IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Правя го постоянно. Тук се обърка сериозно. Както винаги и сега има отстъпки но такива цифри няма,... и всъщност никога не е имало дори 2008-9 в указаният период.
    Предполагам грешката ти идва щото често брокерите ползват една и съща обява за различни имоти.... вадят вкарват гаражи в цената... Мръсни номера...
    Пусни да видим този от 270 на 180 например ?
    Парцелчетата първи падат когато строителите усетят дебелия край:В Драгалевци и Витоша има сума ти апартаменти с по -15%-20%
    2-3 парцела в Лозен и околия са с по над 60% намаление... интересно

    А тези, които са най-най-интересни, защото има и по-интересни от горните, естествено няма да ги пусна тук, но с малко мерак, ще си ги намериш

    Ясно е, че каквото и да напиша ще го обявите за анекдотично, но за мен е очевидна ситуацията
    Last edited by Дебнем на замаушка; 05.01.2020, 20:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
      Направете си експеримента да разгледате посоката на цените за интересните ви райони с имот. Доста е любопитно, как имоти почнали на 130 хиляди евро в момента са на 90000 (с възможност за коментар), а тези от 300000 са на 210000... 270000 на 180000 и т.н. Май се задава пазара на купувачите и тези промени в цените са от последните 7-8 седмици.
      Правя го постоянно. Тук се обърка сериозно. Както винаги и сега има отстъпки но такива цифри няма,... и всъщност никога не е имало дори 2008-9 в указаният период.
      Предполагам грешката ти идва щото често брокерите ползват една и съща обява за различни имоти.... вадят вкарват гаражи в цената... Мръсни номера...
      Пусни да видим този от 270 на 180 например ?
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.01.2020, 20:08.

      Коментар


      • Направете си експеримента да разгледате посоката на цените за интересните ви райони в София в имот.бг . Доста е любопитно, как имоти почнали на 130 хиляди евро в момента са на 90000 (с възможност за коментар), а тези от 300000 са на 210000... 270000 на 180000 и т.н. Май се задава пазара на купувачите и тези промени в цените са само от последните 7-8 седмици. Не ми се мисли лятото какво ще е

        Освен това си мисля, че по центъра на София bnb-тата се понаиграха, защото 15-20% от обявите са на действащи AirBnB-та.
        Last edited by Дебнем на замаушка; 05.01.2020, 20:05.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Песи сигурен ли си че може да различиш домат от пипер и кокошка от прасе?
          Ех Бай Пеше, пусна в дълбокото с трудна задача. Виж обаче моа да натискам копчета край Дунав. Ако удариш едно рамо мое да мина и без агрочаста и тва ми е шанса да се измъкна от гетото София :-)
          ПП Тамън че мое да ме трансферирате у заводският бридж отбор, че мноо ги бия в Западната лига. Един келнер да повдигне малко нивото на заводО :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
            Я вижте нещо по вашата специалност влакогонци:
            https://blitz.bg/ikonomika/nash-astr...ews718768.html
            Шаманството се е прехвърлило при повишителите ?
            Вярно е че трябва голямо факирство да излязат сметките на плюс
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

              Едни от най-богатите хора, които познавам, като ги видиш, ще кажеш, че са някакви съвсем обикновени, даже очукани хорица. Разни коли на 15+ години карат най-безцеремонно, дънчици и пуловерчета, а в същото време въртят десетки милиони зад кулисите. И всичко това се прави с цел да не се привлича излишно внимание, да се държи по-low profile, защото са разумни и знаят, че не е готино да не се набиваш на очи с парите си, да не говорим колко "приятели" си създаваш. Останалите "богати" обикновено са пионки на такива незнайни герои.

              Вижте примерно на БСП политиците даже. Забележете кой се вози с френска кола на 25 години и си помислете дали тоя човек просто няма пари да си купи нов мерцедес, който да вкарва скрития си 1200 квадратни метра палат...

              А Грую от село, с беемве седма серия и napapirj и прочие изцепки, у квартал Витоша, с 5 кредита и "марков" часовник за 1000 лв - ще пусна сълзица за тея смешковци. Ама какво да им обясняваш - поколения ще минат докато овчарчетата от прованса придобият класа и аристократизъм (ако изобщо някога стане).
              Историята не казва на 04.01.1878г руските войски начело с генерал гурко да са заварили някакъв елит или аристокрация в София.След 142г обаче София се напълни с елит и аристокрация.Беемвета кара само Грую от село а силикон в джуките и циците си слагат само селянките.Сафийските курви са елитни знаят по три четири езика и имат по три висши.Колко пъти да обяснявам че месторождението и местоживеенето не са причината за проблемите в главата и поведението.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                Вратовръзки не
                Фланелки: Хуго Бос
                дънки: Армани
                яке: Napapijri
                Едни от най-богатите хора, които познавам, като ги видиш, ще кажеш, че са някакви съвсем обикновени, даже очукани хорица. Разни коли на 15+ години карат най-безцеремонно, дънчици и пуловерчета, а в същото време въртят десетки милиони зад кулисите. И всичко това се прави с цел да не се привлича излишно внимание, да се държи по-low profile, защото са разумни и знаят, че не е готино да не се набиваш на очи с парите си, да не говорим колко "приятели" си създаваш. Останалите "богати" обикновено са пионки на такива незнайни герои.

                Вижте примерно на БСП политиците даже. Забележете кой се вози с френска кола на 25 години и си помислете дали тоя човек просто няма пари да си купи нов мерцедес, който да вкарва скрития си 1200 квадратни метра палат...

