IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

    и двете
    Аз пък се отказах да продавам за момента

    много кинта се задава от печатницата

    Коментар


    • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

      Дай да обясня. Щом почнат уволненията, а те ще почнат, имаш ипотека + потребителски + по-висока лихва... а цената на имота пада
      Какви уволнения сънуваш?? В момента има най-големия недостиг на работници на пазара на труда от десетилетия във всички сектори.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

        В УК лихвите реално скочиха в един момент удариха 7% да видя значителен спад на имотите??? Не

        А в БГ даже и лихвата е ниска

        В Щатите пак отвориха печатницата и ударно ще се напечатат 4 Трилиона в следващите 2 години

        Кажи ми какво точно очакваш да се случи да паднат имотите или да намалее инфлацията???
        Дай да обясня. Щом почнат уволненията, а те ще почнат, имаш ипотека + потребителски + по-висока лихва... а цената на имота пада и не можеш да го продадеш. Какво се случва тогава?

        Специално в българския случай имаш и все по-силен натиск за изсветляване на доходите, което ще удари много цигани купувачи. Имаш и неминуем спад на европарите, които повечето се наливат в имоти.

        Имотите може да не паднат номинално, но няма да катерят с ръста на инфлацията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          В УК лихвите реално скочиха в един момент удариха 7% да видя значителен спад на имотите??? Не

          А в БГ даже и лихвата е ниска

          В Щатите пак отвориха печатницата и ударно ще се напечатат 4 Трилиона в следващите 2 години

          Кажи ми какво точно очакваш да се случи да паднат имотите или да намалее инфлацията???
          и двете

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Там където ипотеките растат, цените на НИ падат. В Бг все още лихвите не са мръднали, така че пазара още крета, ама да видим до кога... Или викаш, че тук все ще е така, рая на ниските лихви?
            Както твърди форумния гуру по всичко, лихвата му по кредита е бетон и ще е ниска за целия срок (120 месеца) от кредита?
            В УК лихвите реално скочиха в един момент удариха 7% да видя значителен спад на имотите??? Не

            А в БГ даже и лихвата е ниска

            В Щатите пак отвориха печатницата и ударно ще се напечатат 4 Трилиона в следващите 2 години

            Кажи ми какво точно очакваш да се случи да паднат имотите или да намалее инфлацията???

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Тя посоката на лихвите е нагоре вече година и половина и все си мисля че за това време трябваше пазара да е тръгнал надолу ама нещо не ще

              в Щатите отвориха печатницата скоро приливната вълна ще стигне и до нас

              а пък вие си се успокоявайте че сте познали посоката на лихвите които ще растът макс до края на тази година
              Там където ипотеките растат, цените на НИ падат. В Бг все още лихвите почти не са мръднали, така че пазара още крета, ама да видим до кога... Или викаш, че тук все ще е така, рая на ниските лихви?
              Както твърди форумния гуру по всичко, лихвата му по кредита е бетон и ще е ниска за целия срок (120 месеца) от кредита?
              Last edited by Traicho_80; 05.06.2023, 19:32.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Колега, важна е посоката, а тя е твърдо нагоре...
                Тя посоката на лихвите е нагоре вече година и половина и все си мисля че за това време трябваше пазара да е тръгнал надолу ама нещо не ще

                в Щатите отвориха печатницата скоро приливната вълна ще стигне и до нас

                а пък вие си се успокоявайте че сте познали посоката на лихвите които ще растът макс до края на тази година

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                  Сигурен бях че съм пропуснал нещо дето са познали его от 2.77 станали 2.96%
                  Колега, важна е посоката, а тя е твърдо нагоре...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                    лихвите, лихвите по кредитите пропускаш.
                    Сигурен бях че съм пропуснал нещо дето са познали его от 2.77 станали 2.96%

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Да прав си понижителите познахте имотите са 20% на долу виртуално (никакво повишение при 20% инфлация)

                      Американците фалираха, Долара се срина

                      Сигурно и още нещо сте познали ама съм го пропуснал
                      лихвите, лихвите по кредитите пропускаш.
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение
                        САЩ са ясни, вървят към здравословна корекция, но у нас ситуацията бързо се боядисва в кафяво!
                        Уж голям растеж, уж голяма инфлация, а накрая хазната е на червено!
                        Повдигачите пак не познаха!!!

                        https://www.segabg.com/hot/category-...-prihodite-dds
                        Хазната закъсва с приходите от ДДС
                        Да прав си понижителите познахте имотите са 20% на долу виртуално (никакво повишение при 20% инфлация)

                        Американците фалираха, Долара се срина

                        Сигурно и още нещо сте познали ама съм го пропуснал

                        Коментар


                        • САЩ са ясни, вървят към здравословна корекция, но у нас ситуацията бързо се боядисва в кафяво!
                          Уж голям растеж, уж голяма инфлация, а накрая хазната е на червено!
                          Повдигачите пак не познаха!!!

                          https://www.segabg.com/hot/category-...-prihodite-dds
                          Хазната закъсва с приходите от ДДС

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение
                            От Българска народна банка обявиха, че от 1 юни основният лихвен процент (проста годишна лихва) е в размер на 2.96 на сто. Това означава, че показателят продължава да расте. През месец май ОЛП беше 2.77 процента.
                            Примката се затяга и затяга,докато заблудени повишителчета очакват растеж Как да стане?
                            Last edited by petrg5s; 05.06.2023, 15:33.

                            Коментар


                            • Такива важни неща се случиха тия дни, а тук нито дума

                              Американците не си повишиха тавана на дълга и фалираха - Точно както Кавръка предсказа

                              А ако си го бяха повишили трябваше до август спешно да отпечатат 1 ТРИЛИОН нови кинти и общо 4 ТРИЛИОНА в следващите 2 години

                              Добре че послушаха Кавръка та фалираха че не ми се мисли какво щеше да стане с цените на имотите в следващите една две години

                              Коментар


                              • От Българска народна банка обявиха, че от 1 юни основният лихвен процент (проста годишна лихва) е в размер на 2.96 на сто. Това означава, че показателят продължава да расте. През месец май ОЛП беше 2.77 процента.

                                https://banker.bg/2023/06/01/%d0%be%d0%bb%d0%bf-%d1%81%d0%b5-%d1%83%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%b0%d0%b2%d 0%b0-%d0%bd%d0%b0-2-96-%d0%be%d1%82-1-%d1%8e%d0%bd%d0%b8/


                                Коментар

                                Working...
                                X