IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Inform Разгледай мнение
    Kредитите на стойност над 50 хиляди лв., които домакинствата дължат на банковата система на България:
    1)
    В края на 2007г.
    - бяха 44,683 кредита
    - стойността им беше 4,851,273 хил. лв.
    2)
    В края на 2008г.
    - бяха 63,354 кредита
    - стойността им беше 7,132,206 хил. лв.
    Тоест за 1 година броят на тези кредити се е увеличил с 18,671 докато стойността им се е увеличила с над 2.2 МИЛИАРДА лв.




    Кредитите на стойност над 50 хиляди лв., които домакинствата дължат на банковата система на България:
    1)
    В края на 2012г.
    - бяха 73,907 кредита
    - стойността им беше 7,881,599 хил. лв.
    2)
    В края на 2013г.
    - бяха 73,640 кредита
    - стойността им беше 7,712,977 хил. лв.
    Тоест за 1 година броят на тези кредити е спаднал с 267 докато стойността им е спаднала с над 168 МИЛИОНА лв.





    Честито!


    http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm
    Това е добра новина!

    Коментар


    • Kредитите на стойност над 50 хиляди лв., които домакинствата дължат на банковата система на България:
      1)
      В края на 2007г.
      - бяха 44,683 кредита
      - стойността им беше 4,851,273 хил. лв.
      2)
      В края на 2008г.
      - бяха 63,354 кредита
      - стойността им беше 7,132,206 хил. лв.
      Тоест за 1 година броят на тези кредити се е увеличил с 18,671 докато стойността им се е увеличила с над 2.2 МИЛИАРДА лв.




      Кредитите на стойност над 50 хиляди лв., които домакинствата дължат на банковата система на България:
      1)
      В края на 2012г.
      - бяха 73,907 кредита
      - стойността им беше 7,881,599 хил. лв.
      2)
      В края на 2013г.
      - бяха 73,640 кредита
      - стойността им беше 7,712,977 хил. лв.
      Тоест за 1 година броят на тези кредити е спаднал с 267 докато стойността им е спаднала с над 168 МИЛИОНА лв.





      Честито!


      http://www.bnb.bg/Statistics/index.htm

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
        Глупав град, действително. От гледна точка на матрял.........човешки. Но не важи ли това и за цялата държава?

        Иначе, не са няколко шивашките фирми, а учудващо много. И всички шият на ишлеме, и всичко отива зад граница. Освен брака и надкроя, който си продават директно в магазинчета в производствените бази.
        Има си и търговийка, има си и друго производство. От едрите, печално, но остана само стъкларският завод, който / бат Пешо със сигурност не го знае / отваря нови производствени халета.
        Дребни производства - много. Ама персонал по 10 - 15 човека.
        Па и медицинския докарва парички - от Африка, Турция, Индия . Ама къде потъват дебелите студентски такси не знам.
        Града не е вързал, ама никой не се и опитал да го стимулира , че да върже. Но , определено не е толкова зле, колкото някои се опитват да го покажат !
        Плевен е зле и по това спор няма.Хората изчезнаха.В града едва ли има повече от 60000 човека.Селата са унищожени и пълни с цигани.За шивашките фирми е така и за стъкларския знам.Знам че лани ПИБ ги фалира ако не се лъжа не си връщат кредита.Откак върнаха дъртия комунистически директор нещата потръгнаха но не са розови.Построи се завод за олио в Ясен.И това е.Но заплатите са до 400 кинта говоря за мнозинството.Това че има шивачки с по 1000 кинта е вярно но са еденични случаи.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
          Авалон според мен греши. В Плевен нещата изобщо не са розови. Феодален град от затворен тип. Няколко шивашки фирми и почти никаква индустрия.
          Глупав град, действително. От гледна точка на матрял.........човешки. Но не важи ли това и за цялата държава?

