звезден хотел, 120 евро стаята.... и т.н. Тръгнал съм да ХАРЧА пари за кеф, а не да МИЗЕРСТВАМ. Такива от тоя сорт съм ги чувал много: "Бате, къф съм тарикат с 1000 лева за 10 дена в Гърция, гоуем кеф". Ахаха.... МИЗЕРИЯ, не кеф.
            Аз за това сложих и името на хотела, ама чукча читател. Влез и виж че Зара Холидей Ин е 4 звезден. А това че ти решаваш да дадеш 120евро, а не промоционална цена си е твой проблем.
            Не се заяждам, влез в Booking.com, регистрирай се и почни да получаваш промоционални оферти. Все пак предпочитам да давам мин възможно за максимум удобства. И не, не сме давали пари за музеи, тъй като приятелите ни бяха финансово притеснени. А общо взето един сандвич си е 4 евро ( не пием през деня тъй като караме).
            В Падуа хотелът се казваше май Пелегрини, Флоренция вече не помня, но беше 3 звезди.
            Аз отивам като турист не за да седя по хотели и ресторанти, а за да видя Италия, църквите и няколко ( вярно 3 музея). И идеята да пия вечер до 24:00, да оставям 200 евро за да избивам комплекси - не мерси. Правил съм го на 27години, все съм поумнял от тогава.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
              Мой сътрудник ....
              Да разбираме - другия безработен фатмак у твоя входЪ на когото му плащаме 500-600 лв. на месец да ги изсмуква някъде по баркаите около панеляците около вас...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                Какво ангро бе пич, нали преди 2 седмици бях на почивка? За 5 Евро ми направиха наденички с пържени картофи и за 2 евро пих Митос. На плажа бяхме само аз, жена ми и човека с караваната

                Айде, моля те, да ми кажеш 3 хубави ресторанта в София, да видя какъв точно е твоя тип ресторант. Хубав.
                миналата седмица в Белоградчик (хотел Скалите) - брутална гъбена супа за 2,50 (по-хубава не съм ял в Бг), диво прасе със сос демиглас и картофено пюре - към 8 кинта беше, салата за жената (Балканска май беше - жестока с печени зеленчуци и сирене) - 5 кинта и остана за една малка за мен и чаша вино за нея

                В София - ами зависи какво търсиш - Саса е много добър, да не кажа отличен ресторант, дори и по западните стандарти, но е скъпичък, глория мар до гробницата на батенберг също доста добър, но скъпичък, мармо в младост е доста добър, ла ботега на хан аспарух е добър и непретенциозен и т.н. - това ми идва на прима виста. Харесвам и веригите като фенси, които са средна класа. Та има, въпрос на вкус е
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  хайде, хайде, пак приказки на ангро - за 10 евро в малякия освен едно сувлаки за двамата+дзадзики и 0 алкохол, друго не виждам какво може да получиш. Глупсоти са и това за липсата на хубави ресторанти у нас - има доволно много, стига да знаеш какво искаш и да не очакваш за 20 лева да ядеш хайвер от есетра А 50 евро на човек е само яденето, ако чдете 2 пъти на ден, совен закуската
                  Какво ангро бе пич, нали преди 2 седмици бях на почивка? За 5 Евро ми направиха наденички с пържени картофи и за 2 евро пих Митос. На плажа бяхме само аз, жена ми и човека с караваната

                  Айде, моля те, да ми кажеш 3 хубави ресторанта в София, да видя какъв точно е твоя тип ресторант. Хубав.
                  Last edited by falafel; 11.10.2013, 15:11.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                    Бати мизерния хотел сигурно това в Италия за 38 евро.... Аз като ходя така, предпочитам да си е гарга като гаргите... 4 звезден хотел, 120 евро стаята.... и т.н. Тръгнал съм да ХАРЧА пари за кеф, а не да МИЗЕРСТВАМ. Такива от тоя сорт съм ги чувал много: "Бате, къф съм тарикат с 1000 лева за 10 дена в Гърция, гоуем кеф". Ахаха.... МИЗЕРИЯ, не кеф.
                    Е за тва приказвам на българските пишман-хотелиери, че българите сме огън туристи Пуцаме като за последно. После ще ги изгладуваме

                    При обиколките, 14-20 /30/ дни се получават икономии от мащаба. Пътните не са толкова високи, могат да се правят компромиси с хотелите или по-скоро с градовете. Могат да се шунтират платени магистрали. Добри хотели, на добри цени винаги могат да се намерят. 3+ звезди е напълно достатъчно за по-голяма част от Европа. Нека наистина не бъркаме почивка в комплекс, с обиколка някъде.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                      Ми аз какво разправям бе, нали булгар-булгар требва да се покаже Западняците могат с едни 100Е у джоба да обиколят цяла европа, ама булгар ще си ипотекира панелката, само и само да прекара една нощ в Бурж ал Араб . И после ще навира снимките на всичките си близки и далечни роднини, приятели и познати, че да се изтъкне , колко е велик булгар
                      Тези западняци, коит обикалят с по 100 Евро спят в хостели в стаи по 10 човека и ползват обща баня, или по палатки край пътя. Ако си на 18-20 това сигурно е много забавно, но като минеш 30те, изискванията ти се променят.

