IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

    +1 Класика в жанра. Тия, дето най си верват при растеж се справят добре, ама като удари цунамито са като застреляни, щото тва не им е влизало в бизнес плана. В България има масово изхвърляне в ламарини и поне половината народ се надценява в покупките на автомобили. Същото се отнася и за ипотеките. Просто психологията ни е такава - искаме да изглеждаме имотни и преуспели и да избием комплекси, често завещани от родителите ни.

    В същото време средата, която обитаваме е ужасна. Собствеността на българина свършва до входната врата и дори в блокове в скъпи квартали има проблеми в събирането на смешни суми за елементарни ремонти. Не е виц, когато Сталоун е бил в България и разхождайки се из софийския Лозенец му е било казано, че това е най-елитния квартал в София, а той е отвърнал, че повече му прилича на най-обикновено гето.
    Toчно казано.А това е простотия за съжаление неизтребима.Колкото по прост е един индивид толко по големо беемве му требе.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

      Както писах и по-преди много хора бяха така категорични и 2008-2009г и това лично на
      мен ми харесва
      Абе, даже някои от тях спряха и да са толкова категорични. Писах ви скоро за моя приятел, дето шитна някакъв "нов прекрасен" във Витоша, който щеше да изплаща още 15-20 години, че да излезе под наем и да чака мизерията. Братовчеда на жената, сега по празниците като се видяхме, ме пита дали нямам някой подчинен във фирмата, дето да си търси нещо като неговия "нов прекрасен" във Витоша - предпочитал да го продаде вече неговия, след като живя 5 месеца в него. Викам - не (а и да набутам някой от подчинените си в такава схема е доста глупаво), обаче го питах "защо го продаваш - нали го направи супер-лукс, с дизайнерски проект"? Сещайте се какво ми отговори... Страх го е дали ще му се запази лихвата и е открил, че Витоша е пълна трагедия като място за живеене. Цените му изглеждат атрактивни за излизане от тази схема и е готов човека.

      Но това е точно като 2008 БФБ - помните как разбирачите викаха - споко, няма как да падне нищо. Хитрите продадоха бързо, минаха в други активи и злато, а "категоричните" им гръмнаха репата, и тия от тях, които не се самоубиха, се поразведоха и поразориха. Фън таймс. С имоти се гори още по-интересно, че и на улицата оставаш.
      Last edited by Дебнем на замаушка; 05.01.2020, 14:45.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

        Точно тея са най-уязвими и ипотечката не им е 1000-1500 лева и за колите висят на банката и за силикона на любовницата
        Много от тези са ми ясни! При първия повей гледай кво става, да не си около тях! Съседа за който споменах, въпреки че е скромно момче, беше с пъти по-класна кола от моята...но дойде да ми се моли да го отърва от апартамента!
        Ми толкова му е акъла. Фуклее с хубав автомобил на лизинг и с ипотечка и му е загрял врата в един момент. Вратовръзка имаше ли?
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Очаквам Банския "Бабуджер" /това не е обидно, нека купата да го обясни/
          защо този часовник тиктака в обратна посока Банско?

          Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
          имотьете ке падат! Дръжте кешО у банката!

          https://usdebtclock.org/
          (има едно часовниче в долния ляв ъгъл “money creation”)
          тик-так, тика-така, спестявайте дечица...
          Обезценяване и изчистване на дълга най-лесно се получава след здрава инфлация и обезценяване на парите.

          "Lemon's"
          В Банско защо този часовник тиктака в другата посока? Би ли ни обяснил, не го считай за заяждане /понеже някой като те пита за Банско и ти го обявяваш за заяждане/, а и въпреки всичко имаш уважението ми понеже си от стар революционен край. В механата на дядо Пене има мноооого Стара карта Банско е с огромен кръг колкото на София, което ме учуду. Дали и сега няма да стане това, София да гони Банско по цени на НИ? Как мислиш?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lefti Разгледай мнение

            +1 Класика в жанра. Тия, дето най си верват при растеж се справят добре, ама като удари цунамито са като застреляни, щото тва не им е влизало в бизнес плана. В България има масово изхвърляне в ламарини и поне половината народ се надценява в покупките на автомобили. Същото се отнася и за ипотеките. Просто психологията ни е такава - искаме да изглеждаме имотни и преуспели и да избием комплекси, често завещани от родителите ни.

