IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
    Аз дори не си спомням какви бяха парите през 1998г.
    Тогава май заплатата ми беше 100 000 лева, ама не съм много сигурен, май това беше 1996-7. Не си спомням кога махнаха 3-те нули.
    4 нули махнаха.
    Шегувам се. Важното е имотите да вървят нагоре.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
      Как няма какво да смяташ бре, парите за различни години се съпоставят като се прибави натрупаната инфлация.
      Да не искаш да кажеш че на едни 380 лева 1998 год. покупателната им способност е същата като през 2012 год.
      Нали всичко изчисляваш в пари- едни такива цветни хартийки дето с всяка следваща година купуваш все-по малко стоки.
      Или викаш щом не съм продал още за мен не важи тва че е имало инфлация .
      Аз дори не си спомням какви бяха парите през 1998г.
      Тогава май заплатата ми беше 100 000 лева, ама не съм много сигурен, май това беше 1996-7. Не си спомням кога махнаха 3-те нули.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
        Те всъщност са две къщи в един парцел. Давах ги под наем до скоро, но сега обмислям да правя там в старата кабинет, а в новата къща за гости. Предпочитам да вземам двойно и тройно за нощувки, отколкото някой да ми живее постоянно там. Пък и ще ми пречат да си работя в кабинета. Номадите трябва да се допускат само временно
        Те така!
        Е, може малко да се дърлиме, ама ако казваш истината ти пожелавам да успееш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
          Инфлация на кое да смятам? Парите дето съм ги дал няма какво да им смятам. Тия дето съм ги спестил от наеми, са ми оставали в джоба ежемесечно и съм ги харчил за други неща. Тях също няма какво да ги мисля. Би имало смисъл да смятам инфлация ако съм купил тогава на 380 и сега съм продал на 1100. Тогава ще смятам колко ми е изяла инфлацията от 720 лева печалба от продажбата.
          Как няма какво да смяташ бре, парите за различни години се съпоставят като се прибави натрупаната инфлация.
          Да не искаш да кажеш че на едни 380 лева 1998 год. покупателната им способност е същата като през 2012 год.
          Нали всичко изчисляваш в пари- едни такива цветни хартийки дето с всяка следваща година купуваш все-по малко стоки.
          Или викаш щом не съм продал още за мен не важи тва че е имало инфлация .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
            Е па я кажи как така къщата ти се е изплатила 2/3 за 10г?????

            Аз живея в моята с моето семейство, ама къщата не ми е дала и един лев.

            П.П. Да не си намерил някое заровено съкровище в задния двор?
            Те всъщност са две къщи в един парцел. Давах ги под наем до скоро, но сега обмислям да правя там в старата кабинет, а в новата къща за гости. Предпочитам да вземам двойно и тройно за нощувки, отколкото някой да ми живее постоянно там. Пък и ще ми пречат да си работя в кабинета. Номадите трябва да се допускат само временно
            Те така!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              И накрая си идваме на думата, че инвестиционните решения могат да донесат както загуби, така и печалби, в зависимост от времето и тренда на цените. Факт , обаче е, че в дългосрочен план и имотите и златото няма как да не са нагоре. ФААААААКТ!
              Другите щуротии оставям на въображението на овчиците дето казват бееее, бееееее, трябва да падат цените,бееееее, бееееее, нямаме зелена тревица /жилище/.
              С изключение на овчето блеене
              написал си накрая нещо добро.

              Да, в дългосрочен план имотите и златото може би ще са нагоре. Но дългосрочен план, това е времето на твоите внуци.

              Докато твоите внуци станат пълнолетни - дотогава в краткосрочен план имотите са надолу - говоря за БГ, не за другаде.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Така е, сметките са верни.

                Обаче какво ще покаже китайския калкулатор за някой купил през 2008 за 4000 лева квадрата?

                П.С. Забравих да добавя - купил с ипотека!
                И накрая си идваме на думата, че инвестиционните решения могат да донесат както загуби, така и печалби, в зависимост от времето и тренда на цените. Факт , обаче е, че в дългосрочен план и имотите и златото няма как да не са нагоре. ФААААААКТ!
                Другите щуротии оставям на въображението на овчиците дето казват бееее, бееееее, трябва да падат цените,бееееее, бееееее, нямаме зелена тревица /жилище/.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                  За 10 години, къщата ми се е изплатила на 2/3 от цената, а и самата цена е нарастнала 3 пъти!
                  Е па я кажи как така къщата ти се е изплатила 2/3 за 10г?????

