IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте съвет

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Да така е, банката може да иска удовлетворяване на вземането си като предяви претенции, към имущество, което е било на родителите ти. Така, че ако те са имали собственост, банката има право да предяви иск към тази собственост до размера на вземането си. Изхода е или да изплатиш задължението на родителите си, или да поемеш да го изпълняваш като длъжник ти, по някъв начин, иначе остава за банката имуществото на родителите ти.

    Но мисля, че банката трябва да получи и застраховките от смъртта им, които не знам да какъв размер погасяват вземането на банката, би трябвало в пълен.

    Коментар


    • Колега kalpior имаш нужда от адвокат!
      Аз не съм, но мога да ти кажа нещо полезно - в случай че си единствен наследник на родителите си и си отказал тяхното наследство, това те освобождава както от правата на наследник, така и от задълженията.
      По повод реакцията на застрахователя - напълно неоснователно за мен е твърдението им, че са прекратили договора с банката и поради тази причина ти отказват плащане на обезщетение. Застрахователната полица е уреждала взаимоотношенията между твоите родители и застрахователя, евентуално с посредничеството на банката, така че отношенията Банка-Застраховател не би трябвало да се отразяват на отношенията Застраховател-Ползващо лице.
      Ако Застрахователят настоява на своето поискай от него с официално писмо /с обратна разписка/ или нотариална покана да ти даде писмен отказ на твоята претенция. С него отказ отиваш право в КФН /Комисия за финансов надзор/, която тук шеговито наричаме КаФеНе или КеНеФа - и там си завеждаш преписка, от която ако си в правото си, Комисията ще издаде предписание за Застрахователя, което той трябва да изпълни.
      Надявам се да съм ти бил полезен!

      Коментар


      • edinstvenite obezpe4enia v sly4aia sa samo pensiite na moite roditeli i skly4enite zastraxovki jivot za da bade otpysnat kredita,no zastraxobatelite otkazvat da platiat zastraxovkata s opravdanieto 4e sa prekratili dogovorite si s bankata i me izprashtat da se opraviam s bankata.Ot bankata nastoiavat da platia parite navednaj v nai-kratak srok,v protiven slu4ai shte prediaviat sadeben isk sreshto men,tova beshe tiaxnoto obiasnenie.Bix iskal da se pozova na niakakav zakon ako sam v pravoto si da ne go pogasiavam tozi kredit,Vaprosat mi e ako niakoi ot vas znae koi e zakona ,koito me zashtitava da mi go napishe kato otgovor.

        Коментар


        • Не си длъжен разбира се. В случай на смърт на кредитополучателя /длъжника/, банката би трябвало да удовлетвори вземането си като получи обезпечението /бъдещите пенсии/ или сумата от застраховката при смърт. Ако няма други обезпечения, като недвижими имоти или задължение от твоя страна, както при първия кредит, за който казваш, банката не би трябвало да има претенции към теб.

          Не давам гаранция 100% за верността мнението си.

          Коментар


          • molia za informacia po slednia kazus:
            poditelite mi po4inaxa predi 6 meseca i mi ostavixa dva kredita zadaljenia kato naslednik.Po parviat kredit sam garant i go plashtam redovno,vtoriat e na imeto na dvamata i e sklu4en sreshto na osnovata na badeshtite im vaznagrajdenia v sly4aia texnite pensii.Az ne sam izvarshval plashtania po vtoriat kredit.Vaprosat mi e po zakon dlajen li sam da go pogasiam?Zashtoto ot bankata nastoiavat da pogasia tozi vtori zaem navednaj.

            Коментар


            • Най лесно е да намериш някой познат с деклариран доход и той да ти отпусне заем на ООД то с договор за заем и си плащаш вноските както искаш или вкарваш пари в сметката на ООД и от там или в брой. А като почнеш да реализираш някакви печалби започваш да изплащаш заема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от uruk_hai
                Ако за цялата търговска дейност плащанията са по банка няма смисъл от касов апарат, ако се наложи да се вземат пари на ръка от клиент се внасят от негово име по банковата сметка на дружеството и му се връща вносната бележка.

                Това е то чат... за пат не знам , както се е подредил със съдружниците, сигурно е сложил някой роднина, за да не е ЕООД, че там имаше май някакви облекчения навремето...
                Е, нали това казвам, че съдружника трябва в най-лошия случай да му е жена.

