IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задължително здравно осигуряване

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Единственият начин съмняващият в необходимостта от задължително изпълнение на даден Закон - е той /съмняващият се/ - да докаже, че Законът противоречи на Основния закон /Конституцията на РБ/. Значи: атакува Закона чрез Основния закон - в инстанцията, на която са подсъдни подобни дела, получава Решението на последната Съдебна инстанция, след което ни уведомява тук.

    Може да почерпим...
    Въпреки че нашата Конституция има пряко действие, каквото и да означава това, гражданин или група от граждани не може да атакува конституционалността на даден закон в инстанцията, където е подсъдно, те. Конституционния Съд. С изключние, ако групата или гражданинът е:

    1. от 40 избрани депутата или съдии във ВКС
    2. президент, гл. прокурор, обмудсман
    3. и може би още някое изключение подобно на горните.

    Всички други съмняващи се могат по Конституция да направят едно теоритично правно упражнение само.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

      значи кой говори за услуги. требе да си плащаш а услуги и да искаш нема
      Аууу !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

        Императорът
        Member
        Заслужил
        инвеститор
        07.03.2005, 11:46
        zadulzhitelno zdravno osiguryavane

        Болна тема... мамка им мръсна, тия от НЗОК и НОИ трябва да бъдат изправени до стената !!!!
        Бях пуснал преди време такава тема - можете да я потърдите имаше 70-80 поста, някои доста съдържателни.
        Интересни са ми доста неща - как тия негодници се осмеляват да нарушават куп правни принципи, Конституцията и т.н. Но това е и сламка за нас - и да се съдерат не могат да ни осъдят тия отперки - напротив - ний тях можем - как така ще ни искат кинти от началото на 2000 г, като законът е от есента и - никой закон няма действие със задна дата, ама тия си мислят че могат да ни яхат както си щат, ПРЕДЛАГАМ ДА НЕ ИМ СЕ ДАВАМЕ !!!!!!!!!!!
        А какво получаваме в замяна - болници, потънали в дългове, често нямат мангизи даже за консумативи, всяка вечер гледаме по телевизията как родители се молят като просяци за да съберат кинти и да пратят болните си деца на лечение в чужбина - не че нашите доктори са кьопави, ама нямат нужното оборудване - а всеки месец даваме милиони и милиони, тия кинти отиват крадците от НЗОК да си правят златни офиси и да си купуват мерцедеси -
        АКО ХВАНА ЗЛАТНАТАЕ РИБА - ЩЕ ПОИСКАМ ДА СТАНА ДИКТАТОР И ТОВА ЩЕ МИ Е ПЪРВАТА РАБОТА - ДА ГИ ПРАТЯ ТИЯ В УРАНОВИТЕ МИНИ НА ДОЖИВОТНА КАТОРГА (А ВТОРАТА МИ РАБОТА ЩЕ Е ДА ПОБИЯ АЗИС НА КОЛ) :-)



        И тъй 13 години !
        ако питате Императора само здравни застраховки в Алианц.Ако може даже да станат задължителни. За да лапат такива като него комисиони
        Last edited by nradev; 07.02.2018, 09:52.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

          Не може ! Докажи !
          значи кой говори за услуги. требе да си плащаш а услуги и да искаш нема

          Коментар


          • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

            Императорът
            Member
            Заслужил
            инвеститор
            07.03.2005, 11:46
            zadulzhitelno zdravno osiguryavane

            Болна тема... мамка им мръсна, тия от НЗОК и НОИ трябва да бъдат изправени до стената !!!!
            Бях пуснал преди време такава тема - можете да я потърдите имаше 70-80 поста, някои доста съдържателни.
            Интересни са ми доста неща - как тия негодници се осмеляват да нарушават куп правни принципи, Конституцията и т.н. Но това е и сламка за нас - и да се съдерат не могат да ни осъдят тия отперки - напротив - ний тях можем - как така ще ни искат кинти от началото на 2000 г, като законът е от есента и - никой закон няма действие със задна дата, ама тия си мислят че могат да ни яхат както си щат, ПРЕДЛАГАМ ДА НЕ ИМ СЕ ДАВАМЕ !!!!!!!!!!!
            А какво получаваме в замяна - болници, потънали в дългове, често нямат мангизи даже за консумативи, всяка вечер гледаме по телевизията как родители се молят като просяци за да съберат кинти и да пратят болните си деца на лечение в чужбина - не че нашите доктори са кьопави, ама нямат нужното оборудване - а всеки месец даваме милиони и милиони, тия кинти отиват крадците от НЗОК да си правят златни офиси и да си купуват мерцедеси -
            АКО ХВАНА ЗЛАТНАТАЕ РИБА - ЩЕ ПОИСКАМ ДА СТАНА ДИКТАТОР И ТОВА ЩЕ МИ Е ПЪРВАТА РАБОТА - ДА ГИ ПРАТЯ ТИЯ В УРАНОВИТЕ МИНИ НА ДОЖИВОТНА КАТОРГА (А ВТОРАТА МИ РАБОТА ЩЕ Е ДА ПОБИЯ АЗИС НА КОЛ) :-)



            И тъй 13 години !

