IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От Българска народна банка обявиха, че от 1 юни основният лихвен процент (проста годишна лихва) е в размер на 2.96 на сто. Това означава, че показателят продължава да расте. През месец май ОЛП беше 2.77 процента.

    https://banker.bg/2023/06/01/%d0%be%d0%bb%d0%bf-%d1%81%d0%b5-%d1%83%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%b0%d0%b2%d 0%b0-%d0%bd%d0%b0-2-96-%d0%be%d1%82-1-%d1%8e%d0%bd%d0%b8/


    Коментар


    • Ники ,все по рядко отварям тази секция на форума , промяна не виждам . Кажи ми чесТНО ,що флудиш толкова ?!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
        в тая тема се говори за спадът има няма вече 12 години.
        тоест когато беше дъното, тук вече очакваха спадът.
        имотиту се изплати веднъж и се утрои, да не кажа учетвори в капиталова за това време
        и съм сигурен, че дори тогава, като и днес е имало хора, които искрено са вярвали,
        че спадът предстои и само още малко трябва да се изчака
        ще се видим пак тук след 16 години
        успех

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Ратко, виж какви крещящи статии има от централните банки. Решили са да изплашат масата с цел всичко да се втурне да продава и тогава да пуснат печатницата. Така се получава "справедлива" размяна на хартия срещу имот. Вместо хората да са собственици, стават банките. Така се насърчават масите за нов цикъл, в който да изплащат тухла и да стоят мотивирани на работа с години.
          Цeнитe нa жилищaтa в eвpoзoнaтa мoжe дa ce нacoчaт ĸъм "нeyдъpжим" cпaд, зapaди виcoĸитe лиxви пo ипoтeчнитe ĸpeдити, ĸoитo възпpeпятcтвaт гoлямa чacт oт пoĸyпĸитe, зaщoтo ca нeпocилни зa дoмaĸинcтвaтa и нeпpивлeĸaтeлни зa инвecтитopитe, cъoбщи EЦБ.
          Чуете ли политик, банкер, строител или брокер да говори, че цените на жилищата ще паднат, то значи ножът е опрял до кокала (има и малки изключения разбира се).
          И под моите постове имаше хора с коментари от сорта "имотите няма как да паднат", "цените ще останат в плато", "качествените имоти няма да паднат" и тем подобни мантри, но нещо напоследък се покриха.

          Днес отбелязахме нов рязък спад на паричното предлагане М1 в еврозоната, а връзката с икономическия растеж е очевадна.
          За съжаление така работи икономиката в днешни времена. Няма нови напечатани пари - няма растеж.
          Има ли още хора с розови очила, които смятат, че кризата ще се размине? Ако има, то е добре много бързо да ги свалят.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
            в тая тема се говори за спадът има няма вече 12 години.
            тоест когато беше дъното, тук вече очакваха спадът.
            имотиту се изплати веднъж и се утрои, да не кажа учетвори в капиталова за това време
            и съм сигурен, че дори тогава, като и днес е имало хора, които искрено са вярвали,
            че спадът предстои и само още малко трябва да се изчака
            ще се видим пак тук след 16 години
            успех
            Ратко, виж какви крещящи статии има от централните банки. Решили са да изплашат масата с цел всичко да се втурне да продава и тогава да пуснат печатницата. Така се получава "справедлива" размяна на хартия срещу имот. Вместо хората да са собственици, стават банките. Така се насърчават масите за нов цикъл, в който да изплащат тухла и да стоят мотивирани на работа с години.

            Коментар



            • НАД 30 000 ПРЕГЛЕЖДАНИЯ -СПОДЕЛЯЙТЕ ,ХОРАТА ДА ЗНАЯТ КАКВО СЕ ЗАДАВА !!

              EЦБ пpeдyпpeди: Цeнитe нa имoтитe в eвpoзoнaтa мoжe дa ce нacoчaт ĸъм "нeyдъpжим" cпaд. Koи ca pиcĸoвитe пaзapи?

              Цeнитe нa жилищaтa в eвpoзoнaтa мoжe дa ce нacoчaт ĸъм "нeyдъpжим" cпaд, зapaди виcoĸитe лиxви пo ипoтeчнитe ĸpeдити, ĸoитo възпpeпятcтвaт гoлямa чacт oт пoĸyпĸитe, зaщoтo ca нeпocилни зa дoмaĸинcтвaтa и нeпpивлeĸaтeлни зa инвecтитopитe. Toвa cъoбщи Eвpoпeйcĸaтa цeнтpaлнa бaнĸa (EЦБ).

              Πaзapитe нa нeдвижими имoти в eвpoзoнaтa ca в пpoцec нa ĸopeĸция, oтбeлязвaт oт бaнĸaтa в Πpeглeдa нa финaнcoвaтa cтaбилнocт нa EЦБ (FЅR). Πoвишeниятa нa цeнитe нa жилищaтa пoчти cпpяxa пpeз пocлeднитe няĸoлĸo мeceцa, ĸoeтo нaмaли нaдцeнявaнeтo в ceĸтopa. Maĸap ĸopeĸциитe нa цeнитe дa ca в пpaвилнa пocoĸa, тe биxa мoгли дa cтaнaт xaoтични, aĸo ce нaмaли тъpceнeтo oщe пoвeчe, нa фoнa нa пo-виcoĸитe лиxвeни пpoцeнти пo ипoтeчнитe. Πaзapитe нa тъpгoвcĸи имoти ca в cпaд, изпpaвeни и ca изпpaвeни пpeд пo-cтpoги ycлoвия нa финaнcиpaнe и нecигypни иĸoнoмичecĸи пepcпeĸтиви, ĸaĸтo и пo-cлaбo тъpceнe cлeд пaндeмиятa.
              Last edited by RUBLA; 01.06.2023, 11:46. Причина: Линк към конкурентна медия.

              Коментар


              • в тая тема се говори за спадът има няма вече 12 години.
                тоест когато беше дъното, тук вече очакваха спадът.
                имотиту се изплати веднъж и се утрои, да не кажа учетвори в капиталова за това време
                и съм сигурен, че дори тогава, като и днес е имало хора, които искрено са вярвали,
                че спадът предстои и само още малко трябва да се изчака
                ще се видим пак тук след 16 години
                успех
                препоръка е

                Коментар


                • Малко да повдигнем темата, че скоро ще стане по-актуална от конкурентната...
                  Last edited by RUBLA; 31.05.2023, 21:35. Причина: Линк към конкурентна медия.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

                    В София ли? В кой квартал?
                    едва ли, било е я по шумен я по кър'жали
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                      Нямам идея кой какво търси, тази седмица ме заведоха на оглед на апартамент с клекало... Такова нещо не бях виждал от ученическите си години...
                      В София ли? В кой квартал?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                        Нямам идея кой какво търси, тази седмица ме заведоха на оглед на апартамент с клекало... Такова нещо не бях виждал от ученическите си години...
                        Зимай, поне няма да имаш хемороиди.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Silveto Разгледай мнение
                          Спад няма, но пък търсене има, даже много
                          Нямам идея кой какво търси, тази седмица ме заведоха на оглед на апартамент с клекало... Такова нещо не бях виждал от ученическите си години...

                          Коментар


                          • Спад няма, но пък търсене има, даже много
                            Повече от красива

                            Коментар


                            • Очаквате ли в скоро време спад в цените на имотите .
                              Моля за обосновани мнения

                              Коментар


                              • Argentina's central bank hikes rates by 600 bps to 97%
                                хаха

                                Коментар

                                Working...
                                X