IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    Отново се изказваш некомпетентно и не осъзнаваш, че твоите желания нямат нищо общо с реалността!

    https://money.bg/property/stroitelst...z-2009-ta.html

    Cпopeд Nаtіоnwіdе Вuіldіng Ѕосіеtу цeнитe нa жилищaтa в Oбeдинeнoтo ĸpaлcтвo пpeз мaй ca пaднaли c нaй-бъpзия cи тeмп oт 14 гoдини, зapaди нapacтвaщитe лиxвeни пpoцeнти, ĸoитo oxлaдиxa eнтycиaзмa нa ĸyпyвaчитe.
    Лаконик, ти ще се извиниш ли за грешната ти прогноза от август 22-ра, че срива почва до седмици, с което заблуди милиони купувачи на недвижими имоти в България?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

      Все още чакаме да се извиниш за грешната си прогноза че нямало да се печатат кинти в УСА и щели да фалират

      Второ лихвите по ипотеките в УК намаляват от поне 6 месеца насам от около 7% през октомври до под 5% в момента

      Трето в Април беше отчетено първо месечно поскъпване на имотите от Август миналата година а вероятно ще има отчетено поскъпване и в Май
      Отново се изказваш некомпетентно и не осъзнаваш, че твоите желания нямат нищо общо с реалността!

      https://money.bg/property/stroitelst...z-2009-ta.html

      ​​​​​​​Cпopeд Nаtіоnwіdе Вuіldіng Ѕосіеtу цeнитe нa жилищaтa в Oбeдинeнoтo ĸpaлcтвo пpeз мaй ca пaднaли c нaй-бъpзия cи тeмп oт 14 гoдини, зapaди нapacтвaщитe лиxвeни пpoцeнти, ĸoитo oxлaдиxa eнтycиaзмa нa ĸyпyвaчитe.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

        Ясно. Ами той си знае в крайна сметка. Аз приемам за достоверна информация само изчерпателно описани портфейли. Другото е "взел Кольо, дал Кольо" или просто нечии хъстлърски фантазии
        Купил е в квартал, еквивалентен на Факултето в София. Пълно с албанци, негри и други маргинали. Аз затова се отказах от Солун в полза Бургас, въпреки, че Солун ми е по-близо, а до Радомир, фрапиращо по-близо. Опашките по гръцката граница, допълнително ме отказаха от инвестиция в гречко. Ако инвестирам нещо за в бъдеще, ще е след продажба в София.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          именно защото страхът е на много ниски нива. теглещите ипотеки са убедени, че инфлацията ще им изяде кредита, а доходите им ще вървят ръка за ръка с инфлацията .... това минава, но за определено време, а после нещата стагнират и доходите се оказват недостатъчно.
          Берти това сме коментирали и преди по време на предишната криза 15% от хората си загубиха ипотеките при много по друго съотношение на вноска/заплата

          При евентуална тежка криза в момента не повече от 5% биха загубили имотите си

          Това е крайно недостатъчно да бутне съществено пазара на имотите да не говорим че докато стигнат до пазара тези имоти ще минат поне 3г

          В същото това време ще бъдат напечатени поне 6 ТРИЛИОНА (два пъти икономиката на Германия)


          Както казах и в предният пост и на мен цените ми се струват нереални но явно пътят е нагоре и просто трябва да се свиква на мен вече ми е все по трудно и в БГ не съм купувал вече над 2г

          Коментар


          • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

            Ясно. Ами той си знае в крайна сметка. Аз приемам за достоверна информация само изчерпателно описани портфейли. Другото е "взел Кольо, дал Кольо" или просто нечии хъстлърски фантазии
            По интересното е че чак до 2021-ва продължаваше да твърди че пазара след 2017-та пада и че е продал на върха

            Едва 2022-ра си призна че се е прекарал

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

              Берти вероятно искаше да кажеш обратното, но както и да е

              Цените на имотите и за мен са неоправдани но не виждам как биха паднали като и ипотеките се увеличават

              Явно има достатъчно хора които са готови да ги плащат тия цени
              именно защото страхът е на много ниски нива. теглещите ипотеки са убедени, че инфлацията ще им изяде кредита, а доходите им ще вървят ръка за ръка с инфлацията .... това минава, но за определено време, а после нещата стагнират и доходите се оказват недостатъчно.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                не пропускай Лакомията, когато страхът е наврян в ъгъла - Лакомията движи пазара ' с двеста'...
                Берти вероятно искаше да кажеш обратното, но както и да е

                Цените на имотите и за мен са неоправдани но не виждам как биха паднали като и ипотеките се увеличават

                Явно има достатъчно хора които са готови да ги плащат тия цени

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                  https://money.bg/property/stroitelst...z-2009-ta.html

                  Cтpoитeлcтвoтo нa жилищa във Beлиĸoбpитaния ce cвивa c тeмпoвeтe, нaблюдaвaни пo вpeмe нa ĸpизaтa пpeз 2009-тa

