IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
    Я вижте нещо по вашата специалност влакогонци:
    https://blitz.bg/ikonomika/nash-astr...ews718768.html
    отчаяно

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение
      Вижте във бъдещата "мухлясала тема" как Леля интелигентно бие Купата по главата:



      Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
      https://usdebtclock.org/

      Гледам тука как цъкат цифрите забързано. На данъкоплатец се падат по $187000. Тоз дълг няма плащане. Кой и как ще плаща сметката се пита? Отговорът е: Ами печата се по-бързо от часовника. Колко много хартия ще напечатат тия пичове, не е истина.

      Обезценяване и изчистване на дълга най-лесно се получава след девалвация
      на парите.

      " Lelq":
      Не знам ти отражението или действителността беше , ма не ми е и важно това . Та се чудя каква е тази паника , дето те е обзела?! От нея файда няма . Не гледай привидното. Животът е илюзия и някои са много добри ! Илюзионисти Като те чета , имам чувството , че всеки момент ще се разболееш . Дано НЕ! Погрижи се за вътрешният си мир . В крайна сметка , ти нали си устроен във влака , що гледаш към перона с неговата флора , фауна и микроби ? Май влака ти не е бърз , а пътнически ?

      Например , аз не гледам гари , перони и т.н. Купила съм си баш когато е трябвало и е било почти без пари , а широко , с високи тавани , качествено строителство и страхотно изпълнение и го ползвам вече 9861 дни и няколко часа . Толкова е здраво и стабилно , че още не се нуждае от основен ремонт . Нямаш представа , какво удоволствие е да се прибираш всеки ден в собствеността си !
      Когато се чувстваш уютно , когато е обляно в слънце /изложението/, сигурно и красиво е , при това точно там където го искаш , не ти се налага да се занимаваш с други собственици , наемодатели , наематели , брокери ..... и всяко подобна паплач . Да свикваш с цени или да правиш компромис с желанията и нуждите си . Понякога , за разнообразие може да хвърлиш едно око на пазара , дори да си поиграеш , ей така , виртуално . Събираш инфо , систематизираш го , правиш статистика , гледаш кой за какво се бори и КАК най -вече После ти писва и спираш да се занимаваш с тъпоти , макар и забавни . И потъваш в уюта на собственият си дом . И хич и не ти пука за пазара на НИ .
      Та успокой се малко . Почини си и се наслади на имота си . Все ще има малко уют и топлинка в него .
      "
      На мен ми се струва че бие перонци по главата, де се успокояват колко е изгодно да се живее под наем.

      Коментар


      • Я вижте нещо по вашата специалност влакогонци:
        https://blitz.bg/ikonomika/nash-astr...ews718768.html

        Коментар


        • Вижте във бъдещата "мухлясала тема" как Леля интелигентно бие Купата по главата:



          Първоначално изпратено от cupwinner Разгледай мнение
          https://usdebtclock.org/

          Гледам тука как цъкат цифрите забързано. На данъкоплатец се падат по $187000. Тоз дълг няма плащане. Кой и как ще плаща сметката се пита? Отговорът е: Ами печата се по-бързо от часовника. Колко много хартия ще напечатат тия пичове, не е истина.

          Обезценяване и изчистване на дълга най-лесно се получава след девалвация
          на парите.

          " Lelq":
          Не знам ти отражението или действителността беше , ма не ми е и важно това . Та се чудя каква е тази паника , дето те е обзела?! От нея файда няма . Не гледай привидното. Животът е илюзия и някои са много добри ! Илюзионисти Като те чета , имам чувството , че всеки момент ще се разболееш . Дано НЕ! Погрижи се за вътрешният си мир . В крайна сметка , ти нали си устроен във влака , що гледаш към перона с неговата флора , фауна и микроби ? Май влака ти не е бърз , а пътнически ?

          Например , аз не гледам гари , перони и т.н. Купила съм си баш когато е трябвало и е било почти без пари , а широко , с високи тавани , качествено строителство и страхотно изпълнение и го ползвам вече 9861 дни и няколко часа . Толкова е здраво и стабилно , че още не се нуждае от основен ремонт . Нямаш представа , какво удоволствие е да се прибираш всеки ден в собствеността си !
          Когато се чувстваш уютно , когато е обляно в слънце /изложението/, сигурно и красиво е , при това точно там където го искаш , не ти се налага да се занимаваш с други собственици , наемодатели , наематели , брокери ..... и всяко подобна паплач . Да свикваш с цени или да правиш компромис с желанията и нуждите си . Понякога , за разнообразие може да хвърлиш едно око на пазара , дори да си поиграеш , ей така , виртуално . Събираш инфо , систематизираш го , правиш статистика , гледаш кой за какво се бори и КАК най -вече После ти писва и спираш да се занимаваш с тъпоти , макар и забавни . И потъваш в уюта на собственият си дом . И хич и не ти пука за пазара на НИ .
          Та успокой се малко . Почини си и се наслади на имота си . Все ще има малко уют и топлинка в него .
          "

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
            Добре, аз съм си казал мнението, че пазара отива към киреча и то е видно и от цени, и от промоции, и от изтрезняването на купувачите и подготовката на банките за март месец.

