IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
    От 2009-та когато започна спада, пишат едно и също- имотите ново строителство щели да поскъпват или да запазват стойност. Понякога за благозвучие добавят, че и тези в добри локации, но задължително в добавка, че са новите и качествено изпълнените /това е като черешката на тортата/. Тия дебили нестига, че отвратиха всички нормални и платежоспособни участници на пазара на НИ с лъжливите си и копирани от други сайтове обяви, не стига че назначаваха за брокери на НИ куцо и сакато което нищо не разбира по темата, ами продължават да се правят на някакви капацитети в силно свития пазар. В България да си брокер на НИ е една от най-непрестижните професии, а навсякъде другаде е гордост да си Риалтър.
    +1000
    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
      Понижението на жилищните имоти в основните градове приключи от вече 2-3 годинки.....
      Виж, тук има една рубрика "бисери и вицове"!
      Тва е за там.......тук е за имоти. Нещо не си в час с пазара в "другите градове".......у нас и по света!
      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Не бъди наивен...Щото има ексклузивни за имотите на някои строители.
        Именно. Поради тази причина са мантрите за новото строителство, а и много често "старото " се продава без посредничеството на АНИ и то достатъчно бързо .
        Големите АНИ, които са франчайз, имат пирамидална структура, големи разходи и.....занижено ниво на компетентност и отговорност.

        Коментар


        • LANDLORD 31

          Не бъди наивен...Щото има ексклузивни за имотите на някои строители.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Понижението на жилищните имоти в основните градове приключи от вече 2-3 годинки...а какво, обикновено следва след низходящ тренд в последствие плато, какво?Не е ясно, каква ще е скоростта, но последователността е предвидима!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Набутал си се с ново строителство на върхарска цена предполагам ! Спокойно цените и на празните жилища се качват, за тях като не се виждат съседи и паркирани безобразно автомобили и потенциалните купувачи си представят едни хубави неща.Така ще бъде в Евросити ще е празно в Максуда е пълно с народ - сиреч купувачи.
              Не , това е просто Миро Христов, управителя на Мирела, изключителен гьон!
              От 2009-та когато започна спада, пишат едно и също- имотите ново строителство щели да поскъпват или да запазват стойност. Понякога за благозвучие добавят, че и тези в добри локации, но задължително в добавка, че са новите и качествено изпълнените /това е като черешката на тортата/. Тия дебили нестига, че отвратиха всички нормални и платежоспособни участници на пазара на НИ с лъжливите си и копирани от други сайтове обяви, не стига че назначаваха за брокери на НИ куцо и сакато което нищо не разбира по темата, ами продължават да се правят на някакви капацитети в силно свития пазар. В България да си брокер на НИ е една от най-непрестижните професии, а навсякъде другаде е гордост да си Риалтър.
              Last edited by LANDLORD 31; 03.02.2014, 19:20.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Набутал си се с ново строителство на върхарска цена предполагам ! Спокойно цените и на празните жилища се качват, за тях като не се виждат съседи и паркирани безобразно автомобили и потенциалните купувачи си представят едни хубави неща.Така ще бъде в Евросити ще е празно в Максуда е пълно с народ - сиреч купувачи.
                Не знам на какво базираш предположенията си. Не предполагай

                Коментар


                • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                  така така опорните точки трябва да се следват. Убий идеите в зародиш!
                  Нищо не казваш за Румъния, вярно ли е или нещо съм се объркал. Ако искаш снимков материал ходи сам да си го събираш не съм журналист да правя пътеписа, ама с очите си съм го видял.

                  По красива България да не би само държавни сгради да оправяха? Тва завистта ще ни изяде от вътре! що да санираме с евро пари частни жилища? Ми щото така най-добре ще се подпомогнат пенсионерите... ма тях кучета ги яли, нали те са построили къщите в които живеем и пътищата по които караме всеки ден....
                  Не се коркай. Не знам как е в Румъния, на снимков материал вяра нямам, ако можеш да посочиш някакви официални данни, с удоволствие ще ги разгледам.
                  Доколкото ми е известно, програмата за саниране не се интересува дали в сградата живеят пенсионери, нито пък те се ползват с по-различно отношение от останалите. Сумата се изчислява на база кой какъв процент от общата площ притежава. Тези с по-големи апартаменти съответно плащат повече. Всеки получава 50% отстъпка от дължимата сума и така.
                  Never underestimate the predictability of stupidity

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                    Хм, хм. Не съм много убеден, че това, дето си го написал, е съвсем вярно.
                    Първо, няма как Европа да даде 75% от парите за саниране на 2 милиона панелни апартамента. Това са милиарди Евро. У нас, доколкото знам, парите, отпуснати от ЕС, са за санирането на 200 жилищни сгради, не само панелни, ами всякакви. И не 75%, а 50% е безвъзмездната помощ от ЕС, тук може и да бъркам, ще проверя, ако държиш. Кооперацията на моите родители в момента очаква окончателно одобрение за такова саниране с европейски пари и им излезе по около 4 хиляди лева на апартамент. Говоря за кооперация, строена 1938-а година.
                    Второ, не виждам как и защо държавата и ЕС трябва да подпомагат масовото саниране на частни жилища. В края на краищата това са пари на данъкоплатеца - защо те трябва да отиват за ремонти на частна собственост?
                    така така опорните точки трябва да се следват. Убий идеите в зародиш!
                    Нищо не казваш за Румъния, вярно ли е или нещо съм се объркал. Ако искаш снимков материал ходи сам да си го събираш не съм журналист да правя пътеписа, ама с очите си съм го видял.