          Иначе, не са няколко шивашките фирми, а учудващо много. И всички шият на ишлеме, и всичко отива зад граница. Освен брака и надкроя, който си продават директно в магазинчета в производствените бази.
          Има си и търговийка, има си и друго производство. От едрите, печално, но остана само стъкларският завод, който / бат Пешо със сигурност не го знае / отваря нови производствени халета.
          Дребни производства - много. Ама персонал по 10 - 15 човека.
          Па и медицинския докарва парички - от Африка, Турция, Индия . Ама къде потъват дебелите студентски такси не знам.
          Града не е вързал, ама никой не се и опитал да го стимулира , че да върже. Но , определено не е толкова зле, колкото някои се опитват да го покажат !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Бащата на моята майка с братята си са строили къщи във Виена дори ! Той после цял живот със земеделие и животновъдство на село се занимаваше през социализъма и нямаше и един ден трудов стаж в ткзс. Той го казваше - земеделието е сладка работа в сравнение със строителството и много лек и приятен труд.Ти уж си поддръжник на идеята че хората могат да се върнат на село и с това да се занимават пък ги плашиш и то доста глупаво.
            Куфрирал ли си 5 етажна сграда, армирал ли си бетон за такава ? Мога да ти кажа че ще е геройство часове да издържиш, не един ден - сигурен съм.Представа си нямаш що е то тежък физически труд.Просто на село малко си поработил и си се изморил и ти е дошло на ум че тая работа е тежка.
            Трейдърко знаеш че си ми симпатичен.Кво пуши тая сутрин.Да не са разрешили марихуаната вече?Да земеделието е лек и приятен труд за тоя който го носи в душата си.То и със строителството е така.В КЕЧ-а съм бил командир на зидаро-кофражистите та не ми обяснявай какво е строителството?А ти да ми обясняваш на мен какво е тежък физически труд е голяма смешка.Имаш ли дори и най бегла представа как за един ден съм качил на петия етаж шест кубика вар и то след нощна смяна в теца.Имаш ли представа как за един ден се правят десет курса с москвича до циментовия и от там се извозват и качват на петия етаж сто торби цимент по петдесет кила?А щанги случайно да си дигал и да знаеш по колко тона се вдигат дневно?Аз съм подръжник на друга идея и тя е всеки да се стреми към това което желае.С насилие никого няма да върнеш на село.Който иска да е чиновник за 600 кинта и да трепери по цял ден да не го изгонят нека го прави.Всеки сам ще си определи къде иска какво може и какво да работи.Но после няма да мрънка.Щото никой не му е длъжен.

            Коментар


            • luboil

              Ще взема да позная най накрая и ще ти отиде инвестицийката в Траката за която толко много дебна да я направиш на ниска цена щото ти е скъпо всичко дет се вика.Няма значение дали ще е след 3 години, ако ситуацията драстично не се промени в тази посока е Европа. Парите им нямат стойност защото силно са манипулирали нейната оценка и продължават в същия дух. Хора се води от Германия - информирай се колко пъти са фалирали и все по една и съща схема.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                Искаш да кажеш, че още 3 години ще продължиш да спамиш с глупости? Предишната дата дето беше обявил за край на света по ми харесваше, че беше близка. А след 3-те години? Някакво извинение за тоновете безсмислен спам ще последва ли?
                Обяснението е едно - забравил е да си изпие хаповете.
                Помним как за по-миналата Коледа орева целия форум, че идвал апокалипсиса.
                Преди това твърдеше че нефта ще стигне 1000$. Послед твърдеше, че нефта щял да стане 10$. Преди твърдеше, че имотите в БГ щели да станат почтии за безпари, сега твърди че щели да стигнат небето.
                Не му обръщай внимание, а се забавлявай.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  В момента Европа пирува но ще се плаща сметката за този пир скоро - 3 години още.
                  Искаш да кажеш, че още 3 години ще продължиш да спамиш с глупости? Предишната дата дето беше обявил за край на света по ми харесваше, че беше близка. А след 3-те години? Някакво извинение за тоновете безсмислен спам ще последва ли?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    М да да си дойдем на думата.За Плевен не ми се говори ясно ми е всичко.Попитах в кварталния магазин какви са заплатите...И отговора беше 310 лева..
                    Авалон според мен греши. В Плевен нещата изобщо не са розови. Феодален град от затворен тип. Няколко шивашки фирми и почти никаква индустрия.
                    Last edited by darkside; 10.02.2014, 12:49.
                    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                    Коментар


