IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо да не купувам имот сега?Иде ли нов срив?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
    A защо не си откриеш собствена тема? Опитите да зарибяваш случайни минувачи из теми дето нямат нищо общо с конкретното ти желание да изкараш пари, ми се струват проява на изключително лош вкус.
    Погледнато де факто, изказах се по темата. И леко разширих нещата. Правят го мнозина, ако се огледаш.
    Освен това, и "собствена" тема имам. Просто, коментарът се вписва органично и в тази.
    Виж, ако тук има "случайни минувачи", не е ли време и те да се замислят, защо толкова случайно минават и защо, случайно, си задават въпросите в "случайни" теми като тази.
    Отделно че, колкото хора, толкова и вкусове. И да абсолютизираш своя, все едно, да твърдиш, че 1/7-милиардна част от Човечеството е права. Само и единствено. Ако можеш по-добре, правИ го. Аз така мога, така се справям.

    Коментар


    • A защо не си откриеш собствена тема? Опитите да зарибяваш случайни минувачи из теми дето нямат нищо общо с конкретното ти желание да изкараш пари, ми се струват проява на изключително лош вкус.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
        Май продаваш нещо. След две години някой, на който не си удвоил парите, да не те гони с пищов?
        И да, и не.
        Да, защото, за да се придобие дял /част, частен (бизнес) / са потребни и финансови ресурси.
        Не, защото, не /просто/ "продавам", за да "взема парите и да бягам", а, за да се финансира производството на продукт /зад който има пазар за суми с поне 9 нули след единицата и преди запетайката/ и който, възнамерявам, да продавам надлъж и шир, в милиони екземпляри.
        И, ако има в него нещо гениално /както опитват да се гъбаркат тук някои колеги/ това са простота, копактност, съчетание от потребителски и икономически х-ки, в пъти над тези на съществуващите в момента /в някаква степен/, изпълняващи подобни функции "неща".
        Който пък се ангажира, получава като бонус и достатъчно пълен контрол над процесите тъй, щото, да си гарантира инвестицията. С такъв комплекс от възможности, едва ли ще се наложи да бягам от някого. Не и аз.

        А за удвояването...гонят ли с пищов, ако не ги удвоиш, а утроиш или упеториш, например? Само питам. Щото, де юре, точно удвояване, това не можеш да го наречеш...
        Last edited by Pyramid; 08.08.2013, 11:07.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Ами то и в момента има солидни неща, от които, за две-три години, може да си удвоиш ресурса
          Май продаваш нещо. След две години някой, на който не си удвоил парите, да не те гони с пищов?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от zingiber Разгледай мнение
            Неотдавна купих малък имот с добра локация.Не,основният мотив не беше инвестиция,а образованието на детето ми.Иначе като чета,нещата отиват на още по-зле.Честно казано не мислех,че кризата ще продължи толкова дълго,ама май още има да потъваме.Поне още три години,така като гледам.Тогава ще търся нещо солидно за инвестиция...
            Ами то и в момента има солидни неща, от които, за две-три години, може да си удвоиш ресурса но, робуваш ли на стари /за реалнстта, не говоря като мода/ възгледи, да чакаш нови резултати е повече от наивно. Имаш право да не вярваш "просто така" на такива приказки но, кое ти пречи да провериш? Добрите неща не винаги са лъскави. Както и лъскавите не винаги са добри но, свраките винаги са предпочитали блясъка. И познай, колко свраки са забогатели от това.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от JonnieJ Разгледай мнение
              Цените са надолу докато не свърши мизерията, а края и не се вижда! Жалко за тези, които се набълбукаха с кредити.
              Определено. И, дори и да не настане нов срив, при стагнацията в приходите и дори плавен ръст на разходите и демографската ситуация в страната /обиколете внимателно, ще видите колко много имоти пустеят, кои на вторичен, а кои и на първичен пазар/, скоро, не очаквам драматичен скок в цените. Говоря за такъв, който да осмисли стратегия от вида "сега купувам кравата, за да я заколя наесен". Вместо да ми ражда телета, да ми дава мляко с годони и пак да мога да я заколя. В Щатите, големите , истински инвеститори, вече са осъзнали това. Вижте "Оракула от Омаха", например. Влага /и за своите възможности, и за своя капацитет/ умерени ресурси в иновативни предприятия или такива, които е огледал и пречупил през мно-ого повече призми, а не само, през онази на купи-продай. Съответно, Неговите резултати и ...тези на нашенеца. Дори, претеглени през паритетна покупателна способност и капацитет на Пазара като цяло. Засяга се някои, когато им кажеш в прав текст, че са овце и/или като Пинокио, си заравят жълтиците в страната на глупаците но, фактът, от това, не се променя: С тесен мироглед, особено на тесен и волатилен пазар, БЪРЗО и ЗАДЪЛГО, няма да станат / и да останат Фактори. Това, големите икономисти го виждат и си го споделят но, като няма кой да слуша...
              НЕ, шоуто на НИ, ГОЛЯМОТО ШОУ, запада. Поне тук, в България. Кой успял-успял. Споделял съм: Имам някой и друг вариант от онези, от които умен човек би направил тъста пачка но, вие си знаете.

