IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бизнес в Amazon

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
    Харесват ми квалификациите без да познаваш хората
    И на мен ми допадат глупавите ти определения

    Коментар


    • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
      Човека си плаче за данъчни отвсякъде, нагледал съм се на такива мишоци като него и тебе вече
      Харесват ми квалификациите без да познаваш хората
      мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
        Здравейте,

        От няколко месеца се занимавам с продажби на стоки в Амазон UK. Нещата горе долу почнаха да се продават добре, но не след дълго време ми спряха акаунта за проверка. Казаха ми, че нямам право да съм с индивидуален акаунт, защото продавам повече неща. Сега искат да им предоставя информация за фирма (Имена, булстат вид на фирмата...) Някой запознат ли е как стоят нещата за деклариране на доходите от Амазон и какъв данък се плаща върху тях, за да си преценя все пак, защото печалбата ми не е кой знае каква и ако се окаже че всичко ще отиде за покриване на данъци, няма смисъл да се занимавам и да регистрирам фирма изобщо.
        Какъв процент ти взима Амазон от продажната цена ?
        Как ти плаща Амазон ?Пейпал или банков трансфер ?
        „Нямам да предложа нищо друго освен кръв, тежък труд, сълзи и пот”

        Коментар


        • Първоначално изпратено от toto Разгледай мнение
          ти пък сега данъчните викаш! А за майстора дето ти взе 2 К миналия месец обади ли се на данъчните?

          Човека решил да продава гривни по интернет ти го обяви за данъчен измамник
          ако дам пари на някого - изисквам документи насреща най-малкото заради гаранцията - да не ми бяга после по тъча. Вашите "майстори" съм ги отебал отдавна, те и без това нищо не могат.
          Last edited by Andi11; 09.10.2015, 10:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
            Човека си плаче за данъчни отвсякъде, нагледал съм се на такива мишоци като него и тебе вече
            ти, UBER как мислиш направиха милиардите за няма и 5 години

            pmetodiev, разходите за обслужване на счеводство на ЕТ са по-ниски, както и разходите за регистрация.
            Ако в този й вид дейността не предполага някакво значително развитие, включване на нови съдружници и поемане на риск с кредитиране, ЕТ е добра форма.
            ЕООД(изобщо, дружества) е вариантът, който лично предпочитам, но за дребен бизнес има и някои недостатъци, например по-дълга процедура по закриване.

            Успех, каквото и да решиш!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
              Човека си плаче за данъчни отвсякъде, нагледал съм се на такива мишоци като него и тебе вече
              ти пък сега данъчните викаш! А за майстора дето ти взе 2 К миналия месец обади ли се на данъчните?

              Човека решил да продава гривни по интернет ти го обяви за данъчен измамник

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
                Ясно е, че ще трябва да регистрирам фирма. Към какъв вид фирма ще ми препоръчате да се насоча ЕТ или ЕООД. И нещо друго. Понякога продавам употребявана стока, на която трудно мога да й докажа покупната цена. Как в този случай се изчислява печалбата? Съжалявам за тъпите въпроси, но тази сфера ми е малко непозната, но изглежда ще трябва да се запозная.

                Благодаря за отговорите!
                разбира се че ООД! С ЕТ си отговорен с цялото имущество !!!
                Никой нормално мислещ човек няма да си регистрира ЕТ, това е комунистическо недоразумение...

                нито пък разходите ще са по-големи. Ако решиш закриваш и правиш ново.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от lareman Разгледай мнение
                  Човека иска информация ,а не критики и глупави коментари!
                  Човека си плаче за данъчни отвсякъде, нагледал съм се на такива мишоци като него и тебе вече

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
                    Ясно е, че ще трябва да регистрирам фирма. Към какъв вид фирма ще ми препоръчате да се насоча ЕТ или ЕООД. И нещо друго. Понякога продавам употребявана стока, на която трудно мога да й докажа покупната цена. Как в този случай се изчислява печалбата? Съжалявам за тъпите въпроси, но тази сфера ми е малко непозната, но изглежда ще трябва да се запозная.

                    Благодаря за отговорите!
                    според това, какви са плановете ти за бъдещото
                    развитие на дейноста(ще се разраства ли, какви сделки смяташ да правиш и тн.) ще си избереш ет или еоод - ще трябва да проучиш сам двата варианта и да сметнеш на теория при единия и другия, колко са разходите за регистриране, счетоводство, осигуровки и данъци
                    “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                    Коментар


                    • Ясно е, че ще трябва да регистрирам фирма. Към какъв вид фирма ще ми препоръчате да се насоча ЕТ или ЕООД. И нещо друго. Понякога продавам употребявана стока, на която трудно мога да й докажа покупната цена. Как в този случай се изчислява печалбата? Съжалявам за тъпите въпроси, но тази сфера ми е малко непозната, но изглежда ще трябва да се запозная.

                      Благодаря за отговорите!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pmetodiev Разгледай мнение
                        Здравейте,

                        От няколко месеца се занимавам с продажби на стоки в Амазон UK. Нещата горе долу почнаха да се продават добре, но не след дълго време ми спряха акаунта за проверка. Казаха ми, че нямам право да съм с индивидуален акаунт, защото продавам повече неща. Сега искат да им предоставя информация за фирма (Имена, булстат вид на фирмата...) Някой запознат ли е как стоят нещата за деклариране на доходите от Амазон и какъв данък се плаща върху тях, за да си преценя все пак, защото печалбата ми не е кой знае каква и ако се окаже че всичко ще отиде за покриване на данъци, няма смисъл да се занимавам и да регистрирам фирма изобщо.
                        Ако ще имаш фирма това ще ти е минимум разхода:

                        Счетоводство - около 100лв/мес ако си регистриран по ДДС
                        Осигуровки - 115лв/мес
                        Регистрация - 250-300лв еднократно + банкови такси, печати и други дреболии.

                        Ако продаваш в ЕС трябва да си регистриран по ДДС и да начисляваш за крайни клиенти (или не за фирми регистрирани по ДДС) това означава 20-24% данък, може и амазон сам да си го начислява, това го проучи внимателно...

                        Данък върху печалбата (след разходите) - 10%
                        Данък дивидент - 5%

                        Много смело да продаваш в интернет и да не плащаш данъци, лесно ще те хванат.
                        Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                          Провери за офшорна фирма, мисля че ако имаш такава, няма нужда да плащаш данъци.
                          и колко е регистрацията и годишната подръжка на офшорната компания
                          и на фона на 10% колко ще спестиш
                          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                            Е ти искаш хем да стиснеш - хем да пръднеш!
                            Пишман бизнесмен
                            Човека иска информация ,а не критики и глупави коментари!
                            мненията ми не са препоръка за покупко-продажба!

                            Коментар


                            • Е ти искаш хем да стиснеш - хем да пръднеш!
                              Пишман бизнесмен

                              Коментар


                              • Провери за офшорна фирма, мисля че ако имаш такава, няма нужда да плащаш данъци.
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X