IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
    Не са желаните от мен стойности. Аз също съм собственик на имоти. Но не мога да си затварям очите за действителността. Тоталния икономически колапс, който ти не виждаш/усещаш е много по-голям от 96/97-ма. Тогава беше изкуствена кратка и контролирана криза. Сега нещата са извън контрол. Дефлация има при всичко, което не е за ежедневна употреба и консумация.
    Безработицата расте. Фалитите в дребния и средния бизнес са ежедневие и броят им расте.
    През 2009/2010 сигурно щях да прочета това мнение много внимателно. Сега само мога да се изсмея. Кризата сега била по-голяма от 97... Абе батко ти в кой свят живееш? Тогава родителите ми взимаха заплати от по 8 долара на месец, какви са тия селски простотии които говориш? Кой сега взима такива заплати??? Отделно ако не си разбрал българската икономика е много отворена и е скачена с европейската. Каквото се случва там, идва и тук с лаг от 6 месеца. В момента европа расте и ще продължи да расте. Това чака и България. Почне ли разтеж тук, недвижимите имоти повече няма да поевтиняват. Точка.

    Психология. Ако хората през следващите 12-24 месеца се почувстват по-сигурни за доходите си, ще погледнат към ипотечните кредити. Гледай статистиката за 2013. В момента там резултата е 0:0. Ако погледнат натам, търсенето ще се увеличи, предлагането е константно за момента, неминуемо ще има плавно покачване на цените. Пак психология. Хората с кеша сега все още се ослушват. Видят ли, че има плавно покачване на цените ще разберат, че повече гювеч няма и те ще се включат в пазара. Цените ще се покачат още. Това ще вкара нови играчи, които сега ще си кажат че тренда е нагоре.

    Затова аз сега следя няколко показателя - ръст на Европа, ръст на България (БВП), ниво на безработицата. По първите два имаме +. По третия -. Но, с ръст на България със сигурност и третия ще обърне палачинката. Въпрос на време. Тогава ще започне обръщането и на психологията на хората описана по-горе. Тогава ще дойде и ръста.
    Мнението ми не представлява съвет за покупко-продажба на акции, облигации и други видове ценни книжа

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
      Е сега сме точно като 98-а, да знаеш. А през 91-а един тристаен беше на цената на 5-годишен голф :-).
      Не сме 98-ма. Нищо общо няма с нея.
      А да припомня, апартаменти, които 90/93-та се продаваха по 50/80К , след 97 до 2000-та поне, се продаваха за 12000/20000 USD. А в провинцията имаше прилични жилища в големите градове по 8000, 10000, 12000 USD.
      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
        Хаха, като видиш средна цена в София 200-300 Евро на кв. м, ела се обади. Подчертавам - СРЕДНА. Не единични оферти за апартаменти в Ботунец и Обеля 2.
        В момента средната цена е около 750 Евро. За да се достигнат желаните от теб стойности, цената трябва да падне 3 пъти.
        Ма ти наистина ли вярваш, че е възможно един стандартен тристаен апартамент 100 квадрата в София да струва колкото нов Фолксваген Голф?
        Не са желаните от мен стойности. Аз също съм собственик на имоти. Но не мога да си затварям очите за действителността. Тоталния икономически колапс, който ти не виждаш/усещаш е много по-голям от 96/97-ма. Тогава беше изкуствена кратка и контролирана криза. Сега нещата са извън контрол. Дефлация има при всичко, което не е за ежедневна употреба и консумация.
        Безработицата расте. Фалитите в дребния и средния бизнес са ежедневие и броят им расте. Няма как, нисколиквидната стока "недвижим имот" също ще пострада. Само че много бавно, защото няма централен курс. Всеки сам определя цената на имота си. Друг е въпроса, доколко е ориентиран или проумял, че само търсенето и предлагането са фактор, както и стандарта на живот в държавата.
        Пример:
        Аз продавам нокия на 10 години за 1000 лева. Защото съм я купил за толкова. Тогава цените бяха такива.Засега няма мераклии. Ще чакам.....може да сваля с 50 лева след три месеца.....
        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
          Тук обаче е пълно с 2 вида "инвеститори". Едните вярват, че в близко бъдеще ще могат да продадат панелната гарсониера на баба си за 50 000 Евро. Другите пък са убедени, че в близко бъдеще ще могат да купят въпросната гарсониера за 5 000 Евро.
          А не може ли и двата типа едновременно?
          Да продам за 50 бона и веднага да купя два по 5000 а с останалите да се кефя!

