IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къща от бали слама от ръж?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • не се пръска с химикали Неграмотен го написа измазват се кирпич (кал и слама) и не гори издържало повече от три пъти повече на пожар отколкото стандартна сглобяема къща.. а вътре праз балите слама маинава арматура и така има втори етаж ако е самоносеща конструкция иначе всеки е свободен да го направи както му харесва една идея по здраво мехуди каза че ще го прави със носещ скелет сламата ще само плънка между скелета

    колкото до цената на квадрат незнам мехуди ще каже като стане готово иначе американският строител отговаря
    http://www.youtube.com/watch?v=BkWQnQ70wVQ

    едита е че грешноп съм разбрал за це3ната добавям си блога на мехуди към четените
    mWPCloud.com

    Коментар


    • Re: Къща от бали слама от ръж?

      Първоначално изпратено от ewgeny
      Първоначално изпратено от bgg_red
      Първоначално изпратено от Jay Gould
      Интересно ми е по колко лева ще излезе на квадрат строежа.
      Торба пръст и четери бали слама !!!
      Тази слама има само (почти) пълнежна и изолираща цел. Важна е конструкцията, като гледам се използват ферми. Бях гледал един как използва пластмасови бутилки, вместо сеното. С много други неща може да се замени. Въпрос на фантазия.

      сламата от ръж е твърда и ефекта ще е като от газобетон + екологичност!
      Може би Мехуди като автор на темата ще разясни технологията, която смята да използа :-)

      Коментар


      • Re: Къща от бали слама от ръж?

        Първоначално изпратено от bgg_red
        Първоначално изпратено от Jay Gould
        Интересно ми е по колко лева ще излезе на квадрат строежа.
        Торба пръст и четери бали слама !!!
        Тази слама има само (почти) пълнежна и изолираща цел. Важна е конструкцията, като гледам се използват ферми. Бях гледал един как използва пластмасови бутилки, вместо сеното. С много други неща може да се замени. Въпрос на фантазия.

        Коментар


        • Re: Къща от бали слама от ръж?

          Първоначално изпратено от bgg_red
          Първоначално изпратено от Jay Gould
          Интересно ми е по колко лева ще излезе на квадрат строежа.
          Торба пръст и четери бали слама !!!
          една коса и една лопата

          Коментар


          • Re: Къща от бали слама от ръж?

            Първоначално изпратено от Jay Gould
            Интересно ми е по колко лева ще излезе на квадрат строежа.
            Торба пръст и четери бали слама !!!
            --е за НАДЕНИЦАТА ви отепах!!!
            http://farm6.static.flickr.com/5248/5222600580_2e7c1c2264_b.jpg

            Коментар


            • Re: Къща от бали слама от ръж?

              Интересно ми е по колко лева ще излезе на квадрат строежа.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jaya
                Дано стане! Успех!
                И дано нямаш бюрократични проблеми при узаконяването, а още по-малко като заживееш в къщата.
                Но наистина сподели след това. Интересно е!
                Това с узаконяването нещо не го разбирам, нали от 2002-ра няма узаконяване, т.е. всичко построено без одобрен проект е незаконно и няма как да се узакони...

                А доколкото виждам, човека си действа по реда, сменил е статута, намерил е архитект, проверил е, че дървена къща до 800 кв.м. не е проблем и т.н. Т.е. явно ще строи законно

