IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Снежната топка тръгна......

    А щом от НСИ са я засякли - значи е тръгнала баш есента, както говорихме!

    Де ги сега тролчетата?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      рано ти е на теб да влизаш
      изчакай да гърмят строители
      и да почнат да се появяват на акт 14
      Сега погледнах. Има 4-5 имота дето ги гледах 2018г и са си все така недовършени и НЕПРОДАДЕНИ. Че и 50+% отгоре им искат
      Ей този беше 88к€ и е на мнооого хубаво място
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=92nzo2&f1=1
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        рано ти е на теб да влизаш
        изчакай да гърмят строители
        и да почнат да се появяват на акт 14
        Има и такива -

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...nk=92nz73&f1=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          Аз има казвам 50% или цените в лева. ама как така . Ей така и тогава почваме ПАЗАРЛЪКА. Чудя се кога ли ще се навият, че мен и 50% надолу не ме устройват .....
          рано ти е на теб да влизаш
          изчакай да гърмят строители
          и да почнат да се появяват на акт 14
          препоръка е

          Коментар


          • Започна се: Срив в продажбите на имоти в Пловдив, поскъпването им замръзна

            Броят на сключени сделки е по-малък с една трета, намалява и тяхната стойност показват подробни данни от втория по големина град в България

            Жилищата в Пловдив са поскъпнали с едва 0,2% към края на годината спрямо третото тримесечие на годината. Всъщност покачването на общия индекс на цените идва само от продажбата на нови жилища, които са поскъпнали с 3%. Съществуващите имоти обаче са поевтинели с 2,2%.
            Всички сделки с жилища и тяхната стойност

            Срив на броя сключени сделки и тяхната стойност показват подробни данни за Пловдив.

            През последното тримесечие на 2022 година спрямо същия период на 2021 година, общият брой на сделките с жилища под тепетата е намалял с 26%, а общата парична стойност на всички покупко-продажби се е сринала със 17%.

            Имотният пазар е най-ударен от гледна точка на съществуващите жилища. Сдеките за периода октомври-декември 2022 са били с една трета по-малко, отколкото през същите месеци на 2021 година. Сумарно всички сделки са стрували с една четвърт по-малко. На национално ниво

            Броят на сделките с жилища е намалял и на национално ниво. С около 23% по-малко сделки са сключени в последното тримесечие на 2022 година спрямо същия период на предходната година. Спадът спрямо третото тримесечие на годината пък е с 13%. В общи линии данните на национално ниво показват същата тенденция - много по-малко продажби на съществуващи жилища.



            https://blitz.bg/ikonomika/zapochna-...ews944103.html
            Last edited by unimog; 24.03.2023, 17:36.

            Коментар


            • https://www.bloombergtv.bg/a/8-novin...a-bankov-stres
              Акциите на Deutsche Bank се сриват в подновен пристъп на банков стрес

              Deutsche Bank се срина с цели 15%, най-големият спад от първите дни на пандемията през март 2020 г.

              Коментар


              • https://money.bg/property/imotni-sri...zelandiya.html

                Нова Зеландия !!

                40 годишен невиждан СРИВ на имотния пазар !!

                Коментар


                • Опа, ето кой ще плаща сметката - Бизнесът иска 22% ДДС вместо данък "свръхпечалба"


                  https://www.mediapool.bg/biznesat-is...ews346133.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                    https://www.investor.bg/a/534-novini...za-trimesechie

                    Айдееееее

                    Балона се пукааа

                    Пукааа

                    Ръстът на цените на жилищата у нас почти спря, в София те намаляват за тримесечиеНа годишна база покачването на цените се успокоява в повечето големи градове у нас
                    София е единственият голям град у нас, в който цените на жилищата отбелязват спад на тримесечна база с 2,5%, главно заради поевтиняването на новите жилища с 5,3 на сто. При сравнение със същия период на миналата година цените в столицата все още растат с 14 на сто, но темпът на покачването им се забавя значително спрямо ръста от 18,6% през третото тримесечие и 17,3% през второто.

