IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
    За разлика от anon6706 си мисля, че достъпните жилища са по-полезни за икономиката, тъй като освен спокойствие и сигурност са предпоставка за пренасочване на парите в по-полезни занимания.
    Аз се опитах да ти отговоря за какъв тип икономика е вреден наситен с НИ пазар. Нали това ти беше въпроса?

    Аз съм един от най-отявлените защитници на ниските цени на НИ.

    Коментар


    • Ако мога да направя следната аналогия.

      Знаете теорията как развитието на земеделието, специализацията в определени дейности и т.нат.водят до това, че хората не е нужно постоянно да са заети с прехраната си, съответно имат повече свободно време и това се превръща в основата на прогреса . . .
      Покупката на жилище за едно семейство е със сериозна финансова тежест. Голяма част от разходите на домакинството отиват по него и вместо да потребяват средствата си за други услуги и стоки те ги харчат по имота си.
      Та какво става с икономическата ситуация при достъпни жилища, при които плащанията по тях не натоварват така бюджета. Къде ще се пренасочат? Образование, инвестиция. . . ?

      Ето например как се е отразило (без да искам да се стига до прекалено разчувстване по темата) мащабното и евтино панелно строителство.

      За разлика от anon6706 си мисля, че достъпните жилища са по-полезни за икономиката, тъй като освен спокойствие и сигурност са предпоставка за пренасочване на парите в по-полезни занимания. Както казах образование, инвестиране в производства. Това не са ли заробени пари, които вместо това могат да се въртят и от пари да се изкарват пари. Още повече че за разлика от САЩ тук сградите са солидни и вместо през 30-40г. да се строи нова дървения ни се налага само да отремонтирваме, което колкото и да е скъпо ...
      Last edited by Moesia; 24.10.2012, 00:21.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
        по-скоро тъжното е, че парите за кредита са привлечени отвън и се дават основно от чуджи банки
        Парите няма как да са привлечени "отвътре" при положение, че търговското салдо на подобни икономики е на дефицит.

        Единствената голяма развита икономика с положително търговско салдо (доскоро) е Япония (Германия също, но там е по-сложно заради Еврозоната) и дори там цените на имотите не се покачват последните 20-на години.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от anon6706 Разгледай мнение
          Наситен с НИ пазар е вреден за развитите икономики или по-точно за икономиките, чийто БВП се формира в голямата си част от сектора на услугите.
          В тип икономика, която се базира на услуги, а не на производство, строителството е единственият сектор, който води до някакво производство на територията на държавата.

          Тъжното в историята е, че парите за крайната покупка на това производство (строителството на НИ) са на кредит.
          по-скоро тъжното е, че парите за кредита са привлечени отвън и се дават основно от чуджи банки
          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
            Идеята ми е, основателни ли са притесненията на някои хора, че ако има такъв пазар то това е вредно за цялата икономика, няма ги работните места, няма търговия на строителни материали и т.н.
            Наситен с НИ пазар е вреден за развитите икономики или по-точно за икономиките, чийто БВП се формира в голямата си част от сектора на услугите.
            В тип икономика, която се базира на услуги, а не на производство, строителството е единственият сектор, който води до някакво производство на територията на държавата.

            Тъжното в историята е, че парите за крайната покупка на това производство (строителството на НИ) са на кредит.
            Last edited by anon6706; 23.10.2012, 23:06.

            Коментар


            • Някой може ли да ми каже какво ще стане ако имаме един пазар наситен с имоти и има ли такъв прецедент в някоя държава. Може и за определен град ( макар че в България има такива и резултата е ясен - евтини/ достъпни жилища ), който все пак е някакъв притегателен център за пришълци.

              Идеята ми е, основателни ли са притесненията на някои хора, че ако има такъв пазар то това е вредно за цялата икономика, няма ги работните места, няма търговия на строителни материали и т.н.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                Искаш да кажеш, че при стандартен апартемент от 72-75 квадрата
                и среден доход за София от около 850 лефа месечно цената му требе
                да е около 82 000 - 85 000 в момента????

                Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                Да, ако такъв е средният доход в София /за което не съм сигурен/ цената на един апартамент от 80 квадрата с нормална инфраструктура /магазини, транспорт, паркинг и зелени площи/ би трябвало да е около 40 хил. евро.
                Реде и Майсторе, има нещо, което формира цената на жилищата и то се нарича disposable income (разполагаем доход). Не може механично да се прилага някаква формула чрез средния доход за цената на жилищата.

                Трябва да се прави сметка колко лева остават от средния доход за изплащане/покупка на жилище.

                Или - цената на този 80 кв.м. апартамент трябва да е доста под 40 хил. евро при настоящите цени на стоките и услугите от първа необходимост.

                Това да си го запишат и френскоговорящите АНИ-та.
                Last edited by anon6706; 23.10.2012, 22:10.

                Коментар


                • SPART

                  От 2014 няма да има САЩ , 2040 дефицита им ще е при този на СССР !
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от REDA Разгледай мнение
                    ....погледнато от безкритичния възглед....
                    Отиди в спам-лафката на бонусарите и разлисти назад страниците от последния месец.Бях им пуснал един филмчета от ютуб за тенденциите в щатския дефицит до 2040 г. ....Само първото да изгледаш (около 8 минути е....) и ти е достатъчно ......

                    ПС: Тук го бях слагал в темата за златото-балон.......
                    Доказателство за доверие дава първо оня, който го търси!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от БАЦЕ Разгледай мнение
                      Не чете ли в темата за влога , че в понеделник в 11.41 админа му даде БАН за една седмица.
                      Аааа,

                      изпуснал съм го този момент.

                      Тогава за баннатите или хубаво или нищо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Между другото нашия преуспял имотен магнат къде се дяна?
                        Не чете ли в темата за влога , че в понеделник в 11.41 админа му даде БАН за една седмица.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение


                          Кви поколения бе, те стигнаха до зората на човечеството. Велики са
                          Ма Валка, хубаво си се посмяхме последната страница, нали
                          Цялата е за бисери и вицове
                          Махни! Някои мъже като се напият незнаят какво пишат /пушат/

                          За г-н Лорда с неговите комплекси които са огромни между другото може да се говори като за Германия. Шарл дьо Гол е казал: "Германия- това великолепно и враждебно море, в което рибаря може да извади в мрежата си чудовище или съкровище!"

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от valio1900 Разгледай мнение
                            Моля администраторите да копират това в "бисери и вицове". В този форум съм чел много пишман инвеститори, но някой, който предвижда нещата за 12 поколения напред ми е сефте. Евала...... велик си бате.Нострадамус може да се учи от теб.


                            Кви поколения бе, те стигнаха до зората на човечеството. Велики са
                            Ма Валка, хубаво си се посмяхме последната страница, нали
                            Цялата е за бисери и вицове

                            Коментар


                            • luboil

                              Лорда е зает , брои парите от наемите.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • SPART

                                Умножаваш цената по ПИ 3.14 и може да си я сметнеш за 1300 години напред, ако върнеш назад пък може да стигнеш до цената на юртата на Аспарух.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X