IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Жените падат!!
    Цените де...

    http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5210231
    "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

    Коментар


    • http://www.imoti.net/tristaen-aparta...no2106101.html

      Цените се вдигнаха или как се манипулира средната цена на м2. Стигна 7000е/м2.
      Сбъдна се мечтата на собствениците с ипотеки.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от индианеца Разгледай мнение
        Високите и постоянно растящи цени на имотите са най-сигурната рецепта, за това рано или късно, вие и вашите деца да потънете в несъразмерни дългове. Модерно крепостничество в полза на изкючително алчни и арогантни люде. Преди 10 години = 10000, сега 100000, след 10 години - 1 000 000.
        Домакинствата в България дължаха на банковата й система:
        1)
        - в края на 1988г. сумата беше 4,470 милиона лв.
        2)
        - в края на 2008г. сумата беше 17,357.1 милиона лв.


        Средната годишна заплата в България:
        1)
        - през 1988г. беше 3,025 лв.
        2)
        - през 2008г. беше 6,538 лв.


        http://www.nsi.bg/otrasal.php?otr=26
        http://statlib.nsi.bg:8181/isisbgsta...траници
        http://www.bnb.bg/BankSupervision/index.htm

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Е, аз пък ви казвам, че ще стане и ако кабинета реши да го направи, това ще е единствения му печеливш ход с данъците, след всички други проби с които само си влоши положението И за които мнозина от вас обясняваха, че "няма да има проблеми", пък то после винаги имаше. Нужно е много малко, за да може да се приложи и то без разходи или излишен труд. А това са и не еднократни данъци, а ще има приходи за години напред. Заобикалянето ще е и невъзможно, ако се приложи както трябва

          За този данък писах още в 2006 г. като метод да се охлади малко пазара на имоти в страната и да се отпусне балона преди да стане късно и той да се пукне - уви стана. Но дори сега, той би пълнил бюджета, макар идеята с която бях писал за него, вече да е безсмислена. Данукът макар и малко насила би активизирал и бизнеса, защото наемите на магазини, офиси и т.н. ще спаднат и ще станат по-достъпни, от там би дошло и трето перо на приходи за хазната.
          Аз също твърдя, че трябва да стане и ще стане в рамките до две години - първо вдигане драстично:
          -данък сгради за имоти за нежилищни и непроизводствени нужди в по-големите градове и на първо място в столицата, за всички ФЛ и ЮЛ с повече от един жилищен или търговски но непроизводствен имот, които не се използва от собственик и се отдава поднаем (всичкото МОЛ, офис, партени и преустоени апартаменти и гаражи в центъра които са в ръцете на реститути и "добреоблечени бизнесмени - бивши мутри, общински апаши, гл. архитекти, кметове и свързани с тях схеми). Тези, които припечелват само от лихви и наеми ще се наложи да станат ортаци с държавата при еди до 10-15% годишен данък. Така по-голямата част от тях ще се принудят да продават недвижимост на тези, които реално ги ползват, щото друг няма да иска да купи, ако не ги ползва по предназначение. Разбира се и цените им ще паднат - по малко ще са желаещите да ги ползват от тези, които биха желали да ги отдават. тогава и кафето на Витошка ще нормално 1 лв, а баничките в центъра по 40 -50ст.
          - възможност за закупуване на земя от чуждестранни граждани и данък върху пустещи земи.
          Данък върху лихвите е само началото, в по-голямата си част тези пари не са от работа или принаден труд, те са натрупани от естествения монопол на развитието на човека в градска среда, имотите и локациите са ограничени в нея (център, пътни артерии, трамвайни спирки, градски транспорт, маршрути и движение на хора)тези пари от едни бездейни и безидейни хора се дават на други такива в банки, които предпочитат да не рискуват и не се кредитират срещу бизнес план и идеи, а само срещу недвижимост и кръга се затваря) така парите се превръщат в бетон, а той води до още бетон, но не и повече принадена стойност като пари.
          - данък при източника от консултански услуги на чуждестранни ФЛ и ЮЛ 40%, без право на приспадане и прилагане на СИДДО. - няма нужда да споменавам дори и защо.
          Няма места в Петъчните и Понеделничните полети за и съответно от Виена.
          След като въведат първо тези, ще дам насоките и за по-нататък.
          Ако не ги въведат в срок, ще се заема лично - не е заплаха ...това е обещание!

