IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво понижение очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

    Писах вече, че всички си научиха урока след 2008 г. Строители, банки, продавачи и купувачи. Последните не всички ,но и те ще стоплят как трябва да се държат на пазара за НИ след днешното време.
    Банките не очакват по-високи лихви от 4 % за следващите пет години, аз това разбрах от офертата на ОББ, понеже те знаят повече предполагам ,че лихвите ще стигнат най-много 3 %, а останалото е презастраховка.
    никакъв урок не са си научили
    презастрои се яко и ефектът, който се наблюдава е стихийното набиване на спестяванията на страшно много хора за 10-15 години в тухли това вдигна много цените (без мисъл кой ще ги обитава)
    съответно умните хора се отрдъпнаха и в момента в София всяка втора сделка се подплатява със заем под една или друга форма,а за довършителни вероятно доста ипотеки

    21-22а са рекордни за ипотечното кредититране при рекордни цени при намаляло спрямо 2010-та население и застаряло

    това ако е научен урок.

    няма да ти казвам банките какви оценки със едното затворено око приемат и финансират до 90% това ако е научен урок ...
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

      Писах вече, че всички си научиха урока след 2008 г. Строители, банки, продавачи и купувачи. Последните не всички ,но и те ще стоплят как трябва да се държат на пазара за НИ след днешното време.
      Банките не очакват по-високи лихви от 4 % за следващите пет години, аз това разбрах от офертата на ОББ, понеже те знаят повече предполагам ,че лихвите ще стигнат най-много 3 %, а останалото е презастраховка.
      Какви 3%?
      Те сега са около толкова,щели да стигнат най-много 3%!

      https://www.infostock.bg/infostock/c...lihvite-na-fed

      Нашите банки се движат със световните тенденции,дори и със закъснения
      А ето и какво се очаква на глобално ниво

      За мен важното е, че се нуждаем от достатъчно рестриктивна позиция и трябва да постигнем достатъчно рестриктивна позиция на политиката“, добави той. „Ще трябва да поддържаме това в продължение на няколко години, за да сме сигурни, че ще постигнем инфлация до 2%, а след това в крайна сметка с течение на времето вероятно ще върнем лихвените проценти до по-нормални нива.“

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
        Мислиш ли, че догодина ще сме у евра?

        Колко реалистично ти се струва?
        Юлка, по-скоро се надявам, отколкото да го мисля. Просто за догодина наистина ми се струват прекалено кратки сроковете. Но шанс наистина има, за да няма спекулации с борда през времената с ограничена ликвидност, каквито предстоят, макар и за кратко.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
          Мислиш ли, че догодина ще сме у евра?

          Колко реалистично ти се струва?
          https://www.mediapool.bg/radev-bloki...ews344705.html

          С такива новини най-много рублата да приемем ха ха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

            Затова го пуснах, фиксирана лихва за 5 години, показва какво очаква банката.
            Има и застраховка Живот с месечна премия 0.043% върху сумата на кредита.
            Писах вече, че всички си научиха урока след 2008 г. Строители, банки, продавачи и купувачи. Последните не всички ,но и те ще стоплят как трябва да се държат на пазара за НИ след днешното време.
            Банките не очакват по-високи лихви от 4 % за следващите пет години, аз това разбрах от офертата на ОББ, понеже те знаят повече предполагам ,че лихвите ще стигнат най-много 3 %, а останалото е презастраховка.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
              За никъде не бързам. Любопитен съм през каква корекция ще минем, заради прозореца който се отваря в момента. Мерак ми е да се сдобия с един голям и хубав апарт и ако видя "справедлива" цена, може да захлупя. Дори и с кредит, ако се наложи. Без разпродаване.
              Мислиш ли, че догодина ще сме у евра?

              Колко реалистично ти се струва?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                За никъде не бързам. Любопитен съм през каква корекция ще минем, заради прозореца който се отваря в момента. Мерак ми е да се сдобия с един голям и хубав апарт и ако видя "справедлива" цена, може да захлупя. Дори и с кредит, ако се наложи. Без разпродаване.
                и аз така съм решил, но няма да е в България - Италия
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                  много бързаш за потеглянето отново
                  изчакай 2-3-4 години поне
                  За никъде не бързам. Любопитен съм през каква корекция ще минем, заради прозореца който се отваря в момента. Мерак ми е да се сдобия с един голям и хубав апарт и ако видя "справедлива" цена, може да захлупя. Дори и с кредит, ако се наложи. Без разпродаване.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    На банките хич не им се занимава да се пълнят с имоти в момента. Затова и пускат хубави оферти, хем за нови канарчета, хем за някое друго рефинансиране, което да си впишат в баланса. Буквално поддържат пазара жив, макар и на изкуствено дишане, докато се вдигне мъглата. После потегляме отново.
                    много бързаш за потеглянето отново
                    изчакай 2-3-4 години поне
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

                      Затова го пуснах, фиксирана лихва за 5 години, показва какво очаква банката.
                      Има и застраховка Живот с месечна премия 0.043% върху сумата на кредита.
                      На банките хич не им се занимава да се пълнят с имоти в момента. Затова и пускат хубави оферти, хем за нови канарчета, хем за някое друго рефинансиране, което да си впишат в баланса. Буквално поддържат пазара жив, макар и на изкуствено дишане, докато се вдигне мъглата. После потегляме отново.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        както и да го гледаме това са ниски лихви на фона на случващото се около България
                        Затова го пуснах, фиксирана лихва за 5 години, показва какво очаква банката.
                        Има и застраховка Живот с месечна премия 0.043% върху сумата на кредита.

                        Коментар


                        • Обаче, гледай колко интересно.... повишителите май наистина са преживели 70% спад на АйКю-то?

                          Ти им говориш за дефлация по борсите, подчертаваш го изрично - а те се вторачили в кв. Надежда.

                          На коя борса продават панелки у Надежда.... я кажете!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                            Да, някои хора прекаляваха... аз за себе си мога да кажа. че не съм почнал пръв да обиждам, 'еле па да разсъждавам кой каква диплома бил взел.. но ако си мислиш, че ще толерирам някакъв такъв дрисльо като тебе да се упражнява - много си се объркал! ама много.....
                            Ама защо си така видимо изнервен, видно от изключително обидния език.
                            Кое от казаното от мен не е вярно или обидно?

                            Да не би да не е пълна глупост, че рефинансирането било невъзможно до преди няколко години?
                            Кажи сега за дипломата? Кой ти я даде?
                            Кое е обидното в горните два реда?

                            Да не би да е защото си се наакал с прогнозите нещо?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                              Има тука един даскал, питай го да ти обясни, да те обучи.
                              Ако е умножено по 3.14 не ми го хвали.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                                Кавръка така ги праскаше пониженията с червен болд, размер 48, в продължение на 5-6 години.. ама те не идват и не идват.
                                Аз поне не съм толкова експлицитен, само в черно, като настроенията на понижителите

                                Каквото повикало, такова се обадило.
                                Да, някои хора прекаляваха... аз за себе си мога да кажа. че не съм почнал пръв да обиждам, 'еле па да разсъждавам кой каква диплома бил взел.. но ако си мислиш, че ще толерирам някакъв такъв дрисльо като тебе да се упражнява - много си се объркал! ама много.....

                                Коментар

                                Working...
                                X