IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
    никой не знае със сигурност.
    нормално е да не отговорят, защото не искат да те подведат.

    това решение ще го взимаш сам.
    аз лично бих продал 1 или 2, но ако имам идея какво ще правя с парите от тях.
    Виж как нацели и следващия ми ключов въпрос, който си бях заредил да задам.. Баси колко съм прозрачен..
    Всичко е в шеговит тон колега... Веселим се тука..
    Сериозните неща всеки си ги прави извън коментарите тук... (ти също мисля се забавляваш тук)
    Ама нали всички се пробваме нещо между редовете да прозрем,.. Уви..
    Поздрави!
    Last edited by razbiratel; 05.07.2016, 22:24.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от razbiratel Разгледай мнение
      На и аз по втория ти абзац умувам, че и питам, "Разбирателите" тук !!!.... МЪъъ, никой не споделя....
      никой не знае със сигурност.
      нормално е да не отговорят, защото не искат да те подведат.

      това решение ще го взимаш сам.
      аз лично бих продал 1 или 2, но ако имам идея какво ще правя с парите от тях.
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        и аз имах подобен казус преди година
        но жената го реши, каза
        това ателие аз много го харесвам, няма да продаваме )))

        иначе, тогава не бих продал.
        може би тази или следващата година ще продам нещо, ще видим.
        На и аз по втория ти абзац умувам, че и питам, "Разбирателите" тук !!!.... МЪъъ, никой не споделя....

        Коментар


        • Лорде (приятелю)... Явно силно липсваш на колегите във форума.. .. Гледам все за теб си мислят /споменават.... Яви се моля, че се загуби солта и пипера в тематиката..
          ...колкото и да не си го признават повечето..

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение
            то пък едни имоти.освен това май са наследство на жена му.тоест той няма дял
            мм сега разбирам защо е големия вой по форума
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pumpkin Разгледай мнение
              не знам дали са на банката - по-скоро всичко е наследство. През живота си освен опити за избиване на комплекси, при това много друго няма. Тежко детство ли?
              то пък едни имоти.освен това май са наследство на жена му.тоест той няма дял

              Коментар


              • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                Пазарната цена на строителен парцел зависи от това какво може да се построи на него. Смята се колко би струвал по пазарни цени всеки квадратен метър обезщетение, което би получил собственикът, намалено с 20-25%. Това е ако се плаща кеш, ама такива случаи са голяма рядкост. Предприемач би купил парцел само ако много държи да няма ортаци в сградата и ако цената на евентуалното обезщетение е около строителната себестойност. Обичайно се договаря обезщетение в площ. Много рядко се стига до някакво изравняване в пари, тъй като процентът обезщетение е приблизителен и ако има някаква разлика в полза на собственика, обикновено строителят му я покрива с довършителни работи или ако е обратното - му дава допълнителна площ, понеже няма как да се отреже точно.
                какво е строителна себестойност. за първи път чувам тоя термин

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                  не се предавай, нито едно реално няма, само въображаеми...като имотите, които са всъщност на банката
                  не знам дали са на банката - по-скоро всичко е наследство. През живота си освен опити за избиване на комплекси, при това много друго няма. Тежко детство ли?
                  Единствената ми препоръка: Консумирайте алкохолни напитки в умерени количества

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    не се предавай, нито едно реално няма, само въображаеми...като имотите, които са всъщност на банката
                    +1
                    Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                      Не, Радев. За парцела собствениците най-често получават няколко апартамента на „хубава“ цена, да си ги продават, дават под наем или каквото там искат да правят с тях. Нали се сещаш колко е изгодно това за строителя?
                      и да ти кажа по-изгодно за строителя е да си купи парцела.да не говорим че е по удобно и се отърва от разправии с разни изкукуригали баби-реститутки. сериозните фирми на обезщетение не работят. само че те са много малко. масата строители нямат пари нито финансиране и правят от нищо нещо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                        Не, Радев. За парцела собствениците най-често получават няколко апартамента на „хубава“ цена, да си ги продават, дават под наем или каквото там искат да правят с тях. Нали се сещаш колко е изгодно това за строителя?
                        е така де, ама нали строителя има разход да ги построи затова себестойността на тия дет са си негови се покачва

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                          4-ри висши....получих комплекси......
                          не се предавай, нито едно реално няма, само въображаеми...като имотите, които са всъщност на банката
                          препоръка е

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                            Не е безплатно. Получават ги на продажната цена на строителя и общата им цена е съотнесена към тая на парцела, който също е на пазарната си цена. Обикновено това са от 2 до 5 апартамента....Понякога доплащат, понякога им доплащат до точния размер на договорената сума. В момента гледам, има обяви за парцели, които будят смях...... например 243кв.м. ул. Ами Буйе, 400 000еуро....или 360кв.м. Младост 2 , 345 000е. .Никой строител няма да купи подобно нещо......в днешния момент.
                            А ти какво общо имаш с бай пешо? пауър грийд?
                            Пазарната цена на строителен парцел зависи от това какво може да се построи на него. Смята се колко би струвал по пазарни цени всеки квадратен метър обезщетение, което би получил собственикът, намалено с 20-25%. Това е ако се плаща кеш, ама такива случаи са голяма рядкост. Предприемач би купил парцел само ако много държи да няма ортаци в сградата и ако цената на евентуалното обезщетение е около строителната себестойност. Обичайно се договаря обезщетение в площ. Много рядко се стига до някакво изравняване в пари, тъй като процентът обезщетение е приблизителен и ако има някаква разлика в полза на собственика, обикновено строителят му я покрива с довършителни работи или ако е обратното - му дава допълнителна площ, понеже няма как да се отреже точно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                              поразрових нафталина в тая нова за мен тема и гле'й какъв бисер изпадна
                              ...............
                              подозирам, че зад слатинския псевдоним се креие.....ПРОФЕСОР ВУЧКОВ!
                              4-ри висши....получих комплекси......
                              Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                              Коментар


                              • поразрових нафталина в тая нова за мен тема и гле'й какъв бисер изпадна
                                ...............
                                подозирам, че зад слатинския псевдоним се креие.....ПРОФЕСОР ВУЧКОВ!

                                Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                                Смугъл, полицейското профилирано училище за офицери, въобще не го броя за висше, без него имам една бакълавърска и две магистратури. Снего имам 4 висши. А ти жалък счети, който си призна, че въобще нямаш висше, какво да коментираме?
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X