IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Мастъре на моретата,
    не ме разбирай погрешно... Не съм "баровец". Тези, които се правят на баровци ходят примерно до Милано само за да си купят някой марков парцал и да се хвалят после.
    Аз съм обиколил 15 страни в Европа. И го правя за да опозная природата, хората, културата на тези страни и за да си почина от сивото ежедневие. Затова не искам да се лишавам от нищо. Не искам да преживея тези дни по-зле, отколкото ако си бях в собствения дом. Затова си харесвам хубави хотели, без да се изхвърлям излишно за снобски лиготии. Но и не искам да мизерствам. Не си поставям ограничения. Дали ще похарча 5000 за една седмица..., не ми дреме. Разбира се, не мога да похарча 20 000 за седмица, най-малкото защото не мога да си го позволя, а и това се превръща в снобарско вече.
    Точно буукинга.ком ползвам за хотелите. Много готин и подреден сайт е. С минимални усложнения. Имам им програмката и за телефона. Редовно просто резервирам следващия хотел, за следващата вечер, ей така за 5 минути от телефона. Кеф ти днес тук, кеф ти там... Супер удобно. Даже за награда, че редовно им ползвам сайта за резервации са ме "издигнали" на следващо ниво и ползвам 10% отстъпка в 500 хотела по света.
    И наистина се радвам за хора като теб и твоите приятели, които могат да си позволят да пообиколят малко по света и да видят хубавите неща на другите страни. Колкото повече такива българи има, значи сме по-добре. И колкото повече българи видят и разберат какво съществува по света, толкова повече ще искат и ще спомогнат нашата Родина да излежда малко по-красива и цивилизована.
    За съжаление, всеки път виждам, че сме последната дупка на Европа. И все по трудно ми е да приема, че ще станем по-добре.
    Last edited by d333; 11.10.2013, 23:14.

    Коментар


    • Напълно е възможно това, което описва Мастера,
      преди няколко години 2 седмици Корсика и Сардиния ми излезе 800евро за път, фериботи,а спането беше умишлено на къмпинг. Да спиш под пиниите на плажа е едно невероятно изживяване. Храната отделно , понеже независимо дали съм в Мюнхен или в Италия все трябва да ядеш.
      Ходил съм и Италия около 15 пъти и никога не съм плащал повече от 60 евро за двойна стая, като за тези пари съм бил в 3 или 4 звезди, нерядко с прясно изцеден сок и пушена сьомга за закуска. Когато си със собствен транспорт си мобилен и можеш да си избираш хотели в по-широк диаметър.
      Кафето струва различно много рядко, най вече по туристическите дестинации.
      За три капучинота във Венеция на Сан Марко платих 24 евро, само на 1 пряка биха стрували 10 евро, но някои моменти си заслужава да се изживеят.
      Имам познат прилично заможен, който като почива, слага раницата на гърба и спи само по евтини мотели, стаи и тем подобни, понеже иска да се слее с месните хора и да разбере как живеят. Всеки разбира почивката по различен начин, според целта на пътуването, романтика, транзит, ол инкл. на плажа, секс туризъм или каквото се сетите.
      Дет се вика дупе знае 2 и 200.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
        Навсякъде трябва да се ходи с идеята, че не отиваш за последен път. Иначе се получава едно надбягване със забележителностите и се прецаква цялата екскурзия. За това не обичам организираните екскурзии. Ще ми обясняват те, че можел съм да обиколя всичкото дворци във Виена за един ден. Мое, ама с автобус
        В днешно време при толкова достъпни цени на самолетни билети (особено за Европа) и възможност за хотел на всякакъв бюджет, човек наистина не трябва да живее с мисълта, че е в Париж, Виена, Лондон за пръв и последен път. Ако му хареса толкова, че да поиска да отиде пак - не е невъзможно за изпълнение. В интернет има толкова съвети за бюджетен туризъм, за оптимална организация на маршрута, че любителите на пътешествия сигурно се чувстват като в рая.
        Като говорим за бюджети - ние пък пътуваме само с ръчен багаж А да ви видя сега.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
          ...
          На кафене можеш да седнеш във Франция,там няма разлика в цената.
          Не е баш така в туристическите зони няма разлика (както и на доста места в Италия), но в кафенетата на местните обикновено има.
          Обаче сигурно е голямо мъчение да отидеш на екскурзия и две седмици да се терзаеш дали не си дал с няколко цента повече, отколкото е било през две кафенета.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
            Никой не казва това. Но човек си има насищане и като видиш пет църкви през първите два дни, всичко след тях започва да ти се размива. Затова се препоръчва разнообразието - църква, музей, кафене... Качество вместо количество.
            Навсякъде трябва да се ходи с идеята, че не отиваш за последен път. Иначе се получава едно надбягване със забележителностите и се прецаква цялата екскурзия. За това не обичам организираните екскурзии. Ще ми обясняват те, че можел съм да обиколя всичкото дворци във Виена за един ден. Мое, ама с автобус

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
              Че то намирането на кръчма е елементарно. Просто гледате местните къде рупат
              Приказвайки за ниско бюджетно, може би и аз трябва да кажа, че почти не пия. Макс, по бира или някакво местно вино. Е, за табихет и други нещица, но рядко.

