IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    и аз но нищо не ми хваща окото
    И при мен така. Но търпение му е майката. Когато-тогава:-)

    Коментар


    • и аз но нищо не ми хваща окото
      препоръка е

      Коментар


      • Имоти с Падащи Цени в Imot.bg – по Град, Район и Тип Имот в град София

        Аз следя тук.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

          В Пловдив има около 5% намаление на офертни цени. В София, за кв. Люлин забелязвам 2-3%.

          За бенчмарк следя панелите на ценралния Люлин. Според мен от крайните квартали ще започне движението


          Резултат от Вашето търсене на:

          Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН,
          Местоположение: град София
          Под райони: ЛЮЛИН - ЦЕНТЪР, ЛЮЛИН 7, ЛЮЛИН 9, ЛЮЛИН 10,
          Особености: Панел
          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

          Средна цена на имотите в извадката: 99801 euro
          Средна цена на кв.м: 1505 euro.
          Потвърждавам панелите ги слагаме като бенчмарк ,следя панелите в няколко квартала широк център София,забелязва се видимо сваляне на надутите цени по офертите за имоти ,панелите също ги надуха много ,в цял свят цените на имотите са в процес на спад ,нека хората не се подвеждат по брокерски лъжи в медиите

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
            ,Темата става все по актуална с днешна дата,понижението на цените на жилищата е в ход
            euribor 6m
            11/28/2022 2.436 %
            около нова година очаквам да е стинал 3%

            ПП майните са сила в строителството и 0 в планирането...там ще има много твърдо приводняване..да не кажа гмуркане.
            Last edited by bertram; 29.11.2022, 20:01.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
              ,Темата става все по актуална с днешна дата,понижението на цените на жилищата е в ход
              В Пловдив има около 5% намаление на офертни цени. В София, за кв. Люлин забелязвам 2-3%.

              За бенчмарк следя панелите на ценралния Люлин. Според мен от крайните квартали ще започне движението


              Резултат от Вашето търсене на:

              Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН,
              Местоположение: град София
              Под райони: ЛЮЛИН - ЦЕНТЪР, ЛЮЛИН 7, ЛЮЛИН 9, ЛЮЛИН 10,
              Особености: Панел
              Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

              Средна цена на имотите в извадката: 99801 euro
              Средна цена на кв.м: 1505 euro.

              Last edited by antani; 29.11.2022, 19:47.

              Коментар


              • ,Темата става все по актуална с днешна дата,понижението на цените на жилищата е в ход

                Коментар


                • БНБ трябва да обяви вдигането на основната лихва утре. За сега се оформя да е около 1.3%. Лихва с такава стойност не е имало от 01.10.2009, когато е била 1.46%
                  https://www.bnb.bg/Statistics/StBIRA...Plus/index.htm
                  Last edited by antani; 29.11.2022, 19:40.

                  Коментар


                  • Когато числата говорят...

                    Според данните от НСИ цените на жилищата в София са се удвоили за последните седем години. За същия период общия паричен доход на домакинствата в София кумулативно е нараснал с 26%.

                    За цялата страна цените на жилищата са нараснали с 71% за същите седем години, докато общият паричен доход на домакинствата е нараснал с 50%. Последното още веднъж подчертава, че докато средно за страната темповете на растеж на цените на жилищата изпреварват в умерена степен тези на доходите и достъпността на жилищата се влошава, то в София темповете на ръст на жилищата са в пъти по-големи от тези на доходите, което води до значително влошаване на достъпността.

                    Съгласно възприетата от Уникредит скала за оценка, жилищата са достъпни в 3% от кварталите в София през третото тримесечие на 2022 г. Умерено недостъпни са 5% от локациите. Сериозно недостъпни са жилищата в 25% от кварталите, докато крайно недостъпни са жилищата в оставащите 66% от локациите.

                    Коментар


                    • Коментар


                      • Целият монтаж на едропанелната сграда се извърши фактически за около 70 смени (85 работни дни) или средно за една смяна се монтираха но 13-14 елемента. По такъв начин едни етаж (с 6 апартамента) се монтира за 11-12 смени.
                        https://sandacite.bg/1958-%D0%BC%D0%...1%D1%8A%D0%BB/ What does “I’m not rich enough to buy cheap things” mean?

                        Коментар


                        • Еластичност на предлагането поради защото дъвкат цена на търсенето 4500https://www.capital.bg/biznes/finansi/2021/09/17/4254260_noviiat_rekordyor_pri_loshite_krediti/Ум царува, ум робува, ум белия делфин...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            То онуй КъПъМъГъ не е кат' тукашното КъПъМъГъ, Цецо!
                            Едни и същи стъкмисти са! Каквото им кажеш - това списват в бумагите!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                              Тези казаха, че в отчета на КТБ няма липси и всичко е 6. Сега казват, че ще има спад на НИ от поне 15%. Значи да очакваме повишение на цените с поне толкова?
                              То онуй КъПъМъГъ не е кат' тукашното КъПъМъГъ, Цецо!
                              Last edited by Julius_BG; 18.11.2022, 18:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение
                                Някой знае ли какво се случва на Пловдивския пазар за имоти? Понеже не съм от този град и нямам никаква идея, за това питам. От две различни места чувам, че цените вече са обърнали тренда...
                                Тренда е обърнат от месеци.Виж обявите продава ударно нарастват на целия пазар,сделките падат и падат,купувачите се изтеглят от пазара ,бойкот на цените,на хората им писна от това спекулативно надуване

                                Коментар

                                Working...
                                X