              Коментар


              • Неотдавна купих малък имот с добра локация.Не,основният мотив не беше инвестиция,а образованието на детето ми.Иначе като чета,нещата отиват на още по-зле.Честно казано не мислех,че кризата ще продължи толкова дълго,ама май още има да потъваме.Поне още три години,така като гледам.Тогава ще търся нещо солидно за инвестиция...

                Коментар


                • Цените са надолу докато не свърши мизерията, а края и не се вижда! Жалко за тези, които се набълбукаха с кредити.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от darkside Разгледай мнение
                    Назрява, ма малко бавно....към 2015-2020-та мое вече да е напълно узрял.
                    Ми то до 2020 90 % от панелите одавна ще са извън срока на ползване и ще почнат да се РАЗГРАЖДАТ . И тогава ще дойде царството небесно И всички панелджии ще си отидеме на село
                    Анализи EUR/USD

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Лорда Разгледай мнение
                      Хахахахах Няколко години трябва да минат за да осъзнаете, че сте изпуснали влака.
                      Кой влак? .....Оня по надолнището ли?......Ми той има да слиза надолу още барем пет години бре!... И то в най-добрия случай!
                      Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от RedBot Разгледай мнение
                        Аз си мисля че има сигнали, че момента за купуване назрява.
                        Назрява, ма малко бавно....към 2015-2020-та мое вече да е напълно узрял.
                        Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ingivo1 Разгледай мнение
                          Тия къде викат че сега е момента да се купува нали знаете кои са
                          Разни посредници , закъсали фалиращи строителни фирми и т.н.т
                          НЕ КУПУВАЙТЕ за бога
                          Нека стигнат цените СЕБЕСТОЙНОСТ + 20% търговска надценка и тогава ще купуваме .
                          А себестойност х4 който е платил ся ще плаща цял живот
                          Така е. Около 250 еуро сиреч при прилично състояние на имотчето......
                          Спадът и нормализирането на цените на имотите е неизбежен резултат от спекулативното поскъпване.

                          Коментар


                          • Аз си мисля че има сигнали, че момента за купуване назрява. Банките почнаха да свалят лихвите. Чуват се и разни неща за инвестиции от изток, което ще доведе до доходи и евентуално пришълци. А и на този пазар, както и във форекса, масовия случай търси да хване дъно или връх на пазара, което естествено е невъзмжно. И освен всичко от имот до имот разлика от земята до небето. Българина от векове е грабен най-безочливо и това е причина за тази му гнетична любов към недвижимата собственост. Та тези дето се надяват цените да се сгромолясат да не останат с пръст в устата.
                            Да не отваряме дума и за количеството пари дето се появиха от нищото в световен мащаб.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ingivo1 Разгледай мнение
                              Т
                              Нека стигнат цените СЕБЕСТОЙНОСТ + 20% търговска надценка и тогава ще купуваме .
                              Аз обаче съм спекулант и купувам по-скоро на себестойност - 20%. В други места из Европа това е вече реалност, а тук кризата още не е ударила, но съм оптимист. До 2015 ще излязат доста добри оферти.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от melon Разгледай мнение
                                По-високи за доста по-ниско качество не само на строителство, а и на околна среда.
                                Aма тук има по-малко негри. Засега.
                                Last edited by analog; 22.12.2012, 11:10.

                                Коментар

                                Working...
                                X