IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Flanker

    Ще дойде времето и на хиперинфлацията, Германия си прибирала златото от САЩ пишат. Когато стане хората на село ще им бъде много по лесно отколкото на катаржниците в града, който ще трябва да се хранят от подаяния - помощи. 2-3 години още максимално.
    Няма как да стане да се мине само с инфлация мисля, ще има хиперинфлация и на мястото на българите в чужбина бих си купил тук селски имот - за да могат да оцелеят и дори да се чустват добре. Запада ги чака самия ад.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Напротив труда на село може да се брои за лентяйство !!!! Истината е че тези които се занимават със земеделие и животновъдство в дребни размери са много свободни и няма въобще място за сравнение с това да се работи ежедневно в някакво промишлено производство тежък физически труд или пък м строителството където труда си е жива каторга в сравнение...На всичко отгоре получамаш пари с които си купуваш от супермаркета откровен разболяващ те боклук дето му викат храна, ама не е и си мислиш че да те боли стомах е нещо нормално и се оправя с медицина.
      За съжаление хората не могат да си позволят живот на село, защото не притежават необходимия за това дребен капитал.Това е истината.
      чш, паляк, нали щеше да се махаш? ко стана с нефта и хиперинфлацията, а? са и от земеделие ли взе да разбираш?

      Коментар


      • Crux

        Напротив труда на село може да се брои за лентяйство !!!! Истината е че тези които се занимават със земеделие и животновъдство в дребни размери са много свободни и няма въобще място за сравнение с това да се работи ежедневно в някакво промишлено производство тежък физически труд или пък м строителството където труда си е жива каторга в сравнение...На всичко отгоре получамаш пари с които си купуваш от супермаркета откровен разболяващ те боклук дето му викат храна, ама не е и си мислиш че да те боли стомах е нещо нормално и се оправя с медицина.
        За съжаление хората не могат да си позволят живот на село, защото не притежават необходимия за това дребен капитал.Това е истината.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          М да да си дойдем на думата.За Плевен не ми се говори ясно ми е всичко.Попитах в кварталния магазин какви са заплатите...И отговора беше 310 лева.на продавачка в хранителен магазин която мъкне тежести по цял ден.Решението е да не се работи за триста лева.Никой да не се хваща на работа.По добре на село да сее картофи домати салата да гледа кокошки и прасета.Поне сам ще си е господар и няма да има кой да го тормози.
          Ама на село трябва да се бачка. Сееш, плевиш, косиш, жънеш, пасеш кравите, храниш ги, доиш ги, събираш яйцата от полога, заханваш свинята... Целодневен труд си е, и то не лек. Още по-лесно е да си седиш у дома, да се разписваш за помощи в общината и да зяпаш по цял ден сапунки по ТВ.
          Never underestimate the predictability of stupidity

          Коментар


          • Първоначално изпратено от panther Разгледай мнение
            Ман, ти един картоф изкопал ли си като лееш така акъл? И знаеш ли една държава дето да е просперирала с екстензивно земеделие дето "ги изхранва"?
            Аман от кухи тикви и техните почитатели...
            селски, някъде да не се позна в написаното от мен

            верно, че забравих да напиша

            всякаква прилика с действителни лица и събития да се смята за абсолютно случайна
            fuск the bеаr - give me the bееr

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение
              всичко което пишеше е така, но не взимаш под внимание, че не им се работи

              има достатъчно земя която да ги изхранва, но предпочитат да пият по цял ден вместо да се погрижат за прехрана

              забравяш да споменеш, че основна причина за разводите са алкохолизма в региона

              просто там за "замесени" хора от различно тесто, с различни ценности и разбирания за живота
              Ман, ти един картоф изкопал ли си като лееш така акъл? И знаеш ли една държава дето да е просперирала с екстензивно земеделие дето "ги изхранва"?
              Аман от кухи тикви и техните почитатели...

              Коментар


              • Та по същество,...аз лично,НЕ очаквам понижения, има очевАдно застой който с нищо не подсказва да премине в нов спад... на който не му се вярва и си въобразява, че има читаво на тънки кинти(щото боклуци на никой му не трябват) може да се метне на пазара ( в първо лице).... Та така...имам, лично проблем с откриване на следващ актив ама да е тънко (че нали били без пари).... все не ги откривам тез дето уж са тънки вече ... Явно пак при ЧСИ -тата ще трябва да дебна и да се разправям..
                Last edited by razbiratel; 09.02.2014, 23:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  М да да си дойдем на думата.За Плевен не ми се говори ясно ми е всичко.Попитах в кварталния магазин какви са заплатите...И отговора беше 310 лева.на продавачка в хранителен магазин която мъкне тежести по цял ден.Решението е да не се работи за триста лева.Никой да не се хваща на работа.По добре на село да сее картофи домати салата да гледа кокошки и прасета.Поне сам ще си е господар и няма да има кой да го тормози.
                  Всеки сам си решава. Иначе, вярно, ако никой не се хваща за 300 , то заплатата ще се вдигне. Спор няма.

                  Между другото, проври какви са заплатите в Кауфланд, Лидл, Феникс, Техномаркет, Технополис, в дистрибуторските фирми. Давам ти тези примери, защото със сигурност ще намериш такива познати в Плевен и защото даде пример с продавачката от кварталния магазин.
                  Last edited by Avalaon; 09.02.2014, 23:22.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                    Селски, прочети какво съм писал.
                    Твърдението ми е, че в Плевен е пълно с работа за над 200 - 300 лв , които ти посочваше. Дадох ти и примери.
                    И , да, само мърлячите не се опитват да повишат благодсъстоянието, а си кютат вечно и чакат някой да ги оцени и да ги направи милионери !
                    М да да си дойдем на думата.За Плевен не ми се говори ясно ми е всичко.Попитах в кварталния магазин какви са заплатите...И отговора беше 310 лева.на продавачка в хранителен магазин която мъкне тежести по цял ден.Решението е да не се работи за триста лева.Никой да не се хваща на работа.По добре на село да сее картофи домати салата да гледа кокошки и прасета.Поне сам ще си е господар и няма да има кой да го тормози.