                А Грую от село, с беемве седма серия и napapirj и прочие изцепки, у квартал Витоша, с 5 кредита и "марков" часовник за 1000 лв - ще пусна сълзица за тея смешковци. Ама какво да им обясняваш - поколения ще минат докато овчарчетата от прованса придобият класа и аристократизъм (ако изобщо някога стане).

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                  Абе човек, като те чета направо се чудя
                  дали някога отново ще си купя апартамент където и да е?
                  Направо "къртиш мивки" с описанията
                  Не е виновен той.Такава е ''елитната'' действителност из всичките южни гета на София.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                    Хаха - да, да те вземат с кола от ГМ си е класическо! Още по-интересно е с такси като тръгнеш - 2 пъти съм ходил натам с такси, за да не си цапам колата - и двата пъти се затриха шофьорите. Единия затъна в някаква кал (че нали и те карат без гуми), та някакви местни "елитни граждани" ни бутаха, че бяхме задръстили "основната пътна артерия" в квартала... Бутат те, кал хвърчи, майки с колички минават през гьоловете, навили крачоли - Ъндърграунд все едно гледаш, военна обстановка някаква.

                    Това 21 век е даже в по-елитната част (дипломатическата хаха) - ходи от другата страна да видиш примерно на Йордан Стубел или на Слав Караславов какви е кални овчарници или по-надолу Яна Язова какво е бомбоубежище бетонно - ако видиш дърво някъде или здрав тротоар - пусни тото, че си късметлия. Там един бизнес партньор имаше голям апартамент строен около 2000 - живееше на 6-ти етаж БЕЗ АСАНСЬОР. Ебаси лукса.
                    Абе човек, като те чета направо се чудя
                    дали някога отново ще си купя апартамент където и да е?
                    Направо "къртиш мивки" с описанията

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Ми толкова му е акъла. Фуклее с хубав автомобил на лизинг и с ипотечка и му е загрял врата в един момент. Вратовръзка имаше ли?
                      Вратовръзки не
                      Фланелки: Хуго Бос
                      дънки: Армани
                      яке: Napapijri

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        И аз имам приятели тама.Има една улица 21 век ужас.Като ходя до тях идват на метрото на Гемето да ме вземат,Някакъв ад е там.Единия продаде и се махна вече.Там не бих живял пари да ми дават кал мизерия коли папур
                        Хаха - да, да те вземат с кола от ГМ си е класическо! Още по-интересно е с такси като тръгнеш - 2 пъти съм ходил натам с такси, за да не си цапам колата - и двата пъти се затриха шофьорите. Единия затъна в някаква кал (че нали и те карат без гуми), та някакви местни "елитни граждани" ни бутаха, че бяхме задръстили "основната пътна артерия" в квартала... Бутат те, кал хвърчи, майки с колички минават през гьоловете, навили крачоли - Ъндърграунд все едно гледаш, военна обстановка някаква.

                        Това 21 век е даже в по-елитната част (дипломатическата хаха) - ходи от другата страна да видиш примерно на Йордан Стубел или на Слав Караславов какви е кални овчарници или по-надолу Яна Язова какво е бомбоубежище бетонно - ако видиш дърво някъде или здрав тротоар - пусни тото, че си късметлия. Там един бизнес партньор имаше голям апартамент строен около 2000 - живееше на 6-ти етаж БЕЗ АСАНСЬОР. Ебаси лукса.
                        Last edited by Дебнем на замаушка; 05.01.2020, 15:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                          Абе, даже някои от тях спряха и да са толкова категорични. Писах ви скоро за моя приятел, дето шитна някакъв "нов прекрасен" във Витоша, който щеше да изплаща още 15-20 години, че да излезе под наем и да чака мизерията. Братовчеда на жената, сега по празниците като се видяхме, ме пита дали нямам някой подчинен във фирмата, дето да си търси нещо като неговия "нов прекрасен" във Витоша - предпочитал да го продаде вече неговия, след като живя 5 месеца в него. Викам - не (а и да набутам някой от подчинените си в такава схема е доста глупаво), обаче го питах "защо го продаваш - нали го направи супер-лукс, с дизайнерски проект"? Сещайте се какво ми отговори... Страх го е дали ще му се запази лихвата и е открил, че Витоша е пълна трагедия като място за живеене. Цените му изглеждат атрактивни за излизане от тази схема и е готов човека.

                          Но това е точно като 2008 БФБ - помните как разбирачите викаха - споко, няма как да падне нищо. Хитрите продадоха бързо, минаха в други активи и злато, а "категоричните" им гръмнаха репата, и тия от тях, които не се самоубиха, се поразведоха и поразориха. Фън таймс. С имоти се гори още по-интересно, че и на улицата оставаш.
                          И аз имам приятели тама.Има една улица 21 век ужас.Като ходя до тях идват на метрото на Гемето да ме вземат,Някакъв ад е там.Единия продаде и се махна вече.Там не бих живял пари да ми дават кал мизерия коли папур

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Песи сигурен ли си че може да различиш домат от пипер и кокошка от прасе?
                            Хаххах

                            Коментар


                            • Някой мисли ли си, че 55% от немците нямат пари и затова са под наем, а 95% от белите българи са червиви с пари и си имат собствено жилище.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Нали не мислиш че при нас би станало нещо различно от това ? Шефовете на системата имат изгода от наематели, а не от самодостатъчни собственици... Вариантите за постигане на това са разнопосочни - бонбончета и сопи...
                                Едно къще в Пуевенско, 100 квадрата розав домат и пипер , 10 кокошки и 1 прасЕ и не моат да ме барнат....

                                ПП Всъщност ипотеката би била по-мотивираща за всеки работник. Всеки ще е примерен на макс.
                                Песи сигурен ли си че може да различиш домат от пипер и кокошка от прасе?

                                Коментар

                                Working...
                                X