                      Ако искаш да спиш в хостел или палатка, в БГ е чудесно - не ти трябва да харчиш пари за път, хващаш колелото и накъдето си поискаш.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                        Веско, тъжно ми е, че мислиш така, дай боже някой ден да разбереш колко си бил в грешка. У нас хубавите ресторанти се борят на пръстите на ръцете, аз ходя по 10ина пъти месечно на ресторант и съм натрупал доста впечатления.

                        Една каравана на гръцки остров ще ти поднесе за 10 Евро храна, за каквато тук можеш само да се надяваш. А на топ ресторант, с 5-8 блюда и вино в Европа, просто не може да се сравни.

                        Няма как да стане с 1000 Евро на седмица. Имаш самолетни билети, кола под наем, хотел. За мен смислен бюджет е 50 евро на човек на ден - за седмица имаш 350-400 Евро само за харчене, остават ти 600-650 Евро за всичко останало??
                        хайде, хайде, пак приказки на ангро - за 10 евро в малякия освен едно сувлаки за двамата+дзадзики и 0 алкохол, друго не виждам какво може да получиш. Глупсоти са и това за липсата на хубави ресторанти у нас - има доволно много, стига да знаеш какво искаш и да не очакваш за 20 лева да ядеш хайвер от есетра А 50 евро на човек е само яденето, ако чдете 2 пъти на ден, совен закуската
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                          Изядохте го човека.
                          Ясно е, че всичко е въпрос на вкус и възможности, едни пътуват за културен туризъм, други - за купоните, трети - за трето.
                          Ми аз какво разправям бе, нали булгар-булгар требва да се покаже Западняците могат с едни 100Е у джоба да обиколят цяла европа, ама булгар ще си ипотекира панелката, само и само да прекара една нощ в Бурж ал Араб . И после ще навира снимките на всичките си близки и далечни роднини, приятели и познати, че да се изтъкне , колко е велик булгар

                          Коментар


                          • Изядохте го човека.
                            Ясно е, че всичко е въпрос на вкус и възможности, едни пътуват за културен туризъм, други - за купоните, трети - за трето.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                              Бати мизерния хотел сигурно това в Италия за 38 евро.... Аз като ходя така, предпочитам да си е гарга като гаргите... 4 звезден хотел, 120 евро стаята.... и т.н. Тръгнал съм да ХАРЧА пари за кеф, а не да МИЗЕРСТВАМ. Такива от тоя сорт съм ги чувал много: "Бате, къф съм тарикат с 1000 лева за 10 дена в Гърция, гоуем кеф". Ахаха.... МИЗЕРИЯ, не кеф.
                              Опссссссссс....
                              В "спалнята" на Рим, където отсядат туристите има доста прилични нови хотели на такива цени 26-40 Е.
                              Големи стаи, огромни бани и т.н.
                              За разлика от Париж , където стаите са 3/4 а банята 1/2....мъка....
                              Нооо , в БГ всички са баровци ...Тва 200-300 Е на вечер са джобни пари.....

                              Има промоции на хотели - Хилтън и Мароит в NY за по 50 ДОЛАРА ( от 300).....
                              и т.н.
                              Last edited by 4i40; 11.10.2013, 14:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                                Аз не говоря за природата а за нас. Ние сме тия които разваляме всичко. и в Румъния не е чисто, горе долу както при нас, но пътищата са много по-добре. Така че вече и те са пред нас. А ние вървим надолу. Казвам че сме много зле, но за нещастие не го осъзнаваме и не правим нищо да обърнем негативната тенденция.
                                За Италия, хотелите бяха запазени 2 месецa преди това. Цената за двойна стая беше средно около 38евро/ двойна стая. Като най-скъпият беше Зара Холидей Ин в Mилано, от 47евро със закуска. Така че хотелите са 14 x 38 = 530евро. За хотели 1100лв, за колата Рено Меган около 1100лв, за дизел около 300лв, за самолетни билети ( София- Милано(Бергамо) ) около 400лв. Около 3000лв. Ако обикаляш, а не си губиш времето да ядеш по ресторанти...
                                Значи, преведено - взели сте възможно най-тънката схема за всичко. ОК, само не наричай това "без да се лишаваме", защото всъщност сте се лишили от всичко, което е било възможно.

                                За да си представиш какво би било, ако не се лишаваш - ами това е, като някой друг ти плаща сметката и можеш да си избереш каквото поискаш. Сметни си пак бюджета и виж какво излиза.

                                Коментар

                                Working...
                                X