            Ама друг въпрос ме мъчи - какъв е тоя мерак да изкарат Витоша “елитен” и “желан” квартал? Кой човек с всичкия си ще живее в тоя калищарник, дето няма една градинка, тротоар, няма транспорт и улиците (където ги има) не са мити НИКОГА. Където задръстването е 24/7 по симеоновско 1/2 от квартала диша неописуем отровен смог.

            Аз лично нямам познат, който да не е изревал от там, даже някои новодомци набързо решиха да продават след големите си мераци, като видяха колко е елитно и хубаво там, ама в същото време брокерите обясняват как това е много едно много хубаво място и рекламират усилени разни измислени “сгради на годината” на 50 метра от околвръстното и симеоновско...

            Изобщо, в тая държава сграда на годината по същия начин както се взима Мис България ли се случва? Въпросът е риторичен.
            +1
            И не е само Витоша, опитват се да изкарат елитни много други квартали Ливадите, Вадите /те пък били на 50м от Парадайса е и кво ме грее/
            Павлово и още и още...

            Коментар


            • Добре, аз съм си казал мнението, че пазарът отива към киреча и то е вече видно от:
              1. цени надолу
              2. промоции на ново строителство
              3. изтрезняването на купувачите и заемането на изчаквателна позиция или пълното им отказване от участие в пазара
              4. огромния брой построени жилищни единици (и още и още нови разрешителни)
              5. подготовката на банките да вдигат лихви от март месец
              6. рецесията, която начева в Европа
              Но друг въпрос ме забавлява - какъв е тоя мерак да изкарат Витоша “елитен” и “желан” квартал? Кой човек с всичкия си, с някакви адекватни възможности, ще живее в тоя микс от бетон и калищарник, дето няма една градинка, един читав тротоар, паркирането е кой където свари, няма транспорт и улиците (където ги има) не са мити НИКОГА. Където задръстването е 24/7 по симеоновско 1/2 от квартала диша неописуем отровен смог?Защо този квартал, за по-лесна асоциация не се нарича “Манастирски Ливади Запад - 2ра част”? Ааа, забравих - няма да е подходящо, защото (около) ливадиту поне има някакъв ТРАНСПОРТ.

              Аз лично, нямам познат, който да не е изревал от Витоша - собственик или наемател, няма значение. Даже някои новодомци набързо решиха да продават след големите си мераци и ремонти, като видяха колко е елитно и хубаво там, да не се окажат последните набутани. А в същото време брокерите обясняват как това е едно много хубаво място и рекламират усилено разни измислени “сгради на годината” на 50 метра от околвръстното и симеоновско...

              Изобщо, в тая държава сграда на годината по същия начин както се взима Мис България ли се случва? Въпросът е риторичен.
              Last edited by Дебнем на замаушка; 05.01.2020, 14:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Пуснах ти графиките - на тях увеличение няма. Не разбирам за какво извъртане пишеш. Видно е черно на бяло.
                Е нали ти написах на тва. - пишман ипотекарите потъват и ще има преразпределение и окрупняване на собствеността и увеличаване на броят наематели. Основно в нежеланите квартали. Там са най-много ипотекари и със слаби възможности.... Всеки повей може да е ураган за тях. В желаните квартали трябва да е много сериозна буря да събори тамошен ипотекар доколкото го има.... Левчо ще му помогне/спаси...Нали е лекар :-)
                ПП Не знам как да го опиша - в подземните гаражи като погледна какви са колите на съседите не разбирам как тези хора биха закъсали. 90% са над 50К чисто нови, а може би 1/3 са 100-200К - БМВ-та всички хиксове, 7-ма серия, Нисан ГТ-Р, Мустанг, Ауди-та големите серии да не изреждам всичко. Приемам че са лизингови, но пак който може да си позволи подобно нещо / аз не мога щото мисля че е тъпо и тулите всичко изядоха/ не проумявам как 1000-1500 лева месечна ипотечка може да ги събори....
                Те така или иначе не са ипотекари с по 1-2 такива апарта макс в сграда...
                Ей ти рецепта за закъсване. Ушил се е с кредити в бизнеса щото е решил да се разраства после обаче пазарите спихват, а кредита остава, решава да продава или тегли ипотека да спасява бизнеса и не успява...
                Тази рецепта се следва и прилага. Имаше я, сега пак ще я има.
                Има и други, но няма да ти ги пиша.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  ПП Не знам как да го опиша - в подземните гаражи като погледна какви са колите на съседите не разбирам как тези хора биха закъсали. 90% са над 50К чисто нови, а може би 1/3 са 100-200К - БМВ-та всички хиксове, 7-ма серия, Нисан ГТ-Р, Мустанг, Ауди-та големите серии да не изреждам всичко. Приемам че са лизингови, но пак който може да си позволи подобно нещо / аз не мога щото мисля че е тъпо и тулите всичко изядоха/ не проумявам как 1000-1500 лева месечна ипотечка може да ги събори....
                  Те така или иначе не са ипотекари с по 1-2 такива апарта макс в сграда...
                  Точно тея са най-уязвими и ипотечката не им е 1000-1500 лева и за колите висят на банката и за силикона на любовницата
                  Много от тези са ми ясни! При първия повей гледай кво става, да не си около тях! Съседа за който споменах, въпреки че е скромно момче, беше с пъти по-класна кола от моята...но дойде да ми се моли да го отърва от апартамента!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Lemon's Разгледай мнение

