IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бате Пешо е прав що се отнася до малките кокетни кооперации на запад. Най-хубавото място според мен са едни двуетажни стари кооперацийки до бившия лебед.
    Но наскоро се сблъсках челно с разликата в общността за която говори Дюри.
    Бях на първия учебен ден на едно училище в кв. Свобода. Учудих се на големия брой джуревци и турци от Омуртаг. В сравнение с мястото където учи моето дете, има цивилизационна пропаст! Пиша за две равнопоставени държавни училища в различни квартали.

    Коментар


    • Бате Пешо,има всичко,но нека да сме обективни,аз пазарувам в големите вериги един път седмично и винаги съм с кола.Пазар няма,но има много добри магазини за зеленчуци и всякакви други.
      Вярвам ти,че в зоните има и малки и кокетни кооперацийки и ако искаш да живееш със семейството си там,добре лошо няма.
      Притеснително е само каква е "кварталната" общност за децата,т.е. кои ще са приятелите на децата ни,за нас ясно,ние можем да преценяваме кой да допуснем в личното си пространство.
      Както и да е,написах горното не за да споря с теб,ще се радвам,ако си доволен и щастлив там

      Коментар


      • Колкото до големината на спалните,не харесвам малките и ниските,получавам клаустрофобия.Предпочитам да имат и дрешник,но това е нещо което все още е екзотика в нашето масово строителство.Колкото до хол,трапезария,кухня и тях ги искам да са голями и високи.
        Какво да направя,въпрос на вкус и не упреквам никой с различен от моя.
        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
          Бате Пешо,разбира се,че всеки има право да харесва различни квартали,вид строителство и т.н.
          Не е необходимо и двамата да харесваме едно и също нещо.
          Всичко което си описал го има и Докторски паметник
          Например,аз не съм фен на зоните,защото блоковете са много голями,високи с една дума живее цяло село в един блок,това не означава,че не уважавам твоето мнение.
          След пенсия в Банкя на чист въздух
          Поздрави
          Аз също не съм фен на големите блокове но там има чудесни кооперации строени след 1990г на по четири етажа.Района на Докторския паметник няма такова разнообразие от магазини и няма големи магазини и пазар.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
            И за какво са ви спални по 15 квадрата, хоро ли ще играете в тях?
            По-добре холът да е голям и просторен, така или иначе там хората прекарват 90% от времето, когато са у дома и не спят.
            И аз това се зачудих за големите спални. На едно място съм си оставил спалничка 10м2 и хол-бокс-трапезария -40м2, но и битов кът- 30м.2 Така на мен ми е по-комфортно.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
              Dury аз не харесвам района на Докторския паметник.Харесва ми извън големия град в десеткилометровата зона.За едно младо семейство с малки деца смятам че трябва да се набляга на удобствата,Излизаш и в рамките на 200 метра да има всичко метростанция спирки пазар големи магазини училище детска градина.Центъра е в пъти по добро място за живеене.На мен ми харесват Зона Б5 Б18 Б19.Излизаш и каквото ти душа иска.Каквото ти дотрябва веднага го намираш а от петък вечер при мама и тате в някое близко селце
              Бате Пешо,разбира се,че всеки има право да харесва различни квартали,вид строителство и т.н.
              Не е необходимо и двамата да харесваме едно и също нещо.
              Всичко което си описал го има и Докторски паметник
              Например,аз не съм фен на зоните,защото блоковете са много голями,високи с една дума живее цяло село в един блок,това не означава,че не уважавам твоето мнение.
              След пенсия в Банкя на чист въздух
              Поздрави