            В същото време средата, която обитаваме е ужасна. Собствеността на българина свършва до входната врата и дори в блокове в скъпи квартали има проблеми в събирането на смешни суми за елементарни ремонти. Не е виц, когато Сталоун е бил в България и разхождайки се из софийския Лозенец му е било казано, че това е най-елитния квартал в София, а той е отвърнал, че повече му прилича на най-обикновено гето.
            Сбъркали са. Трябвало е да го разведат из Папура. Те са го уплашили с този Лозенец. Не е като булевард Холивуд и Бевърли хилс.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от direktor4eto Разгледай мнение
              Някой коментира защо немците живеят повече под наем. Не знам за тях, но в друг европейски град където съм живял, където апартамента ти е 250К евро а наема 800, не купуваш защото нямаш 20те процента самоучастие, чисто и просто. Там всеки искаше (и културално е прието да си имаш все нещо), но нямаше пари. А започваш инженер от елитен университет с 1400 евро след като си минал поне една година стажант. Не е всичко розово и там.
              Нали не мислиш че при нас би станало нещо различно от това ? Шефовете на системата имат изгода от наематели, а не от самодостатъчни собственици... Вариантите за постигане на това са разнопосочни - бонбончета и сопи...
              Едно къще в Пуевенско, 100 квадрата розав домат и пипер , 10 кокошки и 1 прасЕ и не моат да ме барнат....

              ПП Всъщност ипотеката би била по-мотивираща за всеки работник. Всеки ще е примерен на макс.
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.01.2020, 14:42.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


                В обозримо бъдеще това е абсолютно невъзможно. Банките където живея (ЕС) дават 30 годишни ипотеки с фиксирана на 3% лихва, въпрос на време е същото да се случи в БГ.
                Щом казваш!
                Аз знам за нещо което се е случвало,
                много банки в САЩ получиха апарти раздавани за тях стотици хиляди долари в ипотеки,
                а получиха тухли за няколко десетки. Та не винаги банките са печеливши тези смели банки
                да не са бъдещите Леман Брадърс? Кво ги боли мениджърите, важното е да направят таргета?
                Както писах и по-преди много хора бяха така категорични и 2008-2009г и това лично на
                мен ми харесва

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Финландската професорка или някой пенсиониран генерал ще ти звъннат и кажат Левчо спасявай ни че закъсахме....:-)
                  Мисля че Бота и Полакс не са наясно какви са съседите в конкретните сгради....
                  По Ливадите може да има такива случки ама какво ми пука като и без пари да ми го дават няма да го взема....
                  Не е толкова трудно, как да не са наясно. Да не са деца. Това се опитвам да им кажа. Финландската професорка едва ли не ме гледаше като навлек, аз пък и апарта и искам да купя.
                  Ботич, аз не съм мелеонер с десетки милиони за да изкупя кооперация в Крива река. За съжаление.
                  Last edited by bulgarian lev; 05.01.2020, 14:30.
                  Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                    Ако лихвите по ипотеките стане 5-6% какво ще стане с НИ?

                    В обозримо бъдеще това е абсолютно невъзможно. Банките където живея (ЕС) дават 30 годишни ипотеки с фиксирана на 3% лихва, въпрос на време е същото да се случи в БГ.

                    Коментар


                    • Някой коментира защо немците живеят повече под наем. Не знам за тях, но в друг европейски град където съм живял, където апартамента ти е 250К евро а наема 800, не купуваш защото нямаш 20те процента самоучастие, чисто и просто. Там всеки искаше (и културално е прието да си имаш все нещо), но нямаше пари. А започваш инженер от елитен университет с 1400 евро след като си минал поне една година стажант. Не е всичко розово и там.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Ей ти рецепта за закъсване. Ушил се е с кредити в бизнеса щото е решил да се разраства после обаче пазарите спихват, а кредита остава, решава да продава или тегли ипотека да спасява бизнеса и не успява...
                        Тази рецепта се следва и прилага. Имаше я, сега пак ще я има.
                        Има и други, но няма да ти ги пиша.
                        +1 Класика в жанра. Тия, дето най си верват при растеж се справят добре, ама като удари цунамито са като застреляни, щото тва не им е влизало в бизнес плана. В България има масово изхвърляне в ламарини и поне половината народ се надценява в покупките на автомобили. Същото се отнася и за ипотеките. Просто психологията ни е такава - искаме да изглеждаме имотни и преуспели и да избием комплекси, често завещани от родителите ни.