                Коментар


                • Дано стане! Успех!
                  И дано нямаш бюрократични проблеми при узаконяването, а още по-малко като заживееш в къщата.
                  Но наистина сподели след това. Интересно е!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mvr0306
                    аз съм малко скептичен към тия къщи - за лятна вила може би да, но не и за основен дом.
                    Не бих живял в къща където сламата е яко пръскана с химикали против гадинки. Това нещо прониква в някаква степен и в къщата.
                    Освен това си мисля сламата би се сплескала след няколко години - това е органична материя и бавно се разгражда. Ще трябва да се уплътнява наново. Външната хидроизолация трябва да е перфектна - да не прониква дъжд или сняг при силна виелица - влагата веднага ще инициира гниене на сламата.
                    За нашите географски ширини такива къщи си имат недостатъците.Но във филмчетата на Андрю Морисън има и отговори на въпросите свързани с влагата.Старите плетенки измазани само с глина не са кой знае колко по0добър вариянт Но са държеливи.Проблмът е че няма опит в този тип къщи в България.Иначе за всеки проблем е измислено решение.
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Пожар - лошо, ама какво правите с влагата ? Ако нещо протече в тая слама ? Стените ли сменяме ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от B.Graham
                        Първоначално изпратено от psycoholic
                        Първоначално изпратено от B.Graham
                        Мехуди виж и тук може нещо интересно да намериш http://www.strawbale.com/ .
                        Тоя другар Андрю Морисън дава доста инфо.
                        Много як сайт!
                        Между другото, сламата не се ли пръска с някакъв препарат против буби или да я направят по огне-устойчива!?А възможно ли е, носещите конструкции да са от добрия стар железобетон, а само стените да са от слама? Хем здраво, хем сламено, а и ще може да се пльосне втори етаж...
                        Пръска се с препарат за да не гние и да не я ядат гадинки.А стоманобетонна конструкция ще убие ефекта Втория етаж не е проблем ако конструкцията се направи както трябва от яки греди. И аз съм фен на сламените къщи.Ще се радвам ако Мехуди завърши проекта си и го покаже тук.
                        P.S.Дано модитата не изтрият темата.
                        аз съм малко скептичен към тия къщи - за лятна вила може би да, но не и за основен дом.
                        Не бих живял в къща където сламата е яко пръскана с химикали против гадинки. Това нещо прониква в някаква степен и в къщата.
                        Освен това си мисля сламата би се сплескала след няколко години - това е органична материя и бавно се разгражда. Ще трябва да се уплътнява наново. Външната хидроизолация трябва да е перфектна - да не прониква дъжд или сняг при силна виелица - влагата веднага ще инициира гниене на сламата.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Оран Гутан
                          Любопитно ми е все пак, как ще узакониш постройката. По долу видях, че са засегнали един аспект - пожарната. Ще береш ядове с разните му администрации предполагам. Аз имам познат, който се беше запалил за къща от кал (беше участвал в построяването на такава някъде по черноморието, по някакъв проект). Та и тая къща, брали големи ядове да извадят разни документи, както може да се досетиш.
                          Мисля че ако постройката се води временна - имаш много малко ядове с узаконяване! А временна може да бъде и 100 години

                          особено на село не е изобщо проблем. Успех и от мен на ентусиастите.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от psycoholic
                            Първоначално изпратено от B.Graham
                            Мехуди виж и тук може нещо интересно да намериш http://www.strawbale.com/ .
                            Тоя другар Андрю Морисън дава доста инфо.
                            Много як сайт!
                            Между другото, сламата не се ли пръска с някакъв препарат против буби или да я направят по огне-устойчива!?А възможно ли е, носещите конструкции да са от добрия стар железобетон, а само стените да са от слама? Хем здраво, хем сламено, а и ще може да се пльосне втори етаж...
                            Пръска се с препарат за да не гние и да не я ядат гадинки.А стоманобетонна конструкция ще убие ефекта Втория етаж не е проблем ако конструкцията се направи както трябва от яки греди. И аз съм фен на сламените къщи.Ще се радвам ако Мехуди завърши проекта си и го покаже тук.
                            P.S.Дано модитата не изтрият темата.
                            Life won't wait for you.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Negramoten
                              За хората с приказката "трите прасенца" ще спомена, че в България няма торадо или урагани, но има земетресения. А както всички знаем инерционните сили са правопропорционални на масата . Т.е. една по-лека конструкция е доста по-устойчива, а да не говорим за еластичността на сглобките и по-ниското строителство при този вид постройки.

                              Между другото не знам колко сте се зачели в темата, но автора споменава стени на такива къщи изкарали няколко хиляди години

                              Хайде сега, вижте и немските сламенни къщи и спрете да бълвате глупости за конструкцията, като се оповавате на приказка която са ви чели на 4 годишна възраст, че ставате смешни...

                              ПП. Потърсете и едно видео, където такава сламенна къща, измазана с кал, я нагряха с огнехвъргачка за 20 мин и така и не се запали...
                              За хората които не четат приказки ще спомена ,че народните приказки са много възпитателни и съдържат поуки ,които като разбереш още от малък след това много помагат в живота ! В конкретната приказка се съдържа цялата истина за сламените къщи !

                              Коментар


                              • Аз като направя такава постройка на вилата на село, а да дойде някой да ми търси документи. Сега, то на морето ясно, че всичко трябва да е изрядно.

                                Коментар

                                Working...
                                X