                    • Flanker

                      http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%...82%D0%B8%D0%BD
                      Виж го този , когато той каже че долари и евра си имат предостатъчно и за Европа става тъжно защото ще я остави в дълбок недостиг на суровини. По лошо ако Европа я удари хиперинфлация тя ще се раздели завинатги с високия си стандарт на живот и после ще трябва да почне да изнася по евтино от Китай. Затова петрола трябваше да се качи до сега като цена 5 пъти.Европейците силно се натискат да се превърнат в циганчета - Китай увеличава консумацията си и ще стане в пъти по голям консуматор от Европа защото има в пъти по голямо население. Цените на тяхното производство са нормални, на европейското 10 пъти завишени и никой няма да иска да ги купува европейските боклуци.
                      В момента Европа пирува но ще се плаща сметката за този пир скоро - 3 години още.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Бате Пешо

                        Бащата на моята майка с братята си са строили къщи във Виена дори ! Той после цял живот със земеделие и животновъдство на село се занимаваше през социализъма и нямаше и един ден трудов стаж в ткзс. Той го казваше - земеделието е сладка работа в сравнение със строителството и много лек и приятен труд.Ти уж си поддръжник на идеята че хората могат да се върнат на село и с това да се занимават пък ги плашиш и то доста глупаво.
                        Куфрирал ли си 5 етажна сграда, армирал ли си бетон за такава ? Мога да ти кажа че ще е геройство часове да издържиш, не един ден - сигурен съм.Представа си нямаш що е то тежък физически труд.Просто на село малко си поработил и си се изморил и ти е дошло на ум че тая работа е тежка.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Avalaon Разгледай мнение
                          Всеки сам си решава. Иначе, вярно, ако никой не се хваща за 300 , то заплатата ще се вдигне. Спор няма.

                          Между другото, проври какви са заплатите в Кауфланд, Лидл, Феникс, Техномаркет, Технополис, в дистрибуторските фирми. Давам ти тези примери, защото със сигурност ще намериш такива познати в Плевен и защото даде пример с продавачката от кварталния магазин.
                          Добре ще проверя.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Crux Разгледай мнение
                            Ама на село трябва да се бачка. Сееш, плевиш, косиш, жънеш, пасеш кравите, храниш ги, доиш ги, събираш яйцата от полога, заханваш свинята... Целодневен труд си е, и то не лек. Още по-лесно е да си седиш у дома, да се разписваш за помощи в общината и да зяпаш по цял ден сапунки по ТВ.
                            Ама ми е кеф на душата и няма разни боклуци да ми се барат началници и чорбаджии

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Напротив труда на село може да се брои за лентяйство !!!! Истината е че тези които се занимават със земеделие и животновъдство в дребни размери са много свободни и няма въобще място за сравнение с това да се работи ежедневно в някакво промишлено производство тежък физически труд или пък м строителството където труда си е жива каторга в сравнение...На всичко отгоре получамаш пари с които си купуваш от супермаркета откровен разболяващ те боклук дето му викат храна, ама не е и си мислиш че да те боли стомах е нещо нормално и се оправя с медицина.
                              За съжаление хората не могат да си позволят живот на село, защото не притежават необходимия за това дребен капитал.Това е истината.
                              Трейдърко снощи си забравил да пиеш аповете.А и звездите не ги е имало.Досега не знаех че съм лентяй.Трейдърко ти изобщо не си ходил на село дори и на картинка не си го виждал.Само люлински маргинал мое напише подобна глупост

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Ще дойде времето и на хиперинфлацията, Германия си прибирала златото от САЩ пишат. Когато стане хората на село ще им бъде много по лесно отколкото на катаржниците в града, който ще трябва да се хранят от подаяния - помощи. 2-3 години още максимално.
                                Няма как да стане да се мине само с инфлация мисля, ще има хиперинфлация и на мястото на българите в чужбина бих си купил тук селски имот - за да могат да оцелеят и дори да се чустват добре. Запада ги чака самия ад.
                                Трйдърко пак си говорил със звездите....Но този път са ти казали истината.До максимум 15г това ще се случи.

                                Коментар

                                Working...
                                X