IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

    Да го преведа на български - Продаде два имота дето ти носеха наеми за да купиш два дето не ти носят наеми

    От въпросната врътка за 6г си назад около 50к евро

    и за капак ако сега ги продадеш въпросните два дето имаш няма да можеш да купиш такива като тия дето продаде

    Аферим за инвеститорският ти дух
    Много зависи в какъв район, какво строителство и каква квадратура са едните и другите имоти.

    Коментар


    • Засега нищо не съм продавал, но и не виждам смисъл на този етап. Купувал съм 2016 и 2017 два многостайни във Варна, където за 6-7 години са били празни най-много 1-2 месеца. Цената тогава беше около 1000 евро на квадрат, сега е около 1800. Наемите са били от 1200 до 1400 лв. Отделно един бизнес имот отдавам под наем пак във Варна, но той е купуван в бума на цените 2007 година- 65кв за 110000 евро. Сега даже е минал цената и е около 120000евро, а наемът е 900лв. За едно сте прави, тези, които нямат нужда от спешни пари, са по-склонни да си стоят с наемите и да чакат някой да даде пари, близки до тяхната определена цена.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Аз продадох 2 котура в София за 140к€ и купих 2 че и по големи като квадратури и им направих ремонт за 50к. Останаха 90к от форекса с имоти
        Да го преведа на български - Продаде два имота дето ти носеха наеми за да купиш два дето не ти носят наеми

        От въпросната врътка за 6г си назад около 50к евро

        и за капак ако сега ги продадеш въпросните два дето имаш няма да можеш да купиш такива като тия дето продаде

        Аферим за инвеститорският ти дух

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000

          Не че разбираш от акции ама имотите са ти ептен тъмна Индия

          Как точно си го представяш това опичане на акъла???

          Как точно си представяш да се продаде портфолио от имоти дето ти носи добри наеми та да набиеш парите в банка и да чакаш свещеният срив???

          Той Бота нали си опече акъла 2017-та - Трайчо нали си опече акъла миналата година???

          Винаги ми е било странно да чета щуротиите на хора без имоти да дават акъл как се играе форекс си имоти

          Хора които в живота си са преживели само последната криза дават акъл на хора които са преживели в активна възраст всичките кризи след 89-та
          Аз продадох 2 котура в София за 140к€ и купих 2 че и по големи като квадратури и им направих ремонт за 50к. Останаха 90к от форекса с имоти. Докато годишния наем не е 10% от стойността на имота НИКОГА няма да купя имот, където и да е, за живеене си имам повече от достатъчно стаи. Всеки ден мога в различна да спя, да не говирим че и на терасата имам диван/матрак ....
          Last edited by bota156; 06.06.2023, 16:23.
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
              Та кажи ми от къде ще дойдат тези продажби на пожар дето ще срутят пазара???
              Само стой и гледай
              Проблема е ,че тея неща стават много бързо и докато участниците на пазара се усетят пазара се срутил
              А като се срути, банки,съдия изпълнители,и разни надценили се пишман повишители ,изсипват огромно количество обори на тезгяха и става мазало.
              Потенциалните купувачи пък след такъв спад предпочитат да изчакат да видят как ще се развие пазара.И в един момент на 100 "имота" за продажба има само 5 купувача
              Така че опичай си акъла докато е време !
              Last edited by petrg5s; 06.06.2023, 15:00.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                Леко бъркаш. Голяма част от тези пари се изгарят буквално. В допълнение депопулацията се развива с потресаващо бързи темпове. Да не викам дявола, но в много моменти от човешката история всички т.нар. активи са били абсолютно ненужни, направо безценни. И най-арните римски вили са били заебани.
                Терзо нищо в природата не се губи просто преминава от един джоб в друг

                Причината в София да не се сриват цените са доста но може би най важната е че голямата част дето държат имотите си имат и достатъчно пари и въобще не ги блазни да продават та да трупат още повече пари

                Хората с ипотеки им е по изгодно да си плащат ипотеките вместо наем и не се вижда безработица в близко бъдеще

                Та кажи ми от къде ще дойдат тези продажби на пожар дето ще срутят пазара???

