IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително здравно осигуряване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

    не си прав. здравните осигуровки също подлежат на принудително събиране
    По принцип си прав, стига да не е трайно безработно лицето.
    А човекът пише, че е безработен

    Коментар


    • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

      Човече,
      Акта ще си го платиш като поп!
      Здравни осигуровки ще плащаш, само ако искаш да ползваш здравни услуги!
      Но намери време да се запишеш отново на училище-безплатно е до 8-ми клас!
      не си прав. здравните осигуровки също подлежат на принудително събиране

      Коментар


      • Първоначално изпратено от lincsus Разгледай мнение
        Здравейте искам да попитам за тея здравни осигуровки. Имах да плащам еди Акт но го бях забравил и от општината са ме дали на съдия испалнител той пак се ровил във нап а не съм плащал ваопще осигуровки тай като съм безработен и несъм ползвал услуги към болници като ми се наложи ходя на часно и си плащам. и сега тоя съдия испалнител иска да му платя акта заедно със осигуровките назд които не съм плащал за години. във моя случей може ли само акта да си платя без осигуровките
        Човече,
        Акта ще си го платиш като поп!
        Здравни осигуровки ще плащаш, само ако искаш да ползваш здравни услуги!
        Но намери време да се запишеш отново на училище-безплатно е до 8-ми клас!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от lincsus Разгледай мнение
          Здравейте искам да попитам за тея здравни осигуровки. Имах да плащам еди Акт но го бях забравил и от општината са ме дали на съдия испалнител той пак се ровил във нап а не съм плащал ваопще осигуровки тай като съм безработен и несъм ползвал услуги към болници като ми се наложи ходя на часно и си плащам. и сега тоя съдия испалнител иска да му платя акта заедно със осигуровките назд които не съм плащал за години. във моя случей може ли само акта да си платя без осигуровките
          сигурен ли си че акта е от общината, да не от НАП. ама НАП не ползват ЧСИ а публичен изпълнител, което е по добре че поне такси на ЧСИ не плащаш. за какво е съставен акта

          Коментар


          • Първоначално изпратено от lincsus Разгледай мнение
            Здравейте искам да попитам за тея здравни осигуровки. Имах да плащам еди Акт но го бях забравил и от општината са ме дали на съдия испалнител той пак се ровил във нап а не съм плащал ваопще осигуровки тай като съм безработен и несъм ползвал услуги към болници като ми се наложи ходя на часно и си плащам. и сега тоя съдия испалнител иска да му платя акта заедно със осигуровките назд които не съм плащал за години. във моя случей може ли само акта да си платя без осигуровките
            баси правописа. отговора е не . щом те е налазил ЧСИ ще плашаш, е ако има откъде да ги вземат

            Коментар


            • Първоначално изпратено от lincsus Разгледай мнение
              Здравейте искам да попитам за тея здравни осигуровки. Имах да плащам еди Акт но го бях забравил и от општината са ме дали на съдия испалнител той пак се ровил във нап а не съм плащал ваопще осигуровки тай като съм безработен и несъм ползвал услуги към болници като ми се наложи ходя на часно и си плащам. и сега тоя съдия испалнител иска да му платя акта заедно със осигуровките назд които не съм плащал за години. във моя случей може ли само акта да си платя без осигуровките
              Осигуровките нямат нищо общо с акта.

              Коментар


              • Здравейте искам да попитам за тея здравни осигуровки. Имах да плащам еди Акт но го бях забравил и от општината са ме дали на съдия испалнител той пак се ровил във нап а не съм плащал ваопще осигуровки тай като съм безработен и несъм ползвал услуги към болници като ми се наложи ходя на часно и си плащам. и сега тоя съдия испалнител иска да му платя акта заедно със осигуровките назд които не съм плащал за години. във моя случей може ли само акта да си платя без осигуровките

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 4epat Разгледай мнение
                  здравей те

                  имам следното питане ако някои е запознат.

                  имам неплатени здравни осигуровки за 2003

                  трябва ли да се подава молба за тяхното отписване по давност.

                  предварително благодаря
                  От тук:
                  https://inetdec.nra.bg/pls/pub/home....lthStatus.home

                  Коментар


                  • здравни осигуровки 2003

                    здравей те

                    имам следното питане ако някои е запознат.

                    имам неплатени здравни осигуровки за 2003

                    трябва ли да се подава молба за тяхното отписване по давност.

