IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • http://fakti.bg/imoti/128769-imotnia...asedite-potava

    "Имотният пазар у съседите потъва"

    Но при нас ще има рррррррръссссссст!!!
    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

    Коментар


    • http://www.nsi.bg/sites/default/file...q4_VTO6MJX.pdf

      Коментар


      • Историята с КТБ ще има ефект, но според мен няма да е в очакваната посока, по-скоро ще стане ясно, че ако някой е сложил в банка сума достатъчна да купи НИ, най-вероятно той няма нужда от него и не би си променил становището относно това.
        Но както се казва, "ще поживеем, ще видим".

        Коментар


        • А какво да очаква? Истерията с КТБ беше последната възможност за временно повишение - дали е имала ефект ще стане ясно до февруари/март... но ако и това не е довело до "раздвижване"... лоша работа за инвестиралите.

          Коментар


          • Нали никой реално не очаква понижение вече

            Коментар


            • За 25 години има незначителен спад на "най-платежоспособните инвеститори” в жилища в България:
              1)
              - в края на 1989г. пенсионерите в България бяха 2,209,019 души
              2)
              - през декември 2014г. пенсионерите в България са 2,179,989 души
              Тоест за щастие за 25 години има спад с по-малко от 1.4% или с едва 29,030 души.





              Честито!


              http://www.nssi.bg/aboutbg/st

              Коментар


              • Още ли очакваме понижение тук?

                Коментар


                • truestory

                  Стига глупости, те можеха да минат на партийно събрание преди 50 години - стабиност и равновесие в условия на дефлация и икономическа депресия ?
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Бърка ли те имотите в България да имат стойност ? Палиш огъня пишеш. С какво би ти навредило откровенно.
                    Разбира се, че имотите трябва да имат стойност, но трябва да има икономическа стабилност и равносие. В началото на темата бяха описани факти от НСИ (национален статистически институт), а "когато фактите говорят и боговете мълчат".

                    После се появява някой без доказателства и факти и твърди "Цените почват да растат". Просто ми заприлича на брокерите, коиот ми звънят
                    - "Пазара се раздвижва. КТБ фалира. Сега е моментът утре е късно.",
                    след месец пак звънят...
                    - "Връщат парите от КТБ. Имотите ще поскъпват. Сега е моментът..."
                    Питам се, ако не беше КТБ какво ли щяхме да правим....
                    Такива изказвания дебалансират пазара всички го знаем. Видяхме и атаката срещу банките. Хората се подлъгват. Моля брокерите тук да говорят с факти.
                    Аз лично смятам че балона продължава и статисиката по-долу го потвърждава...
                    Last edited by truestory; 05.12.2014, 21:30.

                    Коментар


                    • X_Y

                      Защо не го остави, пиша го за да знаят нашите сънародници навън какво ги чака там и как западните демокрации вече са с изчерпана толерантност.Имоти в България ще им трябват и още как..
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin
                        Че аз ти писах два пъти кое къде е, няма цяла седмица с теб да се занимавам. Като не можеш да четеш - иди в селското читалище па се ограмоти.
                        Сигурен съм че получаваш повече от мен - приравнено разбира се. На село разходи нямаш - за потурите и ватенката Естествено че ще имам самочувствие, ония със смачканото си ги търсете другаде!
                        п.п

                        Правописа си оправи !
                        мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от redcretin
                          Забравих че трябва и малко акъл да прочетеш таблицата в линка
                          Това е нормалния данък върху доходите, за бизнеса нещата са други.

                          На бай Пешо от плевенското село, дето няма и асфалтови пътища - как да му отговори човек ... освен да му пожелая все така цигански съседи и да работи по цял ден за едното ядене Нека завижда, толкова си може
                          На кое да ти завиждам по точно че не разбрах?Освен това много категорично се изказваш за неща които не си виждал.Както се перчиш тука ако вземем да си сравним доходите да не се окаже че моите са в пъти повече от твоите.Казах ти вече не сме 1972г да ни разправяш приказки под шипковия храст за Германия.Аз лично не разбрах какви са осигуровките и какви данъците и продължавамда не разбирам в кое село ти е земята и ще има ли сделка.Тука не сме в бг мама да ни баламосваш и да демонстрираш самочувствие,Изобщо с участта на киртак в Германия не може да ме впечатлиш.Трейдъра ти каза нещо прочети го внимателно.Не изпадам в телешки възторг и преклонение пред западните фукни.Живея по добре от поне 80% от немците и изобще не ми дреме за Германия.
                          Last edited by Бате Пешо; 01.12.2014, 10:21.

                          Коментар


                          • Ще има раздвижване в посока нагоре . Вероятно икономиката следващата година също ще отскочи и тенденцията при недв. имоти ще се запази .....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Georgi Разгледай мнение
                              Не очаквам да има понижение на имотите. По скоро диференциация.
                              Точно....и в широк спектър.
                              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                              Коментар


                              • Не очаквам да има понижение на имотите. По скоро диференциация.
                                http://georgipiskov.blogspot.com

                                Коментар

                                Working...
                                X