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение
                Добре Лупчо, може да съм се объркал за онова с наемите. Но вземи от мен другото, онова за безкористната поддръжка на общите части. Дай някой лев от себе си за другите, да се почувстваш щастлив.
                И по-полека с "лумпените". Не се влияй от форумната аристокрация, за която повечето хора са лузъри, че току-виж си употребил този термин спрямо някой от по-нетолерантните ти съимотници и той ти набие канчето набързо. Що ти трябва да се учиш на добросъседски отношения по трудния начин?
                Излез в почивния си ден, вземи една мотичка и един "тармък" ( нали така казвате на греблото там), изкарай и жената да скубе тревица... С гаранция поне още един ще излезе и ще се включи и това ще ти помогне да понесеш майтапите на преминаващите покрай теб съкооператори, току-що паркирали МПСтата си върху току-що почистената и окултурена от теб обща площ.
                Другия път си купи еднофамилна къща в отделен двор. След 25 години, де, като си изплатиш ипотеката по този имот. Тогава пък ще ти напиша, какви са уловките в самостоятелното жилище.
                Хай със здраве и по-полека с нервите. Ти един имот имаш и вече лудна, а какво да кажем ние, дето от години сме с по няколко. И то закупени на високите цени, а не като теб - на символични.
                Е, вярно, аз съм ги плащал в брой, а ти ще ги изплащаш с години, ама то не може хем-хем.
                Синсиърли ьорс - Роувър.
                Ровър форумната аристокрация има правото да каже къде им харесва.Те затова са аристокрация щото имат градинари лични шофори които карат децата има на градина и на училище после ги возят до работа пазаруват а след това карат жените им на маникюр фризьор и шопинг.Ние кирта нямаме такива възможности и затова не може да харесаме посочените от тях места

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tea_cup Разгледай мнение
                  Единственото, което би ме притеснило на Редута е шумът от самолетите. Откъм градски транспорт наистина не е много ОК, но възрастните с кола, децата - с карти за няколко линии, и може да се понесе.
                  Относно детските градини - не знам как е при вас, но познати от Редута не се доредиха до градина там, и си водят детето в Изток - там им излезе реда. А тези от Изток - в Дианабат, нищо, че в Изток си има градини и ясла. Така че наличието на градина наблизо за съжаление не е гаранция за вреждане, общината се грижи на родителите да не им е скучно и лесно.
                  Редута както и Дианабад и Лозенец не са удобни за живот.А за баровския Витоша просто е безсмислено да се говори

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                    Не мога да разбера защо се заяждате,един с друг,това нищо няма да промени.
                    Колкото до старите и новите сгради,аз предпочитам старите в Докторски паметник,нищо,че живеели пенсионери
                    Новото строителство има един основен проблем и това е тъй наречените общи части.Не може да си купиш жилище,примерно 100 кв.м. и реално да живееш в 80 кв.,останалото да е някакви общи ид.части,не стига това,а и балконите да влизат 100% в квадратурата.Не благодаря и спалните да са по 15 кв.ужас.
                    Колкото до детските градини,не съм в течение и не смятам,че има проблем,децата ходят в градини около 3-4 год.,но после с какви приятели ще дружат,е това е от значение.
                    Квартала в който живеем е от голямо значение и тук искам да добавя,че дори и гледките не са толкова интересни,няма да зяпам само през прозореца,я
                    Темата е "Какво понижение очаквате на НИ "
                    Не очаквам никакво намаление на цените на хубавите имоти,определено очаквам повишение на всичко читаво което се появи на пазара,че напоследак липсват интересни имоти.
                    Поздрави
                    Dury аз не харесвам района на Докторския паметник.Харесва ми извън големия град в десеткилометровата зона.За едно младо семейство с малки деца смятам че трябва да се набляга на удобствата,Излизаш и в рамките на 200 метра да има всичко метростанция спирки пазар големи магазини училище детска градина.Центъра е в пъти по добро място за живеене.На мен ми харесват Зона Б5 Б18 Б19.Излизаш и каквото ти душа иска.Каквото ти дотрябва веднага го намираш а от петък вечер при мама и тате в някое близко селце

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
                      Как 15 кв. ужас бре - това си е съвсем прилична квадратура за спалня. Те ако бяха по 15 кв. ехее.
                      И за какво са ви спални по 15 квадрата, хоро ли ще играете в тях?
                      По-добре холът да е голям и просторен, така или иначе там хората прекарват 90% от времето, когато са у дома и не спят.
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                        Не благодаря и спалните да са по 15 кв.ужас.