                    По красива България да не би само държавни сгради да оправяха? Тва завистта ще ни изяде от вътре! що да санираме с евро пари частни жилища? Ми щото така най-добре ще се подпомогнат пенсионерите... ма тях кучета ги яли, нали те са построили къщите в които живеем и пътищата по които караме всеки ден....

                    Коментар


                    • Средни цени на жилищата на кв.м. (в евро)

                      http://www.silnabulgaria.com/%D1%81%...2%D1%80%D0%BE/ С парите за двустаен вече купуват тристаен
                      http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=3142688
                      Last edited by Barona; 03.02.2014, 14:18.
                      Да бъде благословен българският Ян Палах (Д-р. Н.Черкезов) - за усмиването на SCI с коментарите си.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
                        Санирането може да стане много бързо и лесно. В Румъния го правят от 3 години!!!
                        75% европа + 25% от държавата = 100% безплатно за собствениците.
                        Омръзна ми да го повтарям. Ама вие си знаете това което медиите ви набиват в главите!!!

                        Защо един брокер като адрес или ера не даде едно интервю по темата, нали са международни компании!! Букурещ е по-близо от Варна !!

                        Ами щото не им изнася затова не се говори.

                        Всеки политик в Румъния дъвчи тази тема от години, щото пряко касае хората. Ама тук енергийната мафия няма интерес от саниране, щото през лятото и сега не може да похарчим всичкия ток от АЕЦа... ето за това!
                        Хм, хм. Не съм много убеден, че това, дето си го написал, е съвсем вярно.
                        Първо, няма как Европа да даде 75% от парите за саниране на 2 милиона панелни апартамента. Това са милиарди Евро. У нас, доколкото знам, парите, отпуснати от ЕС, са за санирането на 200 жилищни сгради, не само панелни, ами всякакви. И не 75%, а 50% е безвъзмездната помощ от ЕС, тук може и да бъркам, ще проверя, ако държиш. Кооперацията на моите родители в момента очаква окончателно одобрение за такова саниране с европейски пари и им излезе по около 4 хиляди лева на апартамент. Говоря за кооперация, строена 1938-а година.
                        Второ, не виждам как и защо държавата и ЕС трябва да подпомагат масовото саниране на частни жилища. В края на краищата това са пари на данъкоплатеца - защо те трябва да отиват за ремонти на частна собственост?
                        Never underestimate the predictability of stupidity

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                          Всичко хубаво, само не е ясно кой ще го плати това реновиране на блоковете. В средностатистическата панелка хората не щат да дават по 5 лв. за чистачка и асансьор, да не говорим за някакви общи ремонти. А едно сериозно саниране излиза по няколко хиляди лева на апартамент. Забрави някой панелкаджия да извади толкова. Той и няма откъде да ги извади, де.
                          Панелките са обречени. Те вече са се тотално гетоизирали. Който се види с малко пари, бяга от панелката, на негово място идват някакви мизерници и така ситуацията се влошава все повече и повече. Нали си спомняте знаменития блок в Ямбол? Е това ги очаква всички панеляци в покрайнините на големите градове.
                          Санирането може да стане много бързо и лесно. В Румъния го правят от 3 години!!!
                          75% европа + 25% от държавата = 100% безплатно за собствениците.
                          Омръзна ми да го повтарям. Ама вие си знаете това което медиите ви набиват в главите!!!

                          Защо един брокер като адрес или ера не даде едно интервю по темата, нали са международни компании!! Букурещ е по-близо от Варна !!

                          Ами щото не им изнася затова не се говори.

                          Всеки политик в Румъния дъвчи тази тема от години, щото пряко касае хората. Ама тук енергийната мафия няма интерес от саниране, щото през лятото и сега не може да похарчим всичкия ток от АЕЦа... ето за това!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Не, друже. Статистика му се вика на това.
                            Моите уважения, но ти сериозно ли вярваш на статистиката? ...А на политолозите вярваш ли?... Мисля, че при тая социално-икономическа катастрофа, която се разраства с бързи темпове в страната, би трябвало да сме по-предпазливи в оптимизма си.
                            Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                            Коментар


                            • MiroHristov

                              Набутал си се с ново строителство на върхарска цена предполагам ! Спокойно цените и на празните жилища се качват, за тях като не се виждат съседи и паркирани безобразно автомобили и потенциалните купувачи си представят едни хубави неща.Така ще бъде в Евросити ще е празно в Максуда е пълно с народ - сиреч купувачи.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Това може да го знае някой който е наблюдавал непрекъснато по цял ден всякакви имоти във времена и на двете посоки, но не и някое новоизлюпено брокерче на което му спускат опорни точки, като тази дивотия, че ще поскъпва само новото и той си троши клавишите убеди клиьентитье.
                                Имах един преподавател преди навремето казваше "Тези, които могат да правят пари, ги правят, а такива като мен, учат вас как да изкарвате пари".

                                Разбрахме, че по цял ден, непрекъснато наблюдаваш пазара от 94-та, дано поне имаш време да почиваш. Ти не можеш за 30 сек, да се съсредоточиш и да ми проследиш мисълта, камоли да изведеш някакви изводи от повърхностите си и неправдиви наблюдения, ама бързаш да лаеш като пинчер, защото на такива капацитети като теб не им остава нищо друго, освен да драскат по форумите. Извинявай, че съм прав!

                                Коментар

                                Working...
                                X