IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работодател от САЩ, работя от вкъщи - какви данъци трябва да платя?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • isixmisix - нали си на трудов договор там, как става това да не си платиш там данъците - работодателя да не ги плати . Това е голям филм.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение

      В САЩ не ми удържат нищо, предполагам това не влиза в категоия "трудов договор". Работя като програмист, почасово, няма хонорар. Не мисля, че се се водят "авторски възнаграждения", самоосигурявам се на минимална работна заплата, доходът е над 10 000 лв. на месец (над 120 000лв. годишно).
      И като какъв се "самоосигуряваш" на трудов договор?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение

        В САЩ не ми удържат нищо, предполагам това не влиза в категоия "трудов договор". Работя като програмист, почасово, няма хонорар. Не мисля, че се се водят "авторски възнаграждения", самоосигурявам се на минимална работна заплата, доходът е над 10 000 лв. на месец (над 120 000лв. годишно).
        значи криеш осигуровки и данък върху дохода. щом не трудов договор значи е хонорар. най чисто е да се регистрираш кат Еоод. тогава ще икономисаш осигуровките по легален начин.данъка и кат ФЛ и кат ЮЛ е все 10%

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

          под формата на хонорар ли ти идва дохода. за данъка е ясно 10% плосък и 25% нормативно признати разходи. ако са авторски възнаграждения 40% нормативно признати разходи. ама мое да се наложи да плащаш осигуровки. ако дохода е голям по изгодно е да си регистрираш Еоод. казваш трудов договор ама в коя държава. ако е в САЩ там не ти ли удържат данък и осигуровки. ако си ги платил в САЩ тука не дължиш щото имаме СИДО. в зависимот от размера на дохода може да се окаже че ти е по-изгодно в БГ да платиш данъци.ако минеш границата от 50 000 мое и да се наложи и ДДС регистрация да ти искат от НАП.



          сподели в какво точно се състои работата,щото много общо си го написал
          В САЩ не ми удържат нищо, предполагам това не влиза в категоия "трудов договор". Работя като програмист, почасово, няма хонорар. Не мисля, че се се водят "авторски възнаграждения", самоосигурявам се на минимална работна заплата, доходът е над 10 000 лв. на месец (над 120 000лв. годишно).

          Коментар


          • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение
            Здравейте,

            Моят работодател е от САЩ, нает съм на трудов договор, работя от България, имам постоянно местожителсвто тук. Трябва ли да плащам данъци върху заплатата си и ако да - какви?

            Благодаря!
            под формата на хонорар ли ти идва дохода. за данъка е ясно 10% плосък и 25% нормативно признати разходи. ако са авторски възнаграждения 40% нормативно признати разходи. ама мое да се наложи да плащаш осигуровки. ако дохода е голям по изгодно е да си регистрираш Еоод. казваш трудов договор ама в коя държава. ако е в САЩ там не ти ли удържат данък и осигуровки. ако си ги платил в САЩ тука не дължиш щото имаме СИДО. в зависимот от размера на дохода може да се окаже че ти е по-изгодно в БГ да платиш данъци.ако минеш границата от 50 000 мое и да се наложи и ДДС регистрация да ти искат от НАП.



            сподели в какво точно се състои работата,щото много общо си го написал
            Last edited by nradev; 25.10.2018, 17:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от polki Разгледай мнение

              тук ще получиш доста и различни съвети ......... как ще решиш кой да послушаш?

              като решиш да послушаш някой и ти дойдат на проверка ...... кой ще отнесе глобата, ако нещо е объркано?

              -------------

              защо не подходиш професионално? ........ намери си един счетоводител който да ти изготви данъчната декларация след това да се подпише отдолу и да я внесе при данъчните

              така, ако има нещо сгрешено отговорността няма да падне върху теб

              успех
              да бе да. ако има укрити данъци да не би да ги търсят от счетоводителя

              Коментар


              • НАП има консултативен център, отговарят в рамките на ден.
                The strongest stand last.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от isixmisix Разгледай мнение
                  Здравейте,

                  Моят работодател е от САЩ, нает съм на трудов договор, работя от България, имам постоянно местожителсвто тук. Трябва ли да плащам данъци върху заплатата си и ако да - какви?

                  Благодаря!
                  тук ще получиш доста и различни съвети ......... как ще решиш кой да послушаш?

                  като решиш да послушаш някой и ти дойдат на проверка ...... кой ще отнесе глобата, ако нещо е объркано?

                  -------------

                  защо не подходиш професионално? ........ намери си един счетоводител който да ти изготви данъчната декларация след това да се подпише отдолу и да я внесе при данъчните

                  така, ако има нещо сгрешено отговорността няма да падне върху теб

                  успех
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Работодател от САЩ, работя от вкъщи - какви данъци трябва да платя?

                    Здравейте,

                    Моят работодател е от САЩ, нает съм на трудов договор, работя от България, имам постоянно местожителсвто тук. Трябва ли да плащам данъци върху заплатата си и ако да - какви?

                    Благодаря!
                  Working...
                  X