                        Поздрави
                        Как 15 кв. ужас бре - това си е съвсем прилична квадратура за спалня. Те ако бяха по 15 кв. ехее.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                          Не мога да разбера защо се заяждате,един с друг,това нищо няма да промени.
                          Колкото до старите и новите сгради,аз предпочитам старите в Докторски паметник,нищо,че живеели пенсионери
                          Новото строителство има един основен проблем и това е тъй наречените общи части.Не може да си купиш жилище,примерно 100 кв.м. и реално да живееш в 80 кв.,останалото да е някакви общи ид.части,не стига това,а и балконите да влизат 100% в квадратурата.Не благодаря и спалните да са по 15 кв.ужас.
                          Колкото до детските градини,не съм в течение и не смятам,че има проблем,децата ходят в градини около 3-4 год.,но после с какви приятели ще дружат,е това е от значение.
                          Квартала в който живеем е от голямо значение и тук искам да добавя,че дори и гледките не са толкова интересни,няма да зяпам само през прозореца,я
                          Темата е "Какво понижение очаквате на НИ "
                          Не очаквам никакво намаление на цените на хубавите имоти,определено очаквам повишение на всичко читаво което се появи на пазара,че напоследак липсват интересни имоти.
                          Поздрави
                          В центъра! И аз все това споделям и си действам!
                          Last edited by razbiratel; 23.11.2013, 22:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/...za_825_000_lv/

                            Panelkalord31!!!
                            Кво чакаш? 115 апартамента, даже ЕПК, не панел, за 825К лева! Тва прави по 7173,91 лева на апартамент! Без пари!
                            Разглеждал съм документите. Там е нужен такъв ремонт, че ще се върже не по малко от 12000 евро на апартамент, което не ми е изгодно за покупка на едро.
                            Трябва да стане под 500 000 и мога сериозно да помисля.

                            Коментар


                            • http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/...za_825_000_lv/

                              Panelkalord31!!!
                              Кво чакаш? 115 апартамента, даже ЕПК, не панел, за 825К лева! Тва прави по 7173,91 лева на апартамент! Без пари!
                              Never underestimate the predictability of stupidity

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                                Не мога да разбера защо се заяждате,един с друг,това нищо няма да промени.
                                Колкото до старите и новите сгради,аз предпочитам старите в Докторски паметник,нищо,че живеели пенсионери
                                Новото строителство има един основен проблем и това е тъй наречените общи части.Не може да си купиш жилище,примерно 100 кв.м. и реално да живееш в 80 кв.,останалото да е някакви общи ид.части,не стига това,а и балконите да влизат 100% в квадратурата.Не благодаря и спалните да са по 15 кв.ужас.
                                Колкото до детските градини,не съм в течение и не смятам,че има проблем,децата ходят в градини около 3-4 год.,но после с какви приятели ще дружат,е това е от значение.
                                Квартала в който живеем е от голямо значение и тук искам да добавя,че дори и гледките не са толкова интересни,няма да зяпам само през прозореца,я
                                Темата е "Какво понижение очаквате на НИ "
                                Не очаквам никакво намаление на цените на хубавите имоти,определено очаквам повишение на всичко читаво което се появи на пазара,че напоследак липсват интересни имоти.
                                Поздрави
                                Честно казано, не виждам какъв е проблемът с общите части, терасите и т.н. при новото строителство. Така или иначе само някой малоумник купува на принципа "цена на кв. м". Отиваш, гледаш, ако ти хареса - предлагаш цена и ако продавачът се съгласи - добре, ако не - здраве да е, има и други имоти. Такива приказки "Имотът е 100 квадрата, от тях 20 квадрата общи части и 10 квадрата балкони, цената е много изгодна - само 700 Евро на квадрат" са само за някакви баламурници.
                                Never underestimate the predictability of stupidity

                                Коментар

                                Working...
                                X