                    предварително благодаря

                    Коментар


                    • По бегъл спомен - не можеше ли да се плаща тук, а в Холандия не?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от daiana06 Разгледай мнение
                        Здравейте на всички форумци и най-вече честит празник!
                        Имам едно питане към по просветените.
                        Дъщеря ми учи в Холандия и е вече една година там и й се плаща здравна осигуровка в Холандия.Но аз и плащам и в България,защото е все пак българска гражданка.Трябва ли да подам някаква декларация ,че учи в чужбина и сумата за една година да й бъде възстановена.Ако има някой инфо да прочета за имигранти в европейска общност какви права и задължения имат ще съм Ви много благодарна.
                        Честит и на тебе !!!
                        Взема се служебна бележка от университета
                        (може и по интернет да се свали - зависи от университета).
                        Превежда се - може и да не е от фирма.С двете бележки, оригинал и превода се отива в НАП, където служебно се нанася осигурителния период ( от септември до май) на детето ти. Само за трите месеца се плаща по около 20лв ( не ми се търси )...Има ограничение за годините - до 23 или 25 ? - ще ти кажат.
                        Възстановяването на внесени данъци е трудна работа в БГ... Пробвай.

                        Коментар


                        • Отностно здравно осигуряване

                          Здравейте на всички форумци и най-вече честит празник!
                          Имам едно питане към по просветените.
                          Дъщеря ми учи в Холандия и е вече една година там и й се плаща здравна осигуровка в Холандия.Но аз и плащам и в България,защото е все пак българска гражданка.Трябва ли да подам някаква декларация ,че учи в чужбина и сумата за една година да й бъде възстановена.Ако има някой инфо да прочета за имигранти в европейска общност какви права и задължения имат ще съм Ви много благодарна.

                          Коментар


                          • Страница във Facebook

                            Ето я страницата във фейсбук.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tunderball Разгледай мнение
                              Не се карайте пичове. Ако всички си плащаха здравните вноски, положението щеше да е друго - ниски осигуровки, модерни болници, качествено здравеопазване. Но, уви ...
                              Имаш в предвид ако "ромите" вместо да лежат на социялни, работеха и си плащаха..... Но пак не съм сигурен, просто няма стимул.


                              Искам да задам един въпрос?

                              Ако се осигурявам на 2000 лв. ще ме лекуват ли по-добре от тия които са на социялни помощи? Принципно отговора е НЕ.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pivoley Разгледай мнение
                                Императоре, здравната система у нас е изградена на солидарния принцип. Ти какво предлагаш сега? Държавата да откаже предоставянето на здравни услуги на пенсионерите и учениците ли? То верно че сме в пълен разпад, ама ако Държавата се откаже и от тази си социална дейност, по-добре направо да разпускаме страната и да ставаме протекторат.
                                Предлагам който не плаща здравни осигуровки да няма безплатен достъп до лекар и болница.Какви социално слаби какви пет лева.Социално слаб ама пуши по две кутии цигари на ден и пие бира и ракия.За простотия има пари за здраве не ами да върви .....си майна.И къде е логиката пенсионер със пенсия над 500лв да не плаща а шивачка с 300лв бруто да плаща на всичкото отгоре да ражда и да гледа деца.Осигуряването и пенсионната система се подчиняват на математически закони а не на желанията на този или онзи.Именно намесата на политиците в математиката води до това на което днес сме свидетели.КАКТО МНОГО ПЪТИ СЪМ ПИСАЛ СВЕТА СЕ УПРАВЛЯВА ОТ ЗАКОНИ А НЕ ОТ ЖЕЛАНИЯТА НА ХОРАТА.НИКОЙ ЗАКОН НЯМА ДА СЕ ПРОМЕНИ ЗАЩОТО НЕ ГО ЗНАЕМ ИЛИ НЕ ХАРЕСВАМЕ.Тези дето имат най малък принос искат най големи привилегии и чрез скапаната държава си ги осигуряват на гърба на свестните.За всякакви тарикати здрава неокастрена тояга.Лайното Маричков вместо да лежи в затвора за убийство на човек тръгнал да иска пенсия и то достойна.А забрави ли той как викаше по сините митинги долу привилегиите.Сега е ясно че привилегиите са лоши когато са за другите и добри когато са за мен.И този с претенции за елит.Ебах ти скапаната държава в която винаги има по заслужили от другите.И всичките тея тарикати дето нямат и ден осигурителен стаж искат да живеят на гърба на хорицата с по 40г стаж и жалки пенсии по 200лв.Тези хора нямат никакъв морал и са жалки отрепки.Като са такива велики творци да си издават творенията и да печелят.Ебах ти звездите дето нямат по 300 кинта на месец.А оня педал Кеца го гепиха с три милиона на влог и той бедняка дето не плаща данъци да му дадат пенсия щото е заслужил.Всичките тея измислени тарикати заслужават по една здрава тояга.Дянков няма какво да чака ами да хваща сопата и да ги почва по главите и гърбините.

                                Коментар

                                Working...
                                X