IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за малък магазин - Кое, как ?! Помощ от някой, който се е сблъскал с това ?!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Винаги съм бил против убиването на хатъра, но точно по тази тема е абсолютно наложително да си дам мнението като дете на родители занимавали се някога с това и неслучайно отказали се (а са упорити хора).

    Ако си човек, който не си слага нещата на сърцето и не ти пука от нищо - да.
    Ако си от хората, които са перфекционисти, държат на качеството и да бъдат на високо ниво - проблемите, които ще имаш ще ти се отплатят с цена, която не можеш да върнеш - нерви и съкратен живот. По снимката ти съдя, че си младо момче - не си скъсявай живота по този начин.

    Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
    мисли някакъв бизнес при който създаваш добавена стойност и работиш с главата си...
    Няма как да бъде казано по-добре.
    Last edited by Reptil; 13.02.2017, 19:21.
    От как излезе Вълка от Уолстрийт, депозит сметките в банките рязко намаляха.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Чиче нека да опита момчето иначе кво да работи ако живее в малък град?Мисля ,че една малка бойна кръчма би била по-даобър вариянт.
      Два магазина по 6-7 м2 иска да прави.....???
      За кръчма трябват куп раазрешителни и 3 човека .....В малкия град е мъртвило.....Виж, баничарница с кафе и боза по добре.....Евтиното ядене навсякъде върви.....
      Да чиракува в строителството и да започва да работи... !!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
        Не се заробвай !
        Само дългове, разправии и неприятноати ще ти останат от такъв " бизнес "....


        Чиче нека да опита момчето иначе кво да работи ако живее в малък град?Мисля ,че една малка бойна кръчма би била по-даобър вариянт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zhorieff Разгледай мнение
          Добър ден,
          трябва ми помощ от хора които са се сблъскали с цялата бюрокрация и тежест на закона.

          Имам желание да стартирам нещо, което да ми даде дисциплина и отговорност, като това се свежда до отваряне на едно две магазинчета, от по 6-7кв.м , за кафе, сладкиши тип - шоколад, вафли и подобни! Има много такива магазинчета, но предполагам, че ще има и още, защото хората ги харесваме

          Не съм се сблъсквал с бюрокрацията и до колкото знам, щом има хранителни продукти, цигари и кафе са разправии!
          Моля който се е сблъсквал с това да даде съвети и стъпки, примерни такси и т.н

          Благодаря много на всички, за отделеното време!
          Като за начало този тип търговия е добра за човек с малък капитал готов сам да вложи много труд.Дейноста е пределно проста и ако обекта е на добро място може да се спечели нещо.Пак повтарям за човек с малък капитал и решен лично да работи.За мен по-добрата идея е да се захванеш с дребни промишлени изделия и текстил-бельо,чорапи, тениски.

          Коментар


          • Не се заробвай !
            Само дългове, разправии и неприятноати ще ти останат от такъв " бизнес "....



            Коментар


            • преди 17 години се отказах от този тип търговия. Имах 5 обекта на вървежи места, хем тогава нямаше толкова регулации . Просто не си струва инвестицията, много нерви и т.н. Цитирам мнение по-долу ---------мисли някакъв бизнес при който създаваш добавена стойност------------

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zhorieff Разгледай мнение
                Добър ден,
                трябва ми помощ от хора които са се сблъскали с цялата бюрокрация и тежест на закона.

                Имам желание да стартирам нещо, което да ми даде дисциплина и отговорност, като това се свежда до отваряне на едно две магазинчета, от по 6-7кв.м , за кафе, сладкиши тип - шоколад, вафли и подобни! Има много такива магазинчета, но предполагам, че ще има и още, защото хората ги харесваме

                Не съм се сблъсквал с бюрокрацията и до колкото знам, щом има хранителни продукти, цигари и кафе са разправии!
                Моля който се е сблъсквал с това да даде съвети и стъпки, примерни такси и т.н

                Благодаря много на всички, за отделеното време!
                Ако хранителните продукти са пакетирани, регулациите са по-малко, но пак си има известна бюрократична тежест. За цигарите привидно пак няма да имаш проблем, нужно ти да се регистрираш в агенция Митници, но нещата не се случват толкова бързо колкото ни се иска на всички. Освен това могат да ти изискват някои документи на сградата, при регистрацията, което за мен граничи с абсурда... Ако ти смяташ да се занимаваш и да контролираш нещата, опитай. Ако смяташ да назначаваш хора, а ти само да "събираш оборота", изобщо не се захващай. За да успееш в подобен бизнес ще ти трябва лично отношение към клиента, която много трудно можеш да внушиш на персонала които ще назначиш. Можеш да "вкараш" и Изипей за да привличаш допълнително клиенти, но за там ще ти трябва по-голяма инвестиция и допълнително обучение на персонала...

                Коментар


                • накратко

                  не ти трябва пич!

                  мисли някакъв бизнес при който създаваш добавена стойност и работиш с главата си... с така поставения сетъп ти реално влизаш в раздела павилиони. В момента павилионите мрат и само тези, които са на много вървежни места + продават много цигари + много лотария....оцеляват

                  иначе само със захарни и кафе си обречен.

                  за един магазин имаш следните разход
                  1. 2 човека (2 на 2) да работят даже ще ти е трудно и ще трябва или да правиш компромис с работното време или да си в нарушение
                  2. наем - на вървежно място наемите не са малки
                  3. ремонт на обекта.. както и да го смяташ си отиват едни пари и те трябва да се сметнат като разход..да речем за 5г
                  4. стока -
                  5. отчетност
                  5.1 компюр, касов апарат, баркод = пари
                  5.2 месечна такса счетоводно обслужване

                  накратко - ако беше лесно и сладко нямаше да затварят един подир друг

                  вместо да даваш 20-30К и да си късаш нервите с прост персонал ( за такова павилионче няма как да дойдат сложни) ... инвестирай 2години в себе си и научи занаят нещо актуално...

                  успех
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Помощ за малък магазин - Кое, как ?! Помощ от някой, който се е сблъскал с това ?!

                    Добър ден,
                    трябва ми помощ от хора които са се сблъскали с цялата бюрокрация и тежест на закона.

                    Имам желание да стартирам нещо, което да ми даде дисциплина и отговорност, като това се свежда до отваряне на едно две магазинчета, от по 6-7кв.м , за кафе, сладкиши тип - шоколад, вафли и подобни! Има много такива магазинчета, но предполагам, че ще има и още, защото хората ги харесваме

                    Не съм се сблъсквал с бюрокрацията и до колкото знам, щом има хранителни продукти, цигари и кафе са разправии!
                    Моля който се е сблъсквал с това да даде съвети и стъпки, примерни такси и т.н

                    Благодаря много на всички, за отделеното време!
                  Working...
                  X