          Коментар


          • Високите и постоянно растящи цени на имотите са най-сигурната рецепта, за това рано или късно, вие и вашите деца да потънете в несъразмерни дългове. Модерно крепостничество в полза на изкючително алчни и арогантни люде. Преди 10 години = 10000, сега 100000, след 10 години - 1 000 000.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
              В момента инвестирам на БФБ, не в НИ. В НИ съм инвестирал за последно в края на 2009-та. Това е преди цели 3 години! От три години инвестирам като Дянков в оразване на разходите и оптимизиране на приходите, включая от имоти. Само *дигам там дет съм подценил.
              Кажи сега Уоръне, на теб в какво са ти инвестициите? За най.-голямият ти и стабилен актив дето си го продал - панелката в Бъкстон, разбрахме. Сигурен съм че откакто програмираш не можеш и да мечтаеш за по-читаво нещо от тази невероятно сполучлива панелка. Нищо чудно да е била на родителите ти, а ти да си я проиграл с лека ръка. Там можеха да живеят и правнуците ти /ако си падаш по традиционния тип семейство разбира се/. Понеже не съм злопаметен, ти пожелавам по-сполучлива инвестиция от тази панелка. Лошото е, че а дано, но надали!
              Ти нали каза че от наеми си докарваш има нема 1000 кинта.Би ли разяснил как инвестираш на борсата че и кредит плащаш.Или инвестираш по 20 кинта на месец?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от IvanG Разгледай мнение
                Ти какво мислиш, че няма да има данък компот ли...или върху буркана с пипера и камбите. Мислиш, че си видял всичко - ама не...
                Говорех за реално съживяване на икономиката в тази сфера с активна държавна подкрепа, а не сегашната схема...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
                  Напротив. Кой ще купи имот като няма инфраструктура? И едва ли гражданите ще започнат да строят къщи в покрайнините... Има едно производство, което обаче ще се търгува. Производството на храни.
                  В това винаги можем да бъдем добри. Имаме климат и плодородни земи.

                  Компютри явно няма да можем да им продаваме, но компоти - да
                  Според мен точно тук е изхода на България от безработицата и "кризата"... Не че е трудно да се измисли, просто никой не мисли в тази посока.
                  Да , храните. И сега можеш да вложиш яка пара в МЕКОМ-СИЛИСТРА яка пара, без да жалиш на ниска цена!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mtelman Разгледай мнение
                    Напротив. Кой ще купи имот като няма инфраструктура? И едва ли гражданите ще започнат да строят къщи в покрайнините... Има едно производство, което обаче ще се търгува. Производството на храни.
                    В това винаги можем да бъдем добри. Имаме климат и плодородни земи.

                    Компютри явно няма да можем да им продаваме, но компоти - да
                    Според мен точно тук е изхода на България от безработицата и "кризата"... Не че е трудно да се измисли, просто никой не мисли в тази посока.
                    Ти какво мислиш, че няма да има данък компот ли...или върху буркана с пипера и камбите. Мислиш, че си видял всичко - ама не...
                    I don't call equity bulls 'cockroaches.' Do you understand?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Кой ще ти го купи производството - Китай и Германия ли ? Забрави ! Продавай им имоти , ако имотите могат да имат ценното качество - цените им да не падат , ще те изядат за имоти и не можеш да им насмогнеш. Те тук ще купят , а ти все едно че си им ги изнесъл и не си им продал компоти по едно евро или компютри по 500 , а имоти по 50 000 или 100 000 евро. Ако искат супер технологични глупости да произвеждат , не соларни клетки а генератори за студен ядрен синтез..те ще ти дават парите си и ще ти свалят шапка. Ще вземат пари в заем и ще ги дават на теб и ти ще даваш работа и на хора дори с физически и умствен недъг и няма здравите хора да са ти излишни и са ги гониш от държавата.
                      Напротив. Кой ще купи имот като няма инфраструктура? И едва ли гражданите ще започнат да строят къщи в покрайнините... Има едно производство, което обаче ще се търгува. Производството на храни.
                      В това винаги можем да бъдем добри. Имаме климат и плодородни земи.

                      Компютри явно няма да можем да им продаваме, но компоти - да
                      Според мен точно тук е изхода на България от безработицата и "кризата"... Не че е трудно да се измисли, просто никой не мисли в тази посока.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                        НИ актива ми е 190кв по нотариален акт в Бояна. Днес пак бях до обяд да се занимавам с майсторите дето ми довършват.

                        Акции има доста на БФБ. но не мисля да те осветля колко и къде
                        имам и немски акции

                        планирам да правя нещо като плантация на 50-100декара, но засега търся подходяща земя.