                  Аз живея в моята с моето семейство, ама къщата не ми е дала и един лев.

                  П.П. Да не си намерил някое заровено съкровище в задния двор?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                    Нищо чудно вече да е спечелил. Като си направих една проста сметка, през 1998 си купих сегашното жилище за 380 лева/кв.м. Наемът, който щях да платя през това време досега излиза към 700 лева/кв.м. До тук печалбата е около 320 лева на квадрат само от спестен наем. Нямам намерение да продавам, но ако се наложи, ще му взема най-малко три пъти над цената, на която съм го купил тогава.
                    Така е, сметките са верни.

                    Обаче какво ще покаже китайския калкулатор за някой купил през 2008 за 4000 лева квадрата?

                    П.С. Забравих да добавя - купил с ипотека!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
                      То хубаво си правите сметките, ама отчитате ли и инфлацията за периода , щот май няма да е толкова розова сметката.
                      На китайски калкулатор се получава, ама земи сметни и на някой друг.
                      Инфлация на кое да смятам? Парите дето съм ги дал няма какво да им смятам. Тия дето съм ги спестил от наеми, са ми оставали в джоба ежемесечно и съм ги харчил за други неща. Тях също няма какво да ги мисля. Би имало смисъл да смятам инфлация ако съм купил тогава на 380 и сега съм продал на 1100. Тогава ще смятам колко ми е изяла инфлацията от 720 лева печалба от продажбата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от art-lubitel Разгледай мнение
                        То хубаво си правите сметките, ама отчитате ли и инфлацията за периода , щот май няма да е толкова розова сметката.
                        На китайски калкулатор се получава, ама земи сметни и на някой друг.
                        Смятам, смятам и не мога да се начудя на какво велико нещо е това имота. За 10 години, къщата ми се е изплатила на 2/3 от цената, а и самата цена е нарастнала 3 пъти!
                        Апартамента в който живея Иван Чолаков каза, че не бил инвестиция но ако сметна досега 300 левов наем за 18 години= 64800лв. съм спестил от наеми! ИЗЦЯЛО ИЗПЛАТЕН. Егати Кефа! Сега и да се взриви, няма да ме е яд!

                        А, златото, стражари и апаши цял живот! Айде нема нужда! Аз 200гр. се чудя где да вдяна!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от winner Разгледай мнение
                          Понеже не съм добре с математиката, ползвам един китайски калкулатор и той казва че 175 месеца от 1998 насам умножено по 4 лева на квадратен метър, което е нормален наем прави 700 кинта на квадрат до тук. След една година ще са 748 лева. А съм дал 380 еднократно. Май съм спечелил и без да продавам.

                          Или не ми е верен калкулатора?
                          То хубаво си правите сметките, ама отчитате ли и инфлацията за периода , щот май няма да е толкова розова сметката.
                          На китайски калкулатор се получава, ама земи сметни и на някой друг.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                            Нещо си се скарал с математиката.Ебати наема 700 кинта на квадратен метър.Къде е това нещо да му се порадваме.Не моа да разбера защо сравнявате примерно 20000долара от 2001 г с 60000 евра от 2012 и смятате че сте спечелили.И как така си спечелил ката не си продал.А продай преброй кинтата и ше разбереш какво си спечелил.
                            Понеже не съм добре с математиката, ползвам един китайски калкулатор и той казва че 175 месеца от 1998 насам умножено по 4 лева на квадратен метър, което е нормален наем прави 700 кинта на квадрат до тук. След една година ще са 748 лева. А съм дал 380 еднократно. Май съм спечелил и без да продавам.

                            Или не ми е верен калкулатора?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Вълчо-34 Разгледай мнение
                              Бате, човекът праи сметка за целия период, горе-долу така е. 20К долара беха към 30 х.литра бензин. Сега 30 х. литра бензин са 54К долара. Но в България де, ...
                              700лв/кв.м за 14 години. Това иска да каже.
                              700:14г:12м=4лв/кв.м. наем средно за 14 години
                              Апартамент 100квх4=400лева среден наем за 14години, което е нормално.
                              Ама дали е редно така да смятаме париците?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                                църрррр църрррр църррррр
                                май няма парички за лихви на панеляка ,,,
                                беееее, бееееееее, беееееее!
                                Всички надежди в хазарта форексо май са загубени и остана едничката да поевтинеят гарсониерите за да може и селската красна звезда да закупи.
                                беееее, бееееееее, беееееееееееееееееее

                                Коментар

                                Working...
                                X