                    Да знам, тези квартали и още някой следя отдавна,
                    в началото на 2016 имаше само 30 обяви в Иван Вазов
                    в началото на 2017 драстично се увеличи предлагането!
                    Но както съм забелязал ти имаш способноста да извърта; нещата,
                    както а теб ти е интереса и не отговори на въпроса:
                    Ако лихвите по ипотеките стане 5-6% какво ще стане с НИ?
                    Пуснах ти графиките - на тях увеличение няма. Не разбирам за какво извъртане пишеш. Видно е черно на бяло.
                    Е нали ти написах на тва. - пишман ипотекарите потъват и ще има преразпределение и окрупняване на собствеността и увеличаване на броят наематели. Основно в нежеланите квартали. Там са най-много ипотекари и със слаби възможности.... Всеки повей може да е ураган за тях. В желаните квартали трябва да е много сериозна буря да събори тамошен ипотекар доколкото го има.... Левчо ще му помогне/спаси...Нали е лекар :-)
                    ПП Не знам как да го опиша - в подземните гаражи като погледна какви са колите на съседите не разбирам как тези хора биха закъсали. 90% са над 50К чисто нови, а може би 1/3 са 100-200К - БМВ-та всички хиксове, 7-ма серия, Нисан ГТ-Р, Мустанг, Ауди-та големите серии да не изреждам всичко. Приемам че са лизингови, но пак който може да си позволи подобно нещо / аз не мога щото мисля че е тъпо и тулите всичко изядоха/ не проумявам как 1000-1500 лева месечна ипотечка може да ги събори....
                    Те така или иначе не са ипотекари с по 1-2 такива апарта макс в сграда...
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 05.01.2020, 13:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Според мен причината е че така ги възпитават немците. Да нямат собственост и да си плащат според възможностите и да си гледат професионалното развитие и семейството, а не да правят тънки сметки дали ако купят и плащат 20-30г ипотека няма да им излезе 50€ по евтино.
                      Хем са притиснати да работят без да мрънкат, хем всички усилия са им за развитие, а не за дребна далавера. Като че ли всички печелят повече - и държавата, и хората, и банките. Имали хартиена задлъжнялост - ами тя се плаща от другите. Крадат им ресурсите на 3-тите страни - и човешки и природни богатства. Жалкото е че ние сме от 3-тите страни.
                      С това строителство и ипотеките крадат БЪДЕЩЕТО на поредното младо поколение дръзнало да остане в БГ. То не че има много ама го обират до шушка - за 3 стайчета 20 години робство при това доброволно, че и се хвалят колко добри роби са станали.
                      Евала за пропагандата - уникално добра е. А ако зачекна темата за качеството на кофторите. Направо си даваш парите за нов излъскан боклук
                      Съгласен с почти всичко Бота...
                      Мисля че при следващите поколения този начин на живот ще ни бъде вкаран в тиквите....Било от училище или от нета, Тв-то и всякакви промивки...
                      Няма мърдане.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Колко са били 2012 знаеш ли ? или 2014 ?или 2008 ? Изкарваш цифра която не е сравнена с нищо и имаш субективно мнение, че ти се струват много....
                        Да знам, тези квартали и още някой следя отдавна,
                        в началото на 2016 имаше само 30 обяви в Иван Вазов
                        в началото на 2017 драстично се увеличи предлагането!
                        Но както съм забелязал ти имаш способноста да извърта; нещата,
                        както а теб ти е интереса и не отговори на въпроса:
                        Ако лихвите по ипотеките стане 5-6% какво ще стане с НИ?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Трябва да се разровя, да намеря поне по 5 закъсали ипотекаря в двата квартала. Да отърва поне един от мъките му.
                          Представяш ли си - паникьосан ипотекар разлепил обяви на входа - продава се, спешно!
                          Лев ти майтап си правиш ама на мен буквално всеки ден 2010-14г ми предлагаха нещо - коли най вече, ланци, апартаменти, къщи.
                          В кварталите като изток, докторската, вазов са рядко ипотечковци - там се купува с немъчени пари. Далаверка, наследство, печалба от тотото.
                          Да ти казвам ли 2-3 кооперации недовършени в крива река ли как беше с/у ВМА.
                          По добре там да изкупиш цяла кооперация и да отдаваш под наем а не парченца тук там по 1 апарамент. Така или иначе търсиш нишата медицински кадри - бъдещи за наем
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Трябва да се разровя, да намеря поне по 5 закъсали ипотекаря в двата квартала. Да отърва поне един от мъките му.
                            Представяш ли си - паникьосан ипотекар разлепил обяви на входа - продава се, спешно!
                            Финландската професорка или някой пенсиониран генерал ще ти звъннат и кажат Левчо спасявай ни че закъсахме....:-)
                            Мисля че Бота и Полакс не са наясно какви са съседите в конкретните сгради....
                            По Ливадите може да има такива случки ама какво ми пука като и без пари да ми го дават няма да го взема....

