IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изплащане на отпуска при напускане

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Аз лично вече си взех почти всичко за 2019 г., така че няма с кво да ме цакат...А и обикновено се старая така да правя. Отпуските са си наше право, не бива да се лишаваме от тях, за сметка на работа. От работа се гърбавее, не се хубавее, нали знаете

    Коментар


    • Който се е съгласил на нередовния трудов договор, той ще си носи и негативите от незаконните практики..

      Коментар


      • В нашата мила родина не си търсим правата. Надяваме се да са коректни с нас обаче, за съжаление, доста често не са. Затова всичко трябва да е уредено законово. Разбира се, с отпуски ни цакат много, този случай тук го потвърждава. Аз лично винаги гледам да си ползвам отпуска в рамките на годината, защото после като се съберат 100 дни става страшно. А и човек има нужда от почивка, за да е по-трудоспособен след това. Работа винаги ще има, в един момент просто трябва да я оставиш. Защото работохолизмът, когато е във високи дози, е вреден. А често ставаме работохолици от страх да не си изгубим работата. И така не се усещаме как ни манипулират. Заложено е в българската народопсихология. Спомнете си как по време на комунизма раболепно се ходеше по манифестации и нямаше мърдане. На доста места и сега е подобно отношението към хората, само че под друга форма. И май не сме мръднали много.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от oiling the gears Разгледай мнение
          Не мога да разбера защо първо се съгласяват да ги осигуряват на минимална заплата, след това се чудят колко ще получат при напускане. И въобеще
          трябва да отпадне тази порочна практика с осигуряването на минимална заплата.
          Да правят проверки на фирмите, да ги глобяват и порочната практика ще спре. Българинът разбира само като му бръкнат в джоба. Иначе на съвест не се надявайте.

          Коментар


          • Не мога да разбера защо първо се съгласяват да ги осигуряват на минимална заплата, след това се чудят колко ще получат при напускане. И въобеще
            трябва да отпадне тази порочна практика с осигуряването на минимална заплата.

            Коментар


            • Аз мисля, че отпускът трябва да се ползва в рамките на годината, защото после не можеш да разчиташ, че ще ти бъде изплатен коректно. Още повече пък като те осигуряват по-малко пари. Така че, това е към всички работещи, ползвайте докато е време, защото после я камилата, я камиларя...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

                Отпадна изискването да се прави график за използването им в началото на годината.
                Потвърждавам, отпадна

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение

                  Не е отпаднало и не е разпоредба, а закон (Кодекс на труда чл.176а). Няма да има проблем да му ги платят. Инспекцията няма да те дърпа, че си платил в повече, но никой не може да те накара да ги платиш ако не искаш.
                  Отпадна изискването да се прави график за използването им в началото на годината.
                  Ами, ще проверя, но при нас всички казаха с облекчение, че е отпаднало

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                    Отпадна естествено. Това ти е пропуснато право. На колеги им платиха за 5г. отпуск
                    Не е отпаднало и не е разпоредба, а закон (Кодекс на труда чл.176а). Няма да има проблем да му ги платят. Инспекцията няма да те дърпа, че си платил в повече, но никой не може да те накара да ги платиш ако не искаш.
                    Отпадна изискването да се прави график за използването им в началото на годината.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                      Тази разпоредба не отпадна ли ?
                      пп Знам за хора дето имаха по над 200 дни и всичките им се изплатиха....
                      Отпадна естествено. Това ти е пропуснато право. На колеги им платиха за 5г. отпуск

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение
                        Мисля че не е, но ако са имали много дни от преди да я приемат, в заварено положение, им оставиха дните, не им ги взеха.
                        Благодаря !

                        Коментар


                        • питащия какво по точно е работил не каза.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение
                            Мисля че не е, но ако са имали много дни от преди да я приемат, в заварено положение, им оставиха дните, не им ги взеха.
                            +1

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tatoo Разгледай мнение
                              Остатъка за 2015 и 2016 ти е изгорял по давност (2години). Така че само остатъка от 2017, 2018 и ако има такъв за 2019.

                              Съгласно разпоредбата на чл. 176а КТ Обезщетение се дължи само за неизползвания платен годишен отпуск, правото за който не е погасено по давност, т.е. ако не са изтекли 2 години от края на годината, за която се полага този отпуск или 2 години от края на годината, в която е отпаднала причината за неползването му - за отпуск, отложен при условията и по реда на чл. 176, ал. 2 КТ
                              +1

                              Коментар


                              • Мисля че не е, но ако са имали много дни от преди да я приемат, в заварено положение, им оставиха дните, не им ги взеха.

                                Коментар

                                Working...
                                X