              Мани, като дойде Лорда довечера, като види как сме му оспамили темата и ще ни разхвърля
              Дай да пишем за имоти че и аз се притесних, изпотих се.
              А знаеш ли че имотите в Милано се дигнали с 3%.
              Давай мнения, може и да не ни усети

              Коментар


              • Че то намирането на кръчма е елементарно. Просто гледате местните къде рупат
                Приказвайки за ниско бюджетно, може би и аз трябва да кажа, че почти не пия. Макс, по бира или някакво местно вино. Е, за табихет и други нещица, но рядко.

                Мани, като дойде Лорда довечера, като види как сме му оспамили темата и ще ни разхвърля

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                  Никой не казва това. Но човек си има насищане и като видиш пет църкви през първите два дни, всичко след тях започва да ти се размива. Затова се препоръчва разнообразието - църква, музей, кафене... Качество вместо количество.
                  Италианското кафе е 60 цента. НО трябва да знаеш поне малко нещо за Италия. Кафето е 60цента ако го вземеш и го изпиеш на крак или седнал на някоя пейка. Ако го пиеш в заведението седнал, кафето е над 2евро.
                  Ти, ако искаш сядай в кафенето.. Италианците за това пият кафе на крак, не защото са бедни, а защото кафенетата са за туристите. И чаят седнал в кафене е над 2 евро, и колата....
                  Дай 12 евро за 2кафета,кола и тортичка СЕДНАЛ в италианско кафене и продължавай да дерзаеш
                  Не злорадствам, просто споделям какво знам за Италия от екскурзията,Неапол,Рим и от пристанищата преди.
                  На кафене можеш да седнеш във Франция,там няма разлика в цената.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение


                    Не се заблуждавай. Само бирата е различна. Е вярно и ръчно направената пица.
                    А за да опиташ наистина местна храна, трябва да си в малък ресторант,семеен. ...
                    Виж как си противоречиш
                    Обаче и ние сме видели нещо от света, не ни подценявай така. Знаем как да си намерим заведение каквото търсим, дори и да сме на хотел в центъра.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                      Защо така Доколкото разбирам си по корабите, а точно вие доста държите на храната и доброто прекарване на маса.
                      Да не е ресторант, но някакво типично за региона заведение - защо не? Да видиш местните, атмосферата, кухнята, продуктите, подправките, които използват... Пък после да си сготвиш с местните продукти в квартирата и да видиш дали ще стане по-хубаво от тяхното
                      И това преживяване може да бъде част от почивката. Да не говорим, че гастрономическите спомени обикновено са от най-трайните
                      Не се заблуждавай. Само бирата е различна. Е вярно и ръчно направената пица.
                      А за да опиташ наистина местна храна, трябва да си в малък ресторант,семеен. В Неапол, преди 10г, менюто беше написано на ръка, но такива вкуснотии не съм ял. И как ще намериш такъв малък ресторант ако хотелът ти е в ценъра на града???
                      За мен, да търся семеен ресторант един час и после да стоя още 3 часа,не ми се вписва в представите за разглеждане на град. Но всеки си има вкусове. А пък като искаш наистина местна кухня,спираш в село по пътя и там със сигурност ще е прясно и приготвено за теб.
                      В повечето ресторанти ( както и в БГ) има може би 10-ина неща които се приготвят пред теб. Всичко друго е полуфабракат, затоплено преди поднасяне. Говори с професионален готвач да ти каже какво да си поръчваш в ресторант. Ще знаеш че е приготвено сега, а не претоплено като прехвалените миди на Норда, лятото във Варна

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                        ....
                        Всеки си знае, но не виждам причина да си прекарваш екскурзията в ресторант. ...
                        Никой не казва това. Но човек си има насищане и като видиш пет църкви през първите два дни, всичко след тях започва да ти се размива. Затова се препоръчва разнообразието - църква, музей, кафене... Качество вместо количество.

                        Коментар


                        • Цени

                          По същото време 10 дена преди,един колега белгиец ходи в Милано и Флоренция. Говорих с него февруари тази година. Хотели само 4 звезди, по 250 евро на ве4ер (за 3-ма). Обяд под 50 евро или ве4еря под 100 не е имал. Хотелът му във Флоренция е бил на 100м от Галерия Уфици, а той дори и не е разбрал. Ние нямахме време да я видим, но поне късметлийският глиган, Дуомото, паметници, 3 църкви + успяхме.
                          Хора всякакви,но все пак отивам като турист, да разглеждам. Какво казваш, бях във Флоренция, да знаеш как вкусно готвят. И на въпроса: какво видя от град, който е посещаван от 5 милиона туристи годишно да кажеш 5 ресторанта....
                          Всеки си знае, но не виждам причина да си прекарваш екскурзията в ресторант. И за цената на храната - едно пе4ено пиле в супера е 6евро. Дали ще седнеш на маса в парка или на терасата в хотела с бира/вино (вечер) или ще се блъскаш и чакаш в ресторанта в глъчката си е личен избор. На мен шума на купона не ми липсва.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            хиляда лева за ядене на 4 човека в продължение на 2 седмици са по 9 евро на човек, което си е доста малко, както и да го погледнеш, освен ако не си носиш храна от Бг (някои мои познати така ходят на ски в алпите зимъс - колата е фраш с всико в Бг и там само си готвят, но са напълно ок, щото отиват да карат и не ги брига че през деня ще изядат само по 1 -2 сникърса и нищо друго). Та затова и тази сума за храна ми се вижда малко и сигурно е повече. Но всеки знае себе си - щом така са преценили, че им е ок, значи им е ок, а и за 1000 лева да разгледаш за 2 седмици Италия си заслужава (лишенията), ако не си ходил до там.
                            Който може... и това е вариант.
                            Както казах, за мен това би било твърде голямо напрежение, не се сещам какво би ме мотивирало за такава жертва.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от master of the seven seas Разгледай мнение
                              ...
                              Идеята да отида на почивка и да прекарам 3 часа в ресторант не ми се струва най-добрата....
                              Защо така Доколкото разбирам си по корабите, а точно вие доста държите на храната и доброто прекарване на маса.
                              Да не е ресторант, но някакво типично за региона заведение - защо не? Да видиш местните, атмосферата, кухнята, продуктите, подправките, които използват... Пък после да си сготвиш с местните продукти в квартирата и да видиш дали ще стане по-хубаво от тяхното
                              И това преживяване може да бъде част от почивката. Да не говорим, че гастрономическите спомени обикновено са от най-трайните

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                                Сетих се аз, че не сте давали пари за музеи.
                                От това, което си написал, излиза, че сте харчили пари за по два сандвича на човек на ден - без вода, понеже иначе сметката няма да излезе. Ако това е смисълът на "без лишения", направо е страшно да попитам какво са лишенията за вас. За мен два сандвича на ден в продължение на две седмици са лишение.
                                Вкусове всякакви, но за мен това е неоправдано напрежение.
                                Продължителната дискусия ме накара да погледна бележките. Извинявам се, явно спомените ми за преди 2 години не са точни. Били са 11 дни, по 3 в Падуа, един къмпинг (Йолки Палки) и Милано и два във Флоренция. А общата сума е била 4,500лева.
                                Извинявам се за подвеждащата информация. Сега излиза ли сметката за 11 дена храна за около 600 евро. Подаръците не се смятат в общата сума. Никой от нас не закусва ( дори и в БГ, не за да спестява). Смятай 11 обяда на крак или на паркинг край магистрала по 15евро = 150. Аз концентрати на 30градуса през деня, дори и вечер не пия. Преди 15г изпих половин водка една вечер в Бразилия и щях да умра на тази жега. Така че концентрат лятото - само в БГ. Жените не пият, авера е с подагра и максимум бира през вечер или бутилка вино...
                                Идеята да отида на почивка и да прекарам 3 часа в ресторант не ми се струва най-добрата. Хора всякакви, не виждам причина да не готвим в хотела, като си има кухня ( Е не в Холидей Ин ). Поне се изкъпах в Женевското езеро и в Лаго Маджоре. И видяхме Изола Белла. За мен това е много по-голяма емоция от едно напиване в Милано.
                                Все пак ако си се напивал в Рио де Жанейро, Порт Роял ( Ямайка, от 'Карибски Пирати")
                                Маракайбо, Кейптаун и други не толкова известни ( даже долнопробни), след време разбираш че алкохолът и удоволствието са едни и същи. Изключение прави БГ заради фалшивото уиски дори в Годзила и Планет клуб.

                                Коментар

                                Working...
                                X