                        В същото време средата, която обитаваме е ужасна. Собствеността на българина свършва до входната врата и дори в блокове в скъпи квартали има проблеми в събирането на смешни суми за елементарни ремонти. Не е виц, когато Сталоун е бил в България и разхождайки се из софийския Лозенец му е било казано, че това е най-елитния квартал в София, а той е отвърнал, че повече му прилича на най-обикновено гето.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Наистина ли мислиш, че по ипотеките лихвите ще минат 10% и че ще има 9% по депозити в близките 20-30 години ?
                          Броят сделки 2012 не е чак толкова по-малък от сега.

                          Всъщност не съм прав знам за няколко страни където лихвите по депозитите са 10-20%... е през периода валутите им се обезцениха 2-3 пъти....Детайли....
                          Малко вероятно е без богатите да развържат парите и започнат да делят с бедните. Но с колкото се вдигнат депозитите с толкова ипотеките. Това е заложено и поне не може да се променя от банките едностранно освен при изключителна случка.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Я вижте нещо по вашата специалност влакогонци:
                            https://blitz.bg/ikonomika/nash-astr...ews718768.html
                            отчаяно

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение
                              Вижте във бъдещата "мухлясала тема" как Леля интелигентно бие Купата по главата:



                              Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
                              https://usdebtclock.org/

                              Гледам тука как цъкат цифрите забързано. На данъкоплатец се падат по $187000. Тоз дълг няма плащане. Кой и как ще плаща сметката се пита? Отговорът е: Ами печата се по-бързо от часовника. Колко много хартия ще напечатат тия пичове, не е истина.

                              Обезценяване и изчистване на дълга най-лесно се получава след девалвация
                              на парите.

                              " Lelq":
                              Не знам ти отражението или действителността беше , ма не ми е и важно това . Та се чудя каква е тази паника , дето те е обзела?! От нея файда няма . Не гледай привидното. Животът е илюзия и някои са много добри ! Илюзионисти Като те чета , имам чувството , че всеки момент ще се разболееш . Дано НЕ! Погрижи се за вътрешният си мир . В крайна сметка , ти нали си устроен във влака , що гледаш към перона с неговата флора , фауна и микроби ? Май влака ти не е бърз , а пътнически ?

                              Например , аз не гледам гари , перони и т.н. Купила съм си баш когато е трябвало и е било почти без пари , а широко , с високи тавани , качествено строителство и страхотно изпълнение и го ползвам вече 9861 дни и няколко часа . Толкова е здраво и стабилно , че още не се нуждае от основен ремонт . Нямаш представа , какво удоволствие е да се прибираш всеки ден в собствеността си !
                              Когато се чувстваш уютно , когато е обляно в слънце /изложението/, сигурно и красиво е , при това точно там където го искаш , не ти се налага да се занимаваш с други собственици , наемодатели , наематели , брокери ..... и всяко подобна паплач . Да свикваш с цени или да правиш компромис с желанията и нуждите си . Понякога , за разнообразие може да хвърлиш едно око на пазара , дори да си поиграеш , ей така , виртуално . Събираш инфо , систематизираш го , правиш статистика , гледаш кой за какво се бори и КАК най -вече После ти писва и спираш да се занимаваш с тъпоти , макар и забавни . И потъваш в уюта на собственият си дом . И хич и не ти пука за пазара на НИ .
                              Та успокой се малко . Почини си и се наслади на имота си . Все ще има малко уют и топлинка в него .
                              "
                              На мен ми се струва че бие перонци по главата, де се успокояват колко е изгодно да се живее под наем.

                              Коментар


                              • Я вижте нещо по вашата специалност влакогонци:
                                https://blitz.bg/ikonomika/nash-astr...ews718768.html

                                Коментар

                                Working...
                                X