IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://money.bg/property/imotni-sri...zelandiya.html

    Нова Зеландия !!

    40 годишен невиждан СРИВ на имотния пазар !!

    Коментар


    • Опа, ето кой ще плаща сметката - Бизнесът иска 22% ДДС вместо данък "свръхпечалба"


      https://www.mediapool.bg/biznesat-is...ews346133.html

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://www.investor.bg/a/534-novini...za-trimesechie

        Айдееееее

        Балона се пукааа

        Пукааа

        Ръстът на цените на жилищата у нас почти спря, в София те намаляват за тримесечиеНа годишна база покачването на цените се успокоява в повечето големи градове у нас
        София е единственият голям град у нас, в който цените на жилищата отбелязват спад на тримесечна база с 2,5%, главно заради поевтиняването на новите жилища с 5,3 на сто. При сравнение със същия период на миналата година цените в столицата все още растат с 14 на сто, но темпът на покачването им се забавя значително спрямо ръста от 18,6% през третото тримесечие и 17,3% през второто.

        Коментар


        • https://www.investor.bg/a/534-novini...za-trimesechie

          Айдееееее

          Балона се пукааа

          Пукааа

          Ръстът на цените на жилищата у нас почти спря, в София те намаляват за тримесечиеНа годишна база покачването на цените се успокоява в повечето големи градове у нас

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Свиквай,

            щом парата е у тебе - тепърва ще ти се мазнят. 'продавачите - влакогонци'

            Или направо почвай да ги клатиш - кажи: "Имам от едно място оферта за 30% надолу от цената", да видим те каква отстъпка ще ти предложат! И колко време ще им трябва да умуват.
            Аз има казвам 50% или цените в лева. ама как така . Ей така и тогава почваме ПАЗАРЛЪКА. Чудя се кога ли ще се навият, че мен и 50% надолу не ме устройват .....
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              За разлика от вас, групата на понижителите аз не съм обидил никого и не съм лъгал за нищо.
              Средната лихва по жилищни кредити в момента е 2.82.

              Може и да се изпълни прогнозата за до 3%, но и да е малко отгоре, все тая.
              Цените на имотите не паднаха с 30%, но аз не съм докачлив да търся постове от рода до края на годината цените 30-40-50% надолу.

              Айде със здраве, че от толкова злоба да не се разболеете нещо.
              Абре повишителите само обиждате ,ние понижителите сме по-класа .
              Това е все едно да сравняваш благородник с човек от народа ,от масата ,и то си личи

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                За разлика от вас, групата на понижителите аз не съм обидил никого и не съм лъгал за нищо.
                Средната лихва по жилищни кредити в момента е 2.82.

                Може и да се изпълни прогнозата за до 3%, но и да е малко отгоре, все тая.
                Цените на имотите не паднаха с 30%, но аз не съм докачлив да търся постове от рода до края на годината цените 30-40-50% надолу.

                Айде със здраве, че от толкова злоба да не се разболеете нещо.
                Не тая злоба, искам просто да бъдеш обективен и да помниш, какво си писал! Аз заставам зад прогнозата си че имотите в София ще се сринат с над 30% през 2023-2024г.!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение



                  Ето на това му се вика Гьон-сурат, няма нито една сбъдната прогноза, лъже и манипулира аудиторията, но иначе нас обвинява, че не познаваме! За щастие, обаче всичко е написано черно на бяло и лъжите на Залмокса могат да бъдат разобличени!
                  Благодарско Юлиус
                  За разлика от вас, групата на понижителите аз не съм обидил никого и не съм лъгал за нищо.
                  Средната лихва по жилищни кредити в момента е 2.82.

                  Може и да се изпълни прогнозата за до 3%, но и да е малко отгоре, все тая.
                  Цените на имотите не паднаха с 30%, но аз не съм докачлив да търся постове от рода до края на годината цените 30-40-50% надолу.

                  Айде със здраве, че от толкова злоба да не се разболеете нещо.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Това го писах/ме миналата година, вие си правехте оглушки с лаконика и другите унимунита. Над 90% от жилищните са в лева и Euriborа не играе.
                    В същото време, една от най-големите банки спира да определя лихвата по евровите кредити през Euribor. Хахаха.

                    Казах ви, че вдигането на лихвите няма да има голямо отражение върху лихвите в БГ по ипотеки и потреб. през 2022 и 2023. Както и се оказа. И че от това не следва да паднат цените.
                    Средната лихва по ипотеките няма да е над 4% до края на годината. Същото казахме и тогава.
                    За да няма объркване, гледаме този таб: ЛИХВЕНИ ПРОЦЕНТИ И ОБЕМИ ПО САЛДА ПО КРЕДИТИ, РАЗЛИЧНИ ОТ ОВЪРДРАФТ, ЗА СЕКТОР ДОМАКИНСТВА
                    Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Значи няма за какво да се притесняваш!
                    Спокойно можеш да четеш само другата тема и да не мяташ уплашен поглед в тая.