                    Коментар


                    • Селски, прочети какво съм писал.
                      Твърдението ми е, че в Плевен е пълно с работа за над 200 - 300 лв , които ти посочваше. Дадох ти и примери.
                      И , да, само мърлячите не се опитват да повишат благосъстоянието си, а си кютат вечно и чакат някой да ги оцени и да ги направи милионери ! За мен - ти си типичен пример, според това което пишеш.


                      Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Бе ти не твърдеше ли преди време тука че в Плевен било пълно с работа за 800-900 кинта чисто и само мърлячите не можели да си намерят
                      Last edited by Avalaon; 09.02.2014, 23:16.

                      Коментар


                      • Толкова злоба лъха от думите ти............ ?
                        Не визирах теб в написаното, ако разбира се се припознаваш в някоя част от твърденията ми.
                        Между другото, сам си противоречиш / червеното и синьото, които съм оцветил / . Разбира се, че ако няма работа е по-добре да работиш в друг град, пък дори и за 300 лв. Ако пък си имаш работа и алтернативата не ти носи по-високи доходи - ами стой си и се оглеждай за друго.


                        Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                        И като минат 30 - 50 - 100 км. в тесногръда БГ, какво ще открия тесногръдите БГ работотърсачи??? Златния грал на добре платената работа или като се чукнат у челото и извадят квартира, път и храна ще се окаже, че е по-добре да опъват за 300 по родните места??? Ако изобщо има работа! Ама такава НЯМА.
                        И тея приказки за мързеливците дето не работели за по 300 лв. може да се родят единствено в простата глава на един типичен БГ "бизнесмен", който поради липса на качества и инициатива върти "бизнес" колкото да си издържа собствения си гъз, тоя на семейството и любовницата. Работника разбира се заслужава около 300 - 400 и трябва да целува ръка, когато му се дават. А пък тея 300 лв. като ги набие щастливеца в икономиката, ЕЛА ДА ГЛЕДАШ всеобщо развитие и цъфтеж. ЕТО ЗАТОВА се на това дереже и все по-зле ще става. Прости хора, слаба държава!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                          .....емигрантски подлоги.....

                          Жалка история. Където и да отида, аз си оставам българин и се интересувам от случващото се в БГ за разлика от теб, дето щеше да размножаваш мангусти и да вкарваш резаци от Сирия и Турция за раздвижваш пазара на панелки. Без да се засягаш, но си откровен идиот.
                          Когато свършат аргументите, почват обидите, така ли беше? Откровен идиот може да е човек, който не спира да пише тук и да рони крокодилски сълзи по Родината, ама иначе отдалеч да я плюе в български форум и да се прави на успял и социализиран на Запад.
                          Айде стига, и у Каспичан вече не вярват на такива партенки. Ти да не мислиш, че още сме началото на 90-те дето всеки лузър като тебе, отишъл от няколко години в САЩ се хвалеше как си бил купил къща, а то се оказва дървена барака с 30 годишен моргидж. Смехотворко.....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                            Странно,явно много са те тормозили "мутри"
                            Единият собственик на фабрика в Дортмунд, с който работя, човек милионер, с яхта и Бентли-кабрио, ми каза при последната ни среща, че е готов да се откаже от всички Steuer преференции и игри дето ги прави, ако има 10 % данък, като в България.Даже се шегуваше, да зареже всичко и да дойде тука.Естествено тука има други лайна, като Трудовия кодекс, но това е друга тема...
                            А бизнесът ти НИКЪДЕ не е гарантиран.
                            Само не се увличай много в плюене по България
                            Очевидно е, че движим в различни сфери, но след като смяташ, че в БГ всичко е ок и ще продължаваш да вадиш пари и в близките години, значи си по-умен и кадърен от мене. А на човека от Дортмунд направо му казвай да идва насам и да не се чуди. И около мен всички говорят как ще идват към БГ, тъй че могат да го изпреварят.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bones57 Разгледай мнение
                              Честно ли? Да. Кеф ми е и съм много доволен от това, което успях да постигна. Предпочитам да плащам данъци там, където бизнеса ми е гарантиран от родните политико - мутренски своеволия, вместо да плащам тук за да храня чиновници, мангали и "много глупави,направо малоумни хора,които си заслужават съдбата."
                              Странно,явно много са те тормозили "мутри"
                              Единият собственик на фабрика в Дортмунд, с който работя, човек милионер, с яхта и Бентли-кабрио, ми каза при последната ни среща, че е готов да се откаже от всички Steuer преференции и игри дето ги прави, ако има 10 % данък, като в България.Даже се шегуваше, да зареже всичко и да дойде тука.Естествено тука има други лайна, като Трудовия кодекс, но това е друга тема...
                              А бизнесът ти НИКЪДЕ не е гарантиран.
                              Само не се увличай много в плюене по България

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                                Ако беше толкова доволен колкото се представяш, щеше освен за БГ да забравиш и за българските БГ форуми. Уви не е така, няма защо тогава човек да повярва на такива емигрантски подлоги.
                                .....емигрантски подлоги.....

                                Жалка история. Където и да отида, аз си оставам българин и се интересувам от случващото се в БГ за разлика от теб, дето щеше да размножаваш мангусти и да вкарваш резаци от Сирия и Турция за раздвижваш пазара на панелки. Без да се засягаш, но си откровен идиот.

                                Коментар

                                Working...
                                X