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Наема ще става все по-изгоден.
                              Имаше онзи ден обява в Хиподрума тристаен голям коптор за 500 лева наем при пазарна цена въпреки че е коптор за тотал ремонт 120-130К+. Това е супер изгодно за наемателя щото все пак може да се живее колкото и да е зле / не е шпакловка и замазка/. Обявата изчезна или е отдаден или може да е била фалшива.
                              Надскачането с последващо закъсване е масово явление изхождайки от статистиките - средна цена около 90К евро на сделките и среден кредит 140К лева / средно 80% финансиране/. Тези хора НЯМАТ пари и как ще ремонтират имота ? Това е живот за десетилетия под напрежение / семейните години/. Недай си боже някаква криза да дойде / знаеш че мнението мие че нас не ни лови... много :-)/
                              По-интересен е въпроса накъде сме се запътили. Добра насока дава положението в Германия. Защо 55% от населението, което е под наем не си купува имот с ипотечка с ФИКСИРАНА лихва под 1% ? Отговора според мен е че живота под наем е по-изгоден за немците....
                              Според мен причината е че така ги възпитават немците. Да нямат собственост и да си плащат според възможностите и да си гледат професионалното развитие и семейството, а не да правят тънки сметки дали ако купят и плащат 20-30г ипотека няма да им излезе 50€ по евтино.
                              Хем са притиснати да работят без да мрънкат, хем всички усилия са им за развитие, а не за дребна далавера. Като че ли всички печелят повече - и държавата, и хората, и банките. Имали хартиена задлъжнялост - ами тя се плаща от другите. Крадат им ресурсите на 3-тите страни - и човешки и природни богатства. Жалкото е че ние сме от 3-тите страни.
                              С това строителство и ипотеките крадат БЪДЕЩЕТО на поредното младо поколение дръзнало да остане в БГ. То не че има много ама го обират до шушка - за 3 стайчета 20 години робство при това доброволно, че и се хвалят колко добри роби са станали.
                              Евала за пропагандата - уникално добра е. А ако зачекна темата за качеството на кофторите. Направо си даваш парите за нов излъскан боклук

                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Остави 2009 тя не е показател за нищо. Цените 2009 са по-високи от тези през 2006 и първата половина на 2007. По-ниски са само от един 12-18 месечен период на менте ръст.... Сега такава случка няма.
                                Дори да се счупи икономиката във варианта който ти приемаш цените на желаните места няма да пострадат значително защото предложенията са лимитирани. В сградите където имам нещо ипотекарите са сумарно 3-5%. Няма кой да продава, няма причина затова, напротив навсякъде съседи искат да купуват от мен.... във всичките сгради - здравей здрасти ще продаваш ли са разговорите...10-тки пъти....Почти няма ново строителство. Единствено наследствени апарти може да излязат. Виж колко оферти има във Вазов....или Докторската....
                                Трябва да се разровя, да намеря поне по 5 закъсали ипотекаря в двата квартала. Да отърва поне един от мъките му.
                                Представяш ли си - паникьосан ипотекар разлепил обяви на входа - продава се, спешно!
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X