                  Cпaдът в cтpoитeлнaтa aĸтивнocт пpи жилищaтa e яceн знaĸ, чe cтpoитeлнитe пpeдпpиeмaчи ca чyвcтвитeлни нa пo-cлaбия пaзap нa имoти, ĸaтo нaмaлявaт пpoeĸтитe. Cпopeд Nаtіоnwіdе Вuіldіng Ѕосіеtу цeнитe нa жилищaтa в Oбeдинeнoтo ĸpaлcтвo пpeз мaй ca пaднaли c нaй-бъpзия cи тeмп oт 14 гoдини, зapaди нapacтвaщитe лиxвeни пpoцeнти, ĸoитo oxлaдиxa eнтycиaзмa нa ĸyпyвaчитe.
                  Все още чакаме да се извиниш за грешната си прогноза че нямало да се печатат кинти в УСА и щели да фалират

                  Второ лихвите по ипотеките в УК намаляват от поне 6 месеца насам от около 7% през октомври до под 5% в момента

                  Трето в Април беше отчетено първо месечно поскъпване на имотите от Август миналата година а вероятно ще има отчетено поскъпване и в Май

                  Коментар


                  • https://money.bg/property/stroitelst...z-2009-ta.html

                    Cтpoитeлcтвoтo нa жилищa във Beлиĸoбpитaния ce cвивa c тeмпoвeтe, нaблюдaвaни пo вpeмe нa ĸpизaтa пpeз 2009-тa

                    Cпaдът в cтpoитeлнaтa aĸтивнocт пpи жилищaтa e яceн знaĸ, чe cтpoитeлнитe пpeдпpиeмaчи ca чyвcтвитeлни нa пo-cлaбия пaзap нa имoти, ĸaтo нaмaлявaт пpoeĸтитe. Cпopeд Nаtіоnwіdе Вuіldіng Ѕосіеtу цeнитe нa жилищaтa в Oбeдинeнoтo ĸpaлcтвo пpeз мaй ca пaднaли c нaй-бъpзия cи тeмп oт 14 гoдини, зapaди нapacтвaщитe лиxвeни пpoцeнти, ĸoитo oxлaдиxa eнтycиaзмa нa ĸyпyвaчитe.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      не пропускай Лакомията, когато страхът е наврян в ъгъла - Лакомията движи пазара ' с двеста'...
                      Алчност и страх.Това движи пазарите.Всички !
                      Когато дойде страха обаче няма време за реакция.
                      Last edited by X_Y; 06.06.2023, 18:42.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                        Терзо нищо в природата не се губи просто преминава от един джоб в друг

                        Причината в София да не се сриват цените са доста но може би най важната е че голямата част дето държат имотите си имат и достатъчно пари и въобще не ги блазни да продават та да трупат още повече пари

                        Хората с ипотеки им е по изгодно да си плащат ипотеките вместо наем и не се вижда безработица в близко бъдеще

                        Та кажи ми от къде ще дойдат тези продажби на пожар дето ще срутят пазара???

                        Ето аз мислех да продам, не ми се получи на исканата цена и вместо да намаля цената го свалих от продажба наемът си върви бърза работа нямам
                        не пропускай Лакомията, когато страхът е наврян в ъгъла - Лакомията движи пазара ' с двеста'...
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение


                          Снимка от краха на имотния балон в Китай ,снимката е актуална с днешна дата
                          Там тепърва ще има катурване, ама няма да е сега веднага. Ще карат по инерция още някое друго десетилетие, но срива ще е като взривяване на стара сграда.

                          Коментар




                          • Снимка от краха на имотния балон в Китай ,снимката е актуална с днешна дата

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                              За имотните си подвизи Бота сам е писал много пъти

                              Гордо обяви връх на пазара 2017-та и продаде в Софя а с парите купи два апарта в Атина по негови думи за около 25 000 евро парчето

                              Какви са тия апарти и в каква зона са става ясно от последният му пост - Докато не можел да получава 10% годишна не би ги пуснал под наем

                              Тоест дори и в момента не може да ги отдава за по 250 евро - Това е изключително покзателно какво е купил
                              Ясно. Ами той си знае в крайна сметка. Аз приемам за достоверна информация само изчерпателно описани портфейли. Другото е "взел Кольо, дал Кольо" или просто нечии хъстлърски фантазии

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от MorskiShop Разгледай мнение

                                Много зависи в какъв район, какво строителство и каква квадратура са едните и другите имоти.
                                За имотните си подвизи Бота сам е писал много пъти

                                Гордо обяви връх на пазара 2017-та и продаде в Софя а с парите купи два апарта в Атина по негови думи за около 25 000 евро парчето

                                Какви са тия апарти и в каква зона са става ясно от последният му пост - Докато не можел да получава 10% годишна не би ги пуснал под наем

                                Тоест дори и в момента не може да ги отдава за по 250 евро - Това е изключително покзателно какво е купил
                                Last edited by 6000; 06.06.2023, 16:47.

                                Коментар

                                Working...
                                X