IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • master of the seven seas

    Това дали имотите се поддържат зависи от тяхната цена и тенденцията и да се променя в бъдеще. Имоти на които цените падат се поддържат лошо, защото губят стойност.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • d333

      Нищо не е сигурно 100% , докато не се случи в един момент ще стане ясно. В настоящето се случва това - икономиката запада и няма никакви индикации за обрат на тенденцията.
      По принцип цените от догодина ще са нагоре вече, отчаянието при спекулантите с имоти е мисля максимално. Все пак не е чак толкова зле в България и аз съм бил на много места...посещавал съм искам да кажа.
      Last edited by supertrader; 10.10.2013, 15:45.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
        И специално към хората очакващи бум в цените на имотите. Търсете в Интернет клипове за африкански градове. Абстрахирайте се от старите коли и цвета на хората. Дали не приличат на БГ градовете????? А ако това сравнение не ви стига, миналата година бяхме 4 4овека в Италия с кола под наем. За 14 дни, 3000км със самолетните билети излезе около 4000лв, БЕЗ да се лишаваме. Ако някой се интересува как, ще обясня в друг пост.
        твърде, твърде, ама твърде много негативизъм - не че не си прав, но краските ти са прекалено черни, дори и за моя хейтърски вкус. България е прекрасна страна, с уникална природа, в която има буквално всичко, което можеш да видиш в света (даже и пустиня си имаме - истинска, не това, в което превърнахме Родината си), просто материалът е кофти или беше направен да е кофти, мислейки само за ежедневното си съществуване и съответно оскотял Та какво толкова имаш в един париж примерно - лайна и повсеместна мизерия, съчетани със смрад на пикня от цялата измет, която се излива от магреба и черна африка там. Просто ние искаме винаги да имаме максимума от запада и вечно се сравняваме с най-доброто, само за да задовлим желанието си да мрънкаме. Аз пък като вляза в румъния и се чувствам все едно съм в третия свят Няма такава мизерия като там.
        П.С. А тези 4К за 4-мата човека ли са (това е невъзможно за мен) или са на човек?
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
          Абе трейдъра може да звучи наивно и домякъде апокалиптично, но в голяма степен е прав. Прудукт с принадена стойност в България се произвежда убийствено малко. Въпрос на едно поколение е, максимум 20 години, тези половин милион дето имат знания и възможности да си изучат децата, родителите им да умрат и забрави че ще има кой да плаща данъци, че да има бюджет. Ти за кво мислиш драпат да увеличат МРЗ. Това е инструмент директно за увеличаване на приходите.
          И аз мислех така преди 10г, когато много познати заминаваха. Никой не се върна, но все още има хора които работят и плащат данъци.
          Ето и друго мнение: ако останеш в БГ, тъй като нивото е много ниско, с много по-малко труд ще вадиш пари като на Запад, но при нашите разходи ще си живееш много по-добре
          А сега в момента си мисля че живеем в едно гето, но просто не пътуваме в Европа за да го разберем. Миналият месец, бяхме за 14 дни с кола до Франция и обратно. Споделям набързо впечетления и оставам всеки да реши сам за себе си дали съм прав:
          - Пътищата. В Румъния са толкова тесни, но няма дупки. Швейцарската годишна винетка е 30евро, колкото и нашата. Вървяхме САМО по магистрали, които не се плащат, пари се дават за тунелите. Сравнение на винетки в сайта vinetka.com. Пътищата след Румъния - само магистрали, неплатени в Австрия и Унгария. Платени във Франция, но без винетка.
          - Колите. Няма джипове, никой не си избива комплексите. Но има много мини Купъри и болшинството коли са малолитражки. Никой не свири и не натиска предния, изчакват се. Карат спокойно в многомилионен град и те изчакват, а във една Варна, която е 30мин с кола от край до край, се убиват да присвяткат,свирят и бързат.. Пакоместата за инвалиди НЕ СЕ заемат, паркоместата в централните части са платени в работно време, ако искаш. Колите в градовете са по-малко(платено паркиране) и няма спрени по тротоари, пред гаражи, влизане в еднопосочни улици и.т.н. Липсата на контрол у нас направо е стряскаща.
          - Качеството и на евтината храна, усмихнатите и услужливи хора ( на два пъти случайни минувачи спряха и ни упътиха, БЕЗ да ги молим, само като видяха че се взираме в картата), незастроени паркове, пешеходни зони без спрени коли внимание към всеки дребен детайл, фигурки по прозорци и парковете, направени просто да им се радват хората, а не за да печелиш пари са си неща които просто нямат коментар;
          - Чистотата. Няма боклуци по улиците, никой не си хвърля угарките по спирките или от колите. А във Франция наистина много пушат. Лично за мене, чистотата в една страна и на градовете е мерило за това колко е успяла страната. Чувството за чистота се създава, а който го нарушава се глобява. Прост тест, излизаш от входа и виж дали в радиус от 100м е чисто. Демек няма хартийка, фас, боклук... ( не говоря за сухи листа, това вече у нас е утопия).
          И в заключение: парите за поддръжка у нас ги има. Проблемът е в краденето и това че полицията не си върши работата, т.е. няма контрол. И май заприличваме на Африка, само дето все още белите сме повече по улиците.
          Нямам единствено решение какво да правим за да обърнем тенденцията, освен натиск върху полицията и най-вече прокурорите( държавните обвинители) да си вършат работата. Но нали за това е форум, вероятно има и много други добри идеи.
          И специално към хората очакващи бум в цените на имотите. Търсете в Интернет клипове за африкански градове. Абстрахирайте се от старите коли и цвета на хората. Дали не приличат на БГ градовете????? А ако това сравнение не ви стига, миналата година бяхме 4 4овека в Италия с кола под наем. За 14 дни, 3000км със самолетните билети излезе около 4000лв, БЕЗ да се лишаваме. Ако някой се интересува как, ще обясня в друг пост.
          Last edited by master of the seven seas; 10.10.2013, 13:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
            И аз като бате Пешо вече не вярвам на Трейдърко. Много двупосочни мнения, много взаимни отрицания!
            Имотите ще си поскъпват както обикновено в дългосрочен план, но може да поевтиняват ограничено в краткосрочен.
            ... абсолютно правилно, нещата си идват на мястото, еуфорията отдавна приключи – което всъщност е хубаво, работят си основните корективи като за всичко … винаги си е имало такива ( имоти ) които си струват и обратното … като за всичко … а и си има положителна страна, кризата ще оздрави доста сектори и всеки ще си претегли възможностите по реално … много се самозабравиха и надцениха в еуфорията … в период на преподреждане сме, нищо повече …