                Коментар


                • Ако за цялата търговска дейност плащанията са по банка няма смисъл от касов апарат, ако се наложи да се вземат пари на ръка от клиент се внасят от негово име по банковата сметка на дружеството и му се връща вносната бележка.

                  Това е то чат... за пат не знам , както се е подредил със съдружниците, сигурно е сложил някой роднина, за да не е ЕООД, че там имаше май някакви облекчения навремето...

                  Коментар


                  • Ееех, Съни само да знаех какво означава чат-пат? Не може бе, не може, освен ако другия съдружник си ти или в най-лошия случай, жена ти. Стига да е на твоя страна разбира се.

                    Коментар


                    • Изплащайки и амортизирайки актива дружеството ти натрупва някаква разходи/загуба/гориво/поддръжка във времето, щом си решил да не го ползваш това дружество... значи или декларираш приходи през друго дружество или укриваш приходи... /ако нямаш приходи от актива го ликвидирай, продай го/

                      в първите два случая... декларирай достатъчна част от приходите си, колкото да се покрие разхода по камиона плати си патентите и приключвай нещата месец за месец... не отлагай проблема...

                      или намери приятели на които да пуснеш фактури за разходи да ти платят 10% данъка или поне достатъчно, за да си покриеш разходите по обслужване на дружеството... остатъка /ако не достигат приходи/ захранвай с лични вноски към дружеството/безлихвен заем/, но трябва да докажеш произход на парите и се връщаме в началото на включването ми...

                      Коментар


                      • Привет Ход)))не се тормози с касовите апарати....чат-пат може и да липсват))))...ама верно нямат връзка с лизинга


                        mkk77, Tallasum ти е посочил основните начини за финансиране при недостиг на пари в каса или банка
                        В твоя случай ми се струва най-удобен варианта с парична вноска от съдружник,като заем и с нея покриваш лизинговите вноски.
                        Задължението ликвидираш после с бъдещите приходи/подобно на масовата практика за покриване на червена каса/

                        Коментар


                        • По принцип не виждам как ще работиш без касов апарат, но касовия апарат е необходим на този който взима парите и дава фактурата.
                          Честно твоя случай не можах да го разбера, но това е принципа. Питай Съни, тя може да ти бъде полезна.

                          Коментар


                          • ООД (ЕООД) е юридическо лице и се различава от собственика/ците, следователно и от счетоводна и финансова гледна точка отговора е НЕ.

                            лизингодателя едва ли ще откаже да ти вземе парите, но на практика такъв батак ще заформиш, че после ще се чудиш как да го оправяш.
                            не бива да пропускаш и вероятността лизингодателя да е недобросъвестен (малко вероятно, но все пак е възможно) и да ти прибере вноските, а след това да претендира, че лизинга не е платен, изтъквайки факта, че не е получил плащания по страната на лизинговия договор.

                            Ако ООД-то няма никакви приходи, както и банкови и касови наличности, вариантите са няколко:
                            - теглиш парите за вноската от личната си сметка и ги плащаш касово на лизингодателя, от името на ООД-то. После счетоводно трябва да измислиш начин да опишеш откъде са влезли тези пари във фирмата. затова погледни следващите:

                            - собствениците се съгласяват да увеличат капитала на д-вото и внасят по определена сума, която да покрие плащанията за период, в който нещата се стабилизират. Недостатъци - по-бавен вариант, трябва да се правят корекции в търговския регистър, а част от съдружнииците може да са против.

                            - един или няколко съдружника предоставят парични средства назаем на дружеството, със съответен договор, срок, лихва евентуално и т.н.
                            Тук поне не се променя структурата на дяловите участия,но също може да има съдвужници, които са против
                            - краен вариант - приключвате с камиона и дейността.

                            Коментар


                            • а иначе от чия сметка ги внасяш?

                              Коментар


                              • Дайте съвет

                                фирмата е ООД,регистрирано април месец;патентната декларация е подадена 02.11.2006;през юни е купен камион на лизинг
                                мога ли да лизинговите вноски да ги внасям от сметката на собственика,при положение че няма касов апарат и движение по банковата сметка,съответно и приходи няма...
                              Working...
                              X