IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Застрахователна полица Живот - Граве

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Граве

    Не застраховайте имуществото си в ГРАВЕ БЪЛГАРИЯ.Не изплащат задълженията си срещу нанесени щети-просто те пуската да пиеш една студена вода.Мога да кача и номера на полицата за да не се тълкува като антиреклама.Не знам как е при тях животозастраховането , но не изплащат застраховки при щети на имоти.За мен са една пирамида в застраховането на домашно имущество.

    Коментар


    • Може, как да неможе!?!

      Преди няколко години един клиент, също като dessy3000, искаше на полицата му да има мокър печат и подпис от управителя на ГРАВЕ.
      Пратиха се и копието и оригинала на клиента за подпис и нямаше проблеми. Само ...... клиента, лека му пръст, не успя да ги дочака. ГРАВЕ изплатиха 20 000 евро на бенефициентите, независимо че полицата небеше у клиента, а в централата в София и нямяше дори подпис на клиента. А бяха минали само 2 месеца от първата му вноска ...
      Изводите всеки сам ще си ги направи.
      Моля, това да не се квалифицира като реклама. Това е само един пример.

      Коментар


      • Аха - можело значи !!!
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • Здравейте всички,

          получих полицата си подписана и подпечатана - синьо мастило и син печат, лично от управителя на компанията.
          да си я сложа в рамка, а!? една от малкото полици лично подписани от него е!

          доволна съм от брокерката си - явно Граве си е добра компания, само имах една забележка към нея - ако точно знаеше как стоят нещата, можеше да реагира по-информирано, ама ... всеки се учи!

          поздрави, и весел уикенд на всички!

          Коментар


          • Здравей ZARCO,

            Благодаря за откъса!

            Кодекса за застраховането съм го чела, както и Закона за електронния документ и подпис.
            Зададах си въпроса тук, след като изчерпих източниците, които можех да ползвам, за да си отговоря сама.
            Във фирмата ми използваме елекронен подпис и съм запозната с практиката.

            Полицата, която получих не беше подписана "електронно".

            Коментар


            • Нямам интерес да рекламирам ничия дейност, затова предоставям част от Кодекса за застраховането, по който са длъжни да работят всички лицензирани застрахователни компании у нас. Кой-как точно тълкува закона и има ли право за това - не коментирам...На заинтересуваните - моля, следете законовата база, преди да тръгнете да търсите Вашите права:



              КОДЕКС
              за застраховането
              (Обн., ДВ, бр. 103, доп. ДВ бр. 105/2005 г. – в сила от 01.01.2006 г., изм. ДВ бр. 30, бр. 33, бр. 34, изм. доп. бр. 54, бр. 59, бр. 82,ДВ бр. 105/2006 г., ДВ бр. 48 и ДВ бр. 109/2007 г....)


              ЧАСТ ЧЕТВЪРТА
              ЗАСТРАХОВАТЕЛЕН ДОГОВОР
              Глава осемнадесета
              ОБЩА ЧАСТ
              Определение
              Чл. 183. (1) С договора за застраховка застрахователят се задължава да поеме определен риск срещу плащане на премия и при настъпване на застрахователно събитие да заплати на застрахования или на трето ползващо се лице застрахователно обезщетение или парична сума.
              (2) За застрахователните договори се прилагат общите правила на Търговския закон и Закона за задълженията и договорите, доколкото в този кодекс не е предвидено друго.
              Форма