            Та КОЙ друг, ако не - самите НИЕ си избираме "законотворците"? Лесно е: избираш своите и те правят законите както ги желаеш.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

              Не може ! Докажи !

              Единственият начин съмняващият в необходимостта от задължително изпълнение на даден Закон - е той /съмняващият се/ - да докаже, че Законът противоречи на Основния закон /Конституцията на РБ/. Значи: атакува Закона чрез Основния закон - в инстанцията, на която са подсъдни подобни дела, получава Решението на последната Съдебна инстанция, след което ни уведомява тук.

              Може да почерпим...

              Коментар



              • Императорът
                Member
                Заслужил
                инвеститор
                07.03.2005, 11:46
                zadulzhitelno zdravno osiguryavane

                Болна тема... мамка им мръсна, тия от НЗОК и НОИ трябва да бъдат изправени до стената !!!!
                Бях пуснал преди време такава тема - можете да я потърдите имаше 70-80 поста, някои доста съдържателни.
                Интересни са ми доста неща - как тия негодници се осмеляват да нарушават куп правни принципи, Конституцията и т.н. Но това е и сламка за нас - и да се съдерат не могат да ни осъдят тия отперки - напротив - ний тях можем - как така ще ни искат кинти от началото на 2000 г, като законът е от есента и - никой закон няма действие със задна дата, ама тия си мислят че могат да ни яхат както си щат, ПРЕДЛАГАМ ДА НЕ ИМ СЕ ДАВАМЕ !!!!!!!!!!!
                А какво получаваме в замяна - болници, потънали в дългове, често нямат мангизи даже за консумативи, всяка вечер гледаме по телевизията как родители се молят като просяци за да съберат кинти и да пратят болните си деца на лечение в чужбина - не че нашите доктори са кьопави, ама нямат нужното оборудване - а всеки месец даваме милиони и милиони, тия кинти отиват крадците от НЗОК да си правят златни офиси и да си купуват мерцедеси -
                АКО ХВАНА ЗЛАТНАТАЕ РИБА - ЩЕ ПОИСКАМ ДА СТАНА ДИКТАТОР И ТОВА ЩЕ МИ Е ПЪРВАТА РАБОТА - ДА ГИ ПРАТЯ ТИЯ В УРАНОВИТЕ МИНИ НА ДОЖИВОТНА КАТОРГА :-)



                И тъй 13 години !
                Last edited by aleks262; 07.02.2018, 10:22.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                  може може
                  Не може ! Докажи !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение

                    добре , не си ли съгласен че не може по конституция да ти налагат услуга която не искаш ?!
                    може може

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      ами принудили са те вече
                      добре , не си ли съгласен че не може по конституция да ти налагат услуга която не искаш ?!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от majnata Разгледай мнение
                        Е на туй се вика жив грабеж !!! Ми аз например не искам да имам нищо общо със нашето "здравеопазване" , какво насила ли ше ме принудят ?
                        ами принудили са те вече

                        Коментар


                        • Е на туй се вика жив грабеж !!! Ми аз например не искам да имам нищо общо със нашето "здравеопазване" , какво насила ли ше ме принудят ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                            Задължителното здравно осигуряване е задължително за два милиона и нещо работещи будали. За останалите четири милиона и нещо е безплатно - т.е. държавата им го плаща, пак с данъците на двата милиона будали.
                            безработните също дължат макар и върху 1/2 от МРЗ

                            Коментар


                            • Задължителното здравно осигуряване е задължително за два милиона и нещо работещи будали. За останалите четири милиона и нещо е безплатно - т.е. държавата им го плаща, пак с данъците на двата милиона будали.
                              Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от abc Разгледай мнение

                                По принцип си прав, стига да не е трайно безработно лицето.
                                А човекът пише, че е безработен
                                НАП ич не се интерсуват дали лицето работи

                                Коментар

                                Working...
                                X