          Коментар


          • asde

            Цените от 2011 до момента са се повишили с 20% от дъното си в големите градове - София, Варна..не говоря за кварталите им а за градовете. Ако имота е с адрес град, улица ...той е поскъпнал вече спрямо най ниските цени..дъното отмина.
            В Сибир през 80-те още продължавали да взривяват влакове, защото не били чули че революцията е свършила.
            Може би говориш за нови 200евра, след като еврото се обезцени драстично и въведат нови евра за да махнат нулите, това наистина е предстоящо във времето напред.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от asde Разгледай мнение
              Ех ЛеФскарче заблудено това че си купил хапартамент на 740Е не означава че съвсем скоро няма да станат по 300Е

              Както 98г един тристаен беше на цената на нов Пасат.
              Май ти е къса паметта или не ти изнася
              Е сега сме точно като 98-а, да знаеш. А през 91-а един тристаен беше на цената на 5-годишен голф :-).
              Не ми е къса паметта, даже никак. В тоя форум съм от 2006-а, само че преди имах друг ник.
              От 2006-а до 2011-а бях жалък сривльо, защото обяснявах как средна цена от 1250 Евро/кв. м в София е безумие, както е безумие да вярваш, че цените ще растат с по 20-30% всяка година в обозримото бъдеще.
              От 2011-а насам съм гаден ъпър, защото обяснявам как цените в София са достигнали едно равновесно ниво и повече няма да падат. Нито пък ще се вдигат. В близките 2-3 години ще са си все на това ниво.
              Тук обаче е пълно с 2 вида "инвеститори". Едните вярват, че в близко бъдеще ще могат да продадат панелната гарсониера на баба си за 50 000 Евро. Другите пък са убедени, че в близко бъдеще ще могат да купят въпросната гарсониера за 5 000 Евро.
              Never underestimate the predictability of stupidity

              Коментар


              • Инди, май нямаш усещане за реалността?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от asde Разгледай мнение
                  Ех ЛеФскарче заблудено това че си купил хапартамент на 740Е не означава че съвсем скоро няма да станат по 300Е

                  Както 98г един тристаен беше на цената на нов Пасат.
                  Май ти е къса паметта или не ти изнася
                  Значи да чакаме да изпофалират и банките и заплатите отново да са по $100

                  Коментар


                  • Ех ЛеФскарче заблудено това че си купил хапартамент на 740Е не означава че съвсем скоро няма да станат по 300Е

                    Както 98г един тристаен беше на цената на нов Пасат.
                    Май ти е къса паметта или не ти изнася

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                      А тези, които са видели, но не вярват?....."Блажени нищите духом" (библ.)
                      Хаха, като видиш средна цена в София 200-300 Евро на кв. м, ела се обади. Подчертавам - СРЕДНА. Не единични оферти за апартаменти в Ботунец и Обеля 2.
                      В момента средната цена е около 750 Евро. За да се достигнат желаните от теб стойности, цената трябва да падне 3 пъти.
                      Ма ти наистина ли вярваш, че е възможно един стандартен тристаен апартамент 100 квадрата в София да струва колкото нов Фолксваген Голф?
                      Never underestimate the predictability of stupidity

                      Коментар


                      • Vatman

                        Ако е необходимо да се постъпи справедливо, то не кредитите а депозитите трябва да се изтрият. Защото тези пари от спестяванията заминаха в чужбина и сега става ясно че са били инвестирани във вървежни икономики като тази на Турция например, обаче парите от тези депозити ето се обезценяват сега, редно е и депозитите да се обезценят.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
                          И като дойде инфлацията кредитите ще се изтрият и ще започне всенародно веселие и щастие... абе направо раят на земята...
                          Мдааа.....и после защо за ПОРЕДЕН път не успя да мине предложението за частен фалит

                          Коментар


                          • Освен, ако банките не се възползват от текстчетата с по-ситен шрифт, че може лееекинко да вдигнат лихвения процент на длъжниците.

                            Коментар


                            • Vatman

                              Дълговете в лева определено ще се свият, като дойде този момент.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Да хиперинфлацията иде, всяка година в бюджета трябва да влязат 3 милиарда лева които да се раздават на циганското население и 3 милиарда ще трябват много скоро и за лихви по дълга. По този начин лева ще се уреди с още нули, и това ще стане..
                                И като дойде инфлацията кредитите ще се изтрият и ще започне всенародно веселие и щастие... абе направо раят на земята...
                                Location: Terminal Island
                                Institution: FBI Correctional Facility
                                Jurisdiction: Unknown

                                Коментар

                                Working...
                                X