              Чл. 184. (1) Застрахователният договор се сключва писмено във формата на застрахователна полица или на друг писмен акт. По искане на застрахования за удостоверяване на сключен застрахователен договор застрахователят издава и застрахователно удостоверение, сертификат или свидетелство. Застрахователят задължително издава застрахователно удостоверение, сертификат или друг писмен документ, удостоверяващ сключен застрахователен договор, когато това е предвидено в закон.
              (2) Писменото предложение или искане до застрахователя за сключване на застрахователен договор или писмените отговори на застрахования на поставени от застрахователя въпроси относно обстоятелства, имащи значение за естеството и размера на риска, са неразделна част от застрахователния договор.
              (3) Застрахователният договор съдържа:
              1. имената, съответно наименованията и адресите на страните;
              2. предмета на договора;
              3. покритите застрахователни рискове;
              4. срока на договора, включително началото и края на периода на застрахователното покритие;
              5. застрахователната сума или начина на определянето й;
              6. застрахователната премия или начина на определянето й, както и сроковете и реда за нейното плащане;
              7. размера на самоучастието, ако такова е уговорено между страните;
              8. имената и адреса на застрахователния посредник, ако договорът е сключен чрез посредник, а за застрахователните агенти - и номера на легитимационния им документ;
              9. датата и мястото на сключване на договора;
              10. подписите на страните.
              (4) При сключването на застрахователен договор в полза на трето лице договорът трябва да съдържа и имената, съответно наименованието и адреса, на ползващото се лице или начина, по който то може да бъде определено.
              (5) Когато договорът се сключва със застраховател, който извършва дейност в Република България при условията на свободата на предоставяне на услуги, в договора се вписват и името (фирмата) и адресът на представителя по чл. 55, ал. 3, съответно на клона или на представителя по чл. 269, ал. 7, натоварени с изпълнение на неговите функции.
              (6) Писмената форма на застрахователния договор се смята за спазена и когато той е съставен във формата на електронен документ по смисъла на Закона за електронния документ и електронния подпис.
              (7) (изм. доп. ДВ бр. 105/2006 г.) Застрахователният договор може да бъде сключен и чрез средства за комуникация от разстояние при спазване разпоредбите на този кодекс, когато това е предвидено в закон.
              (8) Застрахователят е длъжен в 7-дневен срок от поискването да снабди застрахования със заверено копие от писмения документ по ал. 1. Липсата на оригинален екземпляр не е основание за отказ или намаляване на застрахователното плащане.


              Успехи! ))
              "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

              Коментар


              • Ами така си е - това да не е касове бележчичка от супермаркетът? Става дума за сигурност на живот, на здраве и за цяла бала мангизи !!!

                Нормално е, Деси, да спазват Българското законодателство, щом развиват дейност в България !!!
                Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                Коментар


                • Здравейте всички и благодаря за отговорите и мненията!

                  Сега ми се обади брокерката, след като е питала техните юристи, отговорът е:

                  В цяла Западна Европа, и в частност Австрия, полиците се издават като моята - разпечатка със сканирани подписи и печати. Това им позволявал техния закон. И те издавали същите полици и в България. След 2-3 години, когато се синхронизира европейското и българското законодателство, е нямало да водим този разговор. /то и аз не бих питала тогава, а питам сега/

                  Но тъй като в България "все още" се изисквал мокър печат и подпис - по закон, ще им върна моите екземпляри оригинал и копие, и те ще бъдат внесени за подпис при управителя на компанията, и ще бъдат подпечатани със син печат.

                  Не съм била единствената, която е искала оригинални печат и подписи. А 1 на 1000!

                  Поздрави на всички!

                  Като получа полицата със сини подпис и печат, ще пиша пак тук

                  Коментар


                  • Уточнихме се :-)

                    Първоначално изпратено от Императорът
                    Първоначално изпратено от marandi
                    За всички!
                    Така и трябва да бъде, да. Полица мегаважен и ценен документ, какви тия ксерокопия, баси?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от marandi
                      За всички!
                      Така и трябва да бъде, да. Полица мегаважен и ценен документ, какви тия ксерокопия, баси?
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • За всички!

                        Коментар


                        • Marandi,

                          Говориш за тази компания точно или за всички компании, предлагащи този тип застраховки?

                          Коментар


                          • Да, Деси - свеж печат, подпис и на специализирана хартия оригинала, копието, което се връща в централата е на обикновена и пише за служебно ползване пак с подпис и свеж печат.

                            Ако беше звъннала досега на ония телефончета, мисля че щеше да си си изяснила нещата вече.

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • Много ясно, че поне един нормален подпис трябва да има и печат, баси !!!
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Здравей STDMV,

                                Да разбирам ли, че подписа и печата на полицата трябва да са оригинални, а не сканирани и разпечатани?

                                Коментар

                                Working...
                                X