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/a/534-novini...za-trimesechie

                      Айдееееее

                      Балона се пукааа

                      Пукааа

                      Ръстът на цените на жилищата у нас почти спря, в София те намаляват за тримесечиеНа годишна база покачването на цените се успокоява в повечето големи градове у нас

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                        Свиквай,

                        щом парата е у тебе - тепърва ще ти се мазнят. 'продавачите - влакогонци'

                        Или направо почвай да ги клатиш - кажи: "Имам от едно място оферта за 30% надолу от цената", да видим те каква отстъпка ще ти предложат! И колко време ще им трябва да умуват.
                        Аз има казвам 50% или цените в лева. ама как така . Ей така и тогава почваме ПАЗАРЛЪКА. Чудя се кога ли ще се навият, че мен и 50% надолу не ме устройват .....
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                          За разлика от вас, групата на понижителите аз не съм обидил никого и не съм лъгал за нищо.
                          Средната лихва по жилищни кредити в момента е 2.82.

                          Може и да се изпълни прогнозата за до 3%, но и да е малко отгоре, все тая.
                          Цените на имотите не паднаха с 30%, но аз не съм докачлив да търся постове от рода до края на годината цените 30-40-50% надолу.

                          Айде със здраве, че от толкова злоба да не се разболеете нещо.
                          Абре повишителите само обиждате ,ние понижителите сме по-класа .
                          Това е все едно да сравняваш благородник с човек от народа ,от масата ,и то си личи

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                            За разлика от вас, групата на понижителите аз не съм обидил никого и не съм лъгал за нищо.
                            Средната лихва по жилищни кредити в момента е 2.82.

                            Може и да се изпълни прогнозата за до 3%, но и да е малко отгоре, все тая.
                            Цените на имотите не паднаха с 30%, но аз не съм докачлив да търся постове от рода до края на годината цените 30-40-50% надолу.

                            Айде със здраве, че от толкова злоба да не се разболеете нещо.
                            Не тая злоба, искам просто да бъдеш обективен и да помниш, какво си писал! Аз заставам зад прогнозата си че имотите в София ще се сринат с над 30% през 2023-2024г.!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение



                              Ето на това му се вика Гьон-сурат, няма нито една сбъдната прогноза, лъже и манипулира аудиторията, но иначе нас обвинява, че не познаваме! За щастие, обаче всичко е написано черно на бяло и лъжите на Залмокса могат да бъдат разобличени!
                              Благодарско Юлиус
                              За разлика от вас, групата на понижителите аз не съм обидил никого и не съм лъгал за нищо.
                              Средната лихва по жилищни кредити в момента е 2.82.

                              Може и да се изпълни прогнозата за до 3%, но и да е малко отгоре, все тая.
                              Цените на имотите не паднаха с 30%, но аз не съм докачлив да търся постове от рода до края на годината цените 30-40-50% надолу.

                              Айде със здраве, че от толкова злоба да не се разболеете нещо.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                                Това го писах/ме миналата година, вие си правехте оглушки с лаконика и другите унимунита. Над 90% от жилищните са в лева и Euriborа не играе.
                                В същото време, една от най-големите банки спира да определя лихвата по евровите кредити през Euribor. Хахаха.

                                Казах ви, че вдигането на лихвите няма да има голямо отражение върху лихвите в БГ по ипотеки и потреб. през 2022 и 2023. Както и се оказа. И че от това не следва да паднат цените.
                                Средната лихва по ипотеките няма да е над 4% до края на годината. Същото казахме и тогава.
                                За да няма объркване, гледаме този таб: ЛИХВЕНИ ПРОЦЕНТИ И ОБЕМИ ПО САЛДА ПО КРЕДИТИ, РАЗЛИЧНИ ОТ ОВЪРДРАФТ, ЗА СЕКТОР ДОМАКИНСТВА
                                Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                                Значи няма за какво да се притесняваш!
                                Спокойно можеш да четеш само другата тема и да не мяташ уплашен поглед в тая.

                                Иначе ми прави впечатление градацията в %-ите - що така?
                                Първо са били 3% поне до края на 2023 и 3.5% до края на 2024, а сега вече са 4% до края на тази год.
                                Така ли?

                                Ето на това му се вика Гьон-сурат, няма нито една сбъдната прогноза, лъже и манипулира аудиторията, но иначе нас обвинява, че не познаваме! За щастие, обаче всичко е написано черно на бяло и лъжите на Залмокса могат да бъдат разобличени!
                                Благодарско Юлиус

                                Коментар

                                Working...
                                X