                        реално това си го финансирам от писането на програми (като за тебе казано)
                        0 кредити
                        0 ипотеки

                        а да имам и офис, но това е друга тема...че не е готов.

                        нещо друго.

                        ПП реално да ме занулят на БФБ ще ме заболи, но слава богу си имам занаят дето ме храни,че и остава за инвестиране (къде успешно къде неуспешно)
                        Абе знаех си , че с този аватар , си си яката работа!! 190м2 парцел в Бояна! Не е малко. Лошото е, че още на тези селяндури не са им построили канализация и ползват септични ями като по времето на Мидхат паша.
                        За плантацията мога да ти предложа едни 50дка близо до златията. Ако разбира се имаш кинти, щото малко се съмнявам с тези програми
                        Човек без кредити, не е човек, той е веган. Като си така занулен, кажи как постигна другото? Май май нещо послъгваш

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                          В момента инвестирам на БФБ, не в НИ. В НИ съм инвестирал за последно в края на 2009-та. Това е преди цели 3 години! От три години инвестирам като Дянков в оразване на разходите и оптимизиране на приходите, включая от имоти. Само *дигам там дет съм подценил.
                          Кажи сега Уоръне, на теб в какво са ти инвестициите? За най.-голямият ти и стабилен актив дето си го продал - панелката в Бъкстон, разбрахме. Сигурен съм че откакто програмираш не можеш и да мечтаеш за по-читаво нещо от тази невероятно сполучлива панелка. Нищо чудно да е била на родителите ти, а ти да си я проиграл с лека ръка. Там можеха да живеят и правнуците ти /ако си падаш по традиционния тип семейство разбира се/. Понеже не съм злопаметен, ти пожелавам по-сполучлива инвестиция от тази панелка. Лошото е, че а дано, но надали!
                          НИ актива ми е 190кв по нотариален акт в Бояна. Днес пак бях до обяд да се занимавам с майсторите дето ми довършват.

                          Акции има доста на БФБ. но не мисля да те осветля колко и къде
                          имам и немски акции

                          планирам да правя нещо като плантация на 50-100декара, но засега търся подходяща земя.

                          реално това си го финансирам от писането на програми (като за тебе казано)
                          0 кредити
                          0 ипотеки

                          а да имам и офис, но това е друга тема...че не е готов.

                          нещо друго.

                          ПП реално да ме занулят на БФБ ще ме заболи, но слава богу си имам занаят дето ме храни,че и остава за инвестиране (къде успешно къде неуспешно)
                          Last edited by bertram; 15.10.2012, 21:49.
                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                            знам , че си най-великият инвеститор в НИ, но да знаеш, че и тази зима имотите ще паднат още поне 10%. Все още няма пуснато нищо читаво от имотите дето банките ги стискат, а на тях почват да им парят.
                            В момента инвестирам на БФБ, не в НИ. В НИ съм инвестирал за последно в края на 2009-та. Това е преди цели 3 години! От три години инвестирам като Дянков в оразване на разходите и оптимизиране на приходите, включая от имоти. Само *дигам там дет съм подценил.
                            Кажи сега Уоръне, на теб в какво са ти инвестициите? За най.-голямият ти и стабилен актив дето си го продал - панелката в Бъкстон, разбрахме. Сигурен съм че откакто програмираш не можеш и да мечтаеш за по-читаво нещо от тази невероятно сполучлива панелка. Нищо чудно да е била на родителите ти, а ти да си я проиграл с лека ръка. Там можеха да живеят и правнуците ти /ако си падаш по традиционния тип семейство разбира се/. Понеже не съм злопаметен, ти пожелавам по-сполучлива инвестиция от тази панелка. Лошото е, че а дано, но надали!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LANDLORD 31 Разгледай мнение
                              Е, освен, че се заслушах за циклите как разпалено обясняваше, след като даде съвет на един маляк /тв водещ/, че най-добрата инвестиция на 50К евро била да намери банката даваща най-висока лихва по влог, бързо загубих интерес към този мустакат суек!
                              знам , че си най-великият инвеститор в НИ, но да знаеш, че и тази зима имотите ще паднат още поне 10%. Все още няма пуснато нищо читаво от имотите дето банките ги стискат, а на тях почват да им парят.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                Хърсев да каже за Кристалбанк и да се скрие някъде.
                                Е, освен, че се заслушах за циклите как разпалено обясняваше, след като даде съвет на един маляк /тв водещ/, че най-добрата инвестиция на 50К евро била да намери банката даваща най-висока лихва по влог, бързо загубих интерес към този мустакат суек!

                                Коментар

                                Working...
                                X