                    Иначе ми прави впечатление градацията в %-ите - що така?
                    Първо са били 3% поне до края на 2023 и 3.5% до края на 2024, а сега вече са 4% до края на тази год.
                    Така ли?

                    Ето на това му се вика Гьон-сурат, няма нито една сбъдната прогноза, лъже и манипулира аудиторията, но иначе нас обвинява, че не познаваме! За щастие, обаче всичко е написано черно на бяло и лъжите на Залмокса могат да бъдат разобличени!
                    Благодарско Юлиус

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                      И преди го писах- лихвите не свалят цената на имота пряко, а косвено. Ако приемем че 50% от имотите в София се купуват с кредит както писаха преди тук никой няма да спре да си изплаща кредита и да си загуби имота ако му вдигнат със 200 или 300 лева вноската. Тук проблема е друг- високите лихви предизвикват рецесия, от там фалити и съкращения на работни места, съответно някои хора няма да имат доходи да си плащат кредитите и тези имоти ще излезнат на пазара, това съчетано със страха от другите да купуват в несигурни времена ще намали още търсенето. А както знаем цената се определя от търсене и предлагане, та при намалено търсене всеки се сеща накъде ще тръгнат цените.
                      Mitko .

                      Пресъхна ни устата да го говорим това ...ама ей на ипотеки наемче да капе ,на Ви сега наемче ...

                      https://www.investor.bg/a/539-banki-...chayki-sektora
                      Акциите на Deutsche Bank се сриват с близо 14%, повличайки сектора

                      Индексът Stoxx 600 Banks е най-зле представящият се сектор в Европа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                        И пак.... за да не изменяме темата, до колко трябва да ги вдигнат за да паднат имотите в България?
                        На какъв процент гърмят Италия, Гърция?
                        И преди го писах- лихвите не свалят цената на имота пряко, а косвено. Ако приемем че 50% от имотите в София се купуват с кредит както писаха преди тук никой няма да спре да си изплаща кредита и да си загуби имота ако му вдигнат със 200 или 300 лева вноската. Тук проблема е друг- високите лихви предизвикват рецесия, от там фалити и съкращения на работни места, съответно някои хора няма да имат доходи да си плащат кредитите и тези имоти ще излезнат на пазара, това съчетано със страха от другите да купуват в несигурни времена ще намали още търсенето. А както знаем цената се определя от търсене и предлагане, та при намалено търсене всеки се сеща накъде ще тръгнат цените.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                          Пичове ,

                          Трета фирма се обажда днес ,от тия на зеленото да ме пита какво съм бил решил

                          Предния разговор беше оо голям интерес ала бала ,имали продажби ,това не е било никога ,пишат мейли ,натиск ,страшно стана .

                          Не го очаквах честно казано
                          Свиквай,

                          щом парата е у тебе - тепърва ще ти се мазнят. 'продавачите - влакогонци'

                          Или направо почвай да ги клатиш - кажи: "Имам от едно място оферта за 30% надолу от цената", да видим те каква отстъпка ще ти предложат! И колко време ще им трябва да умуват.

                          Коментар


                          • 912E с ддс

                            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...67939797603094
                            В цената е включена цената на паркомясто.
                            Цената е с включено ДДС, включени нотариални такси.
                            Без комисионна!
                            оферта на зелено с някаква печалба - никой не продава е така на загуба преди да е гръмнал балона, а той още не е

                            пускам ви тази обява, за да видите, че като се изключат топ кварталите и малко пуддра... всички приказки как труд, желязо и бетон вдигали себестойността на 1500Е са та''ак работа и ловят шарани на гол бастун.

                            истината е, че в момента маржовета в строителството са повече от добри и със замръзването на пазара ще има и оферти като горната

                            какво кв левски е по-различен от люлин, обеля, красна, малинова, витоша над студентски в ливадите.. и тн
                            Last edited by bertram; 24.03.2023, 12:46.
                            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                              И пак.... за да не изменяме темата, до колко трябва да ги вдигнат за да паднат имотите в България?
                              На какъв процент гърмят Италия, Гърция?
                              Предната криза 2008 ЕЦБ като не вдигна лихвата на другия ден изгърмяха Португалия и Гърция. Bear Stearns изгърмя 21 месеца след последното вдигане на ФЕД, така че всичко е относително.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.investor.bg/a/566-novini...-rabotni-mesta

                                ШОКОВЕ В ИТ СЕКТОРА ПОРЕДНА ЧАСТ И ВЪЛНА
                                Активната и в България американска Accenture съкращава 19 хил. работни места

                                Анонсът се разглежда като още един сигнал, че кризата е достигнала и пазара на консултантски услуг
                                Примерно Accenture Romania поддържат Microsoft, тук не знам. Май са дейни и в застрахователния сектор.

                                Коментар

                                Working...
                                X