            Коментар


            • Това е най-трудното... да познаеш кога точно ще се случат нещата. Просто някои прекалено бързат. Големите кораби потъват по-бавно, но пък е наистина впечатляващо.
              Просто имайте търпение.

              Коментар


              • Веско

                Точно така е. Драпат да увеличат МРЗ за да събират приходи.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Лорде как да отречем очевидното, работата върви към провал и вече толкова се проточи, че не ми изглежда да е краткосрочно.Става да е краткосрочно, но ако живеехме по 300 години като орлите.
                  На теб сега ти ли се отвориха очите за очевидното...
                  Или сега си вземаш хаповете, преди не?

                  Коментар


                  • Лорда

                    Лорде как да отречем очевидното, работата върви към провал и вече толкова се проточи, че не ми изглежда да е краткосрочно.Става да е краткосрочно, но ако живеехме по 300 години като орлите.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • falafel

                      Отговорите зависят от въпросите.Задай умен въпрос !
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Ха ха ха,

                        Бил в голяма степен прав...Ти не си наред.
                        Нефта 500$, хапартаментите по 5000 ама на квадрат, а сега на бройка,
                        апокалипсис минлата коледа
                        ха ха ха
                        вие май сте съкелийници, ама поне аповете си вземайте.

                        Баси малоумниците...
                        И аз като бате Пешо вече не вярвам на Трейдърко. Много двупосочни мнения, много взаимни отрицания!
                        Имотите ще си поскъпват както обикновено в дългосрочен план, но може да поевтиняват ограничено в краткосрочен.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                          Не съм сигурен, че мога да получа по-малоумен отговор.
                          Явно си отскоро тука и не знаеш за прогнозите и предвещанията на така наречения супертрейдър, който се Фалеше, че има барака в КалифУрния.
                          Ето някои велики предвиждания на невземащия си хапчетата :

                          1.Петрол-500-1000$ барел
                          2.Хапартаменти в БГ 5000 юро квадрата
                          3. 24.12.2012 - края на света

                          Има още мноооого, който иам желание може да допълни, аз съм до тук, не се занимавам с малоумни и завистливи човечета.
                          Съвет: Не отговаряй на трола.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Веско Разгледай мнение
                            Абе трейдъра може да звучи наивно и домякъде апокалиптично, но в голяма степен е прав. Прудукт с принадена стойност в България се произвежда убийствено малко. Въпрос на едно поколение е, максимум 20 години, тези половин милион дето имат знания и възможности да си изучат децата, родителите им да умрат и забрави че ще има кой да плаща данъци, че да има бюджет. Ти за кво мислиш драпат да увеличат МРЗ. Това е инструмент директно за увеличаване на приходите.
                            Ха ха ха,

                            Бил в голяма степен прав...Ти не си наред.
                            Нефта 500$, хапартаментите по 5000 ама на квадрат, а сега на бройка,
                            апокалипсис минлата коледа
                            ха ха ха
                            вие май сте съкелийници, ама поне аповете си вземайте.

                            Баси малоумниците...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от falafel Разгледай мнение
                              С риск да обидя Заслужил инвеститор, това са големи глупости. Голяма глупост е, че сравняваш цени в Евро с цени в Лева. Друга голяма глупост е, че си пишеш числата както ти дойде, без връзка с реалността. Аз дори няма как да ти опонирам, защото количеството информация в твоя пост е 0.

                              И още нещо, че ти видях и по-предния пост. Къде ги видя тези високи данъци у нас????????
                              Абе трейдъра може да звучи наивно и домякъде апокалиптично, но в голяма степен е прав. Прудукт с принадена стойност в България се произвежда убийствено малко. Въпрос на едно поколение е, максимум 20 години, тези половин милион дето имат знания и възможности да си изучат децата, родителите им да умрат и забрави че ще има кой да плаща данъци, че да има бюджет. Ти за кво мислиш драпат да увеличат МРЗ. Това е инструмент директно за увеличаване на приходите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                И какъв точно ти е риска ?
                                Не съм сигурен, че мога да получа по-малоумен отговор.

                                Коментар

                                Working...
                                X