                Ето аз мислех да продам, не ми се получи на исканата цена и вместо да намаля цената го свалих от продажба наемът си върви бърза работа нямам

                Коментар


                • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                  Леко бъркаш. Голяма част от тези пари се изгарят буквално. В допълнение депопулацията се развива с потресаващо бързи темпове. Да не викам дявола, но в много моменти от човешката история всички т.нар. активи са били абсолютно ненужни, направо безценни. И най-арните римски вили са били заебани.
                  Визираш цикъла на живот на валутна единица от раждането до смъртта ѝ в кредитната система, но базовата валута няма да изгори, а при нея има голямо увеличение, което не се отчита в много от твърдите активи, което означава, че са претърпели невидим срив. Основната валутна маса на ЦБ главно е отклонена към финансовите активи, а те са хартиен замък, които още не са индексирали както си трябва навлизането им на новата свежа кешовица дълбоко в икономиката, а колко още има да изтече. Ехе, чудо ще е.
                  Ще си пишем в бъдеще пак, то ще си покаже.
                  Last edited by Kris_; 05.06.2023, 23:08.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

                    Аз мога, и точно затова виждам, че много активи са подценени брутално. Даже са си крашнали доволно като не са мръднали.
                    Леко бъркаш. Голяма част от тези пари се изгарят буквално. В допълнение депопулацията се развива с потресаващо бързи темпове. Да не викам дявола, но в много моменти от човешката история всички т.нар. активи са били абсолютно ненужни, направо безценни. И най-арните римски вили са били заебани.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                      Да сравняваш 2011 с настоящият момент е смешно

                      Към онзи момент целият УСА дълг беше към 15 Трилиона а тия дни гласуваха 4 Трилиона увеличение

                      За сравнение БВП на Германия е под 4 трилиона или както беше казал някой американец

                      - Трябваха ни над 100г за да достигнем 3 Трилона дълг (визира времето до 1990-та) а днес гласуваха да го увеличат с 4 Трилиона

                      даже не можете да си представите за какви планини от пари става въпрос
                      Аз мога, и точно затова виждам, че много активи са подценени брутално. Даже са си крашнали доволно като не са мръднали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                        Колега, не лежи на тая кълка с печатницата...

                        До колкото си спомням и през 2011г. имаше аналогична ситуация с тавана на дълга в САЩ. Тогава да не би имотите да се изстреляха веднага или продължиха да падат?

                        https://www.mediapool.bg/krai-na-kri...ews182672.html
                        Да сравняваш 2011 с настоящият момент е смешно

                        Към онзи момент целият УСА дълг беше към 15 Трилиона а тия дни гласуваха 4 Трилиона увеличение

                        За сравнение БВП на Германия е под 4 трилиона или както беше казал някой американец

                        - Трябваха ни над 100г за да достигнем 3 Трилона дълг (визира времето до 1990-та) а днес гласуваха да го увеличат с 4 Трилиона

                        даже не можете да си представите за какви планини от пари става въпрос

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Къде е тази печатница?
                          Ако не знаеш къде е печатницата и колко ТРИЛИОНА са подготвени за печат въобще няма смисъл да водиме какъвто и да е разговор на икономическа тематика

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                            Терзиев плащаш 50лв обява за лека неквалифицирана работа на`1200лв и няма кой да ти се обади

                            Как точно очакваш да стане тая безработица като няма кой да работи
                            И в момента безработицата не е никак ниска. Има кой да работи, але нема желание (за тия пари) и умения. https://www.nsi.bg/bg/content/3990/%...B8%D0%BB%D0%B0

                            Обикалял съм малко тук там, ама не като турист. Половината Европа е готова да гладува, но не и да работи.

                            1200 за РАБОТА няма как да намериш. 1200 заплата за "работа" в БАН или в офисче са се утепали. Помисли колко програмиста се падат на един водопроводчик?

                            ...

                            Не съм от вашите "понижители". Еле пък "до края на годината". Няма как да има спад 2023. Пак повтарям, че спад не значи, че номинално цените ще слизат.
                            Last edited by terziеv; 05.06.2023, 21:55.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              Каврък нещо не те чувам да коментираш отварянето на печатницата - Нали тука преди 3 месеца ни обясняваше как щял света да свърши ако пак я отворели

                              Не мислиш ли че е момента да се извиниш за грешната си прогноза?
                              Колега, не лежи на тая кълка с печатницата...

                              До колкото си спомням и през 2011г. имаше аналогична ситуация с тавана на дълга в САЩ. Тогава да не би имотите да се изстреляха веднага или продължиха да падат?

                              https://www.mediapool.bg/krai-na-kri...ews182672.html

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                                Чичото не дава и не съм го тормозил за къщата, за която бях писал. Да става каквото ще...

                                Продадох друг наследствен имот (чичото даже беше довел клиент). Имота не е толкова атрактивен и си мислех, че няма как да го продам (постройката е леееко незаконна), ама стана и то на много добра цена.
                                значи има шанс и за накавръка с етажа и незаконния гараж!
                                защо си траеш, давай детайлите
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X