IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

    Това би било вярно само ако тези инвестиции са направени без ясна представа защо и къде,а ако са направени и с кредит работата е ясна.При положение ,че са направени за да не стоят парите в банката или с готови средства картинката се променя коренно.Притеснявам ли се от това да ми стоят парите в банката отново ще си купя НИ
    Тук нещата опират и до психология.Аз разсъждавам от моя гледна точка-защо изобщо е необходимо човек да има спестявания.Аз лично нямам никакви спестявания ,въпреки че доста пари са минали през ръцете и каквото съм изкарал съм го вложил в къщата си или за комфортен живот за мен или семейството ми.Не виждам смисъл човек да лишава себе си и децата си от неща,които би могъл да си позволи,за да пести пари.
    Та няма как да вляза в умът на хора,които пестят пари.Така че напълно е възможно да не съм прав.По принцип недвижимият имот е най-ценното нещо за българина,светая светих.Тая нагласа никога няма да я разбера.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
      https://galardo.bg/news/intervyu-s-u...do-real-estate

      Четете, ще паднете от смях....
      Малко съм ги псувал - тея пак ми досаждат. СМС-че от тях ми е за добро утро
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Тези разсъждения биха били верни ако на пазара на имоти купувачи са само хора,които купуват жилища,за да живеят в тях.Само че голяма част от купувачите ги купуват с цел инвестиция.Затова и 25 процента от жилищата в София са необитаеми.Като видят,че цените се понижават такива хора ще спрат да купуват,защото реално нямат нужда от жилища.Освен това на пазара ще излязат много жилища,защото ще искат да си избият инвестицията или поне част от нея.
        Това би било вярно само ако тези инвестиции са направени без ясна представа защо и къде,а ако са направени и с кредит работата е ясна.При положение ,че са направени за да не стоят парите в банката или с готови средства картинката се променя коренно.Притеснявам ли се от това да ми стоят парите в банката отново ще си купя НИ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Ами не паднах от смях..Не че е невъзможно да се случи но за да паднат имотите трябва още яко да се тръска крушата...Да измрат много хора и много народ да остане без работа много хора да си загубят спестяванията и на много хора заплатите да бъдат намалени с 50%...Това че камериерки пикола и келнери си загубили работата за два месеца не е фактор на пазаря.Тези хора и сега са извън него..Иначе ти си продължавай да вярваш само на това което ти се иска да се случи виж това което не ти се иска не вярвай на такива и им се присмивай...Идва време в което ще осъзнаеш че няма криза която да е само за другите или само за собственика на желания от теб имот.И че никой няма да си продаде имота без пари...Да цените които са в момента са нереални да не кажа абсурдни на фона на качество безопастност и доходи но има и такива имоти на които цените ще растат
          Тези разсъждения биха били верни ако на пазара на имоти купувачи са само хора,които купуват жилища,за да живеят в тях.Само че голяма част от купувачите ги купуват с цел инвестиция.Затова и 25 процента от жилищата в София са необитаеми.Като видят,че цените се понижават такива хора ще спрат да купуват,защото реално нямат нужда от жилища.Освен това на пазара ще излязат много жилища,защото ще искат да си избият инвестицията или поне част от нея.

          Коментар


          • Πaзapът e "пaдaщ нoж", тaĸa чe нe ce oпитвaйтe дa yцeлитe дънoтo

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Не бъркай желаното от теб с реалността.А тя е такава че ти нямаш апартамент и няма да имаш.С виене закани и лужи по форуми нито цени ще свалиш нито ще купиш.Моли се това най фъсно юни да приключи че после ше ти се плаче...
              Кажи де кажи, на Дъри говорител ли си станал, а?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Ти на Дъри, май цункаш подметките, като гледам какъв глашатай, си и станал.
                Не бъркай желаното от теб с реалността.А тя е такава че ти нямаш апартамент и няма да имаш.С виене закани и лужи по форуми нито цени ще свалиш нито ще купиш.Моли се това най фъсно юни да приключи че после ше ти се плаче...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Ами не паднах от смях..Не че е невъзможно да се случи но за да паднат имотите трябва още яко да се тръска крушата...Да измрат много хора и много народ да остане без работа много хора да си загубят спестяванията и на много хора заплатите да бъдат намалени с 50%...Това че камериерки пикола и келнери си загубили работата за два месеца не е фактор на пазаря.Тези хора и сега са извън него..Иначе ти си продължавай да вярваш само на това което ти се иска да се случи виж това което не ти се иска не вярвай на такива и им се присмивай...Идва време в което ще осъзнаеш че няма криза която да е само за другите или само за собственика на желания от теб имот.И че никой няма да си продаде имота без пари...Да цените които са в момента са нереални да не кажа абсурдни на фона на качество безопастност и доходи но има и такива имоти на които цените ще растат
                  Ти на Дъри, май цункаш подметките, като гледам какъв глашатай, си и станал.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                    Ама аз и на 250000 евро нещо качествените имоти при надутия пазар пак нещо не ги видях... явно просто няма такива - дупка до дупката Разликата е, че поне сега ще секне кранчето на мързеливата брокерска пасмина.
                    Прав си.Тоя пазар отдавна плаче за закон който да го регулира.Качествени имоти????Какво е туй нящо???Всичко е ширпотреба железобетон грозно опасно маломерно на замаСка..Навсякъде тарикати...Строено в блата папуре бучумиши няма улици няма транспорт диви бетонни джунгли без всякакъв разум.Който иска да живее на подобни места и е гламав да дава толкова пари после да не писка.А тия баровци с кредити по 60-70000 евро кредити са си самоубийци..олигофрени

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://galardo.bg/news/intervyu-s-u...do-real-estate

                      Четете, ще паднете от смях....
                      Ами не паднах от смях..Не че е невъзможно да се случи но за да паднат имотите трябва още яко да се тръска крушата...Да измрат много хора и много народ да остане без работа много хора да си загубят спестяванията и на много хора заплатите да бъдат намалени с 50%...Това че камериерки пикола и келнери си загубили работата за два месеца не е фактор на пазаря.Тези хора и сега са извън него..Иначе ти си продължавай да вярваш само на това което ти се иска да се случи виж това което не ти се иска не вярвай на такива и им се присмивай...Идва време в което ще осъзнаеш че няма криза която да е само за другите или само за собственика на желания от теб имот.И че никой няма да си продаде имота без пари...Да цените които са в момента са нереални да не кажа абсурдни на фона на качество безопастност и доходи но има и такива имоти на които цените ще растат

                      Коментар


                      • https://galardo.bg/news/intervyu-s-u...do-real-estate

                        Четете, ще паднете от смях....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от val/she Разгледай мнение
                          Замаушка, както при предната криза, така и при тази, хубавите имоти ще изчезнат от пазара. Те и за това са хубави. Що се отнася до шир потребата, да ще има възможности за коментар на офертните цени.
                          Ама аз и на 250000 евро нещо качествените имоти при надутия пазар пак нещо не ги видях... явно просто няма такива - дупка до дупката Разликата е, че поне сега ще секне кранчето на мързеливата брокерска пасмина.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение

                            Точно, пазарът беше яко надценен, болшинството бяха с безобразни кредити. Сега всичко секва. Имаше 2-3 нагли брокерчета, които се опитваха да извиват ръце преди няколко месеца само да ми обясняват “какви страхотни оферти изпускаме” - отговарях им, че ще трябва да се научат да бачкат истинска работа скоро - а те се хилеха. Дано им е смешно и сега.

                            Впрочем Имотека вчера звъняха да ми се молят, че имало “чудесни намаления в търсените от мен квартали”. Викам, какви имоти, какви пет лева госпоице - имоти чак след година две за половин цена от сегашната, а и как ще правиш огледи сега. Тя взе да ми обяснява как правели огледи с “всички предпазни средства”.

                            Бе тия няма ли кой да ги затвори - само заразяват хората с тъпите си далавери? Не усещат ли че са абсурдни и нямат време да се преквалифицират?
                            Замаушка, както при предната криза, така и при тази, хубавите имоти ще изчезнат от пазара. Те и за това са хубави. Що се отнася до шир потребата, да ще има възможности за коментар на офертните цени.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              За автомобила след като си ходил на лов и риболов нали?
                              Безплатна супа и къшей хляб. Все пак трябва да има и социални придобивки
                              Не, не - почти чиста, поддържана редовно кола. Просто не искам да ми пипат вътре.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Дебнем на замаушка Разгледай мнение
                                Прелагам работа на бивши имотни брокери:

                                Копаене на градина - 20 лв на ден, ако не крадат
                                Косене на двор - 1500 кв метра - 20 лв
                                Поливане на овошки, декоративни храсти и малини - 7 лв
                                Миене на автомобил - само външно 4 лв
                                За автомобила след като си ходил на лов и риболов нали?
                                Безплатна супа и къшей хляб